Mieszkania na Sępolnie we Wrocławiu sprawdzą się dla wszystkich osób, które pragną wielkomiejskiego życia, ale z dostępem do dużej ilości zieleni. Tej tutaj nie brakuje i jest to okolica często nazywana wręcz „zielonymi płucami" stolicy województwa dolnośląskiego. To niezwykle specyficzne osiedle, które może się jednak spodobać wielu ludziom, także ze względu na panujący tu spokój. To wszystko połączone jest z niezłym poziomem komunikacji i lokalnej infrastruktury.

Spis treści
Co warto wiedzieć o tym miejscu?
Zarys historyczny
Specyfika
Czy lokum w tej okolicy opłaci się inwestycyjnie?
Kto może być zainteresowany wynajmem?
Co robić przy sprzedaży lokalu w tym rejonie?

Czy zainteresować się mieszkaniem na sprzedaż na Sępolnie we Wrocławiu?

Mieszkanie na sprzedaż na Sępolnie we Wrocławiu spotka się ze sporym zainteresowaniem. To bardzo ciekawe i nietypowe osiedle, nie tylko w skali samego miasta, ale i na tle innych polskich, a nawet europejskich metropolii. Posiada ono bujną historię, a obecnie słynie przede wszystkim z ogromnej ilości drzew i roślin. Warto jednak docenić kwestie związane z komfortem życia w tym rejonie, wynikającym z dobrej oferty usługowej oraz odpowiedniego poziomu skomunikowania z innymi fragmentami miasta.

Historia

Pierwsze wspomnienie tego obszaru pojawia się w roku 1288, gdy określane jest jednak jeszcze jako Zemplin. Rejon ten zmieniał właścicieli, a przez to i nazwę - był to potem Czympelin, Semplino, z niemieckiego Zimpel i wreszcie Sępolno. Obszar był podmokły, przez co często ulegał nawet całkowitemu zalaniu. Zmieniło się to dopiero w XX wieku, gdy wykopano kanał powodziowy i żeglugowy, żeby osuszyć okoliczne tereny. Od 1919 roku trwała budowa w tamtym miejscu nowego osiedla. Zajmujący się Sępolnem architekci - Hermann Wahlich i Paul Heim - podążyli myślą Ebenezera Howarda, który był autorem koncepcji miasta lub dzielnicy na planie koła i z umiejętnym zestawieniem krajobrazu miejskiego z przyrodą. Przebudowę tej powierzchni przeprowadzano zatem w duchu utrzymania „Miasta ogrodu". Wyjątkowy jest do tego sam układ urbanistyczny, gdyż okolica ta znajduje się na schemacie przypominającym orła z rozpostartymi skrzydłami. Dwie najsłynniejsze budowle na osiedlu to Szkoła Podstawowa nr 45 imienia J. Kusocińskiego oraz kościół pamięci Gustawa Adolfa. Warto odnotować, że dzielnica przetrwała wojnę w dobrym stanie, lecz w późniejszych latach obszar nieco zaniedbano, przez co część budynków nie jest w najlepszym stanie i utraciło swój początkowy urok, nieco obniżając walory zabytkowe Sępolna. Pozostaje to jednak zdecydowanie zielone osiedle, pełne bujnej roślinności.

Charakterystyka

Pomimo dobrej lokalizacji Sępolno, podobnie zresztą jak Biskupin, charakteryzuje się ciszą i spokojem oraz wszechogarniającą zielenią. Sprawdzi się zatem dla osób, które chcą mieszkać na terenie ścisłego miasta, lecz chcą uniknąć na co dzień wielkomiejskiego szumu i gwaru. Należy docenić sam poziom lokalnej infrastruktury, gdyż jest tu mnóstwo sklepów (od supermarketów po lokalne sklepiki) i punktów usługowych. Liczne linie tramwajowe i autobusowe pomogą z kolei sprawnie dojechać do centrum czy w okolice Placu Grunwaldzkiego. Osiedle ma ogromne walory spacerowe i rekreacyjne, więc zachwyceni będą ludzie uwielbiający spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Na dość dobrym poziomie znajduje się do tego oferta gastronomiczna, w tym niedrogich restauracji z ciekawymi propozycjami kuchni regionalnej oraz międzynarodowej.

Czy warto postawić na inwestycję w mieszkanie do wynajęcia na Sępolnie we Wrocławiu?

Inwestycja w mieszkanie do wynajęcia na Sępolnie we Wrocławiu może być bardzo opłacalna. Trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, gdyż jest to stosunkowo drogie osiedle, lecz naprawdę korzystnie położone. Zainteresowani mogą być ludzie poszukujący nieco większego spokoju i obcowania z naturą, którzy chcą jednak pozostać w ścisłym mieście. W związku z niedalekim dystansem i dobrymi połączeniami z wybranymi uczelniami lokalizacja ta może również wzbudzać zainteresowanie studentów.

Urządzone mieszkanie na Sępolnie
fot. pixabay.com

Czy znajdą się chętni?

Sępolno nie jest najtańszym osiedlem, więc kupienie lokum jest dość dużą inwestycją, lecz szybko może się ona zwrócić, gdyż na pewno nie będzie brakowało chętnych na wynajęcie czegoś w tej okolicy. Można pomyśleć nie tylko o wynajmowaniu całego lokum, ale i kupnie mieszkania kilkupokojowego, które będzie się udostępniać właśnie na pokoje. Sprawdzi się to dla ludzi szukających ofert ze spokojniejszych okolic. Zainteresowani mogą być poza tym studenci. Osoby wybierające się do Uniwersytetu Przyrodniczego mogą przejść tutaj na wiele wydziałów wręcz na piechotę. Dzięki korzystnym połączeniom lokali mieszkalnych w tej okolicy mogą poszukiwać również osoby studiujące na AWF, Uniwersytecie Medycznym czy rozsianej po całym mieście Politechnice Wrocławskiej.

Sprzedam mieszkanie na Sępolnie we Wrocławiu. Jak postępować z takim do remontu?

Decydujesz się na sprzedaż mieszkania na Sępolnie we Wrocławiu, a może chcesz sprzedać takie w stanie do remontu? Na pewno ważna jest stosowna wycena i dobra promocja ogłoszenia. W przypadku lokali w gorszym stanie zwykle nie warto zabierać się za bardzo duże renowacje, zamiast tego ewentualnie naprawiając jakieś kluczowe elementy, takie jak instalacje czy stolarka okienna.

O co zadbać?

Na pewno punktem wyjścia jest rzetelna wycena. Cenę można oszacować samemu, posiłkując się stawkami określanymi przez innych sprzedawców w ich ogłoszeniach. Można też skorzystać z usługi fachowej wyceny, co będzie sporym ułatwieniem, a do tego jest gwarancją realnego i dokładnego szacunku, z którym nie mogą również potem dyskutować osoby zainteresowane kupnem. Często pomaga to także uniknąć pułapki zawyżonej ceny spowodowanej przywiązaniem i sentymentem do danego mieszkania. W kolejnym kroku przygotuj dobrej jakości zdjęcia całego lokalu (koniecznie w dziennym świetle) i opublikuj ogłoszenie w serwisie, na którym dotrze ono do dużego grona odbiorców. Polecamy wybór strony Wielkiej Giełdy Nieruchomości. W opisie podkreśl atuty lokum oraz okolicy, lecz bez naciągania faktów, gdyż kupujący i tak zorientuje się w mylnych informacjach, gdy umówi się na oglądanie mieszkania.

Co jeśli lokal wymaga odnowienia?

Specyfika zabudowy na tym osiedlu sprawia, że nie brakuje tu starszych budynków, często z mieszkaniami nadającymi się do remontu. Jak postępować, jeśli masz taki lokal, który wymaga odnowienia, a chcesz go sprzedać? Zwykle nie opłaca się przeprowadzać gruntownych prac, ponieważ jest to kosztowne, a wymaga do tego wysiłku i dużej ilości poświęconego czasu. Jeśli lokum ma jakieś poważne defekty w zakresie instalacji, stanu ścian czy okien, tego typu mankamenty zwykle lepiej jest naprawić, gdyż wielu kupujących odstrasza jednak wizja pełnego remontu generalnego. Najczęściej lepiej jest natomiast darować sobie jakieś drobniejsze prace czy tym bardziej kwestie dekoratorskie, ponieważ nowy nabywca i tak będzie chciał wykończyć lokum po swojemu. Rozsądniej i prościej jest zatem zejść nieco z ceny i sprzedać lokum w stanie do remontu. Mieszkania na Sępolnie są odpowiedzią na potrzeby osób, które chcąc pozostać w mieście, szukają jednak spokoju i kontaktu z naturą. Tutaj jest to umiejętnie połączone z odpowiednim zapleczem handlowo-usługowym na miejscu oraz dobrą komunikacją z centralnymi rejonami miasta. Jeśli szukasz mieszkań w tej okolicy, zachęcamy do zapoznania się z ofertami na WGN.