Nowe mieszkania we Wrocławiu na Krzykach na sprzedaż znajdziesz w różnych rejonach tej dzielnicy. Oferty z okolic bliżej centrum miasta są raczej rzadkością, z uwagi na mniejszą liczbę inwestycji i duży popyt na takie lokale. Nieco dalej powstaje jednak wiele nowoczesnych budynków z ciekawymi propozycjami. Deweloperzy coraz chętniej inwestują również w południowych, bardziej peryferyjnych fragmentach Krzyków. Wiele propozycji z tej najatrakcyjniejszej okolicy miasta ma do zaoferowania WGN!

Spis treści
Popularny kierunek wśród nabywców
Lokale od deweloperów
Gdzie powstają nowe inwestycje?
Propozycje bliżej centrum miasta
Inwestycje w dalszych obszarach dzielnicy

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Krzykach optymalnym rozwiązaniem dla większości nabywców

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Krzykach wzbudzają zainteresowanie w zasadzie większości osób poszukujących lokalu do kupienia. Dzielnica od lat uważana jest za najatrakcyjniejszą w mieście. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na korzystne skomunikowanie z centrum miasta, połączone z rozbudowaną infrastrukturą i większym spokojem niż w Śródmieściu. Nie można tutaj także narzekać na brak terenów zielonych, co jest bardzo istotne z perspektywy wielu nabywców. Co ważne znajdziesz tu również lokale właściwie o dowolnej liczbie pokoi oraz zróżnicowanym metrażu, więc oferta jest skrojona pod pełen przekrój klientów - od singli, po nawet większe rodziny z dziećmi.

Zalety tej dzielnicy

We wszelkich rankingach dotyczących komfortu życia we Wrocławiu, Krzyki od wielu lat osiągają najwyższe noty i to w różnych kategoriach. To dzielnica zdecydowanie lepiej skomunikowana z centrum niż Fabryczna czy Psie Pole, zarówno pod kątem dojazdu własnym samochodem, jak i transportem publicznym. Na miejscu znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły czy renomowany Uniwersytet Ekonomiczny. Mieszkańcy chwalą lokalną infrastrukturę w zakresie dostępu do placówek medycznych, sklepów czy punktów usługowych, łącznie z dużymi centrami handlowymi. Nie brakuje również restauracji, zwłaszcza, że w północnej części dzielnicy ulokowanych jest kilka chętnie wybieranych przez turystów hoteli. W praktyce konieczność dojeżdżania do centrum miasta może być zatem spowodowana w zasadzie tylko pracą, gdyż wszelkie inne rzeczy można załatwić na miejscu. Co ważne mimo znacznej rozbudowy, nie zapomniano o zielonych płucach miasta, więc na Krzykach dalej zastaniesz dużo terenów zielonych, w tym większych parków.

Zróżnicowane oferty mieszkań

Przeglądając oferty z naszej bazy, można zauważyć, że na Krzykach dostępne są lokale mieszkalne w zasadzie w dowolnej konfiguracji. Kupisz tu kawalerkę, popularne mieszkania 2- lub 3-pokojowe, jak i największe warianty 4- oraz 5-pokojowe. Takie zróżnicowanie jest nieprzypadkowe, gdyż dzielnica odpowiada po prostu naprawdę wielu osobom. Pracujący czy studiujący single docenią bliskość centrum i wiele atrakcji na miejscu, podobnie zresztą jak młodsze pary. Doskonale odnajdują się tu jednak także małżeństwa, które planują dzieci lub już założyły rodzinę. Atmosfera jest tu spokojniejsza niż w centrum, a infrastruktura w zakresie edukacji i leczenia, ale i takich akcentów jak tereny zielone oraz place zabaw, stoi tu na najwyższym poziomie. To świetny wybór dla osób szukających spokoju, ale nie chcących odcinać się od atutów dużego miasta. W zasadzie jedyną barierą względem kupna mieszkania na Krzykach mogą być zatem ceny tutejszych nieruchomości, które są wyższe niż na Fabrycznej czy Psim Polu.

Stolik w nowoczesnym salonie
fot. pixabay.com

Dlaczego mieszkania we Wrocławiu na Krzykach kupuje się przede wszystkim na rynku pierwotnym?

Na rynku pierwotnym można znaleźć wiele ofert mieszkań we Wrocławiu na Krzykach na sprzedaż. Jest ich zdecydowanie więcej niż w segmencie wtórnym, więc nabywcy niemal automatycznie spoglądają w związku z tym w stronę nowych lokali. Dla znacznej części osób to korzystna sytuacja, gdyż lokum od dewelopera wiąże się z szeregiem atutów. Kupujący może wykończyć mieszkanie zgodnie ze swoim wyobrażeniem, a sam budynek jest nowoczesny, więc nieruchomość nie traci na wartości i zwykle wiąże się z mniejszymi kosztami eksploatacyjnymi. Nie musisz się też w żadnym stopniu obawiać o sytuację prawną kupowanego lokalu.

Więcej ofert

Na całym wrocławskim rynku mieszkaniowym udział segmentu pierwotnego jest znacznie większy niż wtórnego, a w dzielnicy Krzyki nie wygląda to inaczej. Deweloperzy inwestują tutaj chętnie i z dużą intensywnością, gdyż na lokale w tej okolicy jest największy popyt. W dowolnej chwili można zatem przeglądać w ofertach w tej części miasta. Ze względu na to, że większość osób preferuje jednak nowe lokum od takiego w starszym budownictwie, segment pierwotny stale utrzymuje się tutaj po prostu na bardzo dobrym poziomie, gdyż zapotrzebowanie spotyka się z odpowiednią podażą.

Atuty związane z nowym lokum

Tym co przemawia do wielu nabywców jest fakt, iż mieszkanie jest po prostu nowe, co oznacza, że nic nie powinno się w nim psuć, nie trzeba się obawiać remontów, a do tego przy budowie wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania i materiały. Przeważnie oznacza to przy okazji mniejsze koszty związane z samymi rachunkami. W starszych budynkach z uwagi na konstrukcję czy pojawiające się nieszczelności okien, zwykle konieczne jest intensywne ogrzewanie. W nowym lokalu nie będzie takich problemów. Dochodzą do tego także plusy względem formalności, gdyż unika się podatku od czynności cywilnoprawnych czy konieczności dokładnego weryfikowania stanu prawnego nieruchomości. Wybierając lokum w stanie deweloperskim, możesz również wykończyć je w pełni według własnych wyobrażeń.

Gdzie deweloperzy budują nowe mieszkania we Wrocławiu na Krzykach? Dlaczego stawiają też na dalsze rejony, takie jak Jagodno?

Deweloperzy stawiają nowe mieszkania w różnych częściach Wrocławia, a na Krzykach przede wszystkim w środkowych rejonach dzielnicy. Coraz chętniej inwestują także na południu, w osiedlach uważanych za nieco peryferyjne, takich jak Jagodno. Przekonuje ich duża przestrzeń do zagospodarowania, a takie oddalone lokale mają swoje atuty, przekonujące kupujących. W miarę możliwości nowe budynki powstają na północy Krzyków, bliżej centrum, lecz tamte obszary są w znacznym stopniu zagospodarowane.

Okolice centrum i nieco dalsze rejony

Krzyki to rozległa dzielnica, która na północy sięga Starego Miasta i Śródmieścia, a więc niemalże samego centrum miasta. Ewentualne nieruchomości w tej okolicy wydają się dla wielu najatrakcyjniejsze, natomiast deweloperzy nie mają tam wielkiego pola manewru z uwagi na rozwiniętą zabudowę. Starają się tam inwestować, natomiast mają ograniczone możliwości, choć same mieszkania błyskawicznie się wtedy wyprzedają i to za duże sumy. Bardzo dużo nowych lokali powstaje z kolei odrobinę dalej, bliżej środkowej części dzielnicy i na jej zachodzie. Jest tam zdecydowanie więcej miejsca na nowe budynki, a jednocześnie zagwarantowana jest już odpowiednia komunikacja i sama infrastruktura. Choćby teraz w bazie WGN znajdziesz mnóstwo ofert z ulokowanej w tej okolicy inwestycji przy ulicy Skarbowców. Można tam liczyć na wszelkie udogodnienia, a do tego tuż obok znajduje się Park Południowy. To właśnie te rejony przyciągają aktualnie najwięcej osób zainteresowanych nowymi mieszkaniami w tej dzielnicy.

Osiedla na południu dzielnicy

Na przestrzeni paru ostatnich lat zauważalne jest coraz większe zainteresowanie deweloperów terenami w południowych częściach Krzyków, uważanych za raczej peryferyjne. Dominuje tam niska zabudowa, więc i w ramach inwestycji można tam spotkać głównie budynki maksymalnie kilkupiętrowe. Choć rejony te nie wydają się aż tak atrakcyjne jak te położone wyżej, to również mają swoje atuty. Dobrym przykładem jest tu choćby osiedle Jagodno. Mieszkańcy tego terenu mają blisko do trasy wylotowej na A4 i obwodnicy wschodniej. Szczególnie docenią to osoby podróżujące na południe kraju w celach zawodowych czy wypoczynkowych. Kwestia dojazdu do centrum Wrocławia jest w tym przypadku nieco gorsza niż w kontekście północnej połowy Krzyków. W godzinach szczytu podróż samochodem może trochę potrwać, a linie komunikacyjne nie są jeszcze tak rozwinięte. Wiele się w tym zakresie zmienia, czego przykładem jest szykowana nowa linia tramwajowa. Do Śródmieścia bezproblemowo dojedzie się natomiast autem w weekendy i święta. Te okolice sprzyjają rodzinom, szczególnie takim, w których dorośli pracują zdalnie lub w którejś z miejscowości pod Wrocławiem. Oczywiście atutem tych okolic są niższe ceny mieszkań niż na północnych Krzykach. Krzyki nieustannie pozostają najatrakcyjniejszą częścią Wrocławia pod kątem mieszkalnym, stąd powstaje tam dużo nowych mieszkań. Deweloperzy coraz chętniej zabudowują też południowe części dzielnicy, które rozwijają się i interesują rodziny z dziećmi czy osoby poszukujące jeszcze większego spokoju oraz niższych cen. Oferty takich lokali w różnych wariantach pod względem liczby pokoi czy metrażu, odnajdziesz na Wielkiej Giełdzie Nieruchomości!