W ciągu ostatnich miesięcy na polskim rynku nieruchomości można zaobserwować swoisty boom. Wzmożony popyt dotyczy także nieruchomości z sektora premium a w tym apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu.

Spis treści:

  1. Rynek luksusowych nieruchomości

  2. Industrialne inwestycje

  3. Prestiżowe lokalizacje

  4. Zrewitalizowane budynki

  5. Peryferyjna okolica

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu a sytuacja na rynku nieruchomości

Wzmożone zainteresowanie apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu jest konsekwencją dynamicznej sytuacji na rynku nieruchomości. Sprzedaż nieruchomości w tym sektora premium osiąga obecnie w Polsce bardzo dobry i wysoki poziom. Klientów przyciągają zarówno wyróżniające się inwestycje wysokich apartamentowców takich jak Sky Tower we Wrocławiu, Złota 44 w Warszawa czy Sea Towers w Gdyni, jak i niezwykle kameralne inwestycje w prestiżowych lokalizacjach oraz nowoczesne lofty znajdujące się w zrewitalizowanych, historycznych budynkach. Niemal każdy typ budownictwa apartamentowo-mieszkalnego znajduje swoje grono klientów.

Znaczne zainteresowanie klientów apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu zachęca deweloperów to inwestowania w tego typu inwestycje. Konkurencja w zakresie budowy apartamentowców z pewnością w ostatnich latach znacznie wzrosła, na czym korzystają wymagający klienci. Co więcej na zwiększone zapotrzebowanie na nieruchomości luksusowe wpływają prywatni inwestorzy z zagranicy. Czego konsekwencja jest zwiększona liczna apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu oraz innych lokalizacjach w tym w kurortach turystycznych. Najlepiej wypada na tle ogólnopolskiego rynku nieruchomości pas nadmorski obejmujący najciekawsze miejscowości i kurorty, np. Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Sopot czy Pobierowo.

Czym charakteryzują się nieruchomości z sektora premium

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu to bardzo szeroka kategoria nieruchomości. Luksusowe mieszkania, czyli apartamenty różnią się od zwykłych mieszkań kilkoma czynnikami. Przedewszystkim, wyróżnia się walorami lokalizacji i klasą budownictwa. Wyjątkowe apartamenty coraz częściej powstają w rewitalizowanych XIX- i XX-wiecznych kamienicach w najlepszych lokalizacjach na mapie największych polskich miast.

 

Zdjecie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto

 

Istotną częścią coraz większej liczby inwestycji apartamentowych stało się funkcjonowanie strefy relaksu i aktywnego wypoczynku. Takie udogodnienia jak dostęp do basenu, sauny, siłowni czy strefy fitness są już wręcz oczywistością nowoczesnych apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu. Istotne znaczenie ma innowacyjność lub reprezentacyjny charakter architektury, w której mają powstać apartamenty lub mieszkania.

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu w stylu loftowym

W stolicy Dolnego Śląska powstaje wiele inwestycji oferujących apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu. Wyróżniającą się jest Inwestycja Lofty przy fosie. To wyjątkowo luksusowa zabudowa znajdująca się na terenie Bulwaru Staromiejskiego, znajdującego się w ścisłym centrum Wrocławia. Bardzo dobrze zachowany park ze starodrzewem zapewni ciszę i zagwarantuję odrobinę intymności dla osób zainteresowanych apartamentem na sprzedaż we Wrocławiu w tej inwestycji. Neogotycki budynek, bogaty w liczne zdobienia to 5-cio kondygnacyjna bryła z XX wieku, zrewitalizowana zgodnie z historią samego projektu jak i miejsca, w którym się znajduje.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie na sprzedaż w bloku Wrocław, Gajowice

 

Strzeliste wieże i spadzisty dach przypominają o charakterze konstrukcji. Ze względu na jego wyjątkowość do renowacji użyte zostały materiały najwyższej klasy, które łączą estetykę z trwałością. Wszystko po to aby zapewnić komfort mieszkania wymagających lokatorów. 56 apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu, które zostały pierwotnie zaplanowane są jedynie pokazem możliwości lokali. Do dyspozycji mieszkańców będą wysokie stropy (dochodzące do 4m), cichobieżna winda oraz podziemny parking na terenie Bulwaru.

Prestiżowy adres

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu wyróżniają się również lokalizacją. W tym kontekście warto wspomnieć o osiedlu Lokum Vena, które usytuowane jest u zbiegu ulic Poniatowskiego i Prusa, w pobliżu Placu Bema. Doskonała lokalizacja nieopodal Rynku i Wyspy Słodowej, w otoczeniu pobliskich terenów rekreacyjnych pozwala zachować harmonię pomiędzy wygodą życia blisko centrum, a możliwością wypoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni. Inwestycja to eleganckie osiedle oferujące apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu, idealne dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać w sercu miasta, z drugiej - cenią sobie kameralną atmosferę. W nowoczesnej zabudowie znajduje się 181 lokali, a w części zrewitalizowanej – 90.

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu- historyczna zabudowa

W puli apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu znajduje się się wiele wyjątkowych lokali, które powstały w zrewitalizowanych historycznych budynkach. Przykładem jest przytoczona już wcześniej inwestycja Lokum Vena. Osiedle oferujące apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu składa się z dwóch części: nowoczesnej i historycznej. Najstarsza część zabytkowego zespołu została wzniesiona pod koniec XIX wieku. Neogotycka bryła to dzieło architekta Alberta Graua. W latach 1929-30 dobudowano do niej skrzydło modernistyczne zaprojektowane przez Ottona Kuhlmanna z Berlina. Ten historyczny obiekt poddany został gruntownej renowacji, dzięki której odzyskał właściwy blask i ponownie stał się ozdobą centrum Wrocławia. Dziś osiedle Lokum Vena stanowi zrewitalizowany kompleks z uzupełniającym go nowym budynkiem. Nowoczesna część inwestycji utrzymana jest w minimalistycznym stylu, który podkreśla walory dawnej architektury i tworzy dla niej eleganckie tło.

Zielona okolica

Poszukując apartamentu na sprzedaż we Wrocławiu warto zwrócić uwagę na bardziej peryferyjne lokalizacje. Wyjątkowa na mapie Wrocławia z pewnością jest inwestycja Concerto Verona przy ul. Fryderyka Chopina. Kompleks luksusowych apartamentów położonych w willowej dzielnicy Zalesie w Śródmieściu Wrocławia wyróżnia się lokalizacją w prestiżowej i ekskluzywnej dzielnicy.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Apartament na sprzedaż Wrocław

 

Kompleks oferujący apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu, składa się z sześciu luksusowych budynków o nowoczesnej architekturze i bardzo oryginalnej stylistyce. Duże i liczne przeszklenia, loggie oraz tarasy sprawiają, że budynek zyskuje smukłość i lekkość, także wnętrza są wykończone z dbałością o każdy szczegół. Uzupełnieniem inwestycji jest wygodny parking podziemny. Inwestycja składa się z 30 apartamentów o powierzchni od 100 do 150 metrów kwadratowych. Wysoka jakość oraz jedyna w swoim rodzaju stylistyka osiedla widoczne są w każdym detalu konstrukcyjnym oraz w użyciu najlepszych materiałów: marmur, drewno, szkło. Każde mieszkanie wyposażone jest w dostęp do Internetu oraz izolację akustyczną, termiczną i elektryczną.

Sektor luksusowych nieruchomości

W ciągu ostatnich lat w stolicy Dolnego Śląska powstało wiele ciekawych inwestycji, które oferują apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się luksusowe lokale powstałe w wieżowcu Sky Tower. Należy jednak odnotować, że osoby poszukujące apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu doceniają także bardziej kameralną a zabudowę jak na przykład inwestycja Bacciarellego 54.

Warto też podkreślić, że nie jest łatwo znaleźć we apartament na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego – lokale w najciekawszych miejscach sprzedają się bardzo dobrze, niekiedy wystarczy kilka miesięcy, żeby skutecznie doprowadzić do transakcji sprzedaży. Aktualnie, sądząc po poziomie cen i stanie ofert, również apartamenty w nowych inwestycjach sprzedają się bardzo dobrze, na pewno dużo lepiej niż jeszcze kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić.