Mieszkania we Wrocławiu z rynku wtórnego dostępne są niemal w całym mieście. Nie brakuje takich propozycji w ciekawych lokalizacjach na Krzykach, ale oferty dotyczą i Fabrycznej czy Psiego Pola. Ten segment jest również często jedyną okazją do znalezienia lokum na prestiżowym Starym Mieście, gdzie podejmowanych jest niewiele nowych inwestycji. Kupujący musi się jeszcze zastanowić czy zamierza skorzystać z pomocy pośrednika, która może się okazać nieodzowna przy niektórych nieruchomościach.

Spis treści
Popularne warianty mieszkaniowe na Krzykach
Propozycje z rynku wtórnego w innych dzielnicach
Czy zrezygnować z pośrednika?
Na co uważać, działając na własną rękę?
Kiedy lepiej zdać się na agenta?

Popularne mieszkania 2- i 3-pokojowe na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego na Krzykach. Szukaj na osiedlach takich jak Gaj, Jagodno czy Wojszyce

Mieszkania 2- i 3-pokojowe na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego na Krzykach wzbudzają duże zainteresowanie. Można je znaleźć na osiedlu Gaj oraz tych nieco dalej położonych, jak Jagodno czy Wojszyce. Takie warianty lokali mieszkalnych należą do najpopularniejszych. Są one w pełni wystarczające dla par, a nawet małżeństw decydujących się już na pierwsze dziecko, a takich klientów jest na rynku mieszkaniowym naprawdę dużo. Wiele osób chce przy tym przenieść się na Krzyki, od lat uważane za najatrakcyjniejszą dzielnicę stolicy Dolnego Śląska.

Chętnie wybierane mieszkania

W Polsce lokale 2- i 3-pokojowe są zdecydowanie najpopularniejsze. Rzecz jasna na rynku nie brakuje kawalerek i większych mieszkań, ale to właśnie te o takim układzie pomieszczeń są najbardziej pożądane. Jest to związane z tym, że jest to przestrzeń optymalna dla preferujących większy komfort singli, par bez dzieci czy nawet młodych małżeństw decydujących się na pierwsze dziecko. W praktyce obejmuje to zatem bardzo duże grono nabywców. Ci doceniają komfort jaki daje taka powierzchnia, w połączeniu z akceptowalnym pułapem cenowym. Lokum z czterema czy pięcioma pokojami często osiąga już ponad 100 m2, a za tym idzie jego bardzo wysoka cena.

Oferty na osiedlu Gaj

Krzyki to bardzo doceniana dzielnica Wrocławia, a Gaj zalicza się na pewno do osiedli na które zwraca uwagę dużo osób. To miejsce rozwinięte, poza ścisłym centrum, co gwarantuje nieco spokoju, ale jednocześnie przy utrzymaniu naprawdę korzystnej lokalizacji. Dotarcie stamtąd do Śródmieścia nie zajmie dużo czasu i można swobodnie korzystać z komunikacji miejskiej. Planując przeprowadzkę do tego obszaru warto patrzeć na rynek wtórny, gdyż regularnie pojawiają się takie propozycje - choćby teraz w naszej bazie znajduje się kilka takich ogłoszeń właśnie z tego osiedla.

Propozycje z dalszych osiedli

Krzyki do duża dzielnica, sięgająca z okolic centrum aż po obrzeża, stąd można mówić o pewnym zróżnicowaniu pomiędzy poszczególnymi osiedlami. Te położone nieco dalej wciąż pozostają jednak atrakcyjne, a do tego są przystępniejsze cenowo. Widać tam sporo inwestycji deweloperów, więc można się nastawić na kupno nowego lokalu, lecz pojawiają się i propozycje od dotychczasowych właścicieli. Z powodzeniem można zatem poszukać takiego mieszkania na osiedlach położonych za Gajem, takich Wojszyce, Brochów czy Jagodno.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego. Na co można liczyć na Starym Mieście, Fabrycznej i Psim Polu?

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego można znaleźć na Starym Mieście, gdzie zakup nieruchomości jest naprawdę dużym wyzwaniem. Ciekawe propozycje pojawiają się i na Fabrycznej czy Psim Polu. Oferty z tego segmentu interesują osoby, których nie stać na zakup nowych mieszkań czy nabywców, którzy nie znaleźli dla siebie odpowiednich ofert w segmencie pierwotnym. Kategoria wtórna ma przy tym swoje atuty, a w przypadku Starego Miasta bywa nawet jedną z nielicznych okazji do nabycia lokum w tak prestiżowej lokalizacji.

Stare Miasto

Stare Miasto to obszar o wyjątkowej wartości historycznej i estetycznej. To rejon z piękną zabudową, lecz w większości wykorzystany, co nie daje wiele pola do działań deweloperów. Zwykle nowe lokale w tej okolicy są efektem ewentualnych remontów czy rozbudowy dawnych kamienic, lecz są to sporadyczne inwestycje. W praktyce chcąc kupić lokum na tej dzielnicy zdecydowanie warto monitorować właśnie rynek wtórny. Tutaj dość regularnie pojawiają się ogłoszenia dotyczące dostępnych do kupienia mieszkań. Trzeba się oczywiście liczyć z tym, że będą one jednak naprawdę drogie i sprzedający często oczekują nawet kilkunastu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Przekazanie kluczy do mieszkania z rynku wtórnego
Fot. pexels.com

Fabryczna i Psie Pole

Fabryczna podobnie jak Krzyki jest dość obszerna i nawet jeszcze bardziej zróżnicowana. Z pewnością wyróżnić można osiedla położone bliżej właśnie Krzyków czy Starego Miasta, które uważane są za naprawdę atrakcyjne. Jednocześnie nie ma tam aż tak dużo ofert z rynku pierwotnego, więc okazją do zakupu może być właśnie segment wtórny. Nieco inaczej wygląda to w przypadku osiedli położonych bardziej na zachód Fabrycznej, bliżej obrzeży miasta. Oczywiście co jakiś czas ktoś odsprzedaje tam swój dotychczasowy lokal, lecz jednocześnie stale pojawiają się nowe inwestycje, więc większość kupujących stawia w tej okolicy na segment pierwotny. Dość podobnie wygląda to na Psim Polu, którego wizerunek ulega poprawie, lecz przez długi okres czasu dzielnica była uważana za zdecydowanie najmniej atrakcyjną z tych we Wrocławiu. Panują tam niższe ceny, stąd i w tamtych rejonach przeważa rynek pierwotny.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego bez pośredników. Czy rzeczywiście będzie tanio?

Niektórzy nastawiają się na szukanie mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu z rynku wtórnego bez pośredników, zakładając, że dzięki temu nabędą nieruchomość tanio. Agenci pobierają oczywiście swoje prowizje, więc w sytuacji w której klient zna mniej więcej sytuację na rynku i jest pewny, że przeprowadzi transakcję w bezpieczny sposób, może on z powodzeniem postawić na samodzielne działanie. Niektórzy nie czują się jednak na tyle komfortowo i obawiają się, że padną ofiarą oszustwa. Czasem warto zatem skorzystać z usług agenta nieruchomości, który na pewno ułatwi poszukiwania. Jest to także bardzo dobry pomysł, gdy rozważa się zakup mieszkania o nie do końca jasnym statusie prawnym.

Na co uważać kupując samemu?

W niektórych przypadkach nabywca spokojnie może się zdać na własne poszukiwania, szczególnie jeżeli ma już pewne rozeznanie na rynku. Newralgiczną kwestią jest jedynie zawsze upewnienie się odnośnie statusu prawnego nieruchomości. Jeśli szuka się lokalu nie obarczonego żadnymi problemami i nie ma wątpliwości ani podejrzeń względem sytuacji prawnej, to sfinalizowanie transakcji na własną rękę jest oczywiście opłacalne, gdyż nie płaci się prowizji dla pośrednika. Pamiętaj jedynie, żeby zajrzeć do księgi wieczystej, a przy oglądaniu lokalu sprawdzić czy nie występują w nim jakieś defekty, o których nie wspomniał sprzedający. Pod względem prawnym pomocny będzie też często sam notariusz, który musi być obecny przy podpisaniu głównej umowy sprzedaży.

Kiedy skorzystać z pomocy agenta?

Warto pamiętać, że agent nieruchomości pomaga nie tylko w poszukiwaniach, ale i całym procesie sprzedaży mieszkania, włącznie z finalizowaniem umów. Taka pomoc bywa zatem nieoceniona dla osób, które kompletnie nie znają rynku i czują się zagubione w kwestiach formalnych. Wtedy łatwo popełnić jakiś błąd, więc wsparcie zaufanego agenta będzie bardzo pomocne. Dodatkowo na takie usługi na pewno warto się zdecydować, gdy masz w planach zakup nieruchomości o nieco bardziej skomplikowanym statusie prawnym czy takiej zadłużonej. Pośrednik pomoże wtedy w dopełnieniu wszelkich formalności, a często przyczyni się do znacznego skrócenia samego czasu dopięcia transakcji. Rynek wtórny mieszkań we Wrocławiu ma do zaoferowania dość dużo ciekawych nieruchomości. Choć w wielu rejonach miasta dominują deweloperzy, to propozycje od dotychczasowych właścicieli można znaleźć w różnych dzielnicach. W niektórych miejscach, takich jak Stare Miasto czy bardziej prestiżowe osiedla Krzyków, może to być wręcz główna szansa na znalezienie dla siebie lokalu. Propozycje mieszkań z segmentu wtórnego we Wrocławiu znajdziesz w bazie WGN.