Na rynku możemy znaleźć wiele ofert dotyczących mieszkań na sprzedaż Wrocław Ołbin. Czego możemy się spodziewać po takich ogłoszeniach i jakich nieruchomości dotyczą najczęściej? Sprawdzamy!

Spis treści:

  1. Carakterystyka osiedla
  2. Nowe mieszkania
  3. Lokale z drugiej ręki
  4. Pomysł na inwestycję

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław- Ołbin- czyli gdzie?

Analizując oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław- Ołbin należy rozpocząć od określenia obszaru geograficznego. Ołbin to jedno z wrocławskich osiedli znajdujące się na północ od Ostrowa Tumskiego, uważane za zalążek osadnictwa we Wrocławiu. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin najczęściej zlokalizowane są w rejonie ulicy: Wyszyńskiego, Nowowiejskiej oraz Prusa, a także w pobliżu obecnego kościoła św. Michała Archanioła. Osiedle w obecnym kształcie zabudowane jest gęsto, głównie kamienicami z przełomu XIX i XX wieku. Podczas oblężenia Festung Breslau w 1945 jego zabudowa nie uległa aż tak poważnym zniszczeniom, jak niektóre inne rejony miasta (np. jak sąsiadujący z Ołbinem plac Grunwaldzki). Dlatego wciąż tak liczne są tu stuletnie kamienice, które w niektórych tylko miejscach ustępują zabudowie z końca XX i początków XXI wieku. Zaliczane jest do Śródmieścia, w 1991 wydzielono z niego odrębne osiedla Nadodrze (na zachodzie) i Plac Grunwaldzki na południu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Obecnie graniczy z Kleczkowem i Nadodrzem (na zachodzie), Starym Miastem i placem Grunwaldzkim (na południu), przez Starą Odrę z Zaciszem (na wschodzie) i – również przez Starą Odrę – z Karłowicami (na północy). Według szacunków z 2017 roku Ołbin zamieszkuje około 34 556 tysięcy osób. Ze względu na historię oraz charakter osiedla oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Ołbin najczęściej dotyczą lokali z rynku wtórnego, co ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Rynek pierwotny

Charakter osiedla sprawia, że oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Ołbin dotyczą głównie rynku wtórnego i lokali znajdujących się przeważnie w kamienicach. Granice osiedla nie pozwalają deweloperom na rozmach. Jednak, czasami pojawiają się inwestycje oferujące mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin z rynku pierwotnego. Jedną z nich są Browary Wrocławskie. Projektanci inwestycji czerpią z bogatej historii Browaru Piastowskiego i twórczo ją rozwijają. Tu zabytki przeglądają się w nowoczesnej architekturze poprzez starannie dobrane detale. Budynki nawiązują swoimi nazwami do dawnych przestrzeni przy ul. Jedności Narodowej, a każda z nich ma swoją genezę w historii miejsca. Dzięki rewitalizacji mieszkańcy zyskają nie tylko industrialne lofty, ale i nowe funkcje.  Leżakownia, Butelkownia i Stara Stajnia to unikalne w skali Europy obiekty loftowe zapraszające dla entuzjastów historycznych detali i legend Browaru Piastowskiego. Odrestaurowane fasady Butelkowni, z wysokim oknami o nieregularnych kształtach wychodzącymi na reprezentacyjny plac browarny lub artystyczny są wizytówką całego kompleksu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Część dachów zaprojektowana została w formie zielonych ogrodów. Do dyspozycji czeka też klubowy chillout room. W Leżakowni powstanie otwarty dziedziniec z pnącym się chmielem, zwieńczony ażurową konstrukcją historycznych dźwigarów, które niegdyś stanowiły zadaszenie bednarni. Stara Stajnia to z kolei prawdziwy bohater drugiego planu kompleksu. Otwarcie na plac artystyczny, sąsiedztwo starego komina i duże odległości między budynkami pozwolą na złapanie oddechu i zagwarantują bezcenne widoki. W budynku zachowana zostanie pochylnia dla koni i elementy stajni, zaaranżowane na fitness dla mieszkańców. Połączenie śródmiejskiej zabudowy Browarów Wrocławskich z terenami nad rzeką to siła tej inwestycji. Przemyślana urbanistyka zapewnia wygodę i płynne przejście ze strefy zurbanizowanej do zielonej części rekreacyjnej. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin w tej inwestycji to nowoczesne lokale charakteryzujące się dużymi przeszkleniami i loftowym stylem.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin- przewaga rynku wtórnego

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin to głównie lokale z ryku wtórnego. Zabytkowe kamienice są elementem charakterystycznym osiedla. Szukając lokalu w tej części miasta musimy być świadomi, że większość ofert dotyczących mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin będzie dotyczyła lokali znajdujących się w zabytkowych kamienicach. Do największych zalet lokali z rynku wtórego jest fakt, że zakupione mieszkanie od razu gotowe jest do zamieszkania. Nawet jeśli wymaga remontu, to nadal pozwala na użytkowanie. W przypadku lokalu deweloperskiego klucze otrzymamy po kilkunastu miesiącach lub kilku latach, a i tak czekać nas będzie jeszcze wykończenie i wyposażenie mieszkania. Często na rynku wtórnym znacznie lepiej rozwinięta jest infrastruktura i okolica.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Zakup mieszkania na rynku wtórnym to dobra decyzja – tego typu nieruchomości zwykle wybudowane wiele lat temu, są pewniejszą inwestycją kapitału niż zakup budynku, który jest jeszcze w budowie. Ceny nieruchomości na rynku wtórnym są również zwykle niższe, a ich stan częściowo pozwala na szybkie zamieszkanie. Nieruchomość z rynku wtórnego zazwyczaj będzie posiadać cały sprzęt niezbędny do natychmiastowego wprowadzenia się. Innymi zaletami będą: możliwość negocjacji ceny, możliwość oceny zagospodarowania okolicy wokół budynku oraz weryfikacji otoczenia czy uzyskanie opinii dotyczącej potencjalnych sąsiadów. Bliskość szkół, przedszkoli, terenów zielonych, a także komunikacji miejskiej jest znacznie bardziej odczuwalna niż na nowych osiedlach. Przy wyborze mieszkania z drugiej ręki dokładnie wiadomo, co się kupuje – można poznać potencjalnych sąsiadów, osiedle i okolicę. Wszystkie te elementy raczej nie zmienią się diametralnie w przyszłości. W przypadku mieszkań na sprzedaż Wrocław Ołbin ważna jest również lokalizacja w centrum miasta. Dobrze skomunikowana dzielnica i bliskość punktów handlowych i usługowych sprawiają ze jest to lokalizacja dla osób lubiących życie w mieście. Również z tego względu mieszkanie na sprzedaż Wrocław Ołbin będzie dobrą lokatą kapitału. Odświeżony lokal w wygodnej lokalizacji szybko znajdzie najemce i będzie generował stałe zyski.

Potencjał inwestycyjny

Tym, co wyróżnia rynek wtórny od pierwotnego jest bogata oferta nieruchomości, szczególnie na takich osiedlach jak wrocławski Ołbin. Kupując mieszkanie na sprzedaż Wrocław Ołbin w celach inwestycyjnych otrzymujemy od razu umeblowane i wyposażone mieszkanie, więc tak naprawdę możemy się od razu je wynająć. Oczywiście, wszystko zależy od naszych preferencji i standardu wykonania danego mieszkania. To, co jest plusem, może okazać się również minusem, ponieważ np. trzeba będzie pozbyć się całego wyposażenia i przeprowadzić gruntowny remont. Inwestor inaczej postąpi, gdy szuka nieruchomości dla siebie, a inaczej – gdy rozgląda się za zakupem mieszkania na wynajem. W ofercie WGN znajduje się kawalerka o powierzchni ponad 25 metrów kwadratowych, która w zasadzie od razu może zostać wynajęta. Lokal znajdujący się przy ulicy Norberta Barlickiego na drugim piętrze czteropiętowego budynku został wykończony w wysokim standardzie. Mieszkanie składa się z dużego, przestronnego pokoju typu studio z wyposażonym aneksem kuchennym, łazienki połączonej z toaletą, przedpokoju oraz balkonu francuskiego. Wystawa okien na południowy-wschód. Cechą charakterystyczą tego mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin jest doskonała lokalizacja oraz niskie koszty utrzymania.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Czynsz bez prądu około 300 zł. Zimna i ciepła woda miejskie. Ogrzewanie centralne miejskie. W cenę nieruchomości wliczone są meble, zabudowa kuchni, lodówka, więc lokal nie wymaga dodatkowych inwestycji. Mieszkanie zostało wystawione za cenę ofertową 269 000zł. Natomiast średni koszt mieszkania na sprzedaż Wrocław Ołbin to 8 588,83 zł/m².Rewitalizacja zabytkowych obiektów jest obecnie jednym z najbardziej widocznych trendów we współczesnej architekturze widocznych na całym świecie. Jednak należy pamiętać, że każdy z projektów modernizacji jest niepowtarzalny i unikatowy, co wpływa na końcową cenę za metr kwadratowy apartamentu, ale także sprawie, że mieszkania w kamienicach są wyjątkowe i niepowtarzalne. Co za tym idzie, wzrasta jego wartość rynkowa. Specyfika takich lokali sprawia, że możliwości aranżacyjne są olbrzymie. Bez trudu urządzimy mieszkanie dla młodej rodziny z dziećmi czy studentów. W mieszkaniach na sprzedaż Wrocław Ołbin doskonale sprawdzi się styl loftowy, podkreślający wysokie pomieszczenia. Mieszkania z rynku wtórnego zlokalizowane w zabytkowych dzielnicach mają swój specyficzny klimat, ale jednocześnie zapewniają dużą swobodę w aranżacji. W takich lokalach doskonale sprawdzą się zarówno antyki, jak i proste nowoczesne formy, które będą pięknie kontrastować z drewnianym parkietem. Tak duży potencjał jest ważny pod kątem inwestycji, ponieważ w stosunkowo prosty sposób będzie można dostosować mieszkanie do aktualnej sytuacji na rynku.