Ostatnie lata pomimo panującej wciąż pandemii, pokazały, że rynek pierwotny mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu wciąż rozkwita. Stałe zainteresowanie lokalami na sprzedaż napędza rynek oraz deweloperów, którzy starają się dopasować swoje inwestycje pod upodobania kupujących.

 

Spis treści

Stale rosnące zainteresowanie kupnem mieszkania
Pandemia, a rynek nieruchomości
Nowe inwestycje mieszkaniowe
Baza ofert WGN
Osiedle Miodowa
Osiedle Family Square
Osiedle Między Królami
Zalety rynku pierwotnego

Wzrost zainteresowania mieszkaniem na sprzedaż z rynku pierwotnego we Wrocławiu

Miasto Wrocław cieszy się niewątpliwie dużym zainteresowaniem w poszukiwaniu mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego. Stolica dolnego śląska, jest jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji do zamieszkania. Do miasta w ciągu roku przyjeżdża tysiące turystów, studentów, przedsiębiorców, a część z nich podejmuje decyzję o pozostaniu we Wrocławiu na stałe. Bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura techniczna, gospodarcza, naukowa oraz rekreacyjna wypływa pozytywnie na postrzeganie miasta, jako miejsca stałego zamieszkania. Większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane bliżej terenów zielonych, dlatego też we Wrocławiu powstaje wiele inwestycji położonych poza centrum miasta. Zainteresowani kupnem mieszkania są również przedsiębiorcy oraz inwestorzy, dla nich ważniejsze jest, aby nieruchomość, którą zechcą kupić położona była możliwie jak najbliżej ścisłego centrum. Zróżnicowane zapotrzebowanie wśród kupujących skutkuje ogromnymi możliwościami wyboru dogodnej dla nas inwestycji deweloperskiej.

 

Jak pandemia wpłynęła na rynek pierwotny mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu?

Panująca wciąż pandemia miała kolosalny wpływ na każdą dziedzinę gospodarki. Jedne sektory poradziły sobie z tym lepiej, inne gorzej. Rynek nieruchomości był tym sektorem, który pomimo kryzysu wyszedł z tego obronną ręką. Czas lockdown'u zmusił nas, jako społeczeństwo do pozostania w swoich domach, czy mieszkaniach. Wiele osób właśnie wtedy zdecydowało się na zakup własnego mieszkania. W wielu przypadkach spowodowane było to potrzebą bezpieczeństwa. Ceny wynajmowanych mieszkań w wielu miastach skoczyły do góry, co zaowocowało wzrostem zainteresowania mieszkaniami na sprzedaż zarówno przez osoby prywatne jak i inwestorów. Nie od dziś wiadomo, iż inwestowanie w nieruchomości jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania swoich oszczędności. Wydawać by się mogło, że podczas zamknięcia zawieranie transakcji kupna mieszkania było uniemożliwione. Deweloperzy, aby stworzyć swoim potencjalnym klientom możliwość prezentacji mieszkań, stworzyli możliwość wirtualnego spaceru po mieszkaniach oraz możliwość zdalnego podpisania umowy. Zastosowanie takich rozwiązań zaowocowało podwyższeniem zainteresowania kupnem nieruchomości.

 

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego – nowe inwestycje we Wrocławiu 

Ilość mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego we Wrocławiu stale rośnie. Deweloperzy dają kupujący szeroki wachlarz wyboru nieruchomości oraz starają się dostosować swoje inwestycje pod upodobania społeczeństwa. Znacznie więcej nowych inwestycji prowadzonych jest w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych. Wpływ na to jak i na fakt, iż kupujący pragną mieć dostęp do prywatnych ogrodów, tarasów bądź balkonów miała oczywiście pandemia. Nowo powstałe osiedla projektowane są w taki sposób aby każde mieszkanie posiadało swoją prywatna przestrzeń zewnętrzną.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaz w nowym bloku Wrocław


Oferta nieruchomości w WGN 

WGN jako lider w pośrednictwie nieruchomości prowadzi transakcje sprzedaży również na pierwotnym rynku mieszkaniowym. W bazie ofert mieszkań z rynku pierwotnego WGN we Wrocławiu są aktualnie 73 oferty. Przykładowymi ofertami będącymi w bazie nieruchomości WGN są Osiedle Miodowa, zlokalizowane w zachodniej części Wrocławia, obok Leśnicy, Osiedle Family Square, które znajduje się w południowej części miasta oraz inwestycja prowadzona na Psim Polu – Osiedle Między Królami.

 

Osiedle Miodowa 

Inwestycja zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie dzielnicy Leśnica oraz terenów leśnych. Osiedle tworzą trzy budynki, w których łącznie znajduje się 88 mieszkań. Powierzchnia dostępnych mieszkań waha się od 31 do 78 mkw. w swoim asortymencie znajdują się zarówno mieszkania dwupokojowe, trzy oraz czteropokojowe idealne dla rodzin z dziećmi oraz kawalerki.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaz w nowym bloku Wrocław, Leśnica

Osiedle Family Square <h3>


Nowe osiedle położone jest w południowej części miasta. Na jego idealną lokalizację wpływa fakt, iż znajduje się w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych oraz jest bardzo dobrze skomunikowany zresztą miasta. Teren dzielnicy Krzyki jest jedną z najchętniej wybieranych dzielnic pod zakup mieszkania. Osiedle tworzą dwa czterokondygnacyjne budynki, w których zlokalizowanych jest 116 mieszkań. Deweloper oferuje nam mieszkania jednopokojowe jak i pięciopokojowe dla większych rodzin. Dostępnych jest również 5 mieszkań dwupoziomowych, które są wspaniałą alternatywą dla zabudowania jednorodzinnego. Każde mieszkanie ma dostęp do balkonu lub prywatnego ogródka. Lokatorzy mają do dyspozycji podziemne jak i naziemne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. Na dziedzińcu mieści się plac zabaw dla dzieci, a wszystko w otoczeniu zagospodarowanej zieleni.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Wocław

Osiedle Między Królami 

Kolejną bardzo interesującą inwestycją jest nowo powstałe osiedle położone w dzielnicy Psie Pole. Wiele osób decyduje się na kupno mieszkania właśnie w tej okolicy. Rozwój infrastruktury technicznej, coraz lepsze połączenia komunikacji miejskiej sprawiły, iż na tym terenie Wrocławia powstaje coraz więcej inwestycji. Mieszkania ulokowane są na trzech kondygnacjach budynku. Lokale, które znajdują się na parterze posiadają własne ogródki, natomiast mieszkania mieszczące się na piętrze posiadają balkony. W swojej ofercie deweloper oferuje nam mieszkania 1, 2, 3 a nawet 4 – pokojowe o powierzchni od 33 do 84 mkw.


Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym bloku Wrocław, Psie Pole

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Stale rosnące zainteresowanie kupnem mieszkania z rynku pierwotnego wskazuje, iż pomimo ceny owe mieszkania dla kupujących są atrakcyjne. Zarówno z punktu widzenia osób kupujących mieszkanie na własne użytkowanie, jak i inwestorów chcących zarabiać poprzez wynajem. Największą zaletą mieszkań z rynku pierwotnego jest fakt, że są to mieszkania nowe, niewymagające remontu. Nabywcy wchodząc do mieszkania mają całkowitą dowolność urządzenia. To oni od samego początku kreują mieszkanie tylko i wyłącznie pod swoje kryteria i upodobania. Należy zwrócić uwagę również na dostępność miejsc parkingowych. Projekty inwestycji są wykonywane w taki sposób, aby osiedle wyposażone było w wystarczającą ilość miejsc parkingowych podziemnych jak i naziemnych. Większość nowych inwestycji zlokalizowana jest w obszarach z bliską dostępnością terenów zielonych oraz z możliwością szybkiego dojazdu do centrum.