Mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu odpowiadają potrzebom wymagających klientów i spełniają współczesne standardy, dzięki czemu szybko znajdują kupców. Wpływ na to ma również duży popyt na miejsca mieszkaniowe w tym mieście. Z tego względu firmy deweloperskie podejmują się także wielu inwestycji. Obecnie są one dokonywane zarówno w najbardziej popularnych rejonach miasta, jak i tych, które dopiero zaczynają wykazywać potencjał sprzedażowy. Mieszkania poza ścisłym centrum są bowiem kuszącym kąskiem spełniają bowiem wysokie standardy, a ich ceny są na razie bardzo atrakcyjne.

Spis treści:
Kto kupuje mieszkania deweloperskie?
Osoby samotne
Młode pary
Inwestorzy
Mieszkania deweloperskie na Krzykach i w Śródmieściu
Mieszkania deweloperskie na Maślicach
Czy liczy się tylko lokalizacja?

Kto się decyduje na zakup mieszkań deweloperskich na sprzedaż we Wrocławiu?

W ostatnich latach nieustannie przybywa mieszkań deweloperskich na sprzedaż we Wrocławiu, co wynika z dużego zainteresowania kupnem takich lokali mieszkalnych, przez różne grupy klientów. Wiąże się to między innymi z rozwojem infrastruktury oraz rynku pracy. Te czynniki sprawiają, że wiele młodych ludzi decyduje się na przeprowadzkę i związanie swojej przyszłości z tym miejscem. Dotyczy to zarówno osób mieszkających w pojedynkę, jak i par bez dzieci czy małych rodzin. W związku z dużym popytem, firmy deweloperskie podjęły się bardziej intensywnych działań na tym rynku, gdyż mieszkania wyprzedają się tutaj w szybkim tempie. Taka sytuacja wzbudziła też zainteresowanie osób z zagranicy oraz inwestorów, którzy dostrzegają w mieszkaniach z rynku pierwotnego szanse na potencjalne zarobki.

Single i osoby samotne

Wśród obecnych pokoleń młodych osób nie brakuje ludzi, którzy są zorientowani w pierwszej kolejności na karierę i nie myślą na razie o zakładaniu rodziny. Często są to dobrze wykształceni pracownicy, piastujący coraz to wyższe stanowiska. Przez to w szybki sposób pomnażają także swój majątek. W takich sytuacjach myślą również o zakupie pierwszego mieszkania. Wrocław jest dobrym miejscem dla takich osób, gdyż rozwijają się tu różne branże biznesu, więc na rynku pracy pojawia się duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

W kontekście lokali mieszkaniowych, wybór pada wtedy najczęściej na 1- lub 2-pokojowe mieszkania, a najważniejszą kwestią jest ich lokalizacja. Pożądane są miejsca jak najbliżej centrum, gdzie znajdują się siedziby wielu przedsiębiorstw. Alternatywą jest lokum znajdujące się nieco dalej, lecz w dzielnicach, które są bardzo dobrze skomunikowane, by nie tracić czasu na dojazdy. We Wrocławiu znajduje się kilka uczelni, w związku z czym w mieście nie brakuje studentów, także takich, którzy przyjeżdżają z innych rejonów kraju. Bariery finansowe sprawiają, że raczej muszą się oni ograniczać do wynajmu lokali. W praktyce jednak zdarzają się również sytuacje, w których zamożni rodzice decydują się na sfinansowanie zakupu mieszkania dla takiej młodej osoby. Dotyczy to szczególnie studentów, którzy planują potem podjęcie zatrudnienia w tym mieście, więc lokum będzie im potrzebne nie tylko na kilka lat studiowania, ale także w dłuższej perspektywie czasowej.


Pary, osoby pozostające w konkubinacie i młode małżeństwa

Pary, które są ze sobą już dłuższy czas lub przypieczętowały swój związek zawarciem małżeństwa, poszukują w pewnym momencie wspólnego mieszkania. Są to często osoby będące jeszcze przed trzydziestką lub przed czterdziestką, lecz posiadające już stałą i dobrze prosperującą pracę. Stać je zatem na sfinansowanie takiego zakupu na kredyt lub z własnych środków. Młode małżeństwa planują też założenie rodziny, więc rozpatrują nabycie takich mieszkań w kontekście długoterminowym. Z tego względu wybór pada często na mieszkanie deweloperskie. Są one tworzone zgodnie z obecnymi trendami i w nowoczesnych budynkach, dzięki czemu lokum nie tylko nie traci, ale też zwykle zyskuje z czasem na wartości, zwłaszcza jeśli jest atrakcyjnie zlokalizowane. Nowe osiedla powstają również w spokojniejszych rejonach miasta, które sprzyjają ustatkowaniu się oraz wychowywaniu dzieci. Dla takich klientów niezwykle ważne są udogodnienia w okolicy, takie jak bliskie odległości do przedszkoli, szkół czy przychodni.

Inwestorzy poszukujący okazji

Rozwój na rynku nieruchomości oraz sprzyjająca koniunktura gospodarcza i ekonomiczna, sprawia, iż mieszkaniami od deweloperów we Wrocławiu, interesują się także inwestorzy - zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Coraz więcej pojawia się na rynku tzw. filpperów. Nowe mieszkania ulokowane są przeważnie w miejscach, które z czasem cieszą się rosnącym zainteresowaniem nabywców. W ten sposób takie inwestycje mogą dać w przyszłości wysoką stopę zwrotu. Z uwagi na duży popyt na mieszkania w tym mieście, takie osoby nie mają problemów z odsprzedaniem zakupionych lokali. Dotyczy to szczególnie miejsc nabytych od deweloperów, które są dobrze zlokalizowane i odznaczają się wysokim standardem. Dobrym sposobem na zarabianie jest także wynajem, gdyż we Wrocławiu nie brakuje również takich klientów. Są to choćby turyści, studenci czy osoby przeprowadzające się do miasta jedynie tymczasowo. Inwestorzy sięgają zwykle po 2- lub 3-osobowe mieszkania. Wynika to z faktu, że cieszą się one największą popularnością na rynku, więc potem tym łatwiej będzie je odsprzedać na rynku wtórnym lub przeznaczyć pod wynajem.

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu na Śródmieściu i Krzykach. Kogo przyciągają?

Wśród mieszkań deweloperskich na sprzedaż we Wrocławiu, najwyższe ceny osiągają te znajdujące się w Śródmieściu oraz na Krzykach. To dwa obszary znajdujące się blisko centrum i dobrze z nim skomunikowane. Z tego względu szczególnie odpowiadają pracownikom korporacji i młodym karierowiczom, którzy chcą mieszkać w niedalekiej odległości od obiektów biznesowych. Nieco bardziej oddalone części tych dzielnic, sprzyjają także małżeństwom i młodym rodzinom, które liczą na nieco więcej spokoju, lecz wciąż chcą się też znajdować blisko głównych wydarzeń w mieście.

Śródmieście

Śródmieście to wyjątkowa część miasta, gdzie skupia się wiele instytucji ze świata nauki i administracji, ale także przedstawicieli biznesu. Z uwagi na znaczne zagospodarowanie przestrzeni, dostępne jest tutaj jednak ograniczone miejsce względem inwestycji w mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu. Przygotowywane projekty są zatem dobrze przemyślane, tak by optymalnie wykorzystać możliwości jakie stwarza tej rejon. Nie brakuje tutaj bowiem chętnych na zarówno wynajem, jak i kupno mieszkania. Okolica jest prestiżowa, a przy tym zapewnia niemal bezpośredni dostęp do ścisłego centrum. Obszar ten ma wyjątkowy klimat, a także potencjał, który odpowiada nawet najbardziej wymagającym klientom. Z tego względu, poza Starym Miastem, to właśnie tutaj pojawiają się również inwestycje w bardzo luksusowe apartamenty. Deweloperzy poszukują też okazji do większych przedsięwzięć, kierując się ku nieco bardziej skrajnym punktom Śródmieścia, takim jak Bartoszewice, Biskupin czy zyskujące na popularności Nadodrze. Ta ostatnia część tej dzielnicy, jeszcze kilka lat temu była nieco zapomniana. Z czasem zaczęła jednak rozkwitać, kusząc także artystycznym klimatem oraz wyjątkowym wyglądem starych kamienic. Skłoniło to deweloperów do ciekawych projektów nowych budynków z mieszkaniami w tym obszarze. Część z nich została już zrealizowana, natomiast inne inwestycje są dopiero wdrażane w życie lub znajdują się jeszcze na etapie planów.

Krzyki

Ta dzielnica przeszła w ostatnich latach ogromną metamorfozę. Jej efektem było między innymi powstanie wielu mieszkań deweloperskich właśnie w tym rejonie Wrocławia. Pojawiła się tutaj rozbudowana infrastruktura, a jednocześnie nie brakuje także licznych obszarów zielonych. Czyni to Krzyki absolutnie wyjątkowym miejscem w stolicy Dolnego Śląska. Dużym atutem jest rozbudowana sieć komunikacyjna, która umożliwia swobodne poruszanie się komunikacją publiczną oraz samochodami w stronę centrum. Dotyczy to w szczególności budynków, które znajdują się w północnej części dzielnicy. Deweloperzy chętnie inwestują jednak także na jej południowych obszarach, gdzie znajduje się dużo wolnej przestrzeni. Mieszkania w takich budynkach okazują się być bardzo atrakcyjne dla rodzin z dziećmi czy osób, które po prostu chcą odpocząć po pracy od zgiełku ścisłego centrum, więc preferują lokale mieszkalne w spokojniejszej okolicy. Pod względem komunikacyjnym, ważne okazują się też położone nieopodal autostrada oraz obwodnica, które pozwalają komfortowo dojechać w bardziej odległe rejony miasta.


Dlaczego deweloperzy decydują się na inwestycję także w bardziej odległych częściach Wrocławia, takich jak Maślice?

Liczba inwestycji w obrębie miasta sprawia, że deweloperzy decydują się na przygotowywanie budynków z mieszkaniami nie tylko blisko centrum Wrocławia, ale także w dalej położonych dzielnicach. Wiele takich działań podejmowanych jest w dzielnicy Fabryczna, a także jej północnej części, zwanej Maślicami. Dostępne są tam duże powierzchnie, które zostają systematycznie aranżowane, głównie z wykorzystaniem niewysokiej zabudowy. W takich częściach miasta panuje mniejszy zgiełk, co zachęca wielu nabywców do dokonania zakupu. Pewien dyskomfort związany z czasem dojazdu do centrum, jest natomiast niwelowany o wiele korzystniejszymi cenami, niż te, które obowiązują w takich rejonach jak Śródmieście czy Krzyki.

Czym odznaczają się mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu na peryferiach?

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu występują w różnych wariantach jeśli chodzi o liczbę pokojów oraz metraż. W mniej zabudowanych dzielnicach, takie firmy mogą sobie pozwolić na jeszcze większą swobodę. Takie działania często nie są możliwe blisko centrum, gdzie liczy się jedynie maksymalna efektywność wykorzystania dostępnej powierzchni. W przypadku obszarów takich jak Maślice, pomiędzy poszczególnymi blokami często utrzymywana jest duża przestrzeń. Z powodzeniem można tutaj również lokować wspólne miejsca, takie jak dziedzińce, skwery, miejsca do wypoczynku czy place zabaw. W projektach kładzie się także nacisk na elementy zieleni w najbliższej otoczeni. Czasem można się nawet spotkać z takimi rozwiązaniami jak prywatne ogródki dla lokatorów z mieszkań na parterze. Możliwość kontaktu z przyrodą okazuje się niezwykle istotna dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę. Takie rejony są także wymarzonym kierunkiem dla większych rodzin z dziećmi, które pomału dystansują się od wielkomiejskiego zgiełku. Będzie to także rozsądny wybór dla osób, które pracują w okolicach centrum, lecz po wykonanych obowiązkach chcą odpoczywać w bardziej kameralnej atmosferze. Jeśli nieco dłuższy dojazd do pracy nie stanowi dla nich problemu, to w bardziej oddalonych dzielnicach odnajdą się z pewnością dużo lepiej.

W przypadku klientów poszukujących mieszkań na obrzeżach, zdecydowana większość z nich liczy na zakup takiego lokalu, a nie jego wynajem. Dlatego też oferty sprzedaży z rynku pierwotnego, przedstawiane przez deweloperów, są wtedy szczególnie cenione. W przypadku lokalizacji blisko centrum, wiele osób traktuje takie mieszkanie jako pewien okres przejściowy lub po prostu etap w swoim życiu. Decyzja o przeprowadzce bliżej obrzeży miasta, jest natomiast efektem długiego dojrzewania do takiego działania, a w związku z tym cała inwestycja jest czyniona w perspektywie długoterminowej. Znaczna część klientów wybierających takie lokale mieszkalne, traktuje je jako docelowe mieszkanie w swoim życiu lub przynajmniej takie, w którym zamierza spędzić naprawdę wiele lat.

Co zachęca klientów do korzystania z takich mieszkań?

Na rynku mieszkań we Wrocławiu sprzedawcy mają do czynienia z różnymi grupami nabywców. Nie zawsze sama lokalizacja jest kluczowym kryterium dotyczącym zakupu. Z tego względu można zaobserwować także rosnące zainteresowanie mieszkaniami na obrzeżu. Wielu mieszkańców dojrzewa do decyzji o pozostawieniu centrum miasta firmom oraz ludziom, którzy dobrze czują się w otoczeniu wielu bodźców i w dynamicznym trybie życia. Mieszkania w takich obszarach jak Maślice, będą z kolei odpowiednie dla osób, które bardziej niż na łatwy dostęp do klubów, liczą na spokojną atmosferę i kontakt z naturą. Z tego względu taki właśnie kierunek, chętnie obierają choćby rodziny czy osoby, które mieszkają ze zwierzętami. Wreszcie bardzo ważnym aspektem jest cena. W takich miejscach będzie ona znacznie niższa od najdroższych dzielnic, takich jak Śródmieście czy Krzyki. Różnice odnośnie stawek za m2 mieszkania będą znaczne, więc większe lokum o wysokim standardzie na obrzeżach, możesz często nabyć w cenie niewielkiego mieszkania blisko centrum. Jednocześnie stanowi to dobrą inwestycję na przyszłość. Poszczególne dzielnice z czasem zyskują na popularności, tak jak to było choćby w przypadku Krzyków. Gdy tak się dzieje, ceny mieszkań rosną i wzrasta także popyt na takie lokale mieszkalne, które stają się jeszcze cenniejsze.

Dynamiczny rozwój na rynku nieruchomości we Wrocławiu i utrzymujący się duży popyt na mieszkania w tym mieście, sprawia, iż stale pojawiają się tutaj kolejne lokale będące efektem inwestycji deweloperów. Stylowe mieszkania są tworzone w nowoczesnych budynkach. Odznaczają się też wysokim standardem. Jednocześnie są one lokowane w różnych miejscach Wrocławia. Wpływa to na duże zróżnicowanie oferty, dzięki czemu każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Takie mieszkania deweloperskie mogą być odpowiednie zarówno dla osób prywatnych pod kątem użytkowym, ale także dla inwestorów, którzy myślą o przyszłych zyskach. Znaczna różnorodność względem metrażu czy standardu, sprawia, iż poszczególne lokale mieszkalne mogą być odpowiednie dla singli czy par, ale też mniejszych oraz większych rodzin. Jeżeli poszukujesz takich okazji, to zachęcamy do skorzystania z Wielkiej Giełdy Nieruchomości, gdzie znajdziesz wiele ofert dotyczących mieszkań deweloperskich, w różnych miejscach we Wrocławiu.