Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole cieszą dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących własnego M. Wynika to z kilku czynników, do najważniejszych niewątpliwie należy zaliczyć: prężny rozwój dzielnicy, duże zróżnicowanie zabudowy, dogodny dojazd do centrum oraz konkurencyjne ceny.

Spis treści:

  1. Opis dzielnicy

  2. Duży wybór lokali

  3. Oferty deweloperskie

  4. Lokal jako forma inwestycji

  5. Mieszkania na wynajem

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Psie Pole- charakterystyka dzielnicy

Szukając mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole warto poznać dzielnice, ponieważ jej charakter bezpośrednio wpływa na rodzaj zabudowy. Dzielnica Psie Pole zlokalizowana w północnej części miasta. Obszar dzielnicy Psie Pole liczy 97,7 km² i według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. zamieszkiwało go 103 556 osób. Na popularność mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole wpływa rozwiniętą infrastruktura dzielni, duża ilość terenów zielonych (las rędziński, osobowicki, sołtysowicki, zakrzowski, strachociński i wojnowski) oraz rozlokowanie dużych zespołach przemysłowych.

Osiedla w obrębie dzielnicy

Psie Pole obejmuje wszystkie osiedla położone na prawym brzegu głównego nurtu Odry, Starej Odry i Kanału Nawigacyjnego, m.in. Karłowice, Osobowice i dawniej niezależne miasto Psie Pole, obecnie w granicach osiedla Psie Pole Zawidawie. Jedynym osiedlem z mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Psie Pole znajdującym się na drugiej stronie rzeki jest Kleczków, który znajduje się pomiędzy Odrą a torami kolejowymi wraz z dworcem Nadodrze. Poza licznymi osiedlami domów jednorodzinnych i willi oraz dawnymi osadami wiejskimi znajdują się w niej trzy duże osiedla: Zakrzów, osiedle Psie Pole i Różanka.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole- duże zróżnicowanie

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole to bardzo obszerna kategoria. Bez problemu znajdziemy lokale znajdujące się w nowych inwestycjach deweloperskich, zabudowie bliźniaczej czy bardziej kameralnych budynkach o charakterze willowym. W obrębie dzielnicy historyczna zabudowa przeplata się z PRL-owskimi blokami, inwestycjami z lat 90. oraz nowoczesną architekturą.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Inowrocław, Centrum

 

Z biegiem czasu oczekiwania osób poszukujących mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole się zmieniły, co ma bezpośrednio przekłada się na nowo powstające inwestycje. Jeszcze na początku XXI w. deweloperzy niechętnie wybierali Psie Pole na lokalizację inwestycji, ale w ostatnich latach to się zmienia. Powód jest prosty – ceny. Nowe mieszkania powstały m.in. przy ul. Litewskiej, buduje się też na Farnej. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole są stosunkowo tańsze niż w innych częściach miasta.

Oferta WGN

W bazie WGN znajduje się wiele ofert mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole. Jedną z nich jest oferta z rynku wtórnego sprzedaży lokalu o powierzchni 48 metrów kwadratowych z balkonem. Oferowane mieszkanie na sprzedaż Wrocław Psie Pole znajduje się przy ulicy Litewskiej w 10 piętrowym bloku. Mieszkanie położone jest w otoczeniu zieleni, w wysoko zurbanizowanej okolicy. Składa się z dużego, przestronnego przedpokoju, osobnej kuchni, jasnego salonu (25 m2) z wyjściem na duży balkon typu loggia (8 m2), sypialni, łazienki z wanną, osobnej toalety.

Do mieszkania przynależy 5-metrowa piwnica, oraz 2,5 metrowy schowek na półpiętrze. W okolicy duża dostępność miejsc parkingowych. To mieszkanie na sprzedaż Wrocław Psie Pole zostało wystawione za cenę ofertową 333 000 zł, co daje 6 981 zł na metr kwadratowy i jest to oferta, którą niewątpliwie można określić jako okazję na wrocławskim rynku nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole z rynku pierwotnego

Wiele ofert mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole pochodzi z rynku pierwotnego. Deweloperzy oraz poszukujący własnego M coraz częściej decydują się na zakup lokalu właśnie w tej okolicy. Cicha, spokojna dzielnica Wrocławia z bardzo przystępnymi cenami mieszkań wydaje się doskonałą alternatywą dla osób z mniejszą zasobnością portfela. Oferta mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole nie zawsze musi oznaczać lokalizację na granicy miasta. Dzielnica jedną ze stron sąsiaduje bowiem ze Śródmieściem i Starym Miastem, co daje bardzo duże możliwości, które wykorzystują deweloperzy.

Duży wybór inwestycji deweloperskich

Szacuje się, że obecnie dostępnych jest 45 inwestycji deweloperskich, które oferują mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole. Jedną z nich jest inwestycja Meteor. To nowoczesny 3-piętrowy budynek mieszczący 50 komfortowych mieszkań. Dominują tu lokale dopasowane do potrzeb młodych par i ich rodzin. Idealne lokum jako opcja na start. Średni metraż mieszkania wynosi tu nieco ponad 50 m2. Osoby zainteresowane mniejszym mieszkaniem znajdą dla siebie propozycje od 30 m2.

 

Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Bolesławiec

 

Największe mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole w tej ofercie mają powierzchnię około 60 m2. Do wybranych mieszkań na parterze przylegają ogródki. Ich powierzchnie wahają się od 30 do ponad 200 m2. Mniejsze zapewnią własną zieleń przy minimalnym nakładzie pracy. Większe dają możliwości porównywalne z ogrodami w zabudowie szeregowej. Dla wybranych mieszkań na 1. piętrze dostępne są także tarasy.

Nowoczesne rozwiązania

Inwestycja oferująca mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole wyróżnia się energooszczędnymi rozwiązaniami. Założeniem projektowym wrocławskiego dewelopera było uzyskanie jak najniższych kosztów eksploatacyjnych mieszkań. Udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i wysokiej klasy materiałów. Energooszczędne ściany zewnętrzne pozwolą zimą zaoszczędzić na ogrzewaniu, a latem dadzą przyjemny chłód. Szerokie przeszklenia klatek schodowych to z kolei obfitość naturalnego światła i oszczędności prądu dla wszystkich mieszkańców. Przemyślane rozwiązania nastawione na ekonomiczną eksploatację zastosowano także w systemach wodno-kanalizacyjnych oraz przy projektowaniu instalacji elektrycznej.

Pomysł na inwestycje

Oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole to także nieruchomości skierowane do osób planujących kupić lokal pod wynajem. W obrębie dzielnicy znajduje się Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki. Bliskość uczelni wyższych oznacza, że lokale na wynajem w ich okolicy będą poszukiwane przez studentów. Dlatego też mieszkanie na sprzedaż Wrocław Psie Pole może stanowić doskonałą lokatę kapitału.

Lokale dla studentów

Przykładem inwestycji deweloperskiej oferującej mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole, które będą wzbudzały zainteresowanie młodych ludzi jest Sołtysowicka 32. Osiedle wyróżnia się przede wszystkim doskonała lokalizacja - dobry dojazd do centrum i placu Grunwaldzkiego, galeria handlowa Korona w odległości 1000 m oraz żłobek i przedszkole pod samym domem. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Psie Pole jest dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na szybkim dojeździe do pracy, wygodzie w załatwianiu codziennych spraw i odpoczynku w zielonej okolicy. Tu przyroda w płynny sposób łączy się z mieszkalną częścią miasta.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Lubin

 

Inwestycję tworzą dwa 4-piętrowe budynki, w których znajduje się 165 mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole w metrażach od 32 do 84 m². Lokale zaprojektowane z naciskiem na funkcjonalność oferują ustawny układ i dodatkową przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka. Projekt budynków obejmuje m.in. cichobieżne windy, komórki lokatorskie, pomieszczenie na rowery oraz parking podziemny. Równie ważne, co wnętrze jest otoczenie, dlatego zadbaliśmy o estetyczną zieleń oraz bezpieczny, nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Mieszkanie na nowym osiedlu to nieoceniony komfort, ale też oszczędność. Należy pamiętać, że nowe mieszkania są wykonane z lepszych materiałów, przez co koszty eksploatacji są stosunkowo niewielkie.

Podsumowanie

Szukając ofert mieszkań na sprzedaż Wrocław Psie Pole należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej położenie, szczególnie pod względem lokalizacji obiektów usługowych i terenów zielonych. Bliski dostęp do nich podnosi bezpieczeństwo inwestycji i gwarantuje wyższy potencjał zwrotu. Psie Pole słynie z doskonałego połączenia komunikacyjnego, dlatego mieszkańcy tej dzielnicy mogą łatwo przemieszczać się po całym Wrocławiu. Jednak atrakcyjna lokalizacja ich domu może spowodować, że zechcą przebywać w tym regionie znacznie więcej czasu.