Najwięcej mieszkań w centrum Wrocławia na sprzedaż pochodzi z rynku pierwotnego. Wielu deweloperów decyduje się na tego typu inwestycje, ponieważ cieszą się one dużą popularnością wśród nabywców.

 

Spis treści:

  1. Duży popyt

  2. Luksusowe lokale

  3. Nowoczesne rozwiązania

 

Mieszkania w centrum Wrocławia na sprzedaż cieszą się dużą popularnością

Stolica Dolnego Śląska to wyjątkowe miasto, które co roku przyciąga wiele osób. Dlatego też, mieszania na sprzedaż w centrum Wrocławia cieszą się dużą popularnością. Miasto rokrocznie przyciąga tysiące nowych mieszkańców: studentów, ludzi biznesu oraz turystów, którzy chcą tutaj rozwijać się, odpoczywać, żyć. W związku z tym powstaje wiele inwestycji deweloperskich dedykowanych dla różnych grup. Mieszkanie na sprzedaż w centrum Wrocławia to przede wszystkim oszczędność czasu. W tym kontekście warto przyjrzeć się osiedlu- Szczepin, które jest zlokalizowane w zachodniej części miasta. W obrębie osiedla znajduje się plac Jana Pawła II, plac Strzegomski, plac Solidarności oraz ulica Legnicka, Zachodnia i Młodych Techników.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

 

W okolicy znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe,które pozwolą szybko dojechać do dowolnego punktu we Wrocławiu. Dla fanów dwóch kółek, władze miasta przygotowały ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Legnickiej aż do samego Rynku. Dojazd do pracy, na uczelnię czy spotkanie już nigdy nie będzie problem. W tej okolicy powstała inwestycja deweloperska- Legnicka 33, która oferuje mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia w innowacyjnej formule. Oferta lokali z rynku pierwotnego powstała specjalnie z myślą o inwestorach. Oferowane lokale powstały w systemie modułowym (2 w 1 lub 3 w 1). Pozwala on na wynajem lokalu kilku najemcom jednocześnie z zachowaniem ich komfortu oraz prywatności. Ze wspólnego przedpokoju mieszkańcy mogą wejść do 2 lub 3 niezależnych jednostek – każda z nich wyposażona jest w łazienkę oraz aneks kuchenny. Takie rozwiązanie dedykowane inwestorom, pozwoli na sprawniejsze zarządzanie nieruchomością oraz wpłynie korzystnie na osiągane zyski z najmu. Pomysł skierowany głównie do inwestorów jest ciekawą lokatą kapitału. Mieszkanie na sprzedaż w centrum Wrocławia może być następnie przeznaczone na wynajem zarówno długoterminowy (na przykład z przeznaczeniem dla studentów) oraz krótkoterminowy (z myślą o turystach czy biznesmenach odwiedzających miasto na kilka dni).

Prestiżowe mieszkania

Mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia to także prestiże lokalizacje blisko Rynku i Starego Miasta. Centreville to prestiżowa inwestycja położona w wyjątkowej lokalizacji wrocławskiego Nadodrza, w samym sercu miasta, przy ul. Drobnera. Pobliska kładka łączy inwestycje z zieloną Wyspą Słodową i dalej z Ostrowem Tumskim. Stąd wszędzie jest blisko – do pracy, na spotkanie, na uczelnię i na spacer. Wyspy: Daliowa, Piasek, Bielarska, Słodowa, Młyńska oraz Tamska.

 

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

 

Kajaki, spacery i pikniki na brzegu, miejskie plaże, mosty, wycieczkowe rejsy. Knajpki na barkach, plenerowe kino, kładki, pomosty. Średniowieczne kościoły, awangardowe rzeźby, graffiti. Tu wypożyczysz motorówkę. Tu zacumujesz jacht w pobliskiej marinie. Nad rzekę dotrzesz w 2 minuty. Centreville to prestiżowa i kameralna inwestycja położona w samym sercu miasta, zaprojektowana z myślą o komforcie mieszkańców i z dbałością o każdy detal. 6-piętrowy budynek autorstwa uznanej pracowni architektonicznej Zbigniewa Maćkowa mieści 69 apartamentów o metrażach od 31 m² do 142 m², 10 lokali użytkowych oraz przestronny garaż podziemny. Eleganckie części wspólne zaprojektowano ze szczególna starannością, z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości.

Dla najbardziej wymagających przewidziano 8 luksusowych, 2-poziomowych apartamentów z podwójnymi tarasami. Kolejną inwestycją oferującą mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia są apartamenty HALO. To ciekawa inwestycja – solidna, efektowna i efektywna zarazem. Do dyspozycji oddano 131 wygodnych apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Dzięki idealnemu położeniu (w ścisłym centrum Wrocławia), a także okolicznym atrakcjom, Apartamenty HALO są miejscem wyjątkowym. Historia miasta widoczna jest na każdym kroku, w każdej otaczającej inwestycję uliczce, a wszystko to zaledwie kilka kroków od Starego Miasta, pięknego parku staromiejskiego czy Narodowego Forum Muzyki. Prawdziwy europejski tygiel, w którym miesza się wielowiekowa tradycja z energetyczną nowoczesnością. Szeroki przekrój dostępnych apartamentów sprawia, że zarówno inwestorzy, jak i osoby poszukujący mieszkania dla siebie znajdą w ofercie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Mieszkania o metrażach od 25 m2 do 80 m2 z wygodnymi balkonami lub loggiami zlokalizowane zostały w dwóch apartamentowcach, które powstały w drugiej linii zabudowy, co gwarantuje spokój i błogą ciszę. Na parterze przewidziane zostały lokale handlowo-usługowe podnoszące komfort mieszkańców oraz prestiż inwestycji, takie jak: restauracja oraz fitness-club w standardzie premium. Na parterze przewidziane zostały lokale handlowo-usługowe podnoszące komfort mieszkańców oraz prestiż inwestycji, takie jak restauracja oraz fitness club w standardzie premium. Części wspólne zaprojektowanie i wykonane zostały z wyjątkową starannością. Zadbano o odpowiednie wyciszenie apartamentów, a także doskonały wygląd zewnętrznej części inwestycji. Zastosowano innowacyjne materiały wykończeniowe, takie jak płyty włókno-cementowe, płytki winylowe czy mineralno-kwarcowe. Dla bezpieczeństwa mieszkańców obiekt będzie monitorowany.

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia

Mówiąc o mieszkaniach na sprzedaż w centrum Wrocławia nie jednokrotnie skojarzenia prowadzą do lokali znajdujących się zabytkowych kamienicach. Należ zaznaczyć, że określenie „centrum” jest bardzo nie ostre i nie można jednoznacznie gdzie stwierdzić, gdzie przebiega granica. Co więcej, współcześnie w dużych miastach można wyodrębnić więcej niż jedno. Można wyodrębnić centrum biznesowe czy centrum kulturalne miasta. Funkcje poszczególnych części miasta bezpośrednio wpływają zarówno na zabudowę jak i preferencje mieszkańców. Coraz więcej osób poszujących własnego M decyduje się na nieruchomości pochodzącą z rynku pierwotnego. Dlatego też deweloperzy chętnie inwestują w projekty oferujące mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia właśnie z rynku pierwotnego.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

 

Do największych zalet nowych nieruchomości niewątpliwie należy zaliczyć: większą wartość rynkową mieszkania, ułatwiony dostęp do kredytu hipotecznego, rękojmie i gwarancje, pewne miejsce parkingowe, ulgę podatkową a także możliwość spersonalizowania mieszkania i dostosowania go do własnych potrzeb. Ogromnym plusem są także nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania stosowane przez deweloperów. Nowe bloki wyposażone są w nowoczesne i bezawaryjne windy, komórki lokatorskie, a także podziemne miejsca parkingowe/garażowe. W kontekście przyszłego życia i związanych z nim opłat ważne są koszty utrzymania mieszkania. Nowe mieszkania oferują zwykle niższy czynsz (bo nie obciążają go składki na fundusz remontowy) i jednocześnie niższe rachunki, ponieważ innowacyjna izolacja cieplna obniża zużycie ogrzewania. Oprócz tego deweloper ma obowiązek udzielić gwarancji na 5 lat na wybudowane lokale. To znacznie dłuższy okres niż rękojmia na rynku wtórnym. W kontekście nowoczesnych rozwiązań warto wyróżnić Osiedle Lokum Vena, które oferuje mieszkania na sprzedaż w centrum Wrocławia, tuż przy placu Bema. Jest to unikatowa inwestycja będąca połączeniem zrewitalizowanej historycznej zabudowy z nowoczesną architekturą. 

Sąsiedztwo Rynku i Ostrowa Tumskiego pozwala cieszyć się rekreacyjnymi terenami zielonymi oraz bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową Wrocławia. Lokum Vena to eleganckie osiedle idealne dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać w sercu miasta, z drugiej - cenią sobie kameralną atmosferę. W nowoczesnej zabudowie znajduje się 181 lokali, a w części zrewitalizowanej – 90. Eleganckie i stylowe osiedle to wyjątkowa przestrzeń do zamieszkania, w której tradycja harmonijnie łączy się z nowoczesnością. Podwyższony standard apartamentów oraz wnętrz typu studio to unikatowa propozycja, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających i stanowi doskonałą lokatę kapitału na długie lata. Sąsiedztwo głównych węzłów komunikacyjnych, liczne połączenia tramwajowe, autobusowe i ścieżki rowerowe sprawiają, że dotarcie do dowolnego zakątka Wrocławia jest szybkie i wygodne.