Oferty mieszkań do sprzedania Wrocław Pilczyce w szybkim tempie. Jest to spowodowane rosnącą liczbą inwestycji deweloperskich, które powstają w tej części miasta. Sprawdzamy jakie lokale cieszą się największą popularnością oraz na co zwrócić uwagę przeglądając oferty.

 

Spis treści

Położenie osiedla

Rozbudowana infrastruktura

Szczegóły oferty

Pomysł na inwestycje

Projekty deweloperskie

 

Mieszkanie do sprzedania Wrocław Pilczyce- popularne ze względu na lokalizacje?

Oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce w pierwszej kolejności należy rozpytywać pod względem lokalizacji. Pilczyce to osiedle znajdujące się w północno-zachodniej części Wrocławia, w dzielnicy Fabryczna. W granicach miasta od 1928. Położone jest na północ od Gądowa Małego, na południe od Kozanowa i na zachód od Parku Zachodniego. Osiedle zastało zaprojektowane według standardowych projektów typu Zeilenbau, czyli klasycznej niemieckiej zabudowy.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Znajdowały się tam głównie dwu- i trzy- lub czteropiętrowe domy wielorodzinne z wspólnymi ogrodami lub zielonymi dziedzińcami na tyłach. Osiedle bardzo ucierpiało w wyniku walk w 1945 roku. Po wojnie rozpoczęto odbudowę a z biegiem czasu zaczęło się szybko rozbudowywać. Zamieszkany teren ograniczony jest Ślęzą, ulicą Pilczycką, Parkiem Zachodnim i ulicą Lotniczą. Na północ od osiedla rozciąga się Las Pilczycki, sięgający aż do Odry, przy Śluzach Rędzin, naprzeciw Wyspy Rędzińskiej. W latach 80 tych rozpoczęto budowę, typowej dla tamtego okresu zabudowy mieszkaniowej z wielkiej płyty. Współcześnie najbardziej charakterystycznym elementem osiedla jest Miejski Stadion piłkarski, powstały w związku z organizowanymi w Polsce Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2021 roku. Oferty mieszkań do sprzedania Wrocław Pilczyce są popularne ze względu na bliskość terenów zielonych. Park Pilczycki, zachodu ograniczony jest rzeką Ślęzą bezpośrednio za którą znajduje się Stadion Miejski, od północy ul. Pilczycką, od wschodu ul. Koszykarską, a od południa ul. Lotniczą jest jedną z najczęściej wymienianych zalet mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce.

Miasto w mieście

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Piczyce są ciekawa alternatywą dla lokali znajdujących się w ścisłym centrum miasta. Jest to spowodowane charakterem osiedla, które zawiera w sobie zarówno wiele punktów handlowych, usługowych, gastronomicznych jak i placówek bankowych, medycznych czy szkół i przedszkoli. Na intensywny rozwój osiedla w znacznym stopniu wpływają inwestycje deweloperskie w ramach, których powstaje nowa infrastruktura. Nowoczesne inwestycje, to coś więcej niż pojedyncze budynki mieszkalne. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce to lokale znajdujące się na samo wystarczalnym osiedlu. Osiedle można uznać za zróżnicowaną część miasta, dość zróżnicowaną, co wynika z jego rozległości. Tym samym okolice bliżej centrum miasta to rejony, gdzie już teraz funkcjonuje wiele biur, a w każdym roku powstają kolejne. Świetnie odnajdą się tam zatem biznesmeni czy osoby młode, które chcą być jednak blisko centrum, ale nie stać ich na lokale w Śródmieściu czy na Krzykach. Oddalając się na zachód można z kolei znaleźć osiedla, które klimatem przypominają mniejsze miejscowości, a niekoniecznie duże miasto. To tam deweloperzy stawiają na mieszkania dopasowane pod kątem par starających się o dzieci oraz rodzin, a i lokalna infrastruktura jest rozwijana głównie pod tym kątem.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce- czego możemy się spodziewać?

Oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce najczęściej dotyczą nowych lokali pochodzących z inwestycji deweloperskich. Średnia cena mieszkania na sprzedaż Pilczyce to 8416 zł za metr kwadratowy. Co ciekawe, w ceny lokali w tej dzielnicy w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosły o 12%. Natomiast przecięta wartość mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce to 425 909 zł a ich średnia powierzchnia wynosi 53 metry kwadratowe. Jenak w obrębie dzielnicy znajduje się wiele mieszkań na sprzedaż Wrocław Pilczyce, jest to spowodowane bogatą ofertą deweloperską, jedną z najciekawszych inwestycji jest z pewnością Parkowa Ostoja. Oferta łączy w sobie zalety miejskiego życia (łatwy dojazd do centrum ul. Pilczycką oraz ul. Lotniczą) z odpoczynkiem na łonie natury w pobliskim parku. Parkowa Ostoja to osiedle mieszkaniowe położone w zachodniej części Wrocławia, w malowniczym miejscu w otoczeniu parku i stawu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

To idealna lokalizacja dla wszystkich ceniących sobie spokój, bogactwo terenów zielonych i kameralną atmosferę rodzinnego osiedla. Zlokalizowane na wrocławskich Pilczycach mieszkania to także doskonała oferta dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Bezpośrednie sąsiedztwo Parku Pilczyckiego, nie tylko dodaje inwestycji wyjątkowego uroku, ale także stwarza możliwość do jazdy na rowerze, spacerów czy nordic-walkingu. W ramach inwestycji Parkowa Ostoja powstało pięć czterokondygnacyjnych budynków, z mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Pilczyce o powierzchni od 26 do 76 m2. Dogodna lokalizacja w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych oraz głównych ulic Wrocławia (Pilczyckiej oraz Lotniczej) sprawia, że w krótkim czasie dostaniemy się zarówno do centrum miasta, jak i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dodatkowym atutem inwestycji są – znajdujące się w niedalekiej odległości od osiedla – Stadion Miejski oraz Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy, który rozpoczyna się obok Parku Złotnickiego.

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Pliczyce jako forma inwestycji

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Pilczyce może być doskonałym pomysłem na inwestycji. Istnieją dwa rodzaje nowonabywców nieruchomości: Ci, którzy szukają lokalu dla siebie oraz Ci, którzy traktują je jako inwestycje. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniało miejsce, w którym jedni i drudzy poczują się równie dobrze? Miejsce, w którym w zasięgu ręki mamy wiele udogodnień i atrakcji, ale także możemy czerpać wiele przyjemności. Teraz takie mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce powstają w inwestycji Przy Parku. Jest to projekt deweloperski, w którym mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce powstają w kamienicach: Rezydencje, Apartamenty czy Penthousy reprezentują najwyższy standard i nowoczesność.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Te przestronne lokale mieszkalne o wysokości 2,8 metra z ogrodami zimowymi i/ lub tarasami zielonymi, garderobami, funkcjonalnymi spiżarkami ujmują nie tylko charakterem i praktycznymi rozwiązaniami, ale również poprzez swoją przestronność zwiekszają wrażenie przestrzeni. Zaprojektowane w Przy Parku mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce można łączyć w poziomie (apartamenty) oraz w pionie (rezydencje). Otoczenie oraz lokalna infrastruktura są wymarzone, by uprawiać aktywny wypoczynek po pracy, jeździć na rowerze lub rozkoszować się wspólnymi chwilami z rodziną na spacerze w okolicach Parku Pałacowego. Za spokojny sen mieszkańców odpowiadać będzie monitoring i całodobowa ochrona osiedla. W ramach inwestycji powstaje 14 willi i miejskich kamienic, których znajdą się mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce. To jednak nie koniec częścią projektu jest także 36 rezydencji (na dwóch poziomach z wejściem z zewnątrz), 18 apartamentów na najwyższej kondygnacji oraz 54 lokale typu concierge do zarządzania nieruchomością. Nowoczesne modele inwestowania w mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce cechują się dużą elastycznością i relatywnie – w porównaniu do staroszkolnych metod – wysoką pewnością zwrotu. Potrzeby i trendy rynkowe, można dostosować do nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Nowe inwestycje

Mieszkań na sprzedaż Wrocław Pilczyce chętnie szukają młode osoby z uwagi bliskość i dobry dojazd do uczelni..Stolica Dolnego Śląska wielokrotnie znalazła się na międzynarodowej liście stu miast świata najlepszych do życia, co potwierdzają także opinie samych mieszkańców. To również miasto, które tętni życiem kulturalnym, znajduje się tu wiele teatrów, muzeów, kin, galerii sztuki, odbywają się tu festiwale muzyczne, filmowe o międzynarodowym znaczeniu. Co bezpośrednio przedkłada się na rosnącą ilość osób poszukujących mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Obecnie w ramach wszystkich inwestycjach deweloperskich oferujących mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce powstają tereny zielone i wspólne przestrzenie, co poprawa integracje sąsiedzką. Co ciekawe wielu deweloperów poszerza swoją ofertę o wsparcie doradców finansowych i pomoc w uzyskaniu kredytu. Inwestycje w ramach, których powstają mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce to przede wszystkim nowoczesne materiały budowlane cechujące się wysokimi wskaźnikami termoizolacyjności, dzięki czemu budynki są energooszczędne i ekologiczne. Coraz ważniejszym elementem są także rozwiązania typu smart, które czynią mieszkania inteligentnymi. Nowe budynki są wyposażane w infrastrukturę umożliwiającą zainstalowanie rozwiązań smart home, dzięki którym za pomocą smartfona, zdalnie zmienisz temperaturę kaloryferów, wyłączysz światło, albo zasłonisz rolety. Wiele inwestycji posiada w standardzie system nowoczesnych filtrów, który chroni domowników przed zanieczyszczonym powietrzem oraz pyłkami, grzybami i kurzem, a także insektami. Oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław Pilczyce bardzo często mają także miejsca postojowe (często w garażu podziemnym), komórki lokatorskie oraz całodobową ochronę.