Mieszkania na sprzedaż na wrocławskich Krzykach od kilku lat cieszą się nieustannym zainteresowaniem. Jest to bardzo modny rejon Wrocławia, który często wskazywany jest jako najbardziej atrakcyjny obszar w tym mieście, pod kątem zakupu mieszkań. Dzielnica jest cały czas rozwijana, a budowane osiedla mieszkaniowe dopasowują się do już zastanej architektury, tworząc intrygującą całość. Oferty dotyczące mieszkań w tej części miasta znajdziesz także w bazie Wielkiej Giełdy Nieruchomości.

Spis treści
Skąd bierze się popularność tej części miasta?
Jak wygląda sytuacja na tym rynku mieszkaniowym?
Inwestycje deweloperów
Oferty od właścicieli
Na co uważać przy przeglądaniu niektórych ofert?
Lokal mieszkalny z dostępem do ogródka
Ceny

Dlaczego mieszkania na sprzedaż na wrocławskich Krzykach są tak popularne?

We Wrocławiu przeprowadzanych jest bardzo wiele inwestycji, które dokonywane są w różnych obszarach miasta. Mieszkania na sprzedaż na Krzykach wciąż należą jednak do tych najbardziej atrakcyjnych, nawet mimo powstawania nowych miejsc mieszkaniowych na innych osiedlach. Wiąże się to w dużej mierze z rozmiarami tej dzielnicy oraz jej zróżnicowaniem. Dzięki temu stale rozwija się tutaj infrastruktura, a deweloperzy tworzą budynki dla nabywców o różnych oczekiwaniach. Co jeszcze wpływa na popularność Krzyków?

Dogodna komunikacja

Bardzo ważną kwestią, która wpływa na zainteresowanie tym rejonem Wrocławia, są duże możliwości jeśli chodzi o komunikację - zarówno publiczną, jak i samochodową. Dzielnica zapewnia sprawne oraz dobrze rozwinięte linie autobusowe i tramwajowe. Okolica sprzyja także kierowcom, którzy bez problemu dojadą w każdy rejon miasta. Dużą rolę w kontekście komfortowego transportu w stronę centrum, odgrywają dwie główne ulice tego obszaru, a więc Powstańców Śląskich oraz Ślężna. Jednocześnie blisko znajdują się autostrada a4 oraz obwodnica Wrocławia, dzięki czemu można dojechać do bardziej odległych części miasta oraz na stadion czy lotnisko. Pod względem komunikacyjnym, jest to zatem obszar niezwykle komfortowy, co daje mu przewagę nad wieloma innymi rejonami aglomeracji, w których też realizowane są ciekawe inwestycje.

Tereny zielone

Znaczący wpływ na podniesienie atrakcyjności tej dzielnicy ma duża ilość terenów zielonych, co nie jest oczywiste, gdy mowa o mieszkaniach umiejscowionych w tak dużym mieście. Znajduje się tu wiele parków, w tym Generała Władysława Andersa, Skowroni czy bardzo popularny Park Południowy - jeden z największych i najpiękniejszych w całym mieście. Tak duża ilość roślinności przekłada się na to, że na mieszkania w tej dzielnicy decydują się często osoby, które chcą mieszkać w mieście, ale cenią sobie jednocześnie spokój i harmonię. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzą również deweloperzy, projektując osiedla, które także są przyozdobione wieloma roślinami. Dzięki temu mieszkańcy, po powrocie z pracy, mogą w spokoju wypocząć, a panująca tu atmosfera sprawia, iż dzielnica jest chętnie wybierana choćby przez rodziny z dziećmi.

Park we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Rozbudowana infrastruktura

Krzyki mogą się pochwalić rozbudowaną infrastrukturą. Wciąż jest ona również rozwijana, zwłaszcza w południowej części, gdzie w dalszym ciągu można dostrzec wiele potencjału względem takich działań. W okolicy znajdują się jednak placówki szpitalne, szkoły czy kościoły, a także liczne punkty usługowe. Mieszkańcy mają do dyspozycji kilka większych galerii handlowych, w tym między innymi: Arkady Wrocławskie, Wroclavię czy Centrum Handlowe Krzyki. Entuzjaści aktywności odnajdą również siłownie oraz kluby fitness. Dodatkowego prestiżu dodają tej dzielnicy znajdujące się tu: Sky Tower (najwyższy budynek mieszkalny w Polsce, także z biurami oraz punktami handlowymi), tor wyścigowy Partynice, Uniwersytet Ekonomiczny, Dworzec Wrocław Główny czy Aquapark Wrocław. Takie udogodnienia, w połączeniu z panującym w tym rejonie miasta spokojem, czyni tę dzielnicę tak pożądaną, jeśli chodzi o nabywców mieszkań.

Mieszkania na sprzedaż na wrocławskich Krzykach na rynku pierwotnym oraz wtórnym

Z uwagi na duże zainteresowanie miejscami mieszkalnymi w tym rejonie miasta, oferty mieszkań na sprzedaż we wrocławskich Krzykach pojawiają się zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Zdecydowanie większy ruch można jednak zaobserwować w kontekście obrotu pierwotnego. Wynika to z faktu, że w tej okolicy dokonywanych jest wiele inwestycji deweloperskich. Nowoczesne mieszkania przyciągają nabywców, zwłaszcza, że dostępne są w różnych wariantach, gdyż firmy celowo stosują dużą różnorodność, jeśli chodzi o rozmiary i standard poszczególnych lokali mieszkaniowych.

Jak wygląda sytuacja na rynku pierwotnym?

Krzyki od lat są miejscem licznych inwestycji deweloperów i dalej nie ulega to zmianie, gdyż powstają kolejne osiedla mieszkaniowe, w szczególności w południowej części tego obszaru. Z tego względu rynek pierwotny kwitnie, a obecnie w naszej bazie dostępnych jest ponad 150 ofert właśnie nowych mieszkań. Co ważne są one dostępne w wielu wariantach, od mieszkań z jednym pokojem o metrażu przekraczającym nieznacznie 25 m2, po zdecydowanie większe lokum z czterema pokojami i o powierzchni około 90m2. Znajdziesz tu również mieszkania 2- lub 3-pokojowe, które będą doskonałe dla singli, par czy małżeństw z jednym dzieckiem. Z kolei większe obiekty będą wystarczające nawet dla dużych rodzin, więc wrocławskie Krzyki są miejscem, w którym mogą zamieszkać różne grupy potencjalnych klientów. Istotnym aspektem jest fakt, że obecnie deweloperzy stawiają w tej dzielnicy głównie na niewysoką zabudowę. Z tego względu większość mieszkań znajduje się w kilkupiętrowych budynkach, w otoczeniu przyrody. Nadaje to takim osiedlom komfortowego, kameralnego charakteru, który dobrze wpisuje się w ogólny nastrój, panujący w tym rejonie Wrocławia.

Jasna sypialnia

Mniejsze zainteresowanie rynkiem wtórnym

Sytuacja na rynku wtórnym jest nieco inna, lecz łączy się to z ogólnymi trendami w całym Wrocławiu, gdzie z uwagi na powstawanie nowych mieszkań, dominują oferty z rynku pierwotnego. Warto mieć także na uwadze to, że Krzyki to rejon w którym nowoczesne budownictwo przeplata się w wielu miejscach z zabudową typowo poniemiecką. Przekłada się to zresztą na wyjątkowy urok tej dzielnicy. Oferty sprzedaży na rynku wtórnym zwykle dotyczą zatem lokali mieszkalnych właśnie w starszych budynkach. Trzeba to wziąć pod uwagę podczas zakupu, lecz z drugiej strony atutem może być to, iż wiele takich obiektów umieszczonych jest bliżej Śródmieścia, a deweloperzy chętniej zabudowują z kolei dalsze części dzielnicy. Część osób inwestuje też w mieszkania na Krzykach, ale z myślą o późniejszym wynajmie. Mogą być one przeznaczone choćby dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy poszukują lokum niedaleko swojej uczelni.

Sprzedam mieszkanie 2-pokojowe na wrocławskich Krzykach. Na co zwrócić uwagę przy tego typu ogłoszeniach?

Na rynku wtórnym, w kontekście mieszkań na sprzedaż na wrocławskich Krzykach, możesz się spotkać z ciekawymi ofertami dotyczącymi lokali mieszkalnych z dwoma czy trzema pokojami. Część z nich jest bardzo korzysta cenowo, lecz trzeba brać pod uwagę fakt, iż znaczna liczba takich mieszkań oznacza konieczność remontu. Takie lokum może się znajdować w budynku z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Bardzo dobra lokalizacja wciąż może czynić takie mieszkanie atrakcyjnym, lecz tylko dla klientów, którzy są gotowi wyłożyć również odpowiednie środki na potrzebne prace remontowe. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się zatem dokładnie takiej ofercie. W naszym serwisie przy takich ogłoszeniach odnajdziesz szczegółowe informacje, wraz z adnotacją, gdy mieszkanie nadaje się do gruntownego remontu. Tego typu oferty będą bardzo cenne dla osób, które myślą o zakupie mieszkań w celach inwestycyjnych. Ewentualny remont daje duże możliwości aranżacyjne, a dobra lokalizacja sprawia, iż z pewnością uda się odnaleźć dalszego kupca na odnowione lokum.

Mieszkanie z ogródkiem na wrocławskich Krzykach

Niewysoka zabudowa, która jest wykorzystywana przez większość deweloperów w tym rejonie Wrocławia, przyczynia się do tego, że na Krzykach można odnaleźć nawet mieszkania na sprzedaż z ogródkiem. Dużo zieleni sprzyja takim rozwiązaniom, więc lokale znajdujące się na parterze, mają w niektórych przypadkach do dyspozycji taras oraz wydzielony ogródek. Jest to rzadko spotykany wariant w kontekście mieszkań, w szczególności znajdujących się w dużych miastach. Będzie to dobre wyjście dla osób, które zawsze marzyły o własnym ogrodzie, lecz nie chcą rezygnować z korzyści, jakie daje mieszkanie w bloku. Taka przestrzeń daje wiele swobody. Dorośli mogą tam spędzać czas odprężając się lub organizując spotkanie ze znajomymi, a zielony teren będzie dużą atrakcją dla najmłodszych. Poprzez posadzenie określonych roślin czy wybór odpowiednich mebli ogrodowych, można też sobie zapewnić prywatność i pełen komfort przebywania na zewnątrz.

Jak kształtują się ceny mieszkań na sprzedaż na Krzykach we Wrocławiu i od czego są uzależnione?

Oferta mieszkań na sprzedaż na Krzykach we Wrocławiu jest bardzo obszerna, lecz ceny mieszkań na wrocławskich Krzykach okazują się być bardzo zróżnicowane. Poszczególne ogłoszenia na samym rynku pierwotnym mogą odbiegać od siebie nawet o 2000 złotych na metrze kwadratowym. Są to zatem naprawdę duże różnice, na które mogą mieć wpływ różne czynniki. Może to dotyczyć standardu lokum, ale też lokalizacji, gdyż Krzyki rozciągają się na powierzchni ponad 54 km2, więc nawet w obrębie samej dzielnicy, kwestie umiejscowienia mieszkania mogą wpływać na większe zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Różnorodność poszczególnych inwestycji

Deweloperzy zwracają uwagę na podobne kwestie jak nabywcy, a więc dobre zaplecze komunikacyjne oraz usługowe, które znajduje się w tym rejonie miasta. Z tego względu Krzyki są atrakcyjne pod kątem takich inwestycji, zwłaszcza, że można nabyć tutaj grunty zarówno pod kameralne projekty, jak i budowę wieloetapowych osiedli. Okazuje się to bardzo korzystne, gdyż bliżej centrum Wrocławia dostępnych jest coraz mniej takich powierzchni. W tym przypadku lokalizacja jest zatem bardzo dobra, podobnie jak warunki w samym rejonie, w związku z czym nabywcy chętnie sięgają po mieszkania na Krzykach. Z tego także względu dokonywane są tutaj inwestycje w osiedla o różnym standardzie. Można tu spotkać klasyczne, ekonomiczne lokale mieszkaniowe, ale też takie o podwyższonym standardzie, aż po luksusowe apartamenty. Takie aspekty również przekładają się na ceny mieszkań, gdyż osoby liczące na ponadprzeciętne warunki, muszą za to oczywiście odpowiednio więcej zapłacić.

Widok na Wrocław w czasie nocy

Lokalizacja - jak blisko centrum będzie znajdować się mieszkanie?

Choć teoretycznie wszystkie mieszkania znajdują się w tej samej okolicy, to Krzyki ulokowane są na tak dużej powierzchni, że w praktyce odległości od poszczególnych punktów mogą być dość znaczna. Tym samym ceny lokali potrafią być często tym wyższe, im bliżej znajdują się one centrum miasta. Z tego względu także lokum w budynku ze starego budownictwa, dostępne na rynku wtórnym, może się okazać ciekawym nabytkiem, jeżeli będzie ulokowane w północnej części dzielnicy. Z uwagi na większą liczbę wolnych terenów, deweloperzy stawiają bowiem często na budowę w południowej części Krzyków. Warto jednak pamiętać, że tacy mieszkańcy mają z kolei jeszcze bliżej do autostrady i obwodnicy. Dlatego też ogółem, z tej części miasta można się komfortowo przedostać nie tylko do centrum, ale i do dalej oddalonych punktów Wrocławia. Rozbudowana infrastruktura w samej dzielnicy sprawia z kolei, że mieszkańcy poszczególnych osiedli nie muszą się obawiać o dostęp do sklepów, obiektów usługowych czy innych udogodnień. Także osiedla znajdujące się w południowej części Krzyków, są zatem bardzo dobrym pomysłem w kontekście zakupu mieszkania.

Jak prezentują się koszty poszczególnych rodzajów mieszkań?

Oferty znajdujące się w bazie ogłoszeń WGN dobrze obrazują różnice w cenach, które wynikają z omówionych wcześniej czynników. Ceny większości mieszkań oscylują w granicach 6500-8500 zł/m2 i dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W przypadku mieszkań w starszych budynkach, cena często wzrasta z kolei wraz z mniejszą odległością do centrum, podczas gdy większość nowych mieszkań ulokowanych jest w nieco dalszej części dzielnicy. Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć także liczbę pokoi oraz metraż. W praktyce lokale mieszkaniowe z jednym pokojem lub dwoma, lecz o powierzchni nie przekraczającej 45 m2, to wydatek w granicach 225-300 tysięcy złotych. Mieszkania 2-pokojowe o nieco większym metrażu lub 3-pokojowe do 55 m2, to już kwota od 300 do 375 tysięcy złotych. Ceny mieszkań z czterema pokojami o powierzchni około 80 m2 wahają się w okolicach pół miliona złotych. Na rynku dostępne są też jeszcze większe lokale mieszkalne o wysokim standardzie, w przypadku których cena będzie już sięgać 650-750 tysięcy złotych. Krzyki są jedną z najbardziej atrakcyjnych części Wrocławia, jeżeli chodzi o rynek sprzedaży mieszkań. Ciągły rozwój infrastruktury oraz udogodnienia przygotowane dla mieszkańców, sprawiają, iż warunki życia w tym rejonie miasta są bardzo komfortowe. Jednocześnie tutejsze mieszkania znajdują się w miejscu umożliwiającym łatwe przedostanie się zarówno do centrum, jak i dalszych zakątków Wrocławia. W okolicy znajduje się też dużo terenów zielonych, które zachęcają osoby chcące zamieszkać w mieście, lecz ceniące też sobie spokój. W kontekście lokali mieszkaniowych w tym obszarze Wrocławia, panuje dość duże zróżnicowanie cenowe, uzależnione nie tylko od metrażu, ale również standardu czy położenia. W naszej bazie posiadamy ogłoszenia dotyczące mieszkań na wrocławskich Krzykach, więc jeżeli poszukujesz takiego lokum, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą WGN!