Mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu stanowią bardzo ciekawą okazję. Tutejszy rynek jest rozbudowany, a miejsce atrakcyjne do życia, przez co nie brakuje chętnych na wynajem czy kupno takich lokali. Tym samym można na nich sporo zarobić, a tutejsze nieruchomości mogą być do tego sprawdzonym rozwiązaniem na lokatę wolnego kapitału. Odpowiednie oferty znajdziesz z pomocą WGN.
Spis treści:
Dlaczego warto?
Szukaj z WGN
Specyfika miasta
Perspektywy na rynku pracy
Jak wybrać?
Wstępne założenia
Wybór rynku
Inne kryteria
Dlaczego warto zwrócić uwagę na mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu?
Mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu są coraz częściej poszukiwane. Inwestorzy spoglądają z zainteresowaniem na ten kierunek. Jest to powiązane z rozbudowanym rynkiem nieruchomości, jednocześnie tańszym niż ten w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Stwarza to okazję do poszukania zarobku lub ulokowania wolnych środków w inwestycji, która na pewno nie straci na wartości w nadchodzącym czasie. Przekonaj się, dlaczego warto skupić się właśnie na rejonie stolicy Dolnego Śląska.
Szukaj z WGN W bazie ogłoszeń WGN odnajdziesz dużą liczbę ofert dotyczących mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Pośród nich nie brakuje lokali, które będą atrakcyjne pod kątem inwestycyjnym. W intuicyjnej wyszukiwarce znajdują się liczne filtry, które pozwolą ograniczyć liczbę ofert, zawężając wybór do mieszkań, które wpisują się w określone i indywidualne kryteria. Zachęcamy również do skorzystania z naszego formularza do zgłoszenia chęci kupna lub sprzedaży nieruchomości, dzięki któremu możesz uzyskać wsparcie doradców WGN.
Historia i urok miasta
Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w kraju. Jego wizytówką jest gotycki Ratusz, ale wiele uroku można odnaleźć już na samych ulicach, szczególnie Starego Miasta. Znajduje się tu kilka uniwersytetów, co pozwala doświadczyć akademickiej atmosfery i sprawia, że w mieście można dostrzec energię licznie zgromadzonych, młodych ludzi. Miasto tętni życiem, posiada rozbudowaną ofertę kulturalną oraz handlowo-usługową, co czyni je naprawdę korzystnym miejscem do życia. Specyficzne dla Wrocławia jest jednocześnie to, że pomimo wielkomiejskiej charakterystyki, znajduje się tu dużo terenów zielonych. Sprzyja to odprężeniu i będzie dodatkowym atutem dla rodzin z dziećmi oraz osób lubiących aktywności fizyczne na świeżym powietrzu.
Atrakcyjne perspektywy na rynku pracy
Do rosnącej popularności Wrocławia jako miejsca do życia, przyczynia się również atrakcyjny rynek pracy. Ten dynamicznie się rozwija i nie jest jeszcze tak nasycony jak w innych dużych miastach w Polsce. Dlatego na przeprowadzkę w ten rejon kraju decyduje się dużo ludzi młodych oraz tych w sile wieku, którzy poszukują mieszkania do wynajęcia lub kupienia. Jest to jeden z powodów, dla których zdecydowanie warto rozważyć wybór mieszkań inwestycyjnych w tym regionie, ponieważ na pewno spotkają się z dużym zainteresowaniem.
Jak wybrać mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu?
Mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu mogą przyjmować różny charakter. Szczególnie jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę z inwestowaniem na tym rynku, warto trzymać się pewnych kluczowych zasad, które zwiększą szanse na powodzenie całej transakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest podejście do tego etapami, dzięki czemu nie zapomnisz o żadnym ważnym aspekcie.
fot. pexels.com
Wstępne założenia
Jeszcze przed rozpoczęciem oglądania ogłoszeń, warto się zastanowić, co będzie przeznaczeniem takiego lokalu mieszkalnego. Niektórzy traktują takie inwestycje jako lokatę kapitału, ponieważ nieruchomości nie tracą obecnie na wartości, a wręcz przeciwnie. Sam rynek jest do tego zdecydowanie odporny na wydarzenia społeczne i gospodarcze, co udowodniła sytuacja związana z kryzysem przy pandemii COVID-19. Obecnie dużo ludzi celuje jednak w takie mieszkania z myślą o uzyskaniu zarobku. Podstawowym pytaniem jest to, czy chce się zarobić na odsprzedaży mieszkania, czy jego wynajmowaniu. Pierwsze rozwiązanie pozwala szybciej wypracować zysk. Drugie ma bardziej długoterminowy charakter, ale może zapewnić dodatkowe źródło stałych dochodów, a w ostatecznym rozrachunku mieszkanie wciąż można sprzedać w przyszłości, osiągając jeszcze większe wpływy z całej inwestycji. Szczególnie w kontekście mieszkań kupowanych pod wynajem, od razu najlepiej jest określić grupę docelową. Studenci będą wypatrywać lokali dobrze skomunikowanych z uczelniami, pracujący single raczej czegoś w centrum, a z kolei małżeństwa z dziećmi poszukują zwykle spokojniejszej atmosfery i bliskości placów zabaw czy zaplecza edukacyjnego.
Wybór rynku
Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy kupić lokum z rynku pierwotnego, czy może wtórnego. Kupując mieszkanie z myślą o jego wynajmie, można pomyśleć o czymś od dewelopera - szybko znajdziesz wtedy chętnych, a sam lokal będzie jeszcze lepiej trzymał swoją wartość. Wielu inwestorów spogląda jednak również na segment wtórny. Można tam znaleźć ciekawe mieszkania do remontu, które można kupić taniej, a potem odnowić i sprzedać z zyskiem lub zacząć wynajmować.
Inne kryteria
Po podjęciu wcześniejszych decyzji można się skupić na precyzyjnych kryteriach dotyczących poszukiwanego lokalu. Podstawowym wyborem jest lokalizacja. Do celów inwestycyjnych zwykle najlepiej sprawdzają się mieszkania położone w atrakcyjnych dzielnicach, w których ceny utrzymują się na stałym poziomie lub rosną. We Wrocławiu może to być Śródmieście lub Krzyki, choć warto pamiętać również o dzielnicy Fabryczna, zwłaszcza w zakresie obszarów położonych bliżej centrum. Następnie dochodzi do tego charakterystyka mieszkania, czyli jego metraż, liczba pokoi czy nawet piętro, na którym się znajduje. Tutaj wszystko zależy tak naprawdę od określonej wcześniej grupy docelowej i przeznaczenia lokalu. Najpopularniejszym wyborem pozostają mieszkania 2-pokojowe, choć do celów inwestycyjnych sprawdzają się nawet dobrze zlokalizowane kawalerki. Mieszkania inwestycyjne we Wrocławiu są sprawdzonym kierunkiem, na którym trudno będzie stracić. Można na nich sporo zarobić, decydując się na odsprzedanie takich lokali lub ich wynajmowanie. Różnorodne propozycje mieszkań w stolicy Dolnego Śląska znajdziesz, korzystając m.in. z bazy WGN.