Z analizy wrocławskiego rynku nieruchomości wynika, że mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Śródmieście z ryneku pierwotnego są najbardziej popularnymi ofertami. Dlaczego mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska poszukują właśnie takich lokali?

 

Spis treści

  1. Popularne ogłoszenia

  2. Inwestycje deweloperskie na topie

  3. Lokata kapitału

 

„Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Śródmieście- rynek pierwotny”- najbardziej popularne oferty?

 

Z analiz jednoznacznie wynika, że oferty dotyczące mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście- rynek pierwotny cieszą się ogromną popularnością. Wynika to głównie z dwóch czynników: po pierwsze dogodna lokalizacja a po drugie preferencje klientów, którzy coraz chętniej decydują się na nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego. Śródmieście to rdzenna część Wrocławia, znana z klimatycznej XIX-wiecznej zabudowy i licznych parków. Ze względu na bliskość ośrodków kulturalnych i rozrywkowych oraz wygodny dojazd do innych części miasta, lokalizacja jest bardzo popularna i oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście- rynek pierwotny ciszą się dużym zainteresowaniem. Śródmieście jest również zagłębiem nauki, administracji i biznesu - to tutaj znajdują się Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Wrocławska.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Obszar ten położony jest na terenach Wielkiej Wyspy oraz Przedmieścia Odrzańskiego, które słyną z licznych terenów zielonych i spokojnych okolic. Od południa sąsiaduje bezpośrednio z wrocławską dzielnicą Stare Miasto oraz Psim Polem od zachodu. Obecnie na jego terenach znajdują się takie osiedla jak: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Ołbin, Nadodrze, Kleczków, Plac Grunwaldzki. Na każdym z osiedli powstaje wiele inwestycji deweloperskich, dlatego jest duży wybór mieszkań na sprzedaż Wrocław Śródmieście z ryneku pierwotny. Łącznie osiedla mają powierzchnię około 16 kilometrów kwadratowych natomiast liczba mieszkańców wynosi ponad 106 tysięcy osób. Na atrakcyjność Śródmieścia wpływają także liczne tereny zielone, różnego rodzaju placówki edukacyjne oraz wiele atrakcji. Ponadto funkcjonuje tam wiele sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych. Komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta, dlatego dzielnicę tę wybierają do zamieszkania zarówno seniorzy, jak i studenci.

Popularność rynku pierwotnego

Lokale pochodzące bezpośrednio od deweloperów są częściej wybierane niż te z rynku wtórnego. Na taką sytuacje wpływa przede wszystkim bogata oferta mieszkań na sprzedaż Wrocław Śródmieście- rynek pierwotny. Duża liczba inwestycji sprawia, że każdy może znaleźć swoje wymarzone M. Do najciekawszych inwestycji oferujących mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego niewątpliwie należy zaliczyć Osiedle Lokum Vena. Jest to unikatowa inwestycja będąca połączeniem zrewitalizowanej historycznej zabudowy z nowoczesną architekturą. Sąsiedztwo Rynku i Ostrowa Tumskiego pozwala cieszyć się rekreacyjnymi terenami zielonymi oraz bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową Wrocławia. Najstarsza część zabytkowego zespołu została wzniesiona pod koniec XIX wieku jako siedziba Fundacji Wrocławskiego Ojczyźnianego Związku Kobiet pod patronatem cesarzowej Augusty. Neogotycka bryła to dzieło architekta Alberta Graua. W latach 1929-30 dobudowano do niej skrzydło modernistyczne zaprojektowane przez Ottona Kuhlmanna z Berlina.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Ten historyczny obiekt poddany został gruntownej renowacji, dzięki której odzyskał właściwy blask i ponownie stał się ozdobą centrum Wrocławia. Dziś osiedle Lokum Vena stanowi zrewitalizowany kompleks z uzupełniającym go nowym budynkiem. Nowoczesna część inwestycji utrzymana jest w minimalistycznym stylu, który podkreśla walory dawnej architektury i tworzy dla niej eleganckie tło. Za przeprowadzoną rewitalizację zespołu historycznej zabudowy oraz jej adaptację do funkcji mieszkaniowo-usługowej osiedle Lokum Vena otrzymało pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Budowa Roku 2019. Inwestycja oferująca mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego to eleganckie osiedle idealne dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać w sercu miasta, z drugiej - cenią sobie kameralną atmosferę. W nowoczesnej zabudowie znajduje się 181 lokali, a w części zrewitalizowanej – 90. kolejną ciekawą inwestycją z historią w tle, która oferuje mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego, są Ogrody Graua. To przestrzeń, gdzie powstaje nowa historia. Z wielką dbałością i poszanowaniem została przywrócona świetność pałacyku z XIX wieku, który znajduje się w centrum Wrocławia. To niezwykłe miejsce zyska również ciąg dalszy – w sąsiedztwie zrewitalizowanej architektury wybudowane zostaną nowoczesne budynki apartamentowe. Inwestycja została wykonana w najwyższym standardzie, który ma zapewnić maksymalną wygodę mieszkańcom. Dlatego Ogrody Graua powstają z największą dbałością o każdy szczegół. Do budowy wykorzystano najwyższej jakości materiały i technologie przyszłości. Projekt każdego pomieszczenia powstaje z dużym naciskiem na wygodę i ergonomię. W ramach inwestycji powstanie 49 mieszkań na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego. Lokale o powierzchni od 35 do 137 metrów kwadratowych składające się z 2-5 pokoi powstaną w prestiżowej lokalizacji. Co ciekawe deweloper, oprócz rewitalizacji zabytkowego pałacyku, zdecydował się na utworzenie kreatywnego plac zabaw z historyczną piaskownicą, miejsc parkingowych i stacji ładowania samochodów oraz stanowisk rowerowych dla mieszkańców.

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego jako pomysł na inwestycje

Coraz więcej osób poszukiwanych mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście- rynek pierwotny kupuje je w celach inwestycyjnych. Na rynku zauważalny jest wzrost zainteresowania lokowaniem gotówki w nieruchomości. Zakup mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego jest bezpieczną opcją inwestycyjną. Nowy lokal, pochodzący bezpośrednio od dewelopera w ciągu najbliższych lat nie będzie wymagał nakładów finansowych, więc będzie generował stały, miesięczny dochód. Szukając mieszkania na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego warto już na etapie wyboru lokalu określić grupę potencjalnych najemców. Lokalami 2-3 pokojowymi znajdującymi się w pobliżu Uniwersytetu lub Politechniki będą zainteresowani głównie studenci. Natomiast większe 3-4 pokojowe mieszkania zlokalizowane w pobliżu parków czy szkół będą cieszyły się zainteresowaniem głównie rodzin z dziećmi. Obie grupy mają inne oczekiwania co do lokalu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Odpowiednie dostosowanie mieszkania pod konkretnego najemce sprawi, że mieszkanie zostanie szybciej wynajęte i nie będzie generować strat związanych z przestojem. Co więcej, lokal w dogodnej lokalizacji, blisko centrum i atrakcji turystycznych można przeznaczyć pod najem krótkoterminowy. Wrocław jest miastem turystycznym, dlatego też jest to lukratywna forma inwestycji. W takim kontekście na uwagę zasługuje Inwestycja na Haukego-Bossaka położona na styku Starego Miasta i Przedmieścia Oławskiego. Trudno we Wrocławiu o bardziej centralną lokalizację. Bliżej historycznego centrum jest już tylko Rynek. Bogactwo i różnorodność okolicznej infrastruktury nie wymagają osobnych zapewnień. Jest tu wszystko, co potrzebne do życia w mieście – w szerokim wyborze i najlepszym wydaniu. Ale ulica Haukego-Bosaka to także miejsce spotkania dwóch światów. Przepych Starego Miasta wchodzi tu klinem w nadgryzione zębem czasu podwórka przedwojennych kamienic. Systematyczna rewitalizacja sukcesywnie przywraca im pełnię blasku, przez co cała okolica coraz chętniej wybierana jest na miejsce wygodnego życia przez miłośników miejskiego stylu.

W inwestycji HB1820 powstało 96 mieszkań na sprzedaż Wrocław Śródmieście z rynku pierwotnego. Lokale o powierzchni od 27 do 100 metrów kwadratowych zostały rozlokowane na ośmiu kondygnacjach. Deweloper przewidział także powstanie 115 miejsc w garażu podziemnym oraz 14 prywatnych ogrodów i tarasów. Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze, zarówno pod względem lokowania kapitału, jak i samego zarabiania. Wartość lokali nie spada, a wręcz przeciwnie, systematycznie rośnie. Do tego można zarabiać na wynajmie, co przy takiej lokalizacji jak Śródmieście będzie tym bardziej korzystne. Z perspektywy inwestorów, lokal w takim miejscu jest lukratywną inwestycją.