Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Klecinie wzbudzają rosnące zainteresowanie. Wynika to w dużej mierze z faktu, że rejon jest spokojny i pełen terenów zielonych, podczas gdy wciąż posiada dobry poziom lokalnej infrastruktury i komunikacji z innymi fragmentami miasta. To ciekawy rejon dla nabywców nastawionych na inwestycje deweloperskie, ponieważ powstają tu nowe mieszkania w doskonale przemyślanych budynkach, pasujących do obecnego obrazu osiedla. Odpowiednie oferty znajdziesz na WGN.

Spis treści
Informacje o osiedlu
Zarys historii
Nowe inwestycje
Kwestia transportu
Z myślą o osobach uciekających od ścisłego centrum
Natura i cisza

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu - co warto wiedzieć o Klecinie?

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Klecinie to wybór lokali mieszkalnych na osiedlu o dość bogatej przeszłości, sięgającej znacznie dalej niż moment, w którym rejon ten został przyłączony do samego miasta. Aktualnie obszar ulega systematycznym zmianom, choć widać tutaj duży rozsądek, jeżeli chodzi o inwestycje, które wpisują się w charakterystykę tego fragmentu stolicy Dolnego Śląska. Do wyboru tej części Wrocławia zachęcają również stosunkowo korzystne połączenia komunikacyjne.

Historia

Rejon był zagospodarowany od setek lat i funkcjonował jako wieś, która nabrała większego znaczenia w 1839 roku, gdy wybudowano tu cukrownię. Już rok później powstało tu z tej okazji połączenie kolejowe. Wieś systematycznie nabierała kształtu mocno podmiejskiego, choć z akcentami fabrycznymi. W 1951 wieś włączono w granice miasta i utworzono komunikację tramwajową. W późniejszych latach cukrownia gwarantowała miejsca pracy, lecz wiązała się z generowanym w okolicy nieprzyjemnym zapachem, przez co rejon zamieszkiwali głównie pracownicy zakładu. Sytuacja uległa zmianie w roku 1997, gdy cukrownię zlikwidowano, lecz w niedalekiej odległości powstało kilka innych miejsc przemysłowych, jak i centrów handlowych. Dzięki temu z roku na rok Klecina stawała się coraz bardziej interesująca, zarówno dla przeprowadzających się mieszkańców Wrocławia, jak i przenoszących się osób z innych rejonów kraju.

Obecny kształt i przemyślane nowe projekty

Aktualnie Klecina to osiedle w dzielnicy Krzyki w południowej części miasta, ulokowane między osiedlami Oporów i Krzyki-Partynice, a od dołu graniczące z Węzłem Bielańskim. W poszczególnych rejonach widać skupienia zabudowy jednorodzinnej oraz willowej, natomiast do tego nie brakuje bloków mieszkalnych. Krajobraz ulega zresztą zmianom, w dużej mierze ze względu na działania deweloperów. Warto jednak zaznaczyć, że mieszkańcy osiedla, w przeciwieństwie do osób ulokowanych w wielu innych miejscach, nie mogą narzekać na to, iż inwestorzy całkowicie przekształcają okolicę, zapominając o historii. Dalej pozostawionych jest dużo terenów zielonych czy zabytkowych budynków, a co więcej znaczna część inwestycji przemyślana była nawet w takim zakresie, żeby zachować starsze drzewa, które wpisały się w obraz nowych budynków mieszkaniowych. Nie oznacza to jednak, że obraz Kleciny nie uległ zmianie względem tego, co było tutaj kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. W centralnym fragmencie osiedla powstał nowoczesny biurowiec Wałbrzyska Office Center, a rejon po dawnej cukrowni wykorzystali deweloperzy, tworząc tam budynki mieszkalne. Klecina dalej jest jednak uznawana za obszar bardzo przyjazny do życia.

Wnętrze mieszkania we Wrocławiu na Klecinie
fot. pixabay.com

Komunikacja

Mimo położenia nieco na uboczu do ścisłego centrum pozostaje stąd kilka kilometrów, zatem pod względem komunikacyjnym jest to osiedle, na które na pewno nie można narzekać. Zwłaszcza że dostępne są tu połączenia tramwajowe oraz autobusowe. Tramwajem w okolice Rynku można dojechać w zaledwie dwadzieścia kilka minut. Także osoby zmotoryzowane mają tutaj dość komfortową sytuację i unikając największych korków, mogą dojechać do centrum w około pół godziny. Z tego względu osiedle jest bardzo cenione przez ludzi nastawionych na pewne oddalenie od najgłośniejszych fragmentów miasta, ale takich, którzy regularnie muszą się tam udawać do pracy. Pod kątem zakupów czy wszelakich usług z powodzeniem można się natomiast zadowolić dość dobrą infrastrukturą dostępną na samej Klecinie, a w razie potrzeby można podjechać do sąsiednich osiedli na Krzykach, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne udogodnienia.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Klecinie dla entuzjastów odcięcia się od wielkomiejskiego zgiełku

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Klecinie zdecydowanie powinny przyciągnąć uwagę osób, które chcą pozostać w ścisłym mieście, lecz cieszyć się namiastką podmiejskiego spokoju. Na tym osiedlu można na to liczyć, gdyż mimo stosunkowo niewielkiej odległości od ścisłego centrum rejon ten jest niejako odizolowany od uciążliwego w dłuższej perspektywie zgiełku i hałasu. Profil kupców zainteresowanych nieruchomościami w tej części miasta jest mocno zróżnicowany, sięgając od singli, po rodziny z dziećmi.

Oaza zieleni i spokoju

Choć przeprowadzając się do dużego miasta, można się liczyć z tym, że nie będzie tam tyle terenów zielonych i ciszy jak na obrzeżach czy tym bardziej na wsiach i w mniejszych miejscowościach, nie oznacza to wcale, że trzeba od razu żyć w „betonowej dżungli”. Cały Wrocław jest zresztą dość specyficzny ze względu na swoją zabudowę i dużą ilość zieleni. Klecina szczególnie wyróżnia się jednak pod tym względem i zagłębiając się w niektóre rejony osiedla, rzeczywiście można się poczuć, jakby było się poza samym miastem. Nie przez przypadek z myślą o spacerach przyjeżdżają tutaj mieszkańcy innych dzielnic. Może to odpowiadać wielu osobom, szczególnie że wybierając lokal na Klecinie, wcale nie pozbawisz się atutów związanych z dużym miastem.

Kto może być zainteresowany lokum w tej okolicy?

Klecina przyciąga wszystkich, którzy cenią sobie dobre połączenia z centrum miasta, lecz życie na co dzień w rejonie, który ma w sobie wiele atutów kojarzonych z bardziej podmiejskim klimatem. Z tego względu trudno jednoznacznie wyróżnić jedną grupę docelową, która może dominować, jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy. Będzie to świetne miejsce dla singli czy par zmęczonych już nieco dynamiką życia w centrum, ale doskonale odnajdą się tu i rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Jest to zresztą widoczne po dokonywanych w tej okolicy inwestycjach deweloperów, którzy nie ograniczają się do jednego typu mieszkań, tylko oferują takie z różnym metrażem i odmienną liczbą pomieszczeń. Każdy może zatem znaleźć coś dla siebie, choć warto na bieżąco monitorować rynek, gdyż popyt na lokale mieszkalne na Klecinie stał się naprawdę spory. Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Klecinie są obecnie łakomym kąskiem na rynku, w tym pierwotnym, ponieważ deweloperzy chętnie inwestują w tej okolicy ze względu na duży popyt na nieruchomości. Pomimo systematycznego rozwoju osiedle zachowuje swój zielony i spokojny charakter, który odpowiada wielu mieszkańcom. Zachęcamy do poszukiwania ofert mieszkaniowych z tego rejonu na WGN.