Mieszkania na sprzedaż z ogródkiem we Wrocławiu to oferty coraz bardziej poszukiwane przez kupujących. Dużo osób chce korzystać z uroków miasta, lecz jednocześnie mieć własny kawałek terenu do wypoczynku na świeżym powietrzu. Takie lokale mieszkalne zyskują na popularności, co skutkuje tym, że deweloperzy chętnie w nie inwestują. Na rynku widać zatem sporo nowych mieszkań z ogrodem i to w ciekawych lokalizacjach. Takie oferty znajdziesz w bazie ogłoszeń WGN.

Spis treści
O czym warto wiedzieć w kontekście takich lokali?
Plusy posiadania ogródka
Na co zwrócić uwagę w kontekście takiego lokum?
Czy łatwo znaleźć mieszkanie z ogródkiem?
W których częściach miasta?
Jak zabrać się za sprzedaż takiego lokum?
Czy trudno znaleźć kupca na takie mieszkanie?

Co warto wiedzieć o mieszkaniach na parterze z ogródkiem we Wrocławiu?

Mieszkanie na parterze z ogródkiem we Wrocławiu posiada wiele atutów, związanych z posiadaniem własnego kawałka zielonego terenu. Można się tam oddać pielęgnowaniu roślin lub po prostu wypoczywać w pogodne dni. Z perspektywy małżeństwa z dziećmi plusem jest to, że maluchy mogą się bawić na świeżym powietrzu w bezpiecznych warunkach. Na taki dodatek do lokalu mieszkalnego nie będą również narzekać właściciele kotów czy psów. Przy wszelkich zaletach trzeba się liczyć z tym, iż samo życie na parterze budynku bywa dość specyficzne i nie każdemu odpowiada. Pod względem komfortu bardzo ważne jest przede wszystkim to, jak zaprojektowany jest obiekt mieszkalny oraz sam ogród.

Atuty związane z ogrodem

Przywilej posiadania ogrodu często kojarzy się z domami jednorodzinnymi, lecz aktualnie ogródki pojawiają się również przy blokach w dużych miastach. Zwykle nie są one bardzo duże, lecz wciąż dają sporo możliwości. Można posadzić w nich różne kwiaty i rośliny, oddając się potem hobby, związanym z ich pielęgnacją. Na pewno warto pomyśleć nad umieszczeniem tam mebli ogrodowych, dzięki którym można spędzać czas na świeżym powietrzu, gdy tylko pozwalają na to warunki pogodowe. Latem taki teren daje także możliwość organizowania spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu czy zrobienia grilla, co nie jest oczywiście możliwe przy zwykłych mieszkaniach z balkonami. Taki dodatek z pewnością docenią pary z dziećmi, gdyż najmłodsi mogą się bawić w takim ogródku, podczas gdy dorośli są zajęci innymi obowiązkami. Będzie to spory atut dla właścicieli psów, które można wypuszczać do ogrodu. Oprócz tego, mając takie warunki, posiadacze kotów często decydują na umożliwienie im wychodzenia, o czym nie może być mowy przy lokalach na wyższych piętrach.

Specyfika życia na parterze

Jak widać, posiadanie ogródka niesie za sobą wiele korzyści, lecz jednocześnie wiąże się z mieszkaniem na parterze, a to czasem wywołuje pewne problemy. Dużo zależy od konstrukcji budynku. Trzeba się jednak liczyć z tym, że lokal będzie umieszczony na samym dole klatki schodowej, więc potencjalnie może to wywoływać hałas związany z wchodzeniem i wychodzeniem mieszkańców z wyższych pięter. Z drugiej strony dla niektórych takie położenie może być atutem, szczególnie gdy w budynku nie ma windy. Lokum na parterze z pewnością może odpowiadać osobom starszym czy rodzicom z dziećmi.

Na co zwrócić uwagę, w przypadku takiego mieszkania?

Najważniejsze jest to, czy ogród jest dobrze odgrodzony od ulicy czy sąsiednich działek. W przeciwnym razie trudno będzie o spokojny wypoczynek i prywatność, a dodatkowo może to wzbudzać wątpliwości pod względem bezpieczeństwa. Jeśli ogród położony jest jednak stosunkowo blisko ulicy, po której poruszają się nieznajomi, to warto zainwestować w rozwiązania antywłamaniowe - dodatkowe siatki, alarmy czy rolety. Dodatkowo przy takich ofertach zawsze warto patrzeć nie tylko na metraż, ale i układ ogródka. Niektóre wydają się z pozoru dość duże, lecz okazują się podłużne i wąskie, przez co trudno je zagospodarować. Najlepsze będą zatem ustawne ogrody na powierzchni kwadratu lub szerszego prostokąta.

Czy łatwo znaleźć mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu na rynku wtórnym?

Znalezienie mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu na rynku wtórnym wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwym zadaniem. Wszystko przez to, że dominują takie oferty w segmencie pierwotnym. Wynika to w dużej mierze z tego, że przed laty inwestorzy skupiali się bardziej na klasycznych blokach, a dopiero od pewnego czasu w projektach zaczęły się pojawiać ogródki przynależące do parterowych mieszkań. Dużo ofert dotyczy nieco bardziej oddalonych rejonów Krzyków, a takich ogłoszeń można również upatrywać w kontekście dzielnicy Fabrycznej czy Psiego Pola.

Roślina w ogródku
Fot. pexels.com

Przewaga ofert pierwotnych

W kategorii lokali z ogródkami widać znaczną przewagę ofert od deweloperów. Dawniej budowano jednak raczej trochę wyższe bloki i skupione na możliwie jak największym obszarze użytkowym - mieszkania często miały zatem balkony, lecz nie myślano o ogrodach na parterze. Takie trendy pojawiły się w budownictwie na większą skalę dopiero w ostatnich latach, gdy klienci zaczęli zgłaszać zapotrzebowanie na takie nieruchomości. Nie oznacza to, że takiego lokalu nie da się znaleźć na rynku wtórnym, lecz takich propozycji jest po prostu mniej. Często nie są to też mieszkania w klasycznych blokach, lecz dawnych domach jedno- lub wielorodzinnych, które z czasem podzielono na mniejsze lokale mieszkalne.

W których rejonach szukać?

Obecnie widać choćby bardzo dużo takich ofert deweloperskich na terenie Krzyków. Dotyczy to szczególnie bardziej południowych fragmentów tej dzielnicy, gdzie deweloperzy chętnie inwestują i budują. Na takie propozycje można liczyć również na Fabrycznej, choćby w Leśnicy. Wreszcie ofert można upatrywać i na Psim Polu, gdzie wciąż pozostaje sporo niewykorzystanych terenów, więc deweloperzy podejmują się takich inwestycji w tamtym rejonie. Trudno natomiast upatrywać ofert mieszkań z ogródkiem bliżej centrum, gdzie dominuje jednak wyższa zabudowa i dostępne obszary są maksymalnie wykorzystywane pod kątem samych budynków.

O czym pamiętać, chcąc sprzedać mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu?

Chcesz sprzedać mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu? Warto, abyś wiedział, że teren zielony wyraźnie podnosi wartość nieruchomości i zwiększa jej atrakcyjność w gronie odbiorców. Oczywiście warunkiem jest to, że ogródek jest chociaż umiarkowanej wielkości i gwarantuje trochę prywatności. Z dużą dozą prawdopodobieństwa ogłoszenie wzbudzi spore zainteresowanie, gdyż obecnie liczne grono nabywców upatruje na rynku właśnie takich ofert.

Teren zielony podnosi wartość nieruchomości

Nie jest tajemnicą, że balkony czy tarasy przynależące do mieszkań zawsze podnoszą ich wartość rynkową, a w przypadku ogrodów, jest to widoczne w jeszcze większej skali. Dużo zależy od wielkości i układu ogrodu, lecz taki dodatek może zwiększać cenę lokalu nawet o kilkaset złotych za metr. Przy wycenie trzeba mieć zatem na uwadze, że lokum z ogródkiem będzie oszacowane wyraźnie droższe od mieszkania w podobnym standardzie i metrażu.

Czy będzie trudno o kupca?

O ile ogródek nie jest bardzo mały lub mocno odsłonięty na ulicę, to będzie stanowił element, który znacząco zwiększy atrakcyjność mieszkania. Aktualnie dużo nabywców upatruje takich ofert. Jest to związane nie tylko z chęcią posiadania obszaru do odpoczynku na świeżym powietrzu, ale i trendami ekologicznymi - dużo ludzi chce samodzielnie uprawiać rośliny, do czego potrzebny jest im ogródek. Sprzedaż takiego lokum nie powinna zatem stanowić problemu, podobnie jak uzyskanie za niego korzystnej ceny. Mieszkania na sprzedaż z ogródkiem we Wrocławiu są dostępne w różnych częściach miasta i są to w większości oferty od deweloperów, którzy aktualnie chętnie inwestują w takie lokale. Własny teren zielony daje sporo możliwości i pozwala odpocząć na łonie natury mimo życia na co dzień w dużym mieście. Zachęcamy zatem do zapoznania się z takimi ofertami z Wielkiej Giełdy Nieruchomości.