Śródmieście to jedna z głównych dzielnic Wrocławia, skupiająca instytucje nauki, biznesu i administracji. Położona nad Odrą, w bliskości Starego Miasta.  Z tego też względu jest często poszukiwaną lokalizacją osób szukających mieszkania na sprzedaż lub na wynajem we Wrocławiu.

Spis treści:
Analiza dzielnicy
Atuty Śródmieścia|
Na co zwracaj uwagę poszukujący?
Oferty WGN

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – charakterystyka dzielnicy Śródmieście

Stajesz przed wyborem mieszkania na sprzedaż lub wynajem we Wrocławiu? Na pewno zaciekawi Cię dzielnica Śródmieście. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej znanych dzielnic miasta. Głównie za sprawą swojego położenia – naprzeciwko Starego Miasta i na prawym brzegu Odry. Swoimi granicami obejmuje Ostrów Tumski, Ołbin, Nadodrze, pl. Grunwaldzki oraz Zacisze, Sępolno, Zalesie i Biskupin – osiedla stanowiące zieloną enklawę Wrocławia.

Jest to idealna dzielnica dla osób ceniących gwar miasta z jednoczesną bliskości ciszy i spokoju zapewniających bliskość parków. Śródmieście nigdy nie śpi – przez cały rok pełna jest studentów, dla których pl. Grunwaldzki stanowi idealny ośrodek życia. Przez zlokalizowane na jej obszarze uczelnie często nazywana jest mózgiem Wrocławia. Centrum Handlowe Pasaż Grunwaldzki zapewnia okolicznym mieszkańcom łatwy dostęp do sklepów sieciowych, restauracji czy nawet kina.

To również dobra lokalizacja dla turystów. Na obszarze dzielnicy znajduje się bowiem Park Zoologiczny oraz atrakcje turystyczne, jak Hala Stulecia czy Ogród Japoński. Warto pamiętać o tej dzielnicy szukając inwestycji pod wynajem.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście?

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, w Śródmieściu? Czy jest to warta uwagi dzielnica? Zdecydowanie tak. Śródmieście to przede wszystkim elitarna dzielnica.

Jak wynika z analiz WGN mieszkania w Śródmieściu zlokalizowane są w głównej mierze w poniemieckich kamieniach. Nie ma jednak obawy, że będą to mieszkania stare i zniszczone. Wręcz przeciwnie – w starej zabudowie najczęściej znajdują się piękne mieszkania i luksusowe apartamenty spełniające wymagania nawet najbardziej wybrednych poszukujących.

Jako stanowiące centrum miasta zapewnia doskonała komunikację, zarówno samochodową, jak i transport miejski, z pozostałymi częściami miasta. Dzięki dużej liczbie tramwajów unikniesz stania w korku w drodze do pracy czy na uczelnię.

Kolejny plus to życie miejskie. Centrum tętni życiem, o każdej porze dnia i nocy znajdziesz tutaj otwarte restauracje, bary czy sklepy. Liczne dyskoteki i kluby zapewniają rozrywkę. Na fanów dobrej kuchni czekają restaurację z międzynarodowym menu. Ze Śródmieścia jest również doskonały dojazd do teatrów, muzeum czy filharmonii. Dzięki czemu nie przegapisz żadnego kulturalnego wydarzenia.

Śródmieście to również sklepy, te spożywcze i te „ubraniowe”. Znajdą tutaj swoje miejsce fani centrum handlowych i lokalnych bazarków. A jeżeli nie lubisz gotować i wolisz restaurację? Nic prostszego. 10 minut tramwajem i jesteś w rynku.

Plac Grunwaldzki to nie tylko centrum handlowe, to również ważny węzeł komunikacyjny, dzięki któremu dotrzesz do każdej części miasta szybko i sprawnie. A jeżeli wolisz posiedzieć nad wodą? Nic prostszego – Śródmieście leży przecież nad Odrą i spacery promenadą należą do często wybieranych atrakcji miasta. Są tutaj również doskonałe tereny dla biegaczy i ścieżki rowerowe dla fanów jednośladów. Śródmieście to dzielnica, która dba o aktywność fizyczną na świeżym powietrzu swoich mieszkańców.

Co kieruje szukającymi mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście?

Często powtarzanym żartem wśród pośredników nieruchomości jest, że główne kryteria osób poszukujących ofert mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu w Śródmieściu są trzy: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. A jak wiemy Śródmieście jest idealnie rozmieszczone na mapie Wrocławia.

Poszukujący mieszkania zwracają uwagę również na układ pomieszczeń, ilość pokoi, pięter, aneks kuchenny czy oddzielna kuchnia, balkon lub taras a także możliwość parkowania. Ważne jest również, czy pokoje są odrębne czy przechodnie.

Zwracają również uwagę na typ mieszkania – czy jest to kawalerka czy prestiżowy apartament a może nowoczesny loft.

Istotną rolę odgrywa również otoczenie – bliskość sklepów, usług, parków oraz dobra komunikacja.

Dla osób szukających mieszkania pod wynajem znaczenie ma również wyposażenie – czy kuchnia zawiera sprzęt AGD a łazienka pralkę. Czy pokoje są wyposażone w meble czy konieczny będzie dodatkowy zakup.

Również standard mieszkania – czy wymaga remontu czy jest gotowe do zamieszkania.

No i jedna z najważniejszych chociaż tutaj umieszczona na ostatnim miejscu kwestia – cena. Dla osób szukających mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście ważne są koszty, które muszą ponieść za kupno nieruchomości. I jakie dodatkowe nakłady finansowe trzeba posiadać, aby dopasować lokal do swoich preferencji.

Oferty w bazie WGN

Skoro więc zdecydowaliśmy się na nieruchomość w tej dzielnicy przyjrzyjmy się kilku ogłoszeniom znajdującym się w bazie ofert WGN.

Idealną ofertą dla studentów jest mieszkanie zapewniające szybki dojazd do centrum oraz innych dzielnic miasta, dzięki połączeniu autobusowym i tramwajowym. 3- pokojowe mieszkanie zlokalizowane przy placu Grunwaldzkim o powierzchni 68,43 mkw..

Mieszkanie doskonale nasłonecznione, składa się z trzech niezależnych pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki oraz toalety.

Cena ofertowa:  585 000 zł

Inną ofertą jest również mieszkanie również mieszczące się w pięknej, odremontowanej kamienicy, blisko placu Grunwaldzkiego. Mieszkanie o powierzchni 98,65 mkw, składające się z 5 pokoi.

Idealne jako inwestycja pod wynajem a następnie jako mieszkanie studenckie. Dzięki bliskości uczelni oraz centrum miasta zapewnia stały wynajem i ilość chętnych. Nieruchomość składa się z dwóch niezależnych części do których wchodzi się przez wspólny korytarz. Pierwsza część składa się z przedpokoju, trzech niezależnych pokoi, kuchni, łazienki z toaletą. Druga część składa się z dwóch niezależnych pokoi, kuchni, łazienki z toaletą.

Cena ofertowa:  790 000 zł

Jedną z piękniejszych ofert jest atrakcyjne mieszkanie dla koneserów starych kamienic. Pozyskane na wyłączność przez Grupę WGN 3-pokojowe mieszkanie położone na osiedlu Ołbin. Jak w przypadku wszystkim nieruchomości położonych w dzielnicy Śródmieście również i to mieszkanie zapewnia doskonały dojazd do centrum miasta oraz ważnych ośrodków. Doskonałym atutem mieszkania są dwa balkony z ładnym widokiem. Mieszkanie o powierzchni 113,5 mkw.

Cena ofertowa: 870 000 zł.

Oferta na wynajem

W bazie ofert WGN znajduje się również bardzo ciekawa nieruchomość pod wynajem – dwupoziomowy apartament położony w najbardziej zielonej i rekreacyjnej części Wrocławia, Biskupinie.

Apartament o powierzchni 84,24 m2, w pełni umeblowany, wyposażony w sprzęty RTV i AGD. Gotowy do zamieszkania od zaraz. Lokalizacja zapewnia bliskość wszystkich niezbędnych usług i sprawną komunikację do centrum miasta.

Cena wynajmu: 2 300 zł