Mieszkania na sprzedaż Wrocław - Jagodno to jedna z najbardziej popularnych fraz pośród poszukujących lokalu w stolicy Dolnego Śląska. Dlaczego stosunkowo nowa dzielnica miasta jest tak popularna i czy przyciąga zarówno inwestorów jak i osoby szukające swojego wymarzonego M?

 

SPIS TREŚCI:

  1. Historia dzielnicy

  2. Dogodna lokalizacja

  3. Szeroki wybór lokali

  4. Szczególne miejsce na mapie miasta

  5. Co oferują deweloperzy?

  6. Rozwiązania proekologiczne

  7. Pomysł na inwestycje

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław - Jagodno- skąd popularność?

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław - Jagodno to głównie lokale pochodzące z rynku pierwotnego. Osiedle znajdujące się w południowej części miasta od wschodu graniczy osiedlem Brochów oraz wsią Iwiny a od północy z Wojszycami. Historycznie osada powstała na początku XX wieku i pierwotnie była częścią Brochowa. Na początku lat 50- tych XX wieku już wieś Jagodno przyłączono administracyjnie do miasta Wrocław (razem z pobliskim Brochowem i Wojszycami).

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Dzielnica zaczęła się prężnie rozwijać w latach 80- tych XX wieku, kiedy to powstał kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Stopniowy rozwój dzielnicy przebiegał bardzo płynnie. Już w latach 90-tych wybudowano tam pierwsze chronione osiedle mieszkaniowe, które składało się z budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wysokości (od dwukondygnacyjnych do czterokondygnacyjnych). Współcześnie poszukiwane mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno to właśnie lokale znajdujące się w obrębie powstających już latach 90- tych osiedli.

 

Wygodna dzielnica

 

Popularność dzielnicy wpływa na poszukiwanie mieszkań na sprzedaż Wrocław - Jagodno. Główne zabudowania zlokalizowane są wzdłuż trzech przecznic: Buforowej, Brzozowej, Jagodzińskiej i Dróżniczej. Coraz więcej osób poszukuje mieszkań na sprzedaż Wrocław Jagodno ze względów na lokalizacje i skomunikowanie z centrum miasta. Z zapowiedzi deweloperów wynika, że w najbliższym czasie ma się rozpocząć budowa torów tramwajowych łączących dzielnice z najważniejszymi częściami miasta. Komunikację ma uprawić także połączenie kolejowe. Nowy przystanek powstanie na linii kolejowej nr 276 Wrocław – Międzylesie pomiędzy ulicami Vivaldiego i Pendereckiego powstanie przystanek Iwiny. Duże znaczenie ma także bliskość trasy wylotowej na A4 i obwodnicy zachodniej. Co ciekawe, ofertą mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno interesują się osoby, których obowiązki zawodowe wiążą się z codziennymi wyjazdami w trasę. Naturalną konsekwencją takie lokalizacji jest również powstawanie tam firm, głównie z sektora logistyki. Pracownicy takich przedsiębiorstw często decydują się na wynajem lokali blisko miejsca zatrudnienia.

 

Bogata oferta mieszkań na sprzedaż Wrocław - Jagodno

 

W obrębie dzielnicy przeważa niska zabudowa, co przyciąga uwagę osób szukających mieszkania na sprzedaż Wrocław - Jagodowo. Co więcej, bez problemu znajdziemy tam lokale o zróżnicowanej wielkości, od kameralnych kawalerek do przestronne dwupoziomowe apartamenty. Taka różnorodność gwarantuje, że każdy znajdzie tam lokal idealny zarówno dla aktywnego singla jak i dużej rodziny.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Bogata oferta zmusza deweloperów do większej dbałości o projekty. Nowatorskie rozwiązania zwiększają atrakcyjność inwestycji w oczach kupujących. Swoisty wyścig między deweloperami sprawia, że cała dzielnica przybiera nowoczesnego, eleganckiego charakteru. W budynkach powstają starannie zaprojektowane, reprezentacyjne części wspólne oraz pomieszczenia na rowery, komórki lokatorskie, miejsca na jednoślady oraz wózkownie na parterach. Wszystkie takie rozwiązania wpływają nie tylko na atrakcyjność oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno, ale również na komfort życia.

 

Wyjątkowa część miasta

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław- Jagodno cieszą się od lat dużym zainteresowaniem z kilku powodów. Do najczęściej wymienianych należy zaliczyć niską, kameralną zabudowę, spokój i dużą ilość terenów zielonych. Pomimo, że w ciągu kilkunastu lat osiedle niezwykle się rozrosło. Nadal powstaje wiele budynków wielorodzinnych i niewielkich domów, ale mimo to ciągle jest tam dużo przyjemnej przestrzeni. Mieszkańcy zwracają również uwagę na ciekawą kwestę, mianowicie na terenie Jagodna jest wartościowa gleba i lepsza jakość powietrza w porównaniu do bardziej zanieczyszczonego centrum. Co ciekawe, poziom zanieczyszczeń na Jagodnie jest jednym z najniższych we Wrocławiu, nie ma tu takiego problemu jak w centrum. Ponadto dzielnica staje się niejako samowystarczalna. W jej obrębie powstają nie tylko żłobki i przedszkola ale również sklepy, punkty usługowe, restauracje i kameralne kawiarnie. Wszystko to powoduje, że powstaje tam nowa tkanka miejska a to bezpośrednio przekłada się na zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż Wrocław - Jagodno. Funkcjonalna infrastruktura i bliskość rozległych terenów zielonych sprawiają, że dzielnica jest nowoczesna i przyciąga ludzi w każdym wieku.

 

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno – co kryje taka oferta?

 

Ogłoszeń nieruchomości w prężnie rozwijającej się południowej części miasta jest wiele, ale jak znaleźć idealną ofertę mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno? Po pierwsze sprecyzuj swoje wymagania. Dom wolnostojący? Bliźniak? Mieszkanie z ogródkiem? A może dwupoziomowy lokal z balkonem? Duża ilość mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno może początkowo przerażać. Jednak tak obszerny wybór jest bardzo korzystny dla potencjalnych nabywców, zarówno szukających mieszkania dla siebie jak również pod inwestycje. Deweloperzy realizują nie tylko inwestycje mieszkaniowe budując osiedla, ale również tworząc całą infrastrukturę. Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno to oferty nie tylko lokali.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Każde osiedle to odrębna oferta w skład której wchodzą: place zabaw, strefy relaksu, przestrzenie wspólne, kameralne tereny zielone a nawet siłownie na świeżym powietrzu. Ważnym elementem, o którym nie należy zapominać są miejsca parkingowe. Wiele osiedli znających się w obrębie Jagodna ma zarówno parkingi podziemne jak i ogólnodostępne miejsca postojowe przeznaczone nie tylko dla mieszkańców ale także dla odwiedzających ich gości.

 

Zielona dzielnica

 

Oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno są wyjątkowe na mapie inwestycji miasta również ze względu na wykorzystanie rozwiązań proekologicznych. Na budynkach instalowane są panele fotowoltaiczne, które nie tylko są przejawem troski o środowisko, ale również pozwalają skutecznie obniżyć rachunki w częściach wspólnych. Kolejnym przykładem działań powodujących, że Jagodno to zielona dzielnica jest tworzenie ogrodów tlenowych. W ramach inwestycji powstają ogródki ze specjalnie dobraną roślinnością, która ma właściwości bakteriobójcze oraz ujemnie jonizuje powietrze. Ponadto istnieją już budynki z tak zwanymi zielonymi dachami, które tworzą przyjazny klimat dla całego osiedla. Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno to prywatne balkony, tarasy i ogródki, które nie tylko wpływają na samopoczucie mieszkańców ale również oczyszczają powietrze.

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno – oferta dla inwestorów

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław - Jagodno są atrakcyjne nie tylko dla osób, które szukają swojego wymarzonego M, ale również dla inwestorów. Popularność dzielnicy i szereg udogodnień sprawiają, że poszukiwane są tam również lokale na wynajem. Co oznacza, że oferta mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno jest również skierowana do inwestorów. Duża ilość ofert sprawia, że bez problemu odnajdziemy lokal, który szybko zostanie wynajęty i będzie przynosił stałe zyski. W tym przypadku należy określić do jakiej grupy docelowej ma być skierowany lokal i pod tym katem wybrać ofertę. Kluczową kwestią jest standard mieszkania. Większa inwestycja w lokal o wyższym standardzie sprawi, że czynsz będzie również stosunkowo niższy. Co więcej, już na etapie przeglądania ofert mieszkań na sprzedaż Wrocław – Jagodno warto ustalić, czy lokal będzie wynajmowany w całości jednej osobie lub rodzinie czy będzie przeznaczony dla studentów i wynajmowane będą osobno poszczególne pokoje. W takim przypadku warto zainwestować w lokal trzy- na nawet cztero- pokojowy. Co ważne pokoje nie mogą być przechodnie a kuchnia powinna stanowić oddzielne pomieszczenie. Takie mieszkanie z pewnością szybciej znajdzie najemców. Należy dodać, że w perspektywy czasu wynajem mieszkania na pokoje jest bardziej opłacalny, dlatego inwestując w duże mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem poszczególnych pomieszczeń możemy się spodziewać większych zysków.

 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno to bardzo popularny wybór zarówno wśród mieszkańców miasta jak i osób, które dopiero planują przeprowadzkę do stolicy Dolnego Ślaska. Dogodna lokalizacja, duża ilość terenów zielonych, nowoczesna infrastruktura, kameralna zabudowa, punkty handlowe i gastronomiczne wpływają na rosnącą popularność tej części Wrocławia. Duże zainteresowanie nabywców zachęca deweloperów nie tylko do innowacyjnych rozwiązań, w tym proekologicznych ale również do podnoszenia standardów całych inwestycji. Standardem jest już, że w ramach osiedla powstaje mała architektura i przestrzenie wspólne wpływające na integracje wśród mieszkańców. Wszystkie te czynniki sprawiają, że mieszkania na sprzedaż Wrocław – Jagodno to także oferta skierowana do inwestorów szukających lokali pod wynajem.