Mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu są poszykowane zarówno przez osoby prywatne poszukujące swojego wymarzonego M jak i inwestorów. Co sprawia, ze tego typu lokale są tak popularne i co ważniejsze czy to się opłaca?

Spis treści:

Duże zainteresowanie

Profesjonalne konsultacje

Loft idealny

Potencjał inwestycyjny

 

Dlaczego mieszkania do remontu na sprzedaż są tak popularne?

Większość ofert dotyczących mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu dotyczy lokali znajdujących się w zabytkowych kamienicach. Właśnie dzięki nim mieszkania do remontu we Wrocławiu są tak popularne. Stolica Dolnego Śląska słynne z zabytkowej zabudowy, która jest sukcesywnie remontowana. Mieszkanie w kamienicy jest zupełnie czymś innym niż życie w nowoczesnym apartamentowcu, mimo że obecnie standard wyposażenia i wykończenia nowoczesnych budynków oraz wyremontowanych kamienic jest bardzo często porównywalny. Kamienice z założenia były budowane w centrach miast z przeznaczeniem dla wyższej klasy społecznej. Mieszkania zazwyczaj miały dwa wejścia: reprezentacyjne i kuchenne. Po wojnie jednak mieszkania w kamienicach bardzo straciły na wartości. Jedno mieszkanie było często dzielone na dwa mniejsze, a każde miało swoje wejście. Część lokali była jednak pozbawiona bieżącej wody. Całe budynki były własnością komunalną, niezadbaną i rzadko remontowaną.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Wiele ofert mieszkań do remontu na sprzedaż we Wrocławiu dotyczy lokali znajdujących się właśnie w takich lokalach. Jednakże od lat, kiedy to w większość zabytkowych budynków został uregulowany stosunek własności, mieszkania w kamienicach zaczynają się coraz częściej kojarzyć z nowoczesnymi apartamentami. Dlatego też mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu znajdujące się w takich budynkach cieszą się rosnącą popularnością. Kamienice były budowane w centrach miast, wzdłuż głównych ulic i dla wyższej klasy społecznej. Mieszkania charakteryzowały się wygodnym rozplanowaniem odpowiednio dużych i wysokich pomieszczeń z proporcjonalnie wysokimi oknami. Ściany i sufity były zdobione gzymsami oraz wysokimi cokołami, a posadzki często misternie układanymi drewnianymi mozaikami. Kuchnia zazwyczaj umieszczana była przy gospodarczym wejściu, z dala od salonu. Gwarantowało to nieprzenikanie zapachów z gotowania do salonu i sypialni. Obecnie, ze względu na ogromne tempo życia i coraz bardziej efektywne sprzęty AGD, lubimy łączyć salon z kuchnią, co możemy zastosować także w przedwojennych kamienicach. W nieremontowanej przedwojennej kamienicy możemy natrafić na różne niespodzianki. Szukając ofert mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu trzeba brać pod uwagę różne scenariusze. Trzeszczący parkiet raczej nikogo nie zdziwi – zresztą w miarę łatwo to naprawić. Tynk odpadający od ściany? To również częsty mankament. Może się jednak zdarzyć, że podczas wiercenia otworu w ścianie (pod obraz lub telewizor) odpadnie tynk z całej ściany. Z kolei hak, na którym wisi żyrandol, może się okazać rurą od oświetlenia gazowego – w dodatku z przebiciem elektrycznym.

Fachowa pomoc

Poszukując mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu należy pamiętać, że proces modernizacji może być dłuższy i bardziej kosztowny niż założyliśmy na początku. Dlatego też, już na etapie oglądania nieruchomości warto skorzystać z opinii eksperta budowlanego. Paradoksalnie poszukując mieszkania do remontu na sprzedaż warto zacząć od znalezienia firmy budowlanej. Na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw, które oferują kompleksowe usługi remontowe. Co ciekawe, w dużych miastach bez problemu znajdziemy firmę, która się specjalizuje w modernizacji lokali znajdujących się w kamienicach. Decydując się na ofertę mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu należy się liczyć, z tym że remont będzie długotrwały. Kompleksowe usługi firm budowlanych pozwolą ograniczyć zarówno czas jak i pieniądze. Zajmują się całym procesem przebudowy i prac wykończeniowych. Zatrudniając sprawdzone ekipy, które znają się na swoim fachu i w profesjonalny sposób przygotują wnętrze. Ponadto na każdym etapie realizacji właściciele jedynie konsultują kolejne elementy, bez potrzeby szukania kolejnych fachowców. Już samo mieszkanie do remontu na sprzedaż we Wrocławiu znajdujące się w kamienicy jest wyjątkową ofertą na rynku.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Indywidualnie przeprowadzona modernizacja sprawia, że efektem końcowym jest luksusowe, niepowtarzalne mieszkanie w pełni dostosowane do potrzeb i gustu właścicieli. Co więcej, mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu to skomplikowana, pod względem logistycznym operacja. Lokale znajdujące się w kamienicach w najbardziej prestiżowych częściach Wrocławia jest doskonałym wyborem, ponieważ powstają w nich wyjątkowe mieszkania. Jednak każdy remont wymaga niebanalnych rozwiązań. Wnętrza, które napełnione jest niebywałym klimatem, pamięta czasy sprzed kilkunastu lat – to sprawia, że dom nabiera niepowtarzalnego charakteru. Profesjonalne firmy remontowe są wstanie zrealizować takie marzenia przekształcając mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu w piękne, klimatyczne lokale. Zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę, ponieważ niezajmującą się wszystkimi niezbędnymi pracami, prowadząc nadzór techniczny oraz za aranżując się w urządzanie wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby poszukujące mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu oszczędzają czas na wybór materiałów i doglądanie kolejnych etapów prac nad wykończeniem lokalu. Współpraca z profesjonalistami usprawnia cały proces remontu. Mieszkanie do remontu na sprzedaż we Wrocławiu, które znajdują się w zabytkowych budynkach to nowoczesność połączona z dawnym stylem budownictwa. Fachowcy zajmujący takimi renowacjami są wstanie dostosować lokal do indywidualnych potrzeb, zarówno w kwestiach technicznych (przebudowa, wymiana instalacji czy zmiana układu przestrzennego) jak i w kontekście aranżacji. Cały proces aranżacji wnętrza odbywa się z uwzględnieniem wszelkich uwag i pomysłów klienta, ale bez ich nadmiernego absorbowania.

Mieszkanie do remontu na sprzedaż we Wrocławiu, czyli marzenie o lofcie

Marząc o lofcie warto przyjrzeć się ofertą mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu, które znajduje się w kamienicy. Lokale znajdujące się w zabytkowych budynkach zazwyczaj mają grube ceglane mury, które z jednej strony stanowią doskonałą izolację, z drugiej są świetną podstawą do wprowadzenia do projektu ściany z czerwonej cegły, która jest charakterystyczna dla współczesnego loftu. Co więcej, mieszkania w kamienicach zazwyczaj charakteryzują się wygodnym rozplanowaniem dużych i wysokich pomieszczeń. Wysokie sufity nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale też stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. W przypadku tak wysokich pomieszczeń spokojnie możemy sobie pozwolić na zdobne rozety, gzymsy, listwy dekoracyjne, a nawet na zagospodarowanie antresoli, na której z łatwością zaaranżujemy sypialnię czy domowy gabinet – to doskonała oszczędność miejsca i ciekawy element projektu. Antresola ma prawo bytu tylko w przypadku mieszkań, które mają ok. 3 – 4 metrów wysokości. Wyjątkowa wysokość pomieszczeń, często ponad metr więcej, niż wynosi wysokość przeciętnego współczesnego mieszkania, sprawia, że wnętrza wydają się większe i jest w nich znacznie więcej powietrza.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu znajdujące się w kamienicach zapewniają ogromne możliwości adaptacyjne. Wartością dodaną lokali w starych budynkach są też niekiedy zachowane oryginalne drewniane posadzki, sztukaterie i płytki cementowe, które tworzą wyjątkowy klimat we wnętrzu. Decydując się na skorzystanie z oferty mieszkania do remontu na sprzedaż we Wrocławiu warto zatrudnić doświadczonego architekta z uprawnieniami konserwatorskimi lub współpracującego z konserwatorem zabytków. Architekt, przygotowując projekt wnętrz, będzie wiedział, co możemy zmienić, a czego absolutnie nie powinniśmy ruszać. Często okazuje się bowiem, że na przykład piec kaflowy jest zabytkiem i mimo że z niego nie korzystamy, musimy go pozostawić (takie piec zresztą będzie wyjątkową ozdobą aranżacji mieszkania w centrum miasta). Niekiedy jednak można przerobić piec na kominek. Projekt wnętrz pozwoli nam także w ciekawy sposób połączyć przeszłość z nowoczesnością. Mieszkanie do remontu na sprzedaż we Wrocławiu w przedwojennej kamienicy nie musi być przecież urządzone w jedynie słuszny sposób, zgodnie ze stylistycznymi wytycznymi sprzed wojny. Wyjątkowo ciekawie wychodzą aranżacje wnętrz mieszkań w kamienicach w stylu eklektycznym. Zachowana i odnowiona stara substancja staje się znakomitym tłem dla nowoczesnych mebli i oświetlenia.

Pomysł na biznes

Ceny mieszkań do remontu na sprzedaż we Wrocławiu są bardzo zróżnicowane. Najwięcej zależy do stanu budynku w jakim się znajdują.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

W przypadku kamienic często możemy trafić na perełkę. Duży lokal w dobrej lokalizacji, często w centrum miasta, za cenę kawalerki w nowoczesnym apartamentowcu nie jest rzadkością. Mieszkanie do remontu na sprzedaż we Wrocławiu jest ciekawą opcją inwestycyjną. Lokale w kamienicach to nierzadko duże, ponad 100 mkw powierzchnie. Jest to duży potencjał inwestycyjny, gdyż z jednego takiego lokalu można wydzielić nawet cztery samodzielne kawalerki. W takim przypadku jest wymagany większy nakład finansowy i logistyczny, ale jest to gwarancja pewnego zysku.