„Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno” były swojego czasu jedną z najpopularniejszych fraz wyszukiwanych przez osoby zainteresowane zakupem mieszkania. Sprawdzamy czy lokale w tej dzielnicy są nadal tak popularne oraz co oferują deweloperzy.

Spis treści

  1. Unikatowe osiedle

  2. Współczesne zabudowania

  3. Tereny zielone

  4. Lokale na Jagodnie nadal popularne

  5. Koszty zakupu

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno- charakterystyka osiedla

Poszukując mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno warto poznać specyfikę tego miejsca. Osiedle powstało na bazie osady powstałej na początku XX wieku jako kolonia Brochowa. Po wojnie obie osady - przyfolwarczną wieś Lamsfeld i kolonię Lamsfeld Siedlung - przemianowano na Jagodno, ale mieszkańcy wsi wymogli na władzach zmianę nazwy nawiązującą do przedwojennej i odróżniającą ich od kolonii. W 1951 obie przyłączono do Wrocławia, razem z sąsiadującym Brochowem i Wojszycami.

Lokalizacja

Jagodno jest peryferyjnym osiedlem w południowej części Wrocławia, graniczące na wschodzie z osiedlem Brochów i wsią Iwiny, na północy z Wojszycami, na wschodzie i południowym wschodzie z Lasowicami Starymi oraz z Żernikami Wrocławskimi. Główną ulicą osiedla, łączącą je z centrum Wrocławia, jest ul. Buforowa, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 395 łączącej Wrocław przez Strzelin i Ziębice z Paczkowem.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto

 

Pomimo, że osiedle jest położone na obrzeżach miasta jest ono dobrze skomunikowane z centrum miasta. Dogodne połączenia autobusowe, kolejowe oraz planowane uruchomienie linii tramwajowych wpływa na dużą popularność mieszkań na sprzedaż Wrocław Jagodno wśród osób pracujących w centrum miasta.

Rozwój osiedla

Rozwój osiedla, jakie znamy dziś zaczął się w larach 90 tych XX wieku. Zgodnie z projektem architekta Franciszka Tołoczki rozpoczęto realizacje chronionego osiedla mieszkaniowego oferującego mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno w dwu-, trzy- i czterokondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych.

Obecnie zabudowa skupiona jest wzdłuż trzech przecznic ulicy Buforowej - Brzozowej, Jagodzińskiej i Dróżniczej, a także na pograniczu z Brochowem (Konduktorska, Dróżnicza, Tunelowa, Sygnałowa, Ekspresowa, Zwrotnicza, Hipolita Cegielskiego).

Nowoczesna architektura

Jednym z powodów tak dużej popularności mieszkań na sprzedaż Wrocław Jagodno jest nowoczesna architektura osiedla. W tym kontekście warto wspomnieć o osiedlu Kajdasza, które powstaje na obszarze o powierzchni prawie 2 ha.

Osiedle oferujące mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno powstanie w 3 etapach. Do celowo w inwestycji będzie się znajdować 500 mieszkań, 15 lokali usługowych, dwa place zabaw oraz infrastruktura towarzysząca. Wszystko zaprojektowane tak, by stworzyć możliwie najlepszą przestrzeń do życia i odpoczynku po wyczerpującym dniu pracy.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno to bliskość natury

Osiedle ma być przyjazne, otwarte i korespondujące z otoczeniem. Dzięki wykorzystaniu naturalnych elementów architektury powstanie przestrzeń prywatną od publicznej i półprywatnej, by nie zamykając się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność. W pierwszym etapie osiedla powstaną 232 nowoczesne mieszkania, dostosowane do potrzeb przyszłych mieszkańców.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Wrocław, Klecina

 

Dzięki zastosowaniu dużych okien wszystkie będą jasne i przestronne. Do każdego z nich będzie przylegał duży balkon lub taras. Właściciele mieszkań na parterze lub 1 piętrze będą mogli cieszyć się ponadto dużymi ogrodami o powierzchni do 94 m2. Na osiedlu Kajdasza mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno zostały zaprojektowane tak by mieszkańcy mogli dopasować przestrzeń do swoich potrzeb i preferencji.

Znacząca większość mieszkań pozwala na zaaranżowanie zarówno jasnej oddzielnej kuchni jak i otwarcie jej na pokój dzienny. Dbamy też o to, by żaden metr mieszkania nie został zmarnowany przez, co możemy zaproponować optymalne rozwiązania dla każdego typu mieszkań. W budynku powstaną dwie hale garażowe z 296 miejscami postojowymi oraz 195 komórek lokatorskich.

Kameralna zabudowa

Ze względu na położenie osiedla, niejako na uboczu i zdala od zgiełku miasta, powstają tam bardziej kameralne inwestycje. Niejako cechą charakterystyczną mieszkań na sprzedaż Wrocław Jagodno jest właśnie taki rodzaj zabudowań. Doskonałym przykładem jest, ciesząca się dużą popularnością inwestycja Maestro zlokalizowana u zbiegu ulic Vivaldiego i Schuberta.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Wrocław, Leśnica

 

Osiedle tworzy zespół kameralnych budynków mieszkalnych. W ramach I i II etapu wybudowano ponad 330 lokali, które szybko znalazły swoich właścicieli. III etap inwestycji to trzypiętrowy budynek ze 125 mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Jagodno o różnorodnych układach i metrażach, od 47 do 81 m². Istotnym założeniem projektu na Jagodnie było stworzenie różnorodnych, prostych do aranżacji mieszkań, przy jednoczesnym zapewnieniu przyjaznego otoczenia budynków.

Niska zabudowa, podjazdy dla wózków i rowerów, alejki spacerowe i place zabaw to tylko część atutów tego miejsca. Osiedle doskonale wpisuje się w spokojny i rodzinny charakter okolicy. Budynek powstający w ramach III etapu odznacza się duża estetyką i dbałością o architektoniczne detale. Do mieszkań na sprzedaż Wrocław Jagodno w tej inwestycji, w zależności od piętra, przynależą balkony lub przestronne tarasy. Pod budynkiem przewidziano garaż podziemny z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno nadal na topie

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno cieszą się nadal bardzo dużą popularnością. Eksperci WGN wyjaśniają, że duże zainteresowanie lokalami spowodowane jest kilkoma czynnikami. Do niewątpliwie do najważniejszych należy zaliczyć: lokalizacje (na obrzeżach miasta, lecz dobrze skomunikowaną), nowoczesną architekturę zabudowy, bliskość terenów zielnych oraz szybki rozwój osiedla. Wzmożone zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Jagodno sprawia, że deweloperzy bardzo chętnie tworzą inwestycje właśnie w tej części miasta.

Miasto w mieście

Duże zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Jagodno a co za tym idzie, stale rosnąca liczna inwestycji deweloperskich sprawia, że osiedle staje się swoistym miastem w mieście. Duży wpływ na rozwój osiedla mają deweloperzy, którzy w ramach inwestycji planują nie tylko mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno ale także całą infrastrukturę. Przykładem może być Osiedle Komedy, które będzie tworzyć 6 budynków o niskiej zabudowie. Nowoczesny sznyt artystyczny osiedla podkreśli mural.

Proste bryły budynków, utrzymane w jasnej tonacji z kolorystycznymi akcentami, harmonijnie wkomponują się w otoczenie. Każdy z budynków posiadać będzie zielony dziedziniec ze starannie zaprojektowaną roślinnością i małą architekturą. Przewidziano także miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych, wyznaczając siłownię plenerową, strefę coworking/playroom oraz plac zabaw ze ścieżką aktywności.

Ceny

Ze względu na to, że osiedle Jagodno stanowi peryferia miasta, koszt zakupu nieruchomości jest tu znacznie niższy. O ile w centrum średnia cena plasuje się na poziomie ok. 8 000 zł/mkw., a w pobliskich dzielnicach ok. 7 000 zł/mkw, o tyle mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno kosztują średnio ok. 6 000 zł/mkw. Można zatem zaoszczędzić aż 2 000 zł w stosunku do centrum. Można znaleźć nawet lokale za ok. 5 000 zł/mkw. Dodatkowo niższe są również ceny parkingów podziemnych czy komórek lokatorskich.

Oczywiście cena ma rekompensować mniej atrakcyjną lokalizację, której wadami mogą być duża odległość od centrum oraz brak mocno rozwiniętej infrastruktury kulturalno-oświatowej i handlowej. Warto pamiętać, że nie wszystkim zależy na tych cechach. Pierwszeństwo mogą mieć inne korzyści. Cena mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodo stopniowo będzie wzrastać wraz z rosnącą popularnością tego typu osiedli oraz samego Wrocławia jako miejsca przyjemnego do życia. Warto zatem regularnie przeglądać oferty deweloperów, którzy regularnie tworzą nowe osiedla w tej okolicy.

Podsumowanie

Południe Wrocławia od lat cieszy się największym zainteresowaniem wrocławian, o czym świadczy stałe, duże zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż Wrocław Jagodno. Osiedle charakteryzuje się zieloną okolicą o walorach rekreacyjnych, a także rozbudowanym zapleczem handlowo-usługowym. W pobliżu znajdują się m.in. supermarket, sklepy, apteka czy lokalne pizzerie.  Atutów lokalizacji dopełnia dobrze rozwinięta sieć komunikacji, wraz z rozbudowywaną ulicą Buforowej, na której pojawi się drugi pas ruchu, chodniki i ścieżki rowerowe. Istniejącą sieć połączeń autobusowych (5 linii) w przyszłości uzupełni tramwaj, na który urzędnicy przewidzieli rezerwę terenową.