Wśród apartamentów na sprzedaż są we Wrocławiu znajdziesz bardzo różnorodne propozycje, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Te ze starszej zabudowy to najczęściej lokale o bardzo dużym metrażu i naprawdę luksusowe. Z kolei te nowoczesne przygotowuje się niejednokrotnie nieco inaczej. Wciąż możesz znaleźć powalający penthouse, lecz wiele z takich mieszkań nie wyróżnia się aż tak ogromną powierzchnią czy udogodnieniami, tylko po prostu wysokim standardem i świetną lokalizacją.

Spis treści
Z rynku wtórnego
Wysoki standard i mniejszy metraż
Specyfika takich mieszkań
Dlaczego zyskują one uznanie?
Opłacalność inwestycyjna
Rynek pierwotny

Luksusowe apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego

Na rynku wtórnym można znaleźć naprawdę luksusowe apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu. Nie są to przeważające oferty, gdyż ogółem dostępnych jest jednak więcej zwykłych mieszkań, lecz takie propozycje regularnie odnajdziesz w bazie WGN. Takie lokale pochodzą najczęściej z zabudowy sprzed kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat, lecz utrzymanej w bardzo dobrym stanie. Lokum tego typu w większości przypadków odznacza się naprawdę dużym metrażem, gdyż kiedyś był to jeden z kluczowych czynników decydujących o tym czy nieruchomość można zakwalifikować do tej grupy. Często znajdziesz tam również udogodnienia dedykowane osobom poszukującym wysokiego komfortu życia.

Duże metraże

Na rynku wtórnym pojawiają się oczywiście różne oferty, choć większość dotyczy apartamentów w odnowionych, lecz starszych budynkach lub takich z początku wieku, które są dalej w bardzo dobrym stanie. Charakterystyczne jest natomiast to, że większość takich propozycji w tym segmencie dotyczy lokali naprawdę dużych. W zasadzie pewnym minimum jest 80 m2, a większość propozycji przekracza 100 m2, czasem bardzo wyraźnie. Nie jest to przypadkowe, gdyż w tamtym czasie przy budowach trzymano się pewnych zasad, definiujących apartamenty jako mieszkania nie tylko o podwyższonym standardzie, ale i odpowiednio dużej przestrzeni. Możesz w tym przypadku oczekiwać naprawdę pokaźnych lokali, z kilkoma pokojami.

Liczne udogodnienia

Poza wysokim standardem wykończeniowym, w takich apartamentach przeważnie można liczyć na specjalne udogodnienia. Choćby teraz w naszej bazie widać ofertę takiego lokum, które obejmuje dostęp do sauny. To coś czego próżno oczekiwać obecnie przy bardziej standardowych lokalach mieszkalnych. W kontekście mieszkań apartamentowych w wyraźnie starszym budownictwie, często występują też elementy zewnętrzne w postaci obszernego balkonu czy nawet ogrodu, jeżeli dane lokum znajduje się na parterze. Rosnąca popularność mikroapartamentów na sprzedaż we Wrocławiu. Czy warto inwestować w takie miniapartamenty? Mikroapartamenty na sprzedaż we Wrocławiu są jednym z przebojów ostatnich lat, podobnie zresztą jak w innych dużych miastach. Takie mini-apartamenty kupuje się w celach mieszkalnych, ale i inwestycyjnych. Pomimo ograniczonego metrażu, projekty tego typu są bardzo dobrze przemyślane, a same wnętrza są wykończone w doskonałym stylu. Jednym z kluczowych czynników wzbudzających zainteresowanie takimi ofertami, jest przy okazji to, że takie lokale powstają przede wszystkim w miejscach świetnie zlokalizowanych. To dobry wybór dla osób, które nie posiadają jeszcze odpowiednich środków lub po prostu nie chcą decydować się na zakup dużego mieszkania. Inwestorzy doceniają również możliwość swobodnego wynajmowania takich lokali.

Wnętrze apartamentu we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Czym wyróżniają się takie lokale?

Deweloperzy stale weryfikują swoje podejście do kolejnych projektów, w zależności od oczekiwań klientów. Od pewnego czasu coraz częściej można natrafić na tzw. mikroapartamenty. Choć wiele osób kojarzy apartamenty automatycznie z obszernymi nieruchomościami, to wspomniane mieszkania są niewielkie, licząc sobie nawet kilkanaście metrów kwadratowych. Mimo małej powierzchni, przestrzeń jest starannie zaplanowana, żeby zagwarantować wygodne życie. Można tam zatem liczyć nie tylko na aneks kuchenny czy łazienkę, ale ogólny wysoki standard wykończeniowy. To właśnie z tego względu takie lokale wciąż otrzymują miana apartamentów, lecz w wersji "mikro". Takie lokum można do tego znaleźć w bardzo dobrej lokalizacji, gdyż w zdecydowanej większości powstają one blisko centrum miasta lub wręcz w samym sercu Wrocławia.

Z czego wynika ich popularność?

Tego typu mieszkania wciąż są pewną nowością na polskim rynku, lecz od lat funkcjonują już choćby na Zachodzie. Cała koncepcja świetnie wpisuje się w potrzeby wielu nabywców. Młodzi ludzie chcący mieszkać w centrum miasta i rozwijający swoje kariery, nie chcą się zwykle wiązać wieloletnimi kredytami na duże mieszkania, które na tym etapie życia wcale nie są im jeszcze potrzebne. Funkcjonalnie urządzona przestrzeń mikroapartamentu jest dla takich osób zupełnie wystarczająca, przynajmniej przez jakiś czas, a nie generuje aż tak dużych kosztów, o których trzeba byłoby potem myśleć długimi latami. To świetny wybór dla studentów i młodych ludzi prowadzących jedno- lub dwuosobowe gospodarstwo domowe, którzy nie spędzają w przestrzeni mieszkalnej wiele czasu i chcą odłożyć pieniądze na zakup czegoś większego dopiero w przyszłości.

Czy to dobra inwestycja?

Mikroapartamenty są nabywane i w celach inwestycyjnych. Pod tym względem są naprawdę atrakcyjne, zwłaszcza, że większość z nich odznacza się doskonałą lokalizacją. Przy umiarkowanych nakładach finansowych, można zatem nabyć nieruchomość, którą będzie łatwo wynająć, a w przyszłości odsprzedaż i to po prawdopodobnie przy wyższej wartości rynkowej. To ciekawe propozycje dla inwestorów, zwłaszcza budujących większy portfel z nieruchomości.

Co z nowymi apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu? Przykład Sky Tower

We Wrocławiu pojawiają się też nowe apartamenty na sprzedaż. W ostatnich latach jednym z flagowych przykładów były te w głośnej inwestycji Sky Tower. Deweloperzy mają ciekawe podejście do takich projektów, gdyż przygotowują w nich mieszkania o podwyższonym standardzie, natomiast o różnym metrażu. Część to zatem prawdziwie luksusowe, ogromne lokale, natomiast niektóre to komfortowe, lecz nie tak duże mieszkania, posiadające przestrzeń około kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Trzeba się przy tym liczyć z tym, że takie oferty szybko znikają z rynku, więc trzeba go uważnie monitorować w celu nabycia takiej nieruchomości.

Różne propozycje

Obecnie panują już nieco luźniejsze zasady względem określania mieszkań jako "apartamenty" niż kiedyś. Podstawowym widocznym aspektem jest zróżnicowany metraż. Mowa tu nie tylko o wspomnianych wcześniej mikroapartamentach, ale i takich, które osiągają po prostu rozmiary standardowych lokali rzędu 50-70 m2, co jest często optymalną przestrzenią przy dwóch lub trzech pokojach, a lokale w takim wariancie są najpopularniejsze. Takie lokum też może mieć jednak apartamentowy charakter, dzięki podwyższonemu standardowi wykończenia i wyposażenia, czy udogodnieniom, których próżno szukać w zwykłych blokach, jak przykładowo klimatyzacja. Oczywiście ważny jest nowoczesny wymiar całego budynku i dobre położenie. Dobrym przykładem jest tutaj Sky Tower, a więc jedna z najgłośniejszych inwestycji nie tylko we Wrocławiu, ale i całej Polsce. Apartamenty w dużym wieżowcu występują w różnych wariantach, także w kontekście lokali znacząco poniżej 100 m2 metrażu. Oczywiście nie brakuje i naprawdę dużych apartamentów, w tym z tarasami. Miejsce jest przy tym tak atrakcyjne, że dostępne lokale błyskawicznie się wyprzedają. Warto jednak monitorować rynek, gdyż może się okazać, iż ktoś będzie chciał odsprzedaż mieszkanie w tym miejscu. Poza tym nowe apartamenty powstają oczywiście i w innych miejscach Wrocławia, głównie bliżej centrum lub w rejonach dobrze z nim skomunikowanych. Przy wszelkich inwestycjach tego typu widać w większości podobną zależność, czyli są to propozycje różnych apartamentów, zarówno średniej wielkości, jak i naprawdę ogromnych, które mimo wysokich cen, szybko się wyprzedają. Segment apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu wzbudza spore zainteresowanie majętnych osób czy inwestorów z zagranicy. Na rynku znajdziesz oczywiście propozycje obszernych, luksusowych mieszkań, zarówno z segmentu pierwotnego, jak i wtórnego. Coraz częściej pojawiają się jednak i mikroapartamenty, popularne szczególnie wśród młodych ludzi. Jeżeli szukasz takiego lokum o podwyższonym standardzie w stolicy Dolnego Śląska, to polecamy skorzystanie z propozycji pojawiających się na WGN.