Śródmieście to jedna z głównych dzielnic Wrocławia, skupiająca instytucje nauki, biznesu i administracji. Położone jest naprzeciw Starego Miasta Wrocławia, na prawym brzegu Odry. Zachodnia część dzielnicy leży między Odrą i Starą Odrą, obejmując najstarszą część miasta – Ostrów Tumski, a także osiedle Ołbin. Wschodnią część Śródmieścia stanowi Wielka Wyspa z osiedlami: Zacisze, Sępolno, Zalesie Biskupin.

Spis treści:
Najważniejsze informacje o lokalizacji.
Dlaczego warto wybrać Śródmieście – 5 najważniejszych powodów
Najlepiej skomunikowana dzielnica Wrocławia
Bliskość centrum miasta
Dostępność do usług i handlu
Dostęp do terenów rekreacyjnych
Idealne miejsce do pracy i życia
Informacje o dostępnych inwestycjach
Mieszkanie w kamienicy
Mieszkanie w Śródmieściu – opłacalna inwestycja
Mieszkania z rynku wtórnego
Popularne osiedla
Skorzystaj z pomocy eksperta

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Śródmieściu – ważne informacje o lokalizacji.

Mieszkania na sprzedaż w dzielnicy Śródmieście we Wrocławiu cieszą się dużą popularnością. Dzielnica ta bowiem graniczy bezpośrednio ze Starym Miastem, dzięki czemu w lecie jest pełna turystów, a w czasie roku szkolnego widać wszędzie studentów oraz uczniów. Często nazywana jest mózgiem Wrocławia, miejscem nauki, administracji i biznesu. Główne uczelnie to Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny czy położony nad samą Odrą Uniwersytet Wrocławski. Na tym terenie znajdziemy Centrum Handlowe – Pasaż Grunwaldzki, kluby oraz restauracje. Warto również wspomnieć o pięknym Parku Szczytnickim oraz Ogrodzie Japońskim, gdzie znajduje się dużo zieleni, co jest ważne podczas szukania mieszkania.

Dzielnica położona u prawego brzegu Odry to obszar dzielący się na Ołbin, Zacisze, Zalesie, Sępolno, Ostrów Tumski oraz Biskupin. W Śródmieściu, na jeden kilometr kwadratowy przypada 7 tysięcy mieszkańców. Kamienice uzupełniane przez oryginalne projekty deweloperów to zdecydowana wizytówka tego terenu. Klimat miejsca i ogromny potencjał okolicy sprawiają, że powstające tu inwestycje zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Zaraz po Starym Mieście to tutaj powstaje najwięcej luksusowych apartamentów. Cena metra kwadratowego wrocławskiej nieruchomości w Śródmieściu to średnio ponad 7 tys. zł. Ponieważ dzielnica jest niezwykle atrakcyjna pod względem lokalizacji, firmy deweloperskie budujące nieruchomości na rynku pierwotnym konkurują o atrakcyjne położenie gruntów. Inwestorzy chcący posiadać swoje lokale na wrocławskim Śródmieściu coraz częściej decydują się na rewitalizację istniejących już budynków.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie we Wrocławiu w dzielnicy Śródmieście?

Bez wątpienia dzielnicę Wrocław Śródmieście można zaliczyć do prestiżowych a mieszkania na sprzedaż tutaj usytuowane przyciągają uwagę inwestorów oraz kupujących. Charakter Śródmieścia tworzy unikalne połączenie przedwojennej zabudowy zestawione z nowoczesną architekturą. Okolica znana jest z niezliczonej liczby kawiarni, restauracji, galerii sztuki oraz różnego rodzaju pracowni artystycznych, co sprawia, że ulice Śródmieścia tętnią życiem, a sama dzielnica cieszy się dużą popularnością zarówno wśród wrocławian, jak i turystów odwiedzających Wrocław. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, by wybrać Śródmieście jako idealne miejsce poszukiwania mieszkania.

Najlepsza komunikacja

Śródmieście to bez wątpienia najlepiej skomunikowana dzielnica w mieście. Blisko centrum, z wieloma węzłami komunikacyjnymi i przesiadkowymi. Nie przyjechał tramwaj lub autobus? Bez obaw – tutaj co chwilę możesz wsiąść w inny środek lokomocji. Zyskujesz pewność, że do pracy lub na ważne spotkanie dotrzesz na czas! To bardzo ważne we współczesnym życiu w biegu.

Bliskość ścisłego centrum miasta

Mieszkanie w takiej części miasta to ogromny plus dla osób, które chcą i lubią być w centrum wydarzeń. Korzystasz z większości wydarzeń kulturalnych dziejących się zazwyczaj w centrum? Wyjście na wernisaż, do kina, opery lub teatru? Na pewno szybko dostaniesz się tam ze Śródmieścia! I to bez tracenia czasu na dojazd. Mieszkanie na obrzeżach rozleniwia – nie każdy chce stać w godzinnych korkach, aby dostać się do centrum. Do większości miejsc możesz dostać się również pieszo lub rowerem.

Dostępność usług i handlu

Zaletą jest dostęp do szerokiej gamy sklepów, galerii handlowych, całej bazy usługowo – handlowej. Są to miejsca, w których można spędzić mile czas ze znajomymi lub rodziną oraz miejsca zaspokajające podstawowe potrzeby ludzkie. Robisz obiad i zabrakło składników? Nic prostszego, idziesz do warzywniaka, który znajduje się tuż za progiem. Nie masz ochoty robić obiadu? Zjedź na mieście – masz możliwość wyjścia do pobliskiej restauracji.Bliskość terenów rekreacyjnych

Tereny rekreacyjne to miejsca, gdzie możemy wypoczywać, uprawiać aktywnie spoty, pójść na spacer z dzieckiem lub po prostu odreagować wydarzenia z całego dnia. Spędzanie czasu na powietrzu w bliskości natury ma na nas duży wpływ. Dlatego bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych jest ważna – zwracajmy na to uwagę przy wyborze miejsc, w których będziemy mieszkać. Chcesz iść na długi spacer? Dbasz o formę i biegasz? Przejażdżka rowerowa? Wszystko jest możliwe tuż za progiem, wystarczy chcieć.

Miejsce do pracy i mieszkania

Śródmieście to miejsce do życia i pracy. Posiadanie biura w tej lokalizacji to doskonała inwestycja ze względów komunikacyjnych, klienci bez problemu nas znajdą. W drugą stronę – my w drodze na spotkanie, na dworzec czy na lotnisko szybko pokonamy trasę. Dojazd do pracy to ważna część naszej codzienności. Lepiej, żeby nie zajmował dużo czasu – oszczędzajmy go. Mieszkanie po sąsiedzku ma plusy – polecamy poranny spacer w ramach rozruszania się. Bliskość wałów i terenów zielonych daje nam duże możliwości aktywnego wypoczynku. Popołudniowa jazda na rowerze, bieganie czy wieczorne spacery – wszystko jest na wyciągnięcie ręki i będziesz mieć na to czas.

Mieszkania deweloperskie na sprzedaż we Wrocławiu Śródmieściu - informacje o dostępnych inwestycjach

Nowe mieszkania na sprzedaż oferowane przez deweloperów w lokalizacji - Wrocław Śródmieście, wyróżniają się przemyślanymi projektami, tym samym optymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Inwestycje mieszkaniowe tworzą wyjątkowo bezpieczne, komfortowe miejsca idealne do zamieszkania. W budynkach, wznoszonych przez wrocławskich deweloperów, wykorzystuje się nowoczesne technologie i produkty, co zapewnia trwałość oraz bezpieczeństwo. Deweloperzy w Śródmieściu w sprzedaży posiadają nowe mieszkania o powierzchniach od 23 do 205 m2, w tym największą popularnością cieszą się lokale 2 i 3- pokojowe. W ofercie WGN np. dwupokojowe  mieszkanie na Śródmieściu od dewelopera dostępne jest w sprzedaży za ok 400 000 zł (stan na sierpień 2020).

Mieszkanie deweloperskie w kamienicy - możesz mieć i ty.

Inwestorzy budujący na Śródmieściu coraz częściej decydują się na rewitalizację istniejących już budynków, dzięki czemu w ich ofercie pojawiają się piękne mieszkania deweloperskie w klimatycznych kamienicach Wrocławia. Mieszkania zlokalizowane w przedwojennych murach są cenione za wysokie sufity, duże okna, piękne elewacje. Dla deweloperów inwestycje w kamienice oznaczają możliwość dotarcia prawie do centrum miasta, gdzie chętnych na mieszkanie, biuro, apartament nie brakuje. Zabytkowe kamienice przechodzą całkowitą metamorfozę, stając się prestiżowymi obiektami mieszkalnymi. Spójrzmy np. na Apartamenty Marcinkowskiego 8. Starannie odrestaurowana, zabytkowa budowla z 1908 r. mieści 15 apartamentów o wyjątkowym charakterze. Kamienica przywrócona do dawnej świetności posiada nowoczesne rozwiązania i pożądaną przez kupujących przestrzeń. Ceny mieszkań o podwyższonym standardzie w stolicy Dolnego Śląska rozpoczynają się od 7 - 9 tys. zł/mkw. W Śródmieściu są one jeszcze wyższe ze względu na atrakcyjność okolicy.

Mieszkanie na wrocławskim Śródmieściu jako inwestycja - to się opłaca!

Ceny mieszkań z rynku wtórnego we wrocławskiej dzielnicy Śródmieście są wyjątkowo zróżnicowane. Na Śródmieściu możemy kupić zarówno bardzo tanie mieszkanie do remontu, jak i mieszkanie w odrestaurowanej kamienicy w bardzo wysokiej cenie, szczególnie jeśli wyróżnia je doskonała lokalizacja. Na ten przykład 35-metrowa kawalerka, w wysokim standardzie może kosztować nas 290 tysięcy złotych, a 2-pokojowe mieszkanie o metrażu 64 m2 przy Placu Grunwaldzkim wyniesie 269 tys.

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego w dzielnicy Wrocław Śródmieście

Śródmieście to najbardziej studencka dzielnica Wrocławia. Okolica skupia kampusy 4 największych uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego. Mieszkania do wynajęcia na Śródmieściu potrafią rozejść się w kilka godzin. Atrakcyjne położenie i bliskość placówek edukacyjnych to główne zalety, jakie motywują wrocławskich studentów do poszukiwań właśnie w tej okolicy. Cena pokoju do wynajęcia na wrocławskim Śródmieściu to koszt zaczynający się od 600 zł w wzwyż, miesięcznie na podnajmowanym mieszkaniu możemy zatem zarobić nawet kilka tysięcy złotych.

Wrocław Śródmieście – Biskupin, Sępolno, Zacisze - popularne osiedla

Osiedla Biskupin, Sępolno i Zacisze to rejony miasta o wyjątkowym, willowym charakterze. Tutejsze zabudowania pamiętają jeszcze przedwojenne lata. Mimo tego, iż są to osiedla należące do centralnej części Wrocławia, to od Rynku Głównego dzieli mieszkańców ok. 6 km. Zacisze leżące tuż u podnóża wrocławskiego Placu Grunwaldzkiego, będącego jednym z najistotniejszych węzłów komunikacyjnych, to wyjątkowy atut. Sępolno i Biskupin to inne ciekawe miejsca, które zachowały zabudowę szeregową. Ze względu na atrakcyjną okolicę ceny w tych częściach miasta są znacznie wyższe od przeciętnych stawek obowiązujących we Wrocławiu.

Ceny na Śródmieściu Wrocławia są podwyższone, przede wszystkim ze względu na korzystną lokalizację. 85-metrowe mieszkanie z 3 pokojami na rynku wtórnym, na Biskupinie to wydatek rzędu 400 – 525 tys. zł. Cena metra wynosi zatem ponad 6 700 zł.

Wszystkich zainteresowanych nowym mieszkaniem w lokalizacji Wrocław Śródmieście, zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą mieszkań na naszym portalu.

Bogata oferta mieszkaniowa – pomoc specjalisty niezbędna.

Podsumowując – Śródmieście to doskonały wybór niezależnie czy szukasz mieszkania deweloperskiego czy mieszkania z rynku wtórnego, jesteś studentem, młodą rodziną czy seniorem poszukującym ciszy i spokoju. Oferty nieruchomości w różnych wariantach pod względem liczby pokoi czy metrażu, odnajdziesz w WGN. Z doświadczonymi specjalistami każdą transakcję przeprowadzisz szybko, skutecznie a przede wszystkim bezpiecznie. WGN to synonim profesjonalnego i indywidualnego podejścia do każdego klienta.