Mieszkania dwupokojowe na sprzedaż we Wrocławiu należą do najczęściej poszukiwanych i to w różnych lokalizacjach w mieście. To dość uniwersalne rozwiązanie odpowiednie dla singli czy par, nawet tych planujących pierwsze dziecko. Na rynku widać zdecydowanie więcej takich nieruchomości z segmentu pierwotnego, w tym na uważanych za bardzo atrakcyjne Krzykach. Najdroższe lokale dostępne są w centrum i na Starym Mieście, a na lepsze ceny można liczyć na obrzeżach dzielnicy Fabrycznej i Psim Polu.

Spis treści
Z rynku wtórnego
W okolicach centrum miasta
Interesujące propozycje z Krzyków
Doceniana dzielnica
Liczne oferty
Jakie są alternatywy przy mniejszym potencjale finansowym?

Czy znajdziesz mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego?

Część osób decyduje się na mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego, doceniając fakt, iż są to zwykle lokale gotowe do wprowadzenia się. Czasem zdarza się, iż właściciel sprzedaje je nawet z większością dotychczasowego wyposażenia. Przy okazji można tu zwykle liczyć na nieco korzystniejsze ceny niż w segmencie pierwotnym, a stawki podlegają do tego większym negocjacjom. Zapędy kupujących ogranicza jednak specyfika rynku nieruchomości we Wrocławiu, gdzie propozycji od dotychczasowych właścicieli jest stosunkowo niewiele, ponieważ dominują oferty deweloperów.

Korzyści z kupowania w tym segmencie

Dla dużego grona klientów ważna jest kwestia cenowa. Zdarza się, że i niektórzy deweloperzy są skłonni do negocjacji, choć raczej niewielkich, a część z nich trzyma się po prostu stawek ofertowych. W segmencie wtórnym rzadko kiedy cena z ogłoszenia okazuje się tą realnie zapłaconą, gdyż prywatni sprzedający w zdecydowanej większości przypadków są gotowi do rozmów. Sam pułap cenowy na rynku wtórnym jest również przeważnie przystępniejszy od kategorii pierwotnej, tym bardziej gdy doliczysz tam wydatki na prace wykończeniowe. Tutaj widać przy okazji inny i kluczowy dla wielu ludzi aspekt związany z odkupieniem lokalu od dotychczasowego właściciela. Wyłączając propozycje do remontu, takie lokum jest gotowe do zamieszkania, a coraz częściej mieszkania sprzedawane są razem z podstawowym wyposażeniem, więc przy przeprowadzce nowy właściciel nie musi się już zbytnio przejmować i zajmuje się w zasadzie tylko detalami. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma krótki czas oczekiwania. Rzecz jasna zawsze warto ustalić ze sprzedającym kiedy ten się wyprowadzi - najczęściej jest to jednak kwestia kilku dni czy co najwyżej tygodni. Zakupy od dewelopera to zwykle inwestycja w przyszłość, ponieważ większość ofert dotyczy lokali w dopiero powstających budynkach, a do tego trzeba kalkulować parę miesięcy na prace wykończeniowe, więc między zakupem, a przeprowadzeniem się do takiego miejsca, potrafi minąć i rok czy półtora roku.

Wyraźnie mniej ofert

Podobnie jak w kilku innych dużych miastach w Polsce, na wrocławskim rynku mieszkaniowym widać bardzo wyraźną przewagę segmentu pierwotnego. Deweloperzy inwestują tu często i w dużej skali, bo wiedzą po prostu, że mogą liczyć na znaczący popyt, gdyż Wrocław jest atrakcyjnym miejscem do życia i wiele osób z innych rejonów kraju chce się tu przeprowadzić, nabywając własne cztery ściany. Choćby teraz po sytuacji w bazie WGN widać, że na kilkadziesiąt ofert od deweloperów, przypada tylko kilka propozycji z kategorii wtórnej. Zwykle są to zatem atrakcyjne finansowo lub lokalizacyjnie nieruchomości, które także szybko znajdują nabywców.

Przeprowadzka do kupionego mieszkania
fot. pexels.com

Mieszkanie dwupokojowe we Wrocławiu w Śródmieściu lub na Starym Mieście

Mieszkanie dwupokojowe we Wrocławiu w Śródmieściu lub na Starym Mieście to wybór dla osób, którym zależy na szczególnie prestiżowej lokalizacji. Oczywiście ogromnym atutem jest fakt znajdowania się wtedy w centrum wydarzeń, co odpowiada wielu ludziom. Na pewno trzeba się jednak postarać, żeby znaleźć lokal w tej części miasta, gdyż propozycji jest niewiele, a nie brakuje na nie chętnych. Musisz się też liczyć z wyraźnie wyższymi cenami, które wielokrotnie sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Ograniczona dostępność

Podczas gdy deweloperzy intensywnie inwestują na terenie miasta, w okolicach Śródmieścia i Starego Miasta takich przedsięwzięć jest jednak niewiele, głównie ze względu na to, że rejon jest już mocno zabudowany i trudno tam o wolne tereny. Te dostępne bywają z kolei przeznaczane na inne cele, choćby w zakresie obiektów kulturalnych czy biurowych. Znalezienie lokum do kupienia w tej części Wrocławia nie należy do najłatwiejszych zadań. W tym przypadku z pewnością warto przeglądać segment wtórny, gdyż mogą się tam pojawić ciekawe okazje, choćby w zakresie lokali w starszych, ale odnowionych i pięknie wyglądających kamienicach.

Wyraźnie wyższe ceny

Poza dostępnością ofert, barierą w zakresie lokali 2-pokojowych w tym rejonie są ceny, które zaliczają się do tych najwyższych w mieście. Jest to pułap nieosiągalny dla wielu kupujących, gdyż stawki mogą sięgać kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Choćby teraz mamy w bazie propozycję lokum z rynku wtórnego w kamienicy na Starym Mieście, za które trzeba zapłacić 12 000 zł/m2, podczas gdy jest to mieszkanie przeznaczone do remontu, zatem w takim gotowym do zamieszkania, stawka ta byłaby jeszcze wyższa. Propozycje ze Starego Miasta i centrum Wrocławia nie są zatem w zakresie możliwości wszystkich nabywców, lecz na pewno są to nieruchomości pożądane i prestiżowe.

Atrakcyjne mieszkania dwupokojowe na sprzedaż we Wrocławiu na Krzykach

Mieszkania dwupokojowe na sprzedaż we Wrocławiu na Krzykach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Po takie lokale sięgają najczęściej single myślący o związku oraz pary, dla których ta lokalizacja będzie naprawdę korzystna. Z tej dzielnicy można się szybko dostać do centrum, lokalna infrastruktura jest już rozwinięta, a jednocześnie sama atmosfera w tym rejonie jest dość spokojna. Dostępnych jest też dużo propozycji, szczególnie od deweloperów, choć trzeba się liczyć z tym, że ceny na Krzykach nie należą do najniższych. W poszukiwaniu niższych stawek warto zwrócić uwagę na Psie Pole czy położone na zachodzie osiedla Fabrycznej.

Chętnie wybierana dzielnica

Krzyki już od lat zajmują najwyższe pozycje we wszelkich rankingach dotyczących atrakcyjności mieszkalnej dzielnic Wrocławia. Atutem są dobre połączenia z centrum, przy bardziej kameralnej atmosferze niż choćby w Śródmieściu. Rozwinięta jest tutaj lokalna infrastruktura instytucjonalno-usługowa, a także komunikacyjna, co wpływa korzystnie na jakość życia mieszańców tego rejonu. Ta okolica oceniana jest jako bardzo korzystna dla par i młodych małżeństw z dziećmi, a takie osoby często szukają właśnie mieszkań 2-pokojowych.

Dużo propozycji

Na korzyść Krzyków z pewnością przemawia duża dostępność takich mieszkań w tej dzielnicy. Spośród aktualnie dostępnych nowych mieszkań z dwoma pokojami we Wrocławiu w naszej bazie, przeważają właśnie te z Krzyków. Z pewnością warto się zainteresować tymi ofertami, gdyż lokale w tej okolicy mają duży potencjał mieszkalny oraz inwestycyjny. Trzeba się przy tym przygotować na to, że ze względu na atrakcyjny charakter dzielnicy i duże zainteresowanie klientów, obowiązują tu stosunkowo wysokie stawki, sięgające często około 9000 zł/m2.

Tańsze alternatywy

Z myślą o tańszych nieruchomościach tego typu, warto zwrócić uwagę na dwie pozostałe dzielnice Wrocławia, a więc Fabryczną i Psie Pole. W przypadku tej pierwszej dotyczy to w szczególności osiedli położonych bardziej na zachód. Oferty z tych rejonów wiążą się z wyraźnie niższymi cenami, choć kosztem nieco mniej rozbudowanej infrastruktury czy gorszej komunikacji z tych obszarów miasta. To jednak wciąż ciekawe propozycje dla osób szukających lokali 2-pokojowych, które dysponują przy tym w pewnym stopniu ograniczonym budżetem. Mieszkania 2-pokojowe należą do najpopularniejszych na rynku mieszkaniowym i nie inaczej wygląda to we Wrocławiu. Takie lokale można odnaleźć w różnych częściach miasta, przy czym bliżej centrum i na Starym Mieście propozycji jest mniej, a ceny wzrastają. Korzystne oferty dotyczą mieszkań na Krzykach, a w poszukiwaniu tańszych opcji można zwrócić uwagę na Fabryczną i Psie Pole. Ogłoszenia dotyczące takich lokali mieszkalnych odnajdziesz na WGN.