Mieszkanie na Biskupinie we Wrocławiu to marzenie wielu osób poszukujących nieruchomości w tym mieście. Od długiego czasu jest to jedno z osiedli uważanych za najatrakcyjniejsze. Wynika to z dobrej lokalizacji, połączonej z dużą liczbą terenów zielonych i spokojną atmosferą. Rejon spełnia tym samym oczekiwania bardzo różnych grup nabywców, od rodzin z dziećmi, po studentów. Z tego względu popyt na lokale w tej okolicy jest niezwykle duży, co determinuje jednak stosunkowo wysokie ceny.

Spis treści
Dlaczego te okolice miasta są tak doceniane?
Dobra lokalizacja pod wynajem
Liczne uczelnie w okolicy i korzyści z wynajmu
Propozycje z segmentu wtórnego i pierwotnego

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu. Dlaczego Biskupin i Sępolno wzbudzają takie zainteresowanie?

Biskupin i Sępolno to lokalizacje, w których wiele osób poszukuje mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Położone wciąż w Śródmieściu, lecz nieco na uboczu, gwarantują szybki dostęp do centrum miasta, także komunikacją miejską. Jednocześnie od zawsze są to rejony uważane za ciche i przyjazne do życia. Nie można też narzekać na lokalną infrastrukturę, zwłaszcza w kontekście rosnącej liczby restauracji czy kawiarni. Oczywiście dla niektórych największym atutem będą wszechobecne tereny zielone. Można je odnaleźć zarówno na obszarze samego osiedla, tuż przy rzece, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie. To doskonały wybór dla osób aktywnych, preferujących wypoczynek na łonie natury i wychowujących dzieci.

Niewielka odległość od centrum i dobra komunikacja

Choć Biskupin czy Sępolno wydają się być nieco na uboczu, to tak naprawdę w linii prostej dzieli je tylko kilka kilometrów od wrocławskiego Rynku. Dystans do centrum nie jest zatem duży i można go pokonać na różne sposoby, szybką trasą do przemierzenia samochodem lub z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W kontekście tej drugiej dostępne będą tu zarówno autobusy, jak i linie tramwajowe, a do ścisłego centrum można dojechać w trochę ponad pół godziny. Pod względem komunikacyjnym jest to zatem naprawdę dogodne miejsce na mapie Wrocławia.

Spokojna atmosfera

Pomimo niewielkiego dystansu do centrum, są to osiedla ulokowane jednak w nieco dalszych rejonach Śródmieścia, co gwarantuje z kolei zdecydowanie większy spokój. Podczas gdy okolice Rynku czy nawet pobliskiego Placu Grunwaldzkiego są dość gwarne, w tym rejonie nie trzeba się już obawiać hałasów. Obszar ten zawsze był wręcz uważany za jedno z najcichszych rejonów miasta, oczywiście poza bardzo głębokimi peryferiami. Świetnie sprawdza się to w przypadku osób starszych, rodzin z dziećmi czy po prostu ludzi, którzy nie chcą się nadmiernie oddalać od centrum, ale są jednak trochę zmęczeni panującą tam atmosferą.

Rozwijająca się gastronomia

Choć ta część Śródmieścia jest wybierana przez osoby poszukujące raczej spokoju, to nie oznacza to oczywiście, iż są to ludzie, którzy wolne chwile chcą spędzać tylko w mieszkaniach. Efektem jest stale rozwijana infrastruktura w zakresie rozrywek czy przede wszystkim gastronomii. Z roku na rok widać tu coraz więcej restauracji i kawiarni, o bardzo zróżnicowanej ofercie. Z pewnością znajdzie się tu zatem miejsce na intrygujący obiad poza domem, popołudnie z kawą i gazetą czy lokal na wieczornego drinka z przyjaciółmi.

Mnóstwo terenów zielonych

Wrocław ogólnie charakteryzuje się ogromną powierzchnią terenów zielonych jak na duże miasto, lecz w tym rejonie można mówić o prawdziwym urodzaju. W bezpośredniej bliskości ulokowany jest Park Szczytnicki, który jest nie tylko ogromny, ale i niezwykle zróżnicowany pod względem roślinności. Wystarczy wspomnieć, że na miejscu można spotkać ponad trzysta gatunków drzew i krzewów, w tym egzotycznych. Szczególny miejscem jest Ogród Japoński, będący jedną z największych atrakcji nie tylko tej okolicy, ale całej stolicy Dolnego Śląska. Tuż obok można podziwiać Halę Stulecia oraz wielką fontannę multimedialną. Rzecz jasna jeszcze bliżej rzeki odnajdziesz wspaniałe ZOO, uważane za jedno z najlepszych w kraju. Mieszkańcy samego Biskupina mają też do dyspozycji tereny zielone na obszarze swojego osiedla. W pobliżu Odry położony jest Park Biskupiński, który zachwyca nie tylko roślinnością, ale i zagospodarowaniem. Są tam dostępne boiska sportowe, trasy rowerowe czy ścieżka zdrowia.

Zachód słońca na osiedlu
fot. pixabay.com

Mieszkanie na Biskupinie we Wrocławiu można wynająć studentom

Mieszkanie na Biskupinie we Wrocławiu to nie tylko doskonały wybór mieszkalny, ale i inwestycyjny. Jeżeli lokal ma być przez jakiś czas nieużytkowany lub chcesz na nim zarabiać, to świetnym pomysłem będzie wynajęcie go studentom. Osoby na studiach wyższych patrzą na tę lokalizację ze szczególnym uznaniem, gdyż właśnie w tej okolicy znajduje się większość budynków wrocławskich uczelni. Jednocześnie dla młodych ludzi atutem będzie możliwość błyskawicznego dostania się do centrum, gdzie czeka ich największe skupisko punktów rozrywkowych.

Bliskość uczelni i zarabianie na wynajmie

Wrocław to bez wątpienia studenckie miasto, a w Śródmieściu widoczne jest największe nagromadzenie uczelni. Już w granicy Biskupina widać budynki Uniwersytetu Przyrodniczego. Bliżej centrum znajduje się również Uniwersytet Medyczny i Politechnika Wrocławska. Z kolei nieco na północ zlokalizowana jest z kolei Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Jest stąd zatem blisko do naprawdę wielu uczelni, stąd jest to jeden z najatrakcyjniejszych obszarów dla studentów. Nieprzypadkowo ulokowanych jest tam parę domów studenckich. Posiadając wolne mieszkanie na Biskupinie, które ma być przeznaczone w przyszłości dla kogoś z rodziny, planowana jest jego sprzedaż dopiero za kilka lat lub po prostu jest to inwestycja, warto pomyśleć o jego wynajmie. To bardzo opłacalne, a na najemców na pewno nie trzeba będzie długo czekać. Studenci są w tym kontekście dość sprawdzoną grupą - wielu z nich łączy naukę z pracą, a do tego posiadają jeszcze zwykle wsparcie finansowe rodziców, zatem należności wpływają regularnie i terminowo.

Mieszkania na sprzedaż na Biskupinie we Wrocławiu z rynku wtórnego. Pojawiają się też nowe mieszkania

Poszukując mieszkań na sprzedaż na Biskupinie we Wrocławiu, na pewno warto zwrócić uwagę na rynek wtórny. Oczywiście pojawiają się i nowe mieszkania, gdyż dla deweloperów inwestycje w tej okolicy są bardzo opłacalne. To zatem specyficzna okolica, gdyż można tu nabyć zarówno niezwykle nowoczesne lokum, jak i takie znajdujące się w poniemieckiej willi. Należy się przy tym liczyć z dość wysokim pułapem cenowym. Nieruchomości nie będą tu tak drogie jak w bardziej centralnych rejonach Śródmieścia czy na Starym Mieście, lecz należy oczekiwać stawek trochę ponad rynkową średnią.

Co można znaleźć w segmencie wtórnym?

Okolice te charakteryzują się raczej niską zabudową, częściowo sięgającą czasów poniemieckich. Większość budynków zostało odnowionych, choć niektóre prezentują się jeszcze dość zabytkowo, zwłaszcza z zewnątrz. W segmencie wtórnym z powodzeniem można jednak oczekiwać ciekawych ofert z zakresu lokali 2- lub 3-pokojowych. Zwykle w starszym budownictwie, lecz po remontach, więc warunki mieszkalne będą bardzo dobre. Pojawiają się tam i lokale z zabudowy willowej, dla szczególnie wymagających.

Nowe inwestycje

Z uwagi na ograniczoną dostępność terenów blisko centrum, deweloperzy chętnie patrzą na nieco dalej położone osiedla Śródmieścia. Biskupin jest uważany za to z grona dość prestiżowych, zatem nie brakuje chętnych na zakup nowego lokum w tej okolicy i trzeba się liczyć z dość wysokimi cenami, z reguły przekraczającymi 9000 zł/m2. Nowoczesne osiedla powstają też odrobinę dalej, tuż za granicami Biskupina czy Sępolna. To także interesujące propozycje w zielonej okolicy, z pewnością warte uwagi. Biskupin to bardzo ciekawe osiedle znajdujące się w Śródmieściu, lecz jednocześnie nieco na uboczu. Pomimo dobrych połączeń z centrum miasta, można tu dzięki temu oczekiwać spokojnej atmosfery. Charakterystyczny jest również dostęp do dużej ilości terenów zielonych. Mieszkania w tym rejonie są zatem atrakcyjne pod względem mieszkalnym i inwestycyjnym, a ciekawe propozycje lokali w tym miejscu odnajdziesz na WGN.