Oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Fabryczna cieszą sporym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują własnego M. Czym charakteryzuje się ta część stolicy Dolnego Śląska i dlaczego tak wiele osób chce tam zamieszkać?

 

Spis treści

1. Charakterystyka dzielnicy

2. Dogodna lokalizacja

3. Tereny zielone

4. Zabudowa szeregowa

 

„Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Fabryczna” czy to ciekawa oferta dla kupujących?

Trafiając na ofertę mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, w dzielnicy Fabryczna musimy wiedzieć gdzie (mniej więcej) znajduje się nieruchomość. Decydując się na zakup własnego M lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, jakie wpływają na decyzje kupujących. Fabryczna do 1990 roku była największą samorządowo-administracyjną dzielnicą Wrocławia. Znajdująca się w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta dzielnica zajmuje obszar około 119 kilometrów kwadratowych.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

W skład dzielnicy Fabryczna wchodzą takie osiedla jak np.: Maślice, Stabłowice, Leśnica, Złotniki, Kuźniki, Muchobór Wielki, Oporów czy Grabiszyn. Nazwa wywodzi się od znajdujących się na jej obszarze dużych zakładów przemysłowych. Co ciekawe, nazwy osiedli, pochodzą najczęściej od wsi i miejscowości włączonych kiedyś w granice Wrocławia. Na obszarze dzielnicy jest kilka parków i Stadion Miejski, z którego korzysta drużyna piłkarska Śląsk Wrocław. W centrum handlowym Wrocław Fashion Outlet, olbrzymim supermarkecie w centrum handlowym Borek i sklepach w galerii Magnolia Park można zrobić zakupy w okazyjnych cenach. W okolicy jest sporo pizzerii i restauracjo. Mieszkańcy chętnie odwiedzają znajdujące się tu piwiarnie i bary.

W dzielnicy jest też port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika. Te elementy w połączeniu z dogodnym skomunikowaniem z centrum sprawiają, że mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna cieszą się dużą popularnością. Co więcej, dzielnica bywa określana jako swoiste miasto w mieście. Wynika to z faktu, że w jej obrębie znajduje się wiele osiedli, które mają odrębny klimat i charakter.

Mieszkania w urokliwej Leśnicy

Leśnica będąca w granicach miasta od 1928 roku jest oddalona od centrum miasta o około 10 kilometrów. Położona jest na lewym brzegu Bystrzycy przy drodze do Środy Śląskiej. Charakterystyczna zabudowa oraz bogata historia sprawiły, że znajdziemy tam mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego.

W kontekście inwestycji deweloperskich warto wspomnieć o inwestycji mieszkaniowej Miodowa, której wyłącznym agentem sprzedaży jest WGN. Osiedle Miodowa znajduje się w zachodniej części miasta i oferuje nowe tanie mieszkania na sprzedaż. Inwestycja składa się ze trzech kameralnych budynków, które mieszczą 88 lokali o powierzchni od 31 do 78 metrów kwadratowych.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

 

Na osiedlu Miodowa we Wrocławiu znajdują się zarówno funkcjonalne kawalerki, dwupokojowe mieszkania dla młodych par a także przestronne trzy i czteropokojowe lokale stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. Osiedle znajduje się pośród kameralnej zabudowy i terenów zielonych, w pobliżu tras rowerowych oraz pieszych a także Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy.

Ceny mieszkań w inwestycji Miodowa zaczynają się od 5250 zł / m2, a zatem są o ponad 30% niższe niż średnio na rynku. Kawalerki były oferowane w cenach nie przekraczających 6000 zł / m2. Dla porównania w innych częściach miasta takie lokale są oferowane za kwoty powyżej 9-10 tysięcy złotych za metr kwadratowy, czyli od 50 do 100% więcej. Inwestycja oferująca mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Było to spowodowane bardzo dobrą lokalizacją oraz bliskością nowo zrealizowanej obwodnicy Leśnicy, otwartej w 2018, która łączy drogę krajową numer DK94 z ulicą Graniczną i portem lotniczym we Wrocławiu.

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna w zielonej okolicy

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna to dobra lokalizacja. Wpływ na takie postrzeganie dzielnicy wynika z dwóch czynników. Po pierwsze bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta a po drugie bliskość terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Współcześnie wielu deweloperów już na etapie planowania inwestycji ma na uwadze właśnie ten czynnik.

Biorąc pod uwagę aspekt bliskość natury bardzo ciekawa wydaje się inwestycja mieszkaniowa Le Vert. Nazwa osiedla swoja nazwę wzięła od otaczających ją, licznych terenów zielonych. Atrakcyjna architektura budynku oraz przyjazne, kameralne otoczenie sprawiają, że zarówno single, młode pary, jak i rodziny z dziećmi będą to miejsce nazywać swoim domem przez wiele, wiele lat. Le Vert to kameralny, 4-piętrowy budynek zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów i usytuowany na niewielkim wzniesieniu. Kameralna skala architektury oraz ciepła kolorystyka elewacji to nawiązanie do sąsiadującej zabudowy. W inwestycji oferującej mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna znajdują się lokale o metrażu od 29 metrów kwadratowych do 85. Są to zarówno funkcjonale kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe oraz wygodne 4 pokoje. Do mieszkań na parterze przynależeć będą przestronne tarasy, a do pozostałych mieszkań tarasy narożne oraz balkony.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

 

Do największych zalet osiedla mieszkaniowego niewątpliwie należy zaliczyć: otoczenie pełne zieleni i liczne tereny rekreacyjne, nowoczesna zabudowa w okolicy, wygodne połączenie z centrum miasta, duże, wygodne balkony z klinkierowym wykończeniem, zielone patio i ogrodzony teren inwestycji a także podziemny parking i naziemne miejsca postojowe. Zielone otoczenie jest nierozerwalnie związane z rodzajem zabudowy. Dlatego też, kameralne osiedla, które oferują mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna coraz częściej pojawiają się w ofercie deweloperów.

Przykładem takiej inwestycji jest Osiedle Maśliczne, która powstanie w centralnej części Maślic u zbiegu ulic Królewieckiej i Suwalskiej. W ramach etapu pierwszego powstaną budynki B2 i B3 a w nich 75 mieszkań 2-, 3-, 4-pokojowych o metrażach od 38 do 76 m2. Wszystkie mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna w tej inwestycji będą posiadały przestronne balkony i tarasy a dodatkowo właściciele mieszkań położonych w parterach budynków mogą cieszyć się własnymi ogródkami. Osiedle to niskie, 2-piętrowe budynki. W obrębie każdej klatki schodowej zaprojektowano nie więcej niż 12 mieszkań, co sprzyja budowaniu sąsiedzkich relacji.

W inwestycji wprowadzono szereg rozwiązań proekologicznych, w tym: miejsca parkingowe z ażurowej ekokraty absorbującej deszczówkę, oświetlenie zewnętrzne typu LED zasilane panelami fotowoltaicznymi, przydomowe ogródki pozwalające na własną aranżację, zielone tereny wspólne z licznymi nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej, edukacyjne domki dla owadów i poidełka dla ptaków. W obrębie osiedla powstanie kilka kameralnych miejsc umożliwiających sąsiedzkie spotkania i integrację. Młodsze i starsze dzieci nie będą się nudzić spędzając aktywnie czas na placu zabaw lub grając w koszykówkę. Ponadto każde mieszkanie posiada balkon, taras lub ogród zapewniające chwilę prywatności na świeżym powietrzu.

Nieoczywiste rozwiązanie

Szukając mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna warto zwrócić uwagę na lokale znajdujące się w zabawie szeregowej. Nieruchomość w zabudowie szeregowej składa się z przylegających do siebie sąsiednich budynków, w których dwie “wolne” niestykające się z niczym ściany, stanowią przednią i tylną elewację. Dokładny układ lokali w szeregu, obecność garażu czy działki obok, jest zależna od danego planu konkretnej nieruchomości. Zamieszkanie w szeregu sąsiednich budynków docenią wielbiciele dużych przestrzeni, nielubiących jednak żyć w odosobnieniu.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN

 

Oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna w zabudowie szeregowej to swoiste połączenie domu i mieszkania. Zabudowa pozwala właścicielowi na posiadanie własnego garażu oraz często bardzo przestronnego ogrodu, w którym można spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Natomiast koszty są znaczenie niższe niż w przypadku budowy domu wolostojącego. Wielu deweloperów wychodzi naprzeciw właśnie takim oczekiwaniom tworząc inwestycje oferujące mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna w zabudowie szeregowej. Przykład może stanowić nowe osiedle powstające przy ulicy Śliwowej 34. Lokalizacja ta cieszy się uznaniem mieszkańców ze względu na bliskość terenów zielonych, ścieżek spacerowych i rowerowych wzdłuż Odry oraz dogodną komunikację w centrum.

W ofercie mieszkań na sprzedaż Wrocław Fabryczna znajdują się lokale o powierzchniach do 115 m², maksymalnie 4-pokojowe. Ceny zaczynają się już od 238 000 zł za mieszkania o powierzchni 39 m², czyli cena za metr kwadratowy rozpoczyna się od 4790 zł. Część z lokali będzie lokalami 2-poziomowymi, niektóre zaś będą miały dostęp do indywidualnych ogrodów. Pod budynkami będzie się oczywiście znajdował garaż podziemny z komórkami lokatorskimi.