Ofert dotyczących mieszkania deweloperskiego na sprzedaż Wrocław- Krzyki bardzo szybko przybywa. Skąd fenomen tego typu nieruchomości? Sprawdzamy czym kusi wrocławian południowa część miasta.

Spis treści

Nowe lokale

Charakterystyka dzielnicy

Czego szukają nabywcy?

Inwestycje deweloperskie

 

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław – Krzyki- czego możemy się spodziewać po takiej ofercie?

Duża ilość ofert mieszkań deweloperskich na sprzedaż Wrocław Krzyki sprawia, że każdy znajdzie lokal dopasowany do swoich potrzeb. Na rynku pierwotnym średnia cena metra kwadratowego mieszkania na Krzykach wynosi 6 270 złotych. Koszt zakupu lokalu zależy jednak od położenia inwestycji. Im dalej od centrum, tym ceny za mieszkanie deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki ceny topnieją. Najczęściej wybierane są mieszkania o powierzchni od 50 do 70 mkw. Dobrze zorganizowana infrastruktura i lokalizacja Krzyków zapewniają szybki dojazd nawet z najdalej wysuniętych osiedli dzielnicy, do każdego zakątka miasta.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Nowo powstające inwestycje deweloperskie charakteryzują się wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym: otwarty układ mieszkania, energooszczędne technologie i ciekawie zaprojektowane części wspólne umożliwiające bezpieczny wypoczynek na łonie natury. Nowoczesna architektura i ciekawe inwestycje deweloperskie dopełnia krajobraz wrocławskiej dzielnicy oraz w umiejętny sposób wykorzystują wolną przestrzeń. Lokalni deweloperzy dopasowują swoją ofertę do potrzeb klienta i starają się sprostać nawet najbardziej wysokim wymaganiom. Inwestycje oferujące mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki są projektowane z myślą o komforcie mieszkańców.

Lokalizacja- największy atut

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki wyróżniają doskonałą lokalizacją. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet tamtejszych inwestycji. Krzyki jako dzielnica administracyjna miasta została ustanowiona 12 lutego 1952 roku. Formalnie funkcje jednostki samorzondowo-administracyjnej zostały przejęte przez Urząd Miejski Gminy Wrocław. Szacuje się, że obszar dzielnicy wynosi około 54,3 kilometra kwadratowego. Tak dużo obszar sprawia, że powstaje tam dużo inwestycji oferujących mieszkania deweloperski na sprzedaż Wrocław Krzyki. Na terenie dzielnicy znajduje się słynny Sky Tower, który jest najwyższym budynkiem w mieście. W południowej części Krzyków znajduje się tor wyścigów konnych Partynice. W dzielnicy znajduje się także Aquapark Wrocław, Uniwersytet Ekonomiczny, Stary Cmentarz Żydowski, Wieża ciśnień, Dworzec Główny, Wrocławski Teatr Pantomimy i wrocławski oddział Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Połączenia tramwajowe i autobusowe zapewniają swobodną, a co ważne szybką i sprawną komunikacje. Na terenie Krzyków znajduje się sześć pętli/krańcówek tramwajowych (Krzyki, Park Południowy, Klecina, Księże Małe, Gaj, Tarnogaj). Dwie główne arterie przebiegające przez Krzyki i łączące je ze Starym Miastem to ulice: Powstańców Śląskich oraz Ślężna. Aspekt komunikacji jest bardzo ważny dla osób szukających mieszkania deweloperskiego na sprzedaż Wrocław Krzyki. Co więcej, w obrębie dzielnicy znajduje się wiele punktów handlowych usługowych i gastronomicznych. Jedna z najbardziej popularny dzielnic miasta jest uznawana za obszar szczególnie przyjazny rodzinom z dziećmi i właścicielom czworonogów. Jest to spowodowane dużą liczbą terenów zielonych, placów zabaw a także szkół, przedszkoli, żłobków a także obiektów sportowych i placówek medycznych. Wszystkie te elementy sprawiają że mieszkań deweloperskich na sprzedaż Wrocław Krzyki bardzo często poszukują młodzi rodzice. Jednakże świetnie rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa po prostu przyciąga wszystkich. Co więcej dzielnica może się pochwalić szeroką gamą atrakcji. Kina, teatry, a także inne instytucje kulturalne, w których można spędzić wolny czas są wartością dodaną lokalizacji.

Jakie mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki są najpopularniejsze?

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki to bardzo szeroka kategoria. Nowe lokale znajdziemy zarówno w klasycznych blokach jaj i bardziej kameralnych inwestycjach o charakterze willowym. Ciekawą inwestycją oferującą mieszkania deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki jest Nowy Grabiszyn. Wyjątkowość tego miejsca wynika z historii terenów, na których powstaje osiedle. Miejsce ma bogatą, przemysłową przeszłość. Przed 1939 rokiem na tym terenie działała odlewnia żeliwa i fabryka maszyn rolniczych. Po wojnie przyszedł czas na zakłady produkujące różnego rodzaju urządzenia, a następnie – maszyny budowlane. Fadroma z jej sześcioma kominami przez lata dominowała w krajobrazie Grabiszyna. Dziś, gdy kominów już nie ma, a okolica przemienia się w dzielnicę mieszkaniową, warto w przestrzeni wizualnej zachować pewne symboliczne nawiązania do historii miejsca. Sześć promieniw logo symbolizuje właśnie sześć kominów Fadromy. Inspiracją do powstania logotypu był projekt artystyczny Henryka Sta- żewskiego „9 promieni światła na niebie”. 9 maja 1970 roku kompozycja składająca się z kolorowych snopów światła zabłysła nad Wrocławiem. Kolory instalacji - i logotypu Nowego Grabiszyna - nie są przypadkowe. Są to barwy powstałe przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat. W ramach inwestycji powstają mieszkania deweloperski na sprzedaż Wrocław Krzyki w nowoczesnych budynkach. Architekci postawili ponadczasowe rozwiązania. Wybrali spokojną kolorystykę - beż i biel. Elegancji budynkom dodadzą wysokiej jakości materiały wykończeniowe.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN 

Ważnym elementem inwestycji są także przestrzenie zielone, dlatego architekci zdecydowali się na zaaranżowanie placu miejskiego. Na zamkniętym terenie wewnętrznym znajdzie się strefa odpoczynku – plac zabaw oraz liczne ławki i siedziska. Przestrzeń ta będzie wolna od ruchu samochodowego. Starannie zaprojektowana roślinność stworzy przytulne miejsce do spędzania czasu w gronie rodziny i sąsiadów. W II etapie powstaną 134 mieszkania. Do wyboru są lokale od 2- do 4-pokojowych o powierzchni od 35 do 92 m kw. Na uwagę zasługują m.in. „czwórki”, które były projektowane z myślą o rodzinach. Projektanci pamiętali o widnej kuchni, dodatkowej toalecie oraz miejscu na szafy lub garderobie. Każde mieszkanie deweloperskie na sprzedaż Wrocław Krzyki ma również fantastyczny balkon lub loggię. Z kolei mieszkania dwupokojowe w supercenach to rozwiązanie dla młodych na start lub jako inwestycja. Wszystkie wyróżniają się rozkładami, które pozwolą na wygodne zamieszkiwanie nawet 3-osobowej rodzinie. Przykładem bardziej kameralnej zabudowy jest Osiedle Oak Park. To budynek wielorodzinny z mieszkaniami deweloperskimi na sprzedaż Wrocław Krzyki o powierzchni od 35 m² do 110 m². Na drugim piętrze znajdują się mieszkania dwukondygnacyjne z oryginalnie rozwiązanymi strefami mieszkalnymi. Lokale na parterze posiadają funkcjonalne ogródki natomiast te na wyższych kondygnacjach posiadają balkony lub tarasy. Inwestycja to cicha i spokojna alternatywa dla zatłoczonego i głośnego centrum miasta. Osiedle jest odsunięte od głównej drogi dojazdowej, dzięki czemu hałas miejski tu nie dociera. Okoliczne drogi z małym natężeniem ruchu są bezpieczne dla osób lubiących spacery oraz rekreacyjne uprawianie sportów. Jedną z największych zalet inwestycji, w której powstają mieszkania deweloperski na sprzedaż Wrocław Krzyki jest roślinność. Możliwość wyjścia z domu boso – wprost na zieloną trawę, zioła z własnego zielnika, czy relaks na kolorowym leżaku – to zalety posiadania własnego ogródka i marzenie wielu. Tarasy i balkony to małe ogródki na wysokości. Wszechobecna zieleń koi nerwy i nadaje podmiejskiego klimatu. Trzy drzewa na wewnętrznym dziedzińcu, będące naturalnymi filtrami, zapewniają świeże powietrze i ochronę przed słońcem w upalne dni.

Bogata oferta deweloperska

Wybór mieszkań deweloperskich na sprzedaż we Wrocławiu Krzykach jest ogromny. Wynika to z faktu, że Krzyki to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic miasta. W stolicy Dolnego Ślaska znajduje się prawie198 inwestycji, w tym ponad 70 zlokalizowanych na terenie wrocławskich Krzyków. Dzielnica cieszy się ogromnym zainteresowaniem nabywców, co powoduje, że cena gruntu należy do najwyższych w stolicy Dolnego Śląska. Osób szukających mieszkania deweloperskiego na sprzedaż Wrocław Krzyki przybywa. Konsekwencją jest duży ruch na rynku, zarówno w kontekście sprzedaży jak i najmu. Mieszkania deweloperskiego na sprzedaż często poszukują ludzie młodzi. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych, liczne atrakcje, dogodny dojazd do centrum Wrocławia sprawiają, że młodzi doceniają dzielnicę i właśnie tu szukają własnego mieszkania. Krzyki są więc idealnym miejscem do zakupu mieszkania, z zamiarem wynajmu. Na terenie dzielnicy znajduje się Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, co motywuje studentów do wyboru mieszkania właśnie w tej okolicy. Wrocławski rynek mieszkaniowy przyciąga zatem inwestorów, zachęcając dobrym stosunkiem ceny mieszkania do ceny wynajmu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN