Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu to jedne z najczęściej poszukiwanych typów mieszkań. Jest to spowodowane przede wszystkim dużym potencjałem inwestycyjnym tego typu nieruchomości.

 

Spis treści

Raport o rynku

Nowe rozwiązania

Do kogo skierowana jest oferta?

Odpowiednia aranżacja

 

Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu- sytuacja na rynku

Oferty sprzedaży kawalerki we Wrocławiu dotyczą najczęściej mieszkań o powierzchni około 30-34 metrów kwadratowych. Ze względu na duże zainteresowanie kawalerkami na sprzedaż we Wrocławiu w każdej nowo powstającej inwestycji architekci przewidują co najmniej kilka tego typu lokali. Dzięki temu na rynek regularnie trafiają nowe mieszkania typu studio. Taka sytuacja powoduje, że osoby poszukujące kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu mają duży wybór lokali zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Co ciekawe, kawalerki powstają zarówno w dużych inwestycjach mieszkaniowych jak i na kameralnych osiedlach. Przykładem może być inwestycja Perspective powstająca na wrocławskich Kowalach.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

To nowoczesny kompleks ze 169 mieszkaniami znajdującymi się w kameralnych budynkach położonych wzdłuż zielonej alei. Na osiedle składa się 13 kameralnych i 2-piętrowych budynków o współczesnym, minimalistycznym designie. W myśl idei projektantów osią kompleksu jest efektowna aleja obsadzona zielenią, z zachowanym starym dębem, wzdłuż której zaplanowano architekturę w stylu miejskich willi. Metraże lokali zaczynają się już od 28 m², a kończą na 85 m². Są to zarówno funkcjonalne mieszkania typu studio, przestronne mieszkania 2- i 3-pokojowe oraz komfortowe 4 pokoje. Każde z nich posiada duży balkon bądź ogródek. Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, co przyciąga dużą liczbę inwestycji. Według raportu „Potencjał inwestycyjny Wrocławia” tutejszy rynek jest dla firm jednym z kluczowych punktów na inwestycyjnej mapie Polski – zaraz za Warszawą, na które to miasta stawia 30% przedsiębiorców. Wrocław jest wiodącym ośrodkiem ekonomicznym, technologicznym i kulturalnym oraz jedną z najdynamiczniej rozwijających się metropolii w kraju. Wrocław należy do jednego z czterech – obok Warszawy, Krakowa i Poznania – najbardziej akademickich miast w Polsce. Na 25 uczelniach wyższych we Wrocławiu studiuje ok 100 tys. osób. Znaczną część z nich stanowią studenci spoza Wrocławia. Rosnący potencjał inwestycyjny, którego wynikiem są nowe miejsca pracy oraz bardzo duża liczba studentów, generują każdego roku popyt na wynajem mieszkań. Dlatego też poszukującymi kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu są bardzo często inwestorzy, poszukujący nieruchomości pod najem. Lokata kapitały w tego typu lokal w mieście takim jak Wrocław jest pewną inwestycją i rozsądną odpowiedzią na zapotrzebowanie nabywców. Rynek mikroaprtamentów przeznaczonych na wynajem krótko i długoterminowy jest obecnie w stadium intensywnego rozwoju. Coraz więcej inwestorów widzi w min bezpieczny i opłacalny sposób lokowania środków. Wartością dodaną do lokaty kapitału jest rentowność inwestycji z realnym zwrotem poniesionych środków. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się nie tylko inwestycje zlokalizowane bezpośrednio w kurortach nad morzem lub w górach. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu i innych dużych miastach. Głównymi atutami stanowiącymi o powodzeniu inwestycji są atrakcyjna lokalizacja oraz szeroka oferta lokali, spełniająca różnorodne wymagania.Biorąc pod uwagę powyższe, inwestowanie w mikroapartamenty powoduje wymierne zyski przy stosunkowo bezpiecznym lokowaniu środków pieniężnych.

Boom na mikroaprtamenty

Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu to coraz częściej mikropartamenty, czyli funkcjonalne lokale o małych metrażach. Tego typu mieszkania gwarantują zyski z najmu długo i krótkoterminowego, dlatego też są coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Inwestycje deweloperskie oferujące kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu w formie mikoapartamentów są najczęściej adresowane do ludzi młodych, głównie studentów. Dlatego też najczęściej powstają w bliskiej okolicy wrocławskich uczelni. Są miejscem dla osób poszukujących swoich pierwszych czterech kątów; „samowystarczalnym”, z którego wszędzie jest blisko – na uczelnię, do klubu fitness, do marketu czy centrum handlowego. Kolejną ciekawą inwestycją, w której znajdują się kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu jest Akademik LAS. W tym przypadku mikroapartamenty są dopasowane do potrzeb i oczekiwań ambitnych i ciekawych świata młodych. To przestrzenie, w których można pracować, uczyć się i rozwijać. Akademik LAS to wysoki standard wyposażenia pokoju, nowoczesny, prosty design, który idealnie wpisze się w oczekiwania odbiorców, jednocześnie pozostawiając swobodę, by spersonalizować kawalerkę na sprzedaż we Wrocławiu według własnego uznania.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

To propozycja dla osób otwartych na nowe doświadczenia i śledzących panujące trendy, ale również dla tych, dla których liczy się komfort i użytkowość mieszkania. Przestronne, funkcjonalne i pełne światła mikroapartamenty na Prusa 9 to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują przestrzeni do pracy, nauki i samorealizacji. Mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do przestrzeni wspólnych, zaprojektowanych tak, aby swobodnie integrować się i poznawać z całą społecznością. Co ciekawe, w przypadku tej inwestycji dostępne są kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu z antresolami. Takie rozwiązanie zapewnia nawet 20 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni.

Kto szuka kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu?

Kawalerkami na sprzedaż we Wrocławiu głównie interesują się dwie grupy odbiorców: inwestorzy szukający nieruchomość przeznaczonej na najem oraz młodzi ludzie poszukjący swojego pierwszego M. Zakup mikroapartamentu w celach inwestycyjnych do bezpieczna lokata kapitału oraz duża oszczędność czasu. Na rynku pojawiają się inwestycje, które w zasadzie są już gotowym biznesem. Przekładem może być inwestycja deweloperska MICROKLIMAT składająca się z kawalerek na sprzedaż we Wrocławiu- Krzykach. Oferowane lokale są jest już gotowe od odbioru. W dobie niskich stóp procentowych stanowi jedną z bardziej zyskownych form inwestowania. Znajduje się w pobliżu wyższych uczelni i centrów biznesowych (Globis, Skytower, Arkady), w lokalizacji cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Szukając kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu pod wynajem należy wybrać ofertę, która będzie atrakcyjna dla potencjalnych wynajmujących. MICROKLIMAT to gotowe lokale inwestycyjne przystosowane pod wynajem, o powierzchniach między 25 m2 a 47 m2, znajdujące się w 6-piętrowym budynku przy ulicy Brzoskwiniowej 4 (okolice ul. Armii Krajowej) we Wrocławiu. Każdy mikroapartament jest klimatyzowany, posiada aneks kuchenny, łazienkę, balkon lub ogródek. Sam budynek jest przystosowany pod wynajem.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Znajduje się w nim parking podziemny, dwie windy oraz nowoczesne pralnie samoobsługowe. Dla najemców liczy się przede wszystkim lokalizacja, a więc bliskość centrum, łatwy dostęp do komunikacji i miejsca pracy, restauracji, a także nocnego życia miasta i jego atrakcji turystycznych. Inwestycja w kawalerkę na sprzedaż we Wrocławiu jest opłacalnym modelem biznesowym, ponieważ przy zakupie niektórych nieruchomości możliwe jest odliczenie podatku VAT zarówno przez właścicieli firm jak i osoby prywatne będące czynnymi podatnikami VAT. Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu to także atrakcyjna opcja zarówno dla osób rozpoczynających samodzielne życie jak również dla klientów szukających bezpiecznej lokaty kapitału. Zarówno single, młode małżeństwa, studenci jak również pracownicy pobliskich biurowców, znajdą ciekawe oferty zamieszkania. Pracownicy korporacji, studenci czy osoby, które zaczynają samodzielne życie, potrzebują mieszkać w centrum, nie chcąc tracić czasu na codzienne dojazdy, a jednocześnie mieć pod ręką wszystko, czego potrzebują do codziennego życia wybierają lokale znajdujące się w dogodnych lokalizacjach.

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne

Kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu znajdujące się w nowoczesnych inwestycjach wyróżniają się przemyślanymi rozwiązaniami architektonicznymi. Przemyślane rozwiązania oraz nowatorskie pomysł architektów sprawiają, że nawet 20 metrowe kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu są w pełni ustawnymi i praktycznymi mieszkaniami. Kluczem do sukcesu jest pełne zagospodarowanie zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni. Bardzo pomoce stają się meble na wymiar, które łączą w sobie estetykę i wygodę użytkowania. W kawalerkach na sprzedaż we Wrocławiu najczęściej wykorzystywane są jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrze. Maksymalne otwarcie przestrzeni pozwoli na doświetlenie pomieszczeń i optycznie powiększy mieszkanie. Dlatego też warto zaaranżować kuchnie połączoną z salonem, a dla wyraźnego oddzielenia stref wybrać meble w kontrastujących kolorach. Rozwiązaniem, które zawsze się sprawdzi będzie klasyczne zestawienie czerni i bieli. Niewielkie mieszkanie nie oznacza rezygnacji z ulubionych elementów aranżacji wnętrz, nawet jeśli są one charakterystyczne dla loftów. Przykładem może być ceglana ściana najczęściej pojawiająca się w dużych apartamentach w stylu industrialnym. W kawalerkach warto zdecydować się na kompromis i pokryć część ściany płytkami imitującymi cegłę lub tapetą. Co więcej, warto podświetlić ten element. Dzięki temu pomieszczenie zostanie dodatkowo rozświetlone i zyska nowoczesnego charakteru.