Mieszkania w kamienicach we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością. Zainteresowaniem takimi lokalami sukcesywnie rośnie, ponieważ jest to doskonała lokata kapitału, gwarantująca pewny zysk. Jednym z najważniejszych czynników jakie wpływają na zainteresowanie mieszkaniami w kamienicach we Wrocławiu jest coraz większa liczba zrewitalizowanych kamienic, w których powstają nie tylko lokale mieszkalne, lecz także stylowe i cenione przestrzenie biurowe.


Spis Treści:
Popularność mieszkań w zabytkowych budynkach
Lukratywna inwestycja w mieszkania w kamienicach
Zainteresowanie turystów

 

Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu- marzenie do spełnienia

Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu to marzenie dużej grupy mieszkańców miasta, które wyróżnia się na mapie Polski właśnie dzięki pięknym, zabytkowym budynkom. Stosunkowo duża liczba kamienic powoduje, że na rynku często pojawiają się oferty zarówno sprzedaży, jak i wynajmu mieszkania w kamienicy we Wrocławiu. Takie lokale charakteryzują się przede wszystkim wysokimi sufitami, dużym oknami zapieniającymi odpowiednie naświetlenie i stosunkowo dużym metrażem, ale co najważniejsze są w bardzo dobrych lokalizacjach, w centrum miasta, z wygodną komunikacją miejską. Oferty można podzielić na dwie kategorie: te przystępne cenowo, znajdujące się w budynkach przed rewitalizacją oraz te z sektora premium znajdujące się w odrestaurowanych, zmodernizowanych kamienicach. Duże rozpiętości w cenach, standardzie oraz wielkości obecnych na rynku lokali powodują, że każdy miłośnik zabytkowych nieruchomości znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Lokale w kamienicach dysponują bardzo dużym potencjałem, ponieważ mogą zostać także przearanżowane na siedziby firm, gabinety lekarskie czy kosmetyczne. Dlatego zakup takiego lokalu to również pomysł na przynoszącą stałe zyski lokatę kapitału.

Lokalizacja - największy atut mieszkań

Położenie nieruchomości jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność oferty. Wielu potencjalnych najemców przedkłada dogodną lokalizację, w centrum miasta nad standard lokalu. Mieszkania w kamienicach we Wrocławiu przeważne znajdują się w dzielnicach w centrum miasta lub z dogodnym dojazdem do niego. Nie chodzi tylko o okolice ścisłego Rynku, ale także rewitalizowane Przedmieście Oławskie czy Nadodrze. Są to nie tylko bardzo urokliwe miejsca na mapie miasta, lecz także popularne dzielnice z mnóstwem małych kawiarni, autorskich restauracji czy modnych pubów. Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu to bliskości tętniącego życiem miasta połączona z historią miasta. Planując zakup nieruchomości pod wynajem warto określić grupę docelową do jakiej będzie ono skierowane. Bliskość uczelni zapewni zainteresowanie wśród studentów, którzy prawdopodobnie będą zainteresowani wynajmem ma pokoje. Taki rodzaj najmu jest opłacalny, ponieważ generuje większe zyski, lecz wymaga więcej zaangażowania i czasu. Jednak istnieją firmy specjalizujące się w zarządzaniu i wynajmie nieruchomości. Po ich stronie leży zarówno szykanie nowych lokatorów, jak i kontakt z obecnymi. W takim przypadku właściciel mieszkania otrzymuje czysty zysk z wynajmu pomniejszony o prowizję dla zarządcy. Jest to korzystna alternatywa, szczególnie jeśli jest to dodatkowa inwestycja. Co więcej, korzystając z tego typ usługi możliwe jest swobodne inwestowanie w mieszkania w całej Polsce bez późniejszej konieczności kontaktów z najemcami. Korzystna lokalizacja poszerza grupę potencjalnych odbiorców. Stosunkowo dużymi lokalami będą zainteresowane także młode rodzinni z dziećmi, dla których ważna jest bliskość przedszkoli, szkół i parków. Te wszystkie elementy łączą nie tylko domy na obrzeżach miasta, lecz także mieszkania w kamienicach we Wrocławiu. Co więcej, atrakcyjna lokalizacja to także dobry dojazd komunikacją miejską, bliskość sklepów i punktów usługowych, które często znajdują się na parterach kamienic.


Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu jako pewna inwestycja

Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu to także doskonały pomysł na inwestycje. Stolica Dolnego Śląska to nie tylko duży ośrodek akademicki, lecz także coraz popularniejsza destylacja podróżnicza. Po otrzymaniu przez miasto tytuły European Best Destination 2018 liczba turystów rośnie z roku na rok. Co więcej, jest to także duże centrum biznesowe z filiami największych międzynarodowych korporacji. Ze względu na atrakcyjność miasta pod względem biznesowym i turystycznym inwestycja w mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu to pewna inwestycja. W zależności od standardu i lokalizacji taki lokal znajdzie najemne zarówno w przypadku najmu krótkoterminowego jaki i długoterminowego. Co więcej, mieszkania w kamienicach we Wrocławiu są przeważnie duże (średnio ok. 65 mkw) co daje nie tyko dużą swobodę w aranżacji, ale także możliwość wydzielenia osobnych pokoi przeznaczonych do wynajmu. Tego typu lokal może zostać również zaaranżowany jako powierzchnia biurowa. W reprezentacyjnych kamienicach w centrum miasta często swoje siedziby mają kancelaria prawne, biura podatkowe czy wszelkiego rodzaju agencje reklamowe czy kreatywne. Uniwersalności takiego lokalu jest gwarancjom zwrotu inwestycji. Jednak decydując się na tego rodzaju inwestycje należy brać pod uwagę koszty utrzymania lokalu. Budynki, które nie przeszły rewitalizacji wymagają dużych nakładów finansowych na remonty i usuwanie bieżących usterek. Dodatkowe koszty w dużej mierze zależą od stanu technicznego budynku. Zabytkowe nieruchomości wymagają większych nakładów finansowych niż w przypadku nowych z rynku pierwotnego. Jednak w ostatecznym rozrachunku dają większe przychody. Stylowe mieszkania w odnowionych kamienicach zaliczają się do sektora premium, co oznacza, że zyski z wynajmu takiego lokalu są wyższe. Takie lokale szybko znajdują zainteresowanie wśród managerów i kadry zarządzającej, którzy ze względu na pracę często zmieniają miejsce zamieszkania, a nie chcą rezygnować z luksusu i prestiżu. Nakłady finansowe poniesione przy dostosowaniu lokalu do najwyższych standardów na pewno się zwrócą, ponieważ w dużych miastach jest stały popyt na mieszkania do wynajęcia z sektoru.

Mieszkanie w kamienicy na sprzedaż

Wrocław - miasto zabytkowej architektury

Wszystkie miasta są wiecznie zmieniającym się żywym organizmem, w którym stare obiekty współistnieją z nowoczesnymi. Wrocław ze względu na swoją historię jest jednak wyjątkowy pod względem zabudowy i architektury. Rewitalizacja historycznych budynków, a nawet całych dzielnic jest poszanowaniem dla historii, ale też swoistym wyzwaniem dla inwestorów. W wielu polskich miastach zapanowała moda na lokale w odrestaurowanych zabytkach. Połączenie eleganckiego klasycznego wyglądu z nowoczesnymi rozwiązaniami i doskonałą lokalizacją sprawia, że najdroższe apartamenty w Polsce znajdują się właśnie w zrewitalizowanych budynkach. Mieszkania w kamienicach we Wrocławiu również wpisują się w ten trend. Pieczołowicie odnowione budynki zmieniają się w swoiste apartamentowce, które zachowują swój wyjątkowy historyczny charakter. Najbardziej spektakularne rewitalizacje łączą w sobie cztery aspekty: nowoczesność, historie, funkcje i prestiż. Stworzenie takiej syntezy wymaga zaangażowania wielu podmiotów w tym architektów z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Bardzo ważne jest znalezienie złotego środka łączącego historyczną spuściznę budynku z nową funkcją i nowoczesnym charakterem. Jednym z przykładów na wrocławskim rynku nieruchomości może być Kamienica pod Pelikanem, w której powstały nowoczesne apartamenty.

Mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu - gwarancja wyjątkowości

Rewitalizacja zabytkowych obiektów jest obecnie jednym z najbardziej widocznych trendów we współczesnej architekturze widocznych na całym świecie. Jednak należy pamiętać, że każdy z projektów modernizacji jest niepowtarzalny i unikatowy, co wpływa na końcową cenę za metr kwadratowy apartamentu, ale także sprawie, że mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Co za tym idzie, wzrasta jego wartość rynkowa. Specyfika takich lokali sprawia, że możliwości aranżacyjne są olbrzymie. Bez trudu urządzimy mieszkanie dla młodej rodziny z dziećmi czy studentów. W takich mieszkaniach doskonale sprawdzi się styl loftowy, podkreślający wysokie pomieszczenia. Mieszkania w kamienicach nie tylko we Wrocławiu mają swój specyficzny klimat, ale jednocześnie zapewniają dużą swobodę w aranżacji. W takich lokalach doskonale sprawdzą się zarówno antyki, jak i proste nowoczesne formy, które będą pięknie kontrastować z drewnianym parkietem. Tak duży potencjał jest ważny pod kątem inwestycji, ponieważ w stosunkowo prosty sposób będzie można dostosować mieszkanie do aktualnej sytuacji na rynku. Ten sam lokal może być wynajmowany zarówno przez grupę studentów, jak i na potrzeby firmy.

 

Mieszkania w kamienicach we Wrocławiu popularne wśród turystów

Na architekturę stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim wpłynęła historia i zawirowania historyczne jakich doświadczyło miasto. Kamienice, które pochodzą przeważnie z XVI-XVIII wieku są sukcesywnie rewitalizowane zarówno przez miasto, jak i prywatnych inwestorów, którzy przekształcają je np. na hotele. Tutaj przykładem może być bogato zdobiona kamienica przy ulicy Kiełbaśniczej, tuż przy rynku. Czterokondygnacyjny budynek został pieczołowicie odrestaurowany, dzięki czemu udało się zachować oryginalne detale pochodzące jeszcze ze średniowiecza. Obecnie w zabytkowym obiekcie znajduje się czterogwiazdkowy hotel. Jednak to mieszkania w kamienicach we Wrocławiu są głównym powodem rewitalizacji zabytkowych budynków. Z punktu widzenia prywatnego inwestora jest to dochodowa inwestycja, szczególnie gdy lokal można zakwalifikować do klasy premium. Zagraniczni turyści, ceniący sobie komfort coraz częściej wybierają krótkoterminowy najem prywatnych mieszkań. Rosnąca liczba firm zajmujących się zarządzaniem lokalami i globalna popularność aplikacji ułatwiających wynajem dodatkowo ułatwia cały proces. Kameralne lokale w dogodnych lokalizacjach gwarantują turystom coś więcej niż klasyczne hotele i są znacznie tańsze. Mieszkania w kamienicach pozwalają poczuć wyjątkowy klimat miasta i wręcz poczuć jego historię. Wrocław jest chętnie odwiedzany przez turystów przez cały rok co oznacza, że nie ma sezonowości w najmie krótkotrwałym. Dobrze zarządzany lokal pracuje na siebie i przynosi regularne zyski przez cały rok. Z ogólnego rozrachunku inwestycja w mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu jest opłacalna, nawet przy stosunkowo wysokim nakładzie na dostosowanie lokalu do potrzeb rynku i kosztach utrzymania.