Rynek mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu dynamicznie rozkwita. Zainteresowanie lokalami z rynku pierwotnego stale wzrasta i nie wydaje się, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Deweloperzy oddają do użytku kolejne projekty mieszkaniowe, dzięki czemu kupujący mają szeroki wachlarz lokali mieszkalnych do wyboru.

Spis treści:
Rośnie popularność wrocławskich lokali
Koronawirus w odwrocie
Czego chcą osoby kupujące?
Inwestycji stale przybywa
Nowe lokale z licznymi zaletami
Co oferuje konkurencja?
Nowopowstające inwestycje

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu coraz popularniejsze 

Osoby, które poszukują mieszkania na sprzedaż coraz częściej swój wzrok kierują ku stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski rynek mieszkaniowy ma bowiem coraz więcej do zaoferowania. Pomimo pandemii, która odbiła się mocno na rynku nieruchomości, sektor mieszkaniowy dobrze radzi sobie z jej skutkami.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu

Mieszkaniówka kontra pandemia koronawirusa 

Rok 2020 okazał się czasem próby dla sektora mieszkaniowego nie tylko we Wrocławiu, ale w całym kraju. W zależności od regionu, mieszkaniówka radziła sobie lepiej lub gorzej, jednak zdecydowanie można powiedzieć, że obecnie wychodzi z pandemii obronną ręką. Rynek mieszkaniowy okazał się jednym z tych sektorów rynku nieruchomości, które szybko zareagowały na zmiany na rynku spowodowane pandemią koronawirusa. Deweloperzy nie ugięli się, nie zdecydowali się na przyciąganie klientów obniżkami cen itp. Wyciągnęli rękę w kierunku nowych technologii i nawet w okresie całkowitego lockdownu umożliwili klientom m.in. oglądanie mieszkań dzięki wirtualnym spacerom lub zdalne podpisywanie umów. Dzięki takim posunięciom ze strony deweloperów, mieszkania na sprzedaż nie straciły na zainteresowaniu w okresie trwającej pandemii.

Jakich lokali poszukują kupujący?

Pandemia koronawirusa zmieniła w pewnym zakresie zakupowe preferencje kupujących. Lockdown uświadomił wielu osobom, jak ważne jest posiadanie ogródka czy choćby balkonu. Kupujący, którzy chcieli kupić mieszkanie na sprzedaż w stolicy Dolnego Śląska znacznie częściej pytali agentów w biurach nieruchomości o dostępność mieszkań na sprzedaż z przynależnym ogródkiem. Kupujący swoje zainteresowanie kierowali również ku mieszkaniom we Wrocławiu, które były wyposażone w przestronny balkon, taras lub loggię. Ponadto dało się zauważyć wzrost zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż zlokalizowanymi blisko dużej liczby terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Spadła natomiast popularność mieszkań kompaktowych, które nie były wyposażone choćby w niewielki balkon.

Deweloperzy nie przestają budować mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu

Mieszkania we Wrocławiu cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kupujących. Z tego względu w stolicy Dolnego Śląska stale przybywa nowych mieszkań na sprzedaż. Oczywiście w najcięższym okresie pandemii koronawirusa, czyli w czasie pełnego lockdownu, deweloperzy zostali wystawieni na ciężką próbę. Szybko jednak wyszli naprzeciw narastającym problemom i znaleźli alternatywne rozwiązania sprzedaży mieszkań. Z tego względu mieszkania we Wrocławiu stale były oddawane do użytku, a nowych projektów mieszkaniowych w dalszym ciągu przybywa. Jak widać, deweloperzy nie obawiają się, że pandemia wstrzyma sprzedaż mieszkań. Co więcej, również kupujący, nawet w okresie lokdownu, poszukiwali sposobów na kontakt z deweloperami a ich zainteresowanie zakupem mieszkania na sprzedaż nie spadło gwałtownie.

Na rynku wrocławskim zaczęło przybywać więcej kameralnych osiedli mieszkaniowych. Deweloperzy coraz chętniej budują również mieszkania na sprzedaż w niskiej zabudowie, gdzie mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają ogródek, zaś te na piętrze przestronne i komfortowe tarasy.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu

Kupujący doceniają zalety lokali z rynku pierwotnego 

Stolica Dolnego Śląska posiada bogatą i różnorodną ofertę lokali. Wprawdzie deweloperzy skłaniają się ku inwestycjom położonym blisko terenów zielonych, ale nie zapominają o tym, że na rynku są różne grupy docelowe zainteresowane zakupem lokum. W dalszym ciągu powstają więc także inwestycje mieszkaniowe położone bliżej ścisłego centrum miasta, oferujące szybki dostęp do ważnych punktów biznesowych na mapie miasta. Kupującymi są bowiem nie tylko prywatne osoby, ale i inwestorzy, którzy poszukują mieszkania we Wrocławiu pod prowadzenie własnego biznesu, lub z myślą o wynajmie. Deweloperzy dbają więc o to, aby kupujący mieli z czego wybierać. Pamiętają również o tym, aby inwestycje mieszkaniowe zapewniały kupującym swobodne miejsca do parkowania, bliskość komunikacji miejskiej czy bogatą infrastrukturę otoczenia. Kupujący, którzy poszukują mieszkania we Wrocławiu, cenią sobie zalety nowego budownictwa. Przede wszystkim mieszkania na sprzedaż, jakie są obecnie oddawane do użytku, zapewniają nowoczesny rozkład pommieszkań, duże i otwarte przestrzenie oraz estetyczny wygląd samego budynku, co dla wielu osób jest bardzo ważne. Są to mieszkania nowe, które wystarczy wykończyć według własnych preferencji. Kupujący nie muszą więc tracić czasu na remonty.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu pod lupą - deweloperzy weryfikują konkurencję na rynku

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu cieszą się stałą popularnością, przez co także zainteresowanie deweloperów stolicą Dolnego Śląska nie maleje. Stale zwiększa się liczba nowych inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy nieprzerwanie sprawdzają aktualną ofertę konkurencji, aby ich nowe projekty oferowały jeszcze bardziej atrakcyjne mieszkania na sprzedaż. Ciągłej weryfikacji poddawane są także aktualne preferencje kupujących, które deweloperzy biorą pod uwagę przy planowaniu nowych inwestycji. Sprawdzane są takie kryteria jak atrakcyjność lokalizacji, poszukiwany metraż czy standard. Dzięki takim działaniom deweloperzy mogą rozpoczynać projekty, które będą cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących.

                                              Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu

Na co mogą liczyć kupujący? 

Co obecnie oferuje kupującym wrocławski rynek? Postanowiliśmy to sprawdzić. Poniżej prezentujemy przykładowe inwestycje deweloperskie, które dobrze obrazują, jakie mieszkania na sprzedaż są obecnie dostępne we Wrocławiu.

Trwa budowa inwestycji "Osiedle Maśliczne", która powstaje u zbiegu ulic Królewieckiej i Suwalskiej na wrocławskich Maślicach. Budowa inwestycji przebiega w dwóch etapach. W ramach pierwszego etapu budowy powstaną budynki B2 i B3 oferujące 75 mieszkań 2-, 3-, 4-pokojowych o metrażach od 38 do 76 m2. Wszystkie mieszkania na sprzedaż będą posiadały przestronne balkony i tarasy. Na właścicieli mieszkań położonych w parterach budynków czekają własne ogródki. Mieszkańcy mogą liczyć na bogatą infrastrukturę otoczenia i bliskość terenów zielonych.

Osiedle Jodłowicka 7 to kolejna propozycja dla osób zainteresowanych zakupem mieszkania we Wrocławiu. Deweloper oferuje mieszkania 2 i 3-pokojowe o metrażach od 48,7 do 66,4 m2 położone we wrocławskich Marszowicach. Mieszkania na sprzedaż zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywać walory otoczenia z dużym naciskiem skierowanym na ustawność pod względem rozkładu i nasłonecznienia. Bryła budynku jest prosta i estetyczna. Inwestycja położona jest blisko Parku Stabłowickiego oraz Lasu Mokrzańskiego. Mieszkańcy będą mieli również szybki dostęp do stacji kolejowej, przystanków komunikacji miejskiej czy lokali handlowo-usługowych.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor naczelna Komercja24.pl