Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu oraz w innych większych miastach w Polsce zyskują coraz większe zainteresowanie wśród kupujących. Mieszkańcom zależy na stałym podnoszeniu standardów życia oraz komfortu. Dowodem jest rosnący popyt na rynku nieruchomości luksusowych i prestiżowych. Kupujący zwracają uwagę zarówno na jakość wykończenia jak i na materiały budowlane jakie zostały użyte przez dewelopera.

 

Spis streści:

Co wpływa na wzrost zainteresowania nieruchomościami premium?
Czynniki kształtujące ceny luksusowych apartamentów
Prestiżowe nieruchomości w Polsce
Cena apartamentów we Wrocławiu
Oferta WGN
Podsumowanie

 

Wzrost zainteresowania apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu

Rosnące zainteresowanie apartamentami na sprzedaż we Wrocławiu, spowodowane jest między innymi chęcią poprawienia statusu życia przez mieszkańców. Coraz częściej na zakup nieruchomości o charakterze apartamentu decydują się nie tylko przedsiębiorcy i ludzie biznesu, ale również zwykli ludzie. Kolejnym czynnikiem jest chęć inwestycji. Ulokowanie swoich oszczędności w nieruchomościach jest jedną z najbezpieczniejszych opcji, która wykorzystana pod wynajem przynosi comiesięczny zysk.

 

Czynniki warunkujące cenę apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu

Spośród czynników windujących ceny w górę apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu jak i w innych miastach w Polsce należy przede wszystkim wymienić lokalizację. Nieruchomość znajdująca się w centrum miasta, blisko ośrodków kultury, morza, blisko atrakcyjnych turystycznie terenów będzie znacznie droższa aniżeli apartament zlokalizowany poza centrum, w miejscach, w których dzieli nas znaczna odległość od głównych ośrodków miast. Drugim w kolejności czynnikiem warunkującym cenę apartamentów jest ich standard. Obecnie deweloperzy w swoich inwestycjach oferują nam nowoczesne technologie oraz szereg inteligentnych rozwiązań, dzięki którym standard życia mieszkańców znacznie wzrasta. Dla osób poszukujących prestiżowych nieruchomości, zapewniających im prywatność i intymność przeznaczone są apartamenty zlokalizowane na najwyższych pietrach, które potrafią być zdecydowanie droższe od tych znajdujących się na niższych piętrach.

 

Ceny apartamentów w największych miastach w Polsce

Nie znając nawet rynku nieruchomości w Polsce, jesteśmy w stanie od razu stwierdzić, iż najwyższe ceny oraz największa ilość tego typu inwestycji prowadzona jest w stolicy kraju, czyli w Warszawie. Najdroższe mieszkania znajdujące się w jednych z najbardziej luksusowych i prestiżowych dzielnicach miasta osiągają tam kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy – dzielnica Śródmieście, Powiśle. Aktualnie próg cenowy dla nieruchomości premium w stolicy wynosi 14 tys. zł za mkw. do nawet 44 tys. zł za mkw. W pozostałych dzielnicach Warszawy często oferowane są pojedyncze apartamenty, zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach wysokościowców. Ich ceny znacznie przebijają ceny pozostałych nieruchomości znajdujących się na niższych piętrach. Podobne warunki rynkowe panują w Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu, gdzie rekordy cenowe biją nieruchomości zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku lub innych punktów centralnych miast. W Krakowie najniższa cena za 1 mkw luksusowego mieszkania zaczyna się od 11,4 tys. zł. Najdroższe apartamenty znajdują się na Starym Mieście, gdzie mkw kosztuje w okolicy 20 ty. zł.


Zdjecie pochodzi z oferty WGN:Apartament na sprzedaż Warszawa, Wola

Ceny apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu

Wartość apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu na przestrzeni lat poszybowała mocno w górę. Jest to skutek dynamicznego rozwoju miasta, a co za tym idzie zwiększonych ilości prestiżowych inwestycji deweloperskich, które z kolei zachęcają do inwestowania. Ceny apartamentów we Wrocławiu zaczynają się od ok. 9 tys.zł za mkw. a kończą nawet na 20 tys. za mkw. W porównaniu do wyżej przedstawionych cen w stolicy kraju, jest to nawet dwa razy niższa kwota. Wrocławskie apartamenty są zazwyczaj nabywane za gotówkę, a nie kredyt. Ich luksus ma więc odzwierciedlenie również w sytuacji, w której kupujący nie zadłuża się aby nabyć nieruchomość, a kupuje ją za gotówkę. Najdroższymi dzielnicami we Wrocławiu zdecydowanie jest Stare Miasto oraz Śródmieście.

 

Oferta apartamentów na sprzedaż WGN we Wrocławiu

Ilość ofert apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu stale wzrasta. Aktualnie na rynku nieruchomości na wynajem i sprzedaż znajduje się 136 ofert samych apartamentów. W ofercie Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości znajduje się apartament na sprzedaż w dzielnicy Stare Miasto oraz apartament na wynajem w najwyższym i najbardziej prestiżowym budynku Wrocławia – Sky Tower.

 

Apartament na sprzedaż Stare Miasto Wrocław

Opublikowany apartament zlokalizowany jest w samym sercu Wrocławia, w dzielnicy Stare Miasto przy ulicy Wszystkich Świętych. Nieruchomość mieści się w apartamentowcu z 2014 roku, na czwartym piętrze. W jego skład wchodzi przestronny salon połączony z aneksem kuchennym oraz z wyjściem na balkon, sypialni, łazienki oraz przedpokoju. Z pokoju dziennego, dzięki dużym przeszkleniom okiennym, podziwiać można piękną panoramę terenów zielonych. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ekskluzywnej oraz odrestaurowanej zabudowy kamienic. Apartament stanowi idealną ofertę inwestycyjną pod wynajem lub do zamieszkania dla osób poszukujących luksusu i wygody w otoczeniu ciszy i spokoju.

Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż WrocławApartament na wynajem w Sky Towerze

Nieruchomość zlokalizowana jest w najwyższym budynku we Wrocławiu na 32 piętrze, skąd rozchodzi się piękna i zapierająca dech w piersiach panorama na miasta Wrocław. Apartament składa się z przestronnego i komfortowego salonu połączonego z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki oraz holu. Do apartamentu przynależy miejsce postojowe, na parkingu przeznaczonym jedynie dla mieszkańców obiektu. Mieszkanie wyposażone jest w klimatyzację, system sterowania oświetleniem, temperaturą oraz specjalny system otwierania okien. W obiekcie do dyspozycji mieszkańców są liczne udogodnienia tj, ścieżka biegowa na dachu galerii, fryzjer, kosmetyczka, SPA, fitness, kręgielnia, restauracje oraz kawiarnie. Apartamentowiec posiada całodobową ochronę oraz monitoring. Mieszkanie stanowi idealną ofertę dla osób ceniących sobie luksus, prestiż oraz bliskość i szybkość dojazdu do samego centrum miasta.

Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Wrocław


Apartamenty na sprzedaż – podsumowanie

Przedstawione powyżej informacje obrazują jakich nieruchomości na sprzedaż lub wynajem poszukują obecnie Polacy. Przede wszystkim liczy się lokalizacja, standard oraz materiały wykończeniowe użyte podczas budowy. Duży wpływ na wzmożony popyt miała również pandemia, która zmieniła kryteria kupujących. Im większa przestrzeń z dostępem do tarasów i balkonów tym lepiej. Na zakup luksusowych nieruchomości nabywcy są w stanie przeznaczyć milionowe kwoty, które zagwarantują im upragnioną elegancję oraz prywatność.