Nowe mieszkania we Wrocławiu na Fabrycznej na sprzedaż są nieco tańsze niż te na Krzykach czy w Śródmieściu. Jednocześnie dzielnica jest naprawdę rozwinięta i zachęca do tego, żeby tam zamieszkać. Z uwagi na jej dużą powierzchnię, panuje też jednak spore zróżnicowanie względem poszczególnych części tego obszaru. Fragmenty bliżej centrum mają swoje atuty, podobnie jednak jak i rejony bardziej peryferyjne, gdzie deweloperzy chętnie dokonują obecnie kolejnych inwestycji.

Spis treści
Dlaczego warto zwrócić uwagę na lokale w tej dzielnicy?
Inwestycje w zachodnich częściach dzielnicy
Obszary bliżej centrum miasta
O których osiedlach mowa?
Komu będzie to odpowiadało?
Potencjał inwestycyjny

Dlaczego warto zainteresować się nowymi mieszkaniami we Wrocławiu na Fabrycznej na sprzedaż?

Od pewnego czasu na rynku widać naprawdę dużo nowych mieszkań we Wrocławiu na Fabrycznej na sprzedaż. Dzielnica jest bardzo duża i deweloperzy mają w związku z tym spore możliwości względem kolejnych inwestycji. Sam rejon jest dość atrakcyjny, gdyż lokalna infrastruktura znajduje się tam na bardzo przyzwoitym poziomie, a do tego w okolicy powstaje wiele biur. Pod względem komunikacyjnym nie jest to może tak atrakcyjny obszar jak Krzyki, ale na pewno wypada na tym tle dużo lepiej niż Psie Pole. Atutem jest także naprawdę znaczna ilość terenów zielonych. To dzielnica, w której odnajdą się różne osoby, od rodzin z dziećmi, po biznesmenów.

Charakterystyka tego rejonu

W kontekście historycznych dzielnic Wrocławia, Fabryczna jest zdecydowanie największa i rozciąga się od okolic centrum, aż po granice miasta. Rejony peryferyjne były dołączane do stolicy Dolnego Śląska, gdyż w przeszłości były to po prostu samodzielne miasteczka i wsie. Ze względu na tak dużą powierzchnię, można mówić o sporym zróżnicowaniu tych okolic. Znaczna część to tereny pofabryczne, od czego wzięła się również w końcu nazwa dzielnicy. W tych rejonach do dziś funkcjonuje nieco fabryk, ale jest to także obszar biznesowy, z licznymi biurami. Trochę inny obraz dają z kolei dalsze okolice Fabrycznej, gdzie można spotkać więcej zabudowy jednorodzinnej, więc i deweloperzy stawiają tam raczej na niższą zabudowę. Okolice te są dostosowywane szczególnie pod kątem rodzin z dziećmi, gdyż to one zwykle przeprowadzają się bliżej obrzeży. W kontekście komunikacji sytuacja nie jest tutaj tak komfortowa jak na Krzykach, natomiast nie wygląda też najgorzej. Dojechanie do centrum rzeczywiście może być utrudnione, aczkolwiek wielu mieszkańców Fabrycznej nie ma takiej potrzeby, gdyż spora część z nich pracuje w biurach znajdujących się w tej właśnie dzielnicy. Na miejscu można natomiast znaleźć dość rozbudowaną infrastrukturę, co ogranicza konieczność dojeżdżania w inne części miasta.

Wprowadzka do nowego mieszkania
fot. pexels.com

Dużo terenów zielonych

Wrocław wyróżnia się tym, że tereny zielone można znaleźć niemal w każdym fragmencie miasta, natomiast na Fabrycznej jest ich zdecydowanie najwięcej. Znajduje się tu ogromna liczba parków i lasów. Zwolennicy relaksu na świeżym powietrzu czy aktywnego wypoczynku, z pewnością odnajdą się zatem w tej okolicy. Zawiedzeni nie będą także entuzjaści wędkarstwa, gdyż ulokowanych jest tam kilka stawów. Dla osób lubiących obcowanie z naturą, spacerowanie i aktywności na zewnątrz, Fabryczna jest najlepszym wyborem w kontekście Wrocławia.

Dzielnica dopasowana do różnych potrzeb

Fabryczną można uznać za dzielnicę dość zróżnicowaną, co wynika też oczywiście z jej rozległości. Tym samym okolice bliżej centrum miasta to rejony, gdzie już teraz funkcjonuje wiele biur, a w każdym roku powstają kolejne. Świetnie odnajdą się tam zatem biznesmeni czy osoby młode, które chcą być jednak blisko centrum, ale nie stać ich na lokale w Śródmieściu czy na Krzykach. Oddalając się na zachód można z kolei znaleźć osiedla, które klimatem przypominają mniejsze miejscowości, a niekoniecznie duże miasto. To tam deweloperzy stawiają na mieszkania dopasowane pod kątem par starających się o dzieci oraz rodzin, a i lokalna infrastruktura jest rozwijana głównie pod tym kątem.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w zachodnich częściach dzielnicy Fabrycznej we Wrocławiu

Pod względem nowych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu na Fabrycznej, na pewno warto zwrócić uwagę na zachodnie, bardziej oddalone części dzielnicy. Deweloperzy bardzo chętnie tam budują, gdyż tereny są tańsze, a okolica jest bardzo spokojna, co odpowiada wielu potencjalnym nabywcom. Tamtejsze osiedla prężnie się rozwijają, a jak na raczej peryferyjne rejony, pozostają wciąż przyzwoicie skomunikowane z centrum miasta. Rzecz jasna dla znacznej części kupujących kluczowe jest również to, że mimo bardzo dobrego standardu powstających tam mieszkań, można je jednocześnie kupić po niższych cenach.

Gdzie budują deweloperzy?

Okolice te są mniej zabudowane, dzięki czemu deweloperzy nie muszą się obawiać o brak terenów, które są też tańsze niż te z rejonów bliższych centrum miasta. Na pewno sporo inwestycji widać na Maślicach czy Stabłowicach. Do tego intensywnie rozwijającym się osiedlem jest położona odrobinę dalej Leśnica, a mieszkania w tej okolicy znajdziesz obecnie w bazie ofert WGN.

Spokojne okolice i niższe ceny

Rejony te są zdecydowanie bardziej rodzinne, aniżeli przemysłowe. Dominują tam właśnie domy jednorodzinne, a deweloperzy stawiają na budynki do maksymalnie paru kondygnacji, a często są to wręcz dwupiętrowe obiekty, gdzie właściciele lokali na parterze mogą liczyć nawet na własne ogródki. Ta część Fabrycznej to wybór dla osób, które preferują spokój i ciszę oraz lubią kontakt z naturą. Rzecz jasna z uwagi na nieco peryferyjne położenie, można tam liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny i z powodzeniem można kupić mieszkanie przy stawkach wyraźnie poniżej 6000 zł/m2. Odległość do centrum jest spora, więc dojazd nie będzie zbyt łatwy, natomiast wielu nabywców zdecydowanie zainteresują te okolice.

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Fabrycznej bliżej centrum

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Fabrycznej powstają także bliżej centrum miasta, gdyż dzielnica jest tak duża, że sięga i tych rejonów. Flagowymi przykładami będą osiedla takie jak Popowice czy Grabiszyn. Z tych okolic naprawdę szybko można się dostać do Śródmieścia. Oprócz tego niedaleko znajduje się zagłębie biurowe, więc pracownicy takich firm chętnie poszukują lokali właśnie w tej części dzielnicy. Z tego względu ciekawym pomysłem może być również zainwestowanie w lokum przeznaczone pod późniejszy wynajem. W tej okolicy na pewno nie powinno brakować ewentualnych najemców.

W których rejonach pojawiają się nowe lokale do kupienia?

Osiedla bliżej Starego Miasta i ogółem centrum Wrocławia, wyglądają już na pewno zdecydowanie inaczej niż te bardziej peryferyjne. To okolice z typową już charakterystyką dużego miasta, znajduje się tam sporo obiektów przemysłowych, a do tego biur - to właśnie w tym rejonie ulokowane jest największe obecnie skupisko budynków biurowych w całym Wrocławiu. Poszukując nowych mieszkań warto wyszukiwać ofert na Popowicach, a ciekawym wyborem będzie też Grabiszyn, który sąsiaduje z Krzykami. Alternatywą może być również osiedle znajdujące się tuż za Grabiszynem, a więc Oporów.

Dla kogo będą odpowiednie?

To na pewno świetny wybór dla osób pracujących w tych okolicach lub w centrum miasta, do którego można stamtąd całkiem komfortowo dojechać. Osiedla się tam sporo biznesmenów, zwłaszcza, że w samej dzielnicy znajduje się i lotnisko, z którego można swobodnie podróżować za granicę. Powstające tam budynki są nowoczesne i często posiadają różne udogodnienia, a część osiedli jest dostosowywana także pod kątem rodzin z dziećmi. Z uwagi na samą lokalizację, ceny będą tu rzecz jasna wyższe niż w bardziej peryferyjnych rejonach Fabrycznej - rozpoczynają się od pułapu około 6500 zł/m2, natomiast przy niektórych inwestycjach stawki potrafią sięgać nawet 10 000 zł/m2.

Ciekawy wybór jako inwestycja pod wynajem

Osiedla te są atrakcyjne, a w coraz większym stopniu wykorzystywane są dostępne tutaj tereny, w związku z czym mieszkania w tej okolicy dość dynamicznie zyskują na wartości. To zatem rejony na które chętnie spoglądają inwestorzy, zwłaszcza, że dużo osób jest również zainteresowanych wynajęciem lokum w tej lokalizacji. Jeżeli przymierzasz się zatem do zakupu lokalu jako inwestycji, to ten obszar jest na pewno warty uwagi. Można tam liczyć na dochody z wynajmu, a po jakimś czasie sprzedać nieruchomość z zyskiem, gdy wzrośnie jej wartość. Fabryczna to rozległa i rozwijająca się dzielnica, na którą chętnie spoglądają osoby zainteresowane kupnem mieszkania we Wrocławiu. Fragmenty dzielnicy znajdujące się bliżej centrum będą odpowiadały młodym osobom pracującym, a rejony bardziej na zachód to zielone okolice, doskonałe pod kątem rodzin z dziećmi. Atrakcyjne są też same ceny lokali w tej części Wrocławia, które są jednak wyraźnie niższe od tych choćby na Krzykach. Osoby zainteresowane mieszkaniami w tej dzielnicy, zachęcamy do przeglądania ogłoszeń z WGN!