Mieszkania do kupienia we Wrocławiu cieszą się dużym uznaniem nabywców. Można je potraktować jako inwestycję lub przeznaczyć na własne cele mieszkalne. Stolica Dolnego Śląska jest uważana za atrakcyjne miejsce do życia. Tutejszy rynek nieruchomości jest z kolei stabilny i rozbudowany, dzięki czemu obfituje w ciekawe oferty. Dodatkowo każdego roku do miasta przybywa mnóstwo studentów oraz turystów, co zachęca do inwestowania w lokale, które można przeznaczyć następnie pod wynajem.

Spis treści
Dlaczego warto kupować mieszkania w tym mieście?
Lokale w okolicy ulicy Grabiszyńskiej
Grabiszyn i bliskie rejony Krzyków
Ciekawe propozycje w tej okolicy
Jakie obowiązują tam ceny?
Lokum na Placu Grunwaldzkim

Dlaczego warto inwestować w mieszkania do kupienia we Wrocławiu?

Wiele osób zastanawia się czy opłaca się inwestować w mieszkania do kupienia we Wrocławiu. Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca, zarówno pod względem zamieszkania w tym mieście, jak i potraktowania nieruchomości jako lokaty kapitału oraz okazji na zarobek. Poza walorami estetycznymi, stolica Dolnego Śląska wyróżnia się bogatą ofertą edukacyjną i kulturalną. Rozwijający się rynek pracy, zachęca też do przeprowadzki osoby z innych rejonów kraju. Z perspektywy kupujących cenny jest również fakt stabilności tutejszego segmentu nieruchomości. Można tu znaleźć wiele ofert, dotyczących lokali niemal w każdej części Wrocławia.

Atrakcyjne miejsce do życia

Wrocław od dłuższego czasu notowany jest w wielu rankingach dotyczących jakości życia, także w skali europejskiej. Dzieje się tak nie bez przyczyny, gdyż jest to obecnie miasto niezwykle atrakcyjne. Ceny nieruchomości nie są tu jeszcze tak wysokie jak w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku, a warunki do zamieszkania okazują się bardzo dobre, przekonując zwłaszcza osoby młode. Te przybywają do Wrocławia w celu zdobycia wyższego wykształcenia czy rozwijania już kariery zawodowej. Koniunktura na rynku pracy jest tutaj bowiem zdecydowanie korzystna. Jednocześnie Wrocław może się pochwalić dobrą infrastrukturą i bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych. Wiele osób przychylnie patrzy również na proekologiczne działania, które są podejmowane przez władze miasta.

Ośrodek naukowy i biznesowy

Młodzi ludzie chętnie osiedlają się we Wrocławiu ze względu na perspektywy rozwoju. Jest to jeden z głównych ośrodków naukowych w kraju. Funkcjonuje tu kilka bardzo renomowanych uczelni wyższych, a wysoko wykształceni absolwenci chętnie pozostają w tym mieście na stałe. To zaowocowało także budową coraz większej ilości kompleksów biznesowych. Poskutkowało to tym, że nieoficjalnie rejon ten jest czasem nazywany "polską Doliną Krzemową". Jest to związane z tym, że swoje oddziały ma tutaj wiele największych korporacji, w dużej mierze z branży informatycznych i technologicznych. Pracowników zatrudniają tu choćby Google, IBM czy Nokia oraz mnóstwo innych, znanych firm.

Korzystna sytuacja na rynku pracy

Obecność wspomnianych dużych przedsiębiorstw przekłada się na to, że do miasta napływają specjaliści i pracownicy wyższego szczebla. Jest to też okazja dla osób kończących tutejsze uczelnie, by od razu wkroczyć na ścieżkę zawodową. Oczywiście na lokalnym rynku działa także wiele innych firm, gdzie można otrzymać pracę biurową. W mieście funkcjonuje także ogromna baza noclegowa czy usługowa, a wszelkie punkty tego typu zatrudniają obsługę. Rozwinięty jest tu również sektor produkcyjny. Spora część fabryk funkcjonuje od lat, a w obrębie aglomeracji wrocławskiej otwierają się też kolejne. Oznacza to liczne miejsca pracy, która przekładają się na utrzymującą się niską stopę bezrobocia we Wrocławiu. Dodatkowo znaczna część osób osiąga wysokie zarobki, co zachęca ich do inwestowania w nieruchomości.

Podpisanie umowy na kupno mieszkania
fot. pixabay.com

Rozwinięte życie kulturalne

Warto pamiętać, że młode osoby skupiają się nie tylko na kwestiach czysto ekonomicznych, ale patrzą także na inne czynniki. Wśród tych na pewno ważnym aspektem jest życie kulturalne. Pod tym względem stolica Dolnego Śląska jest bardzo atrakcyjna. Oczywiście nie brakuje tu zabytków oraz muzeów, a w wolnej chwili zawsze można się też udać na tętniący życiem rynek. Dostępnych jest tu wiele restauracji, kawiarni czy klubów, co sprzyja kontaktom towarzyskim. Wrocław gwarantuje również różnorodne wydarzenia kulturalne. Odbywają się tu festiwale filmowe, koncerty muzyczne i imprezy sportowe. W praktyce mieszkańcy zawsze znajdą zatem ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Ekologiczne miasto

W kontekście największych miast w Polsce, Wrocław prężnie działa w obrębie rozwiązań proekologicznych. Odbywa się tu dużo wydarzeń promujących zdrowy tryb życia. Nie brakuje również sklepów, gdzie można kupić produkty bio. Z perspektywy władz miasta jednym z kluczowych działań jest natomiast niezwykle rozbudowana infrastruktura rowerowa. Coraz więcej osób rezygnuje dzięki temu z samochodów, sięgając choćby po miejskie rowery czy nawet hulajnogi. Takimi środkami transportu można się bez problemu poruszać w zasadzie po każdym rejonie miasta. Entuzjaści aktywnego i zdrowego trybu życia, zwykle dobrze się tutaj odnajdują.

Rozbudowany rynek nieruchomości

Pod względem rynku nieruchomości, a zwłaszcza mieszkalnego, Wrocław wykazuje stabilną i bardzo mocną pozycję. Widoczna jest natomiast zdecydowana przewaga segmentu pierwotnego. Wiąże się to z tym, że miasto jest celem wielu deweloperów. W ostatnim czasie każdy kolejny rok przynosi znaczny wzrost w zakresie pozwoleń na budowę, liczby rozpoczętych prac czy projektów oddanych już do użytku. W różnych dzielnicach powstaje zatem mnóstwo nowych mieszkań. Co ważne taka podaż jest oczywiście odpowiedzią na duży popyt, co sprawia, że znaczna część lokali szybko znajduje nabywców. Wiele inwestycji deweloperskich odnotowuje sprzedaż kompletu czy większości mieszkań jeszcze przed sfinalizowaniem prac. Oprócz tego aktywny pozostaje też rynek wtórny. Nie ma tam aż tylu ofert, lecz także nie brakuje chętnych kupców, zwłaszcza, iż są to w dużej mierze dobrze zlokalizowane lokale mieszkalne.

Jakie mieszkania można tu znaleźć?

Z uwagi na intensywne działania firm deweloperskich, większość ofert sprzedaży dotyczy zupełnie nowych mieszkań. Charakterystyczne dla Wrocławia jest to, że takie inwestycje są dokonywane praktycznie we wszystkich rejonach miasta. Z uwagi na mniejszy dostęp do wolnej przestrzeni, najtrudniej jest o nowe lokale w Śródmieściu. Część przygotowywanych tam projektów to niekoniecznie budowane dopiero obiekty, ale odnowione starsze kamienice czy bloki. Poza tym deweloperzy budują na Krzykach, Fabrycznej i Psim Polu, więc nowoczesne lokale można nabyć w różnych rejonach Wrocławia. W kontekście segmentu wtórnego przeważają mieszkania w obiektach ze starszego budownictwa. Część z nich to bardziej zabytkowe kamienice, inne to raczej proste i gorzej wyglądające bloki. Takie oferty są jednak okazją do znalezienia własnych czterech ścian w trudniej dostępnych obszarach w ścisłym centrum czy w części Krzyków, znajdujących się bliżej Śródmieścia. Dodatkowo takie lokale są często wystawiane na sprzedaż w stanie do remontu. Może to być dobra okazja dla inwestorów, natomiast dla prywatnego nabywcy oznacza trochę pracy nad odnowieniem lokalu do stanu, by można tam było komfortowo mieszkać.

W celach zarobkowych

Biorąc pod uwagę utrzymujący się, bardzo duży popyt na mieszkania we Wrocławiu, rynek ten stał się polem działania wielu inwestorów. Obecnie zarabianie na nieruchomościach jest dość popularne. Niektóre osoby czy firmy zajmują się tym stricte zarobkowo, poszukując okazji czy też kupując lokale do remontu, które odsprzedają potem ze sporym zyskiem. Takich zakupów dokonują również prywatne osoby, traktując to jako dość pewną lokatę kapitału. Podczas gdy wiele rynków inwestycyjnych odnotowuje duże wahania, ceny mieszkań cały czas idą w górę. Wybierając mieszkanie o dobrym standardzie i korzystnie zlokalizowane, można mieć pewność, że nie straci ono na wartości, a w perspektywie kilku czy kilkunastu lat będzie je można zapewne sprzedać z zyskiem. Wielu inwestorów zarabia również na wynajmie, co oznacza oczywiście dłuższy czas zwrotu inwestycji, lecz może to być stałe źródło dochodu, a przy sprzedaży w przyszłości, na całej operacji można naprawdę wiele zarobić.

Widok na Ostrów Tumski
fot. pixabay.com

Mieszkanie do kupienia we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Doskonałe na własny użytek

Obecnie ciekawym wyborem może być mieszkanie do kupienia we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. Przy wschodniej granicy dzielnicy Fabrycznej dokonywanych jest dużo inwestycji, a rejon ten jest dobrze rozwinięty i optymalnie skomunikowany z centrum miasta. Zdecydowanie warte rozważenia są także lokale na położonych niedaleko od tego obszaru osiedlach znajdujących się już na Krzykach. Te fragmenty miasta są teraz uważane za jedne z najatrakcyjniejszych we Wrocławiu. Ceny nieruchomości są tutaj wyższe niż w bardziej peryferyjnych rejonach, lecz nie tak drogie jak mieszkania bardzo blisko lub w samym centrum.

Grabiszyn i sąsiadujące części Krzyków

Fabryczna to obszerna i dość zróżnicowana dzielnica. Zachodnie fragmenty są nieco bardziej peryferyjne, natomiast najatrakcyjniejsze wydają się rejony na wschód, sąsiadujące choćby ze Starym Miastem. Warto zwrócić uwagę na oferty na Grabiszynie, które posiadamy choćby obecnie w bazie Wielkiej Giełdy Nieruchomości. To dogodna lokalizacja, z dobrą komunikacją do centrum miasta. W okolicy znajduje się natomiast potrzebna lokalna infrastruktura i nie brakuje terenów zielonych, w tym Parku Grabiszyńskiego. Niewiele dalej znajduje się Park Południowy, ulokowany już na Krzykach. Osiedla w tej dzielnicy, które sąsiadują w praktyce z Fabryczną, to także doskonale zlokalizowane obszary. Jest tam nieco spokojniej niż w centrum, lecz do Śródmieścia można dojechać szybko i to zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Ciekawe oferty sprzedaży

We wspomnianych obszarach Grabiszyna czy znajdujących się obok fragmentów Krzyków, można spotkać wiele interesujących ofert sprzedaży. Większość z nich pochodzi z rynku pierwotnego, gdyż deweloperzy chętnie podejmują się tam obecnie nowych inwestycji. To zatem nowoczesne i świetnie zlokalizowane mieszkania. Znajdziesz tam również bardzo różne warianty mieszkalne, w tym popularne lokale 2-pokojowe, ale też opcje z trzema, czterema czy nawet pięcioma pomieszczeniami. Ta okolica sprawdzi się dla osób codziennie dojeżdżających do centrum, ale i rodzin z dziećmi, gdyż panuje tu spokojna atmosfera, przy dostępie do wszelkich udogodnień.

Jakie ceny osiągają te lokale?

Ze względu na atrakcyjne położenie i nowoczesne budownictwo, ceny mieszkań w tej okolicy są nieco wyższe niż choćby na Psim Polu czy bardziej oddalonych częściach Fabrycznej. Na Grabiszynie ceny zaczynają się już jednak od 7000 zł/m2, a w sąsiednich częściach Krzyków od 8000 zł/m2. Wiele zależy tu też od metrażu. Najniższe stawki obejmują większe mieszkania kilkupokojowe, natomiast w przypadku kilkudziesięciometrowych lokali 2-pokojowych, ceny dochodzą do 9000 zł/m2.

Logo Wrocławia
fot. pixabay.com

Mieszkanie do kupienia we Wrocławiu na Placu Grunwaldzkim jako inwestycja pod wynajem

Mieszkanie do kupienia we Wrocławiu na Placu Grunwaldzkim to przede wszystkim ciekawa propozycja dla inwestorów. Dominują tam raczej lokale w starszym budownictwie, o stosunkowo dużym metrażu. Z tego względu łatwo jest je jednak podzielić na przynajmniej kilka oddzielnych pomieszczeń, które można wynająć różnym osobom. Generuje to spore dochody, a wszelkie oferty w tym rejonie miasta spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, szczególnie ze strony studentów, ale i turystów.

Zarabianie na wynajmie

Inwestowanie w mieszkania przeznaczone pod wynajem stało się bardzo popularne. Doświadczeni inwestorzy posiadają często portfel złożony z kilku czy kilkunastu takich nieruchomości, lecz także początkujący chętnie lokują w ten sposób swoje oszczędności. To zakup pewny i na raczej stabilnym rynku, a przy tym przynosi większe zyski niż wiele instrumentów finansowych. Z myślą o opłacalności trzeba jednak dobrze przemyśleć wybór lokum, najlepiej zlokalizowanego w centrum lub przynajmniej znakomicie z nim skomunikowanego. Osiedle, którego centralnym punktem jest Plac Grunwaldzki, jest zatem jak najbardziej optymalną lokalizacją.

Doskonałe dla studentów lub turystów

W tym rejonie pojawiają się oferty mieszkań w odnowionych kamienicach, które można podzielić na mniejsze pokoje i wynajmować oddzielnie. Choćby teraz w naszej bazie znajduje się propozycja lokum inwestycyjnego o powierzchni blisko 100m2, które docelowo można podzielić nawet na osiem mikro-kawalerek. To znakomite okazje dla osób, które myślą o inwestycjach pod wynajem. W tej okolicy na pewno nie trzeba się martwić o ciągłość wynajmowania lokalu, ponieważ tuż obok znajdują się Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska czy Uniwersytet Medyczny. Jednocześnie na osiedlu znajdują się punkty usługowe i instytucje publiczne, zatem będzie to świetna lokalizacja dla studentów tutejszych uczelni wyższych. Oprócz tego w kontekście wynajmu krótkoterminowego zainteresowani mogą być turyści. Taką formę noclegu preferuje część młodych podróżujących, którzy rezygnują z hoteli czy pensjonatów, zatrzymując się w hostelach lub właśnie wynajmując pokoje na pewien okres czasu. Wrocław to mocno turystyczne miasto, a z okolic Placu Grunwaldzkiego można szybko dotrzeć do wielu największych atrakcji i zabytków, więc lokum można wynająć także odwiedzającym. Mieszkania do kupienia można znaleźć w wielu rejonach Wrocławia. Miasto jest atrakcyjne względem życia i widać tu duży popyt na lokale mieszkalne, co zachęca także inwestorów. W kontekście poszukiwania lokum dla siebie, możesz się zainteresować choćby ofertami na Grabiszynie czy znajdujących się obok osiedlach dzielnicy Krzyki. Z kolei zakup mieszkania w okolicy Placu Grunwaldzkiego będzie znakomitym wyborem, jeżeli chcesz zarabiać na wynajmie. Propozycje lokali w różnych częściach Wrocławia znajdziesz w bazie WGN!