Mieszkania deweloperskie na Psim Polu pojawiają się coraz częściej na mapie nowych inwestycji we Wrocławiu. Na prawie 100 km2 powstają miejsca o ciekawym potencjale do zamieszkania. Psie Pole obejmuje wszystkie osiedla umiejscowione na prawym brzegu Odry i Kanału Nawigacyjnego. Poza licznymi budynkami domów jednorodzinnych, willami, blokami i apartamentowcami, znajdują się tu trzy duże osiedla: Zakrzów, osiedle Psie Pole i Różanka.

Spis treści:
Charakterystyka regionu
Dlaczego deweloperzy budują na Psim Polu?
Co warto sprawdzić przed zakupem?
Mieszkania na wynajem na Psim Polu.
Dlaczego warto kupić mieszkanie na Psim Polu?
Inwestycje deweloperskie na Psim Polu.
Pomoc specjalistów

Mieszkania deweloperskie na Psim Polu we Wrocławiu– charakterystyka rejonu

Jeżeli jesteś zainteresowany mieszkaniami deweloperskimi we Wrocławiu w dobrej cenie i ciekawej dzielnicy, Psie Pole jest idealną dzielnicą. Nazwę tę przyjęto do terenu, w którym Psie Pole funkcjonowało właśnie w takich granicach jako oficjalna dzielnic Wrocławia (do 1990 roku).Wiadomo, iż na rynku nieruchomości panuje niepisana zasada im dalej od centrum, tym taniej. Psie Pole, położone w północnej części miasta, jest drugą co do wielkości dzielnicą Wrocławia, jednocześnie najmniej zaludnioną. Dzieje się tak ze względu na słabszy jeszcze dojazd do centrum, co jednak powoli się zmienia. Powstały już plany inwestycyjne dotyczące poprawy komunikacji. W dalszych akapitach przedstawiamy zalety i minusy, które trzeba wziąć pod uwagę, jeśli szukamy nowego mieszkania na Psim Polu we Wrocławiu.

Dlaczego deweloperzy chętnie inwestują w budowę mieszkań deweloperskich na Psim Polu we Wrocławiu?

Mieszkania deweloperskie na Psim Polu we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością. Deweloperzy, jak i sami kupujący nowe nieruchomości coraz częściej wybierają właśnie tą okolicę na budowę lub zakup mieszkania.  Psie Pole to cicha, spokojna dzielnica Wrocławia z bardzo przystępnymi cenami mieszkań, wydaje się więc być doskonałą alternatywą dla osób z mniejszą zasobnością portfela. Najtańsze nowe mieszkanie na Psim Polu, dostępne w sprzedaży to koszt zaledwie 129 000 zł. Średnie ceny ofertowe i transakcyjne lokali na rynku pierwotnym utrzymują się tu na poziomie 7 000 zł/mkw. Nowe mieszkanie na Psim Polu nie zawsze musi oznaczać lokalizację na granicy miasta. Dzielnica jedną ze stron sąsiaduje bowiem ze Śródmieściem i Starym Miastem, co daje bardzo duże możliwości. Według analityków WGN na Psim Polu dostępnych jest w sprzedaży około 2 000 ofert nowych mieszkań i domów, znajdujących się w 42 inwestycjach deweloperskich. Ta liczba świadczy o atrakcyjności terenu oraz wcale nie potwierdza tezy mówiącej o niekorzystnej lokalizacji, która odstrasza potencjalnych kupujących.

Mieszkania deweloperskie na Psim Polu we Wrocławiu – co warto sprawdzić przed zakupem?

Poszukując mieszkania deweloperskiego na Psim Polu, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim sprawdźmy odległość, jaka dzieli wybraną przez nas inwestycję od przystanków. Warto też skalkulować czas dojazdu do pracy czy szkoły w godzinach szczytu. Decyzja o zakupie mieszkania deweloperskiego na Psim Polu musi być świadoma, a nie pokierowana tylko atrakcyjną ceną. Oczywiście, im dalej od centrum miasta, tym stawki za metr kwadratowy maleją. Co prawda, poza godzinami szczytu zwykle nie ma problemów z dojazdami w bardziej odległe kierunki Wrocławia. Podróż do centralnego punktu na mapie miasta maksymalnie zajmie 30 – 40 minut, niezależnie od środka lokomocji. 

Poszukując mieszkania deweloperskiego na Psim Polu, warto również zwrócić uwagę na dobre połączenie z obwodnicą. Za jej sprawą podróż na drugi koniec miasta może zająć znacznie mniej czasu niż byśmy przypuszczali. Jeśli zdecydujemy się na mieszkania deweloperskie na Psim Polu, to warto zwrócić uwagę na obszary najbliższe centrum, skąd dość sprawnie dotrzemy do najważniejszych punktów miasta. Tak np. z ul. Zakładowej, gdzie znajduje się inwestycja Promenady Wrocławskie, do Rynku Głównego mieszkańców dzieli dystans 3 km.

Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu – a może wynajem?

Oferta mieszkań deweloperskich na wynajem na Psim Polu we Wrocławiu jest ogromna. Historyczna stolica Dolnego Śląska w zanadrzu posiada różnorodne zaplecze mieszkań i domów do wynajęcia. Stawki za wynajem różnią się od siebie w zależności od lokalizacji, prestiżu inwestycji czy standardu wykończonego mieszkania. Wrocławskie Psie Pole to dzielnica, w której zapłacimy najmniej za wynajem lokalu. Mieszkanie 2-pokojowe, w dość dobrym standardzie, to koszt ok. 1200 – 1800 zł miesięcznie, a lokum 3-pokojowe to kwoty przekraczające 2 000 zł. Niska cena (w porównaniu z całym Wrocławiem) to dobra alternatywa dla studentów, młodych małżeństw czy osób, które na co dzień nie mają potrzeby dojeżdżać do centrum miasta. Właściciel lokalu w skali roku może liczyć na 5% stopę zwrotu.

Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu – dlaczego Psie Pole?

Na Psim Polu miesza się architektura industrialna z ogromną ilością zieleni. Nadal znajdziemy tu miejsca pełne łąk i pól, które są świetnymi miejscami na spacery z psami czy wycieczki rodzinne. Oprócz parków i wielu innych terenów zieleni warto odwiedzić kawiarnie czy ciekawe restauracje, które coraz liczniej powstają w tej dzielnicy. Zwłaszcza ich oryginalne nazwy budzą ciepłe skojarzenia: Słodki AdresMati i PrzyjacieleCzerwona Cebula… Warto zwrócić uwagę na to, że Psie Pole to dzielnica, w której wiele atrakcji skierowanych jest do rodzin. Czy to zajęcia w ośrodkach kultury i sportowych, czy też cykliczne pikniki rodzinne. Szczególnie znane jest Centrum Kultury Fama, które jednocześnie organizuje wiele imprez dla rodzin i seanse filmów ambitnych. Psie Pole to niewątpliwie miejsce, w którym odnajdą się rodziny oraz osoby lubiące ciszę i spokój.

Psie Pole to przede wszystkim świetnie rozwinięta infrastruktura. Znajdziesz tu szkoły, przedszkola, przychodnie i sklepy, również te małe, w których zakupy robi się bez pośpiechu i z przyjemnością. Centrum lokalnego życia stanowi rynek. W ostatnich latach przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskał w oczach mieszkańców Psiego Pola. Otwarte kąpielisko, hala do gry w squasha i badmintona, boisko do piłki nożnej, centrum dla dzieci i rodziców – to tylko część atrakcji w najbliższej okolicy

Mieszkania deweloperskie na Psim Polu we Wrocławiu – przykładowe inwestycje.

Dolina Piastów – inwestycja dewelopera Develia

Osiedle Dolina Piastów położone jest przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu, w dzielnicy Psie Pole. Tworzą je dwa czterokondygnacyjne budynki oraz wewnętrzny dziedziniec z zielenią, alejkami spacerowymi i parkingiem dla mieszkańców. Miejsca postojowe znajdują się także w garażu podziemnym. Projekt obejmuje łącznie 176 mieszkań, wszystkie powstały w ramach jednego etapu. Metraże są zróżnicowane i liczą od 28 do 81 m².

Mieszkania zaprojektowano z myślą o komforcie lokatorów – funkcjonalność i wrażenie przestronności to efekt, który udało się osiągnąć zarówno w większych, jak i mniejszych lokalach. W zależności od tego, które piętro wybrałeś, mieszkanie posiada balkon lub ogródek. Dużym atutem osiedla jest jego kameralny charakter i niska zabudowa. Wewnętrzny parking wraz z garażem podziemnym to nie tylko wygodne, ale także bezpieczne rozwiązanie. Wracając do domu nie będziesz musiał martwić się o to, gdzie zaparkować samochód.

Osiedle Zielna – deweloper Dom Developer

Osiedle Zielna zostanie wzniesione we Wrocławiu w granicach dzielnicy Psie Pole przy ulicy Zielnej. Budowa zespołu budynków mieszkalnych rozpocznie się w grudniu 2020, a dobiegnie końca w marcu 2022 roku. Obiekt jest projektem deweloperskim Dom Development z Warszawy, pracownią w której powstał projekt jest B2 Studio, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Dom Construction z Warszawy. W sąsiedztwie stoją gmach Zielna Projekt i budynek Gorlicka oraz znajdzie się budynek Nowa Gorlicka.

Wyróżnikiem osiedla jest jego willowy charakter, atrakcyjna mała architektura i obecność zieleni. Deweloper podkreśla, że postawiono na dyskretną architekturę, wpisującą się w zaciszny charakter okolicy. Osiedle Zielna ma być miejscem, które zapewni przyszłym mieszkańcom spokój i ciszę w otoczeniu przyrody

Ma to być idealne miejsce dla życia dla młodych rodzin szukających ciszy i spokoju.

Olimpia Port – deweloper Archicom

Olimpia Port to nowa inwestycja dewelopera Archicom, położone nad rzeką. Osiedle powstaje na granicy dwóch wrocławskich osiedli: Swojczyc i Sępolna, w rejonie ulic Swojczyckiej, Marca Polo i Krzysztofa Kolumba. Zamieszkało tam już ponad tysiąc rodzin. Mieszkania są dostępne w czterech układach: dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowym. Do każdego przynależy ogródek, taras lub balkon, a do tych na parterach dodatkowo drzwi antywłamaniowe oraz rolety w oknach.

Budynki odznaczają się drewnianymi wykończeniami elewacji i szklanymi balustradami. Dobry widok na Odrę zapewniają rozległe tarasy, panoramiczne okna, czy przeszklone narożniki pomieszczeń. Dodatkowo w tych obiektach na dachach znajdują się tarasy widokowe.

Na terenie inwestycji znajdują się zielone skwery z ławkami. Obok przebiegają trasy spacerowe oraz rowerowe wzdłuż nadrzecznych wałów. Mieszkańcy mają do dyspozycji również boiska do gry, przystań kajakową oraz miejsca wyznaczone na piknik lub grilla. Do tego mogą korzystać z parkingu, garażu podziemnego, rowerowni, fitnessu w budynku i siłowni zewnętrznej, placów zabaw, a także z klubu mieszkańca z grami planszowymi i bilardem. Sezonowo są również organizowane pokazy kina plenerowego.

Mieszkania deweloperskie na Psim Polu - zaufaj ekspertom.

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości właśnie w tej części Wrocławia, skontaktuj się z doradcą WGN, który pomoże wybrać mieszkanie lub dom najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb.