Mieszkania i apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu od lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Wrocław to bardzo przyjazne miasto, przez wiele osób nazywane kulturalną stolicą Europy. Jest zadbane, bogate kulturowo i posiada piękną architekturę. Tym samym to doskonałe miejsce do zamieszkania. Rynek nieruchomości w tym mieście to nie tylko typowe mieszkania w blokach, ale także luksusowe apartamentowce o różnym standardzie.

Spis treści
Dlaczego warto tu zamieszkać?
Jaki standard wybrać?
Lokalizacje
Ceny
Biuro nieruchomości

Dlaczego warto zamieszkać w jednym z wrocławskich mieszkań lub apartamentów?

Wrocław to zachwycające miejsce. Jest nie tylko pełne uroku, ale także bardzo intensywnie się rozwija, o czym świadczy bardzo atrakcyjny rynek nieruchomości, oferujący liczne mieszkania i apartamenty na sprzedaż. Co jeszcze wprawia w zachwyt zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Miasto Stu Mostów? Sprawdźcie sami!

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury

Wrocław może się poszczycić tytułem Europejskiej Stolicy Kultury. Miasto piastowało tę zaszczytną rolę w 2016 roku. Nie bez powodu. Ma bowiem do zaoferowania wiele różnych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednocześnie miasto prowadzi program grantów dla najbardziej interesujących projektów, sygnowanych logo ESK.

Miasto, które nigdy nie śpi

Każdego roku we Wrocławiu odbywa się wiele różnych imprez kulturalnych. Na tutejszym Rynku codzienne można odkrywać ciekawe atrakcje urozmaicające życie mieszkańcom i turystom. Można tutaj między innymi dobrze zjeść, pobawić się czy spędzić czas z przyjaciółmi. Każdy, niezależnie od swoich preferencji, może znaleźć tutaj coś wprost idealnego dla siebie.

Niebywała jakość oświetlenia

Wrocław nocą staje się magicznym miejscem. Wieczorne zwiedzanie warto rozpocząć od Hali Stulecia, gdzie można obejrzeć spektakl świateł i muzyki oraz zachwycić się fontanną multimedialną na Pergoli. Kolejną częścią takiego nocnego zwiedzania powinno być nadbrzeże Odry, w tym Most Zwierzyniecki, Grunwaldzki i Wybrzeże Wyspiańskiego. To wciąż nie wszystkie pięknie oświetlone punkty Wrocławia, a obowiązkowo należy odwiedzić także Ostrów Tumski, którego magii trudno się oprzeć. Ten niesamowity czar, który roztaczają wrocławskie światła, sprawia, że doskonale czują się tutaj zakochane pary. Stąd też Wrocław uznawany jest przez wielu za polskie miasto zakochanych. W mieście znajduje się wiele mostów, na których zakochani wieszają swoje kłódki, szczególnie Most Tumski, który nawet zyskał miano Mostu Zakochanych. Przez wzgląd na swoje ciekawe położenie miasto przyciąga do siebie także wszystkich szukających wodnych rozrywek. Rokrocznie odbywa się tutaj wiele spływów kajakowych, a dodatkowo miasto posiada jeden z największych Aquaparków na terenie Polski.

Wnętrze apartamentu
fot. pixabay.com

Innowacyjne kino i nowe horyzonty filmowe

Kinomani z całą pewnością powinni zakochać się we Wrocławiu. Jednym z najbardziej znanych wrocławskich festiwali jest T-mobile Nowe Horyzonty, a na stałe działa tam także kino o tej samej nazwie. W jego repertuarze znajdują się różne obrazy artystyczne, a do tego prowadzi się tam liczne debaty, warsztaty czy też przeglądy filmowe.

Siedziba muzycznej awangardy

Wrocław to nie tylko film, ale również muzyka. Tytuł Europejskiej Stolicy Kultury sprawił, że także na tę dziedzinę kultury i sztuki zaczęto bardziej zwracać uwagę. W związku z czym między innymi dokonano przebudowy i unowocześnienia teatru muzycznego Capitol. Powstało także Narodowe Form Muzyki. Co roku organizuje się tutaj między innymi prestiżowy festiwal muzyczny - World Music Days. Wrocław stanowi także ogromną gratkę dla wszystkich, którzy uwielbiają muzyczną awangardę.

Wrocławska literatura

Wszyscy Ci, którzy uwielbiają dobrą lekturą, również mogą znaleźć we Wrocławiu coś idealnego dla siebie. Odbywają się tam między innymi takie imprezy jak Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Festiwal Literatury Dziecięcej czy Europejska Noc Literatury. Na tego typu spotkaniach organizowane są różne warsztaty i konkursy oraz spotkania z autorami różnych książek.

Odnawianie starych wrocławskich osiedli

Wrocław stara się dbać o swoją ofertę mieszkaniową i prowadzi rewitalizacje wszystkich najbardziej zaniedbanych osiedli czy dzielnic, w tym między innymi Nadodrza, Leśnicy i Psiego Pola. Dodatkowo coraz większą popularnością cieszą się inwestycje w tereny poprzemysłowe i miejsca stanowiące pustostany. Tworzy się w nich nowoczesne mieszkania i różne lokale użytkowe. Rewitalizacja sprawia, że niektóre miejsca zyskują obecnie swoje drugie życie.

Rowerowy Wrocław

Stolica Dolnego Śląska stara się bardzo prężnie rozwijać pod kątem infrastruktury rowerowej. W tym celu na terenie miasta tworzy się stale nowe ścieżki rowerowe, powstają wypożyczalnie, parkingi i różne inne udogodnienia, które mają zwiększyć liczbę użytkowników jednośladów i ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Wszystko to wpisuje się w akcję Eko Wrocław, w myśl której rozwija się branża handmade, a ludzie mają coraz większą świadomość na temat zdrowego odżywiania się i wybierania bioproduktów. Bardzo dużą popularność zyskują różnego rodzaju ekologiczne jarmarki i inne tego typu przedsięwzięcia.

Smak wyśmienitego piwa

Wrocław jest także miejscem pełnych lokalnych browarni. Stale rozwijają się tu i powstają nowe lokale serwujące różnorakie piwa. Najstarszym miejscem tego typu jest Spiż, w której można spróbować różne rodzaje tego trunku, w tym jasne pełne, pszeniczne, ciemne, miodowe czy karmelowe. Ponadto we Wrocławiu organizuje się Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, na którym odnajdą się nawet najbardziej wyrafinowani degustatorzy.

Szybka droga na górskie szlaki

Wrocław to także idealny punkt wypadowy do długich górskich wędrówek. Jak się okazuje, można stąd już w niecałe dwie godziny znaleźć się na jednym z górskich szlaków i rozpocząć swoją wędrówkę. To aktywna forma wypoczynku, która posiada wielu zwolenników.

Widok na Ostrów Tumski we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Gdzie zamieszkać we Wrocławiu? Mieszkanie vs luksusowy apartament w centrum

Kiedy już ustaliliśmy, że Wrocław stanowi idealne miejsce do zamieszkania i rozwoju osobistego, warto pomyśleć nad tym, czy lepiej byłoby zamieszkać w mieszkaniu, czy w luksusowym apartamencie w centrum. Do tego celu warto przyjrzeć się takim aspektom, jak cena, lokalizacja i różne dodatkowe atrakcje.

Standard

 

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że apartamenty są znacznie droższe niż mieszkania, dlatego nie każdego stać na ich zakup. Jednakże istnieje pewna grupa osób, które wybierają tylko spośród tego rodzaju ofert. Z czym wiąże się mieszkanie w tak ekskluzywnym wnętrzu? Otóż warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • są one położone w lepszej lokalizacji, najczęściej w najbardziej prestiżowych, prężnie rozwijających się i zadbanych dzielnicach miasta. W ich pobliżu znajdują się zazwyczaj różnego rodzaju teatry, opery, muzea, kina, czy galerie sztuki;

  • nietypowa architektura – apartamentowce zazwyczaj znajdują się w ciekawych pod względem architektonicznym budynkach. Najczęściej są to kameralne, niewielkie budowle z zagospodarowanym zielonym dachem, recepcją w budynku i ochroną;

  • dodatkowe usługi – poza recepcją często dostępne są różnego rodzaju usługi dodatkowe, takie jak wyprowadzanie psa, pranie czy możliwość korzystania z przydomowego basenu, sauny lub siłowni.

Wybór apartamentu wiąże się z wyborem wyższego standardu pod wieloma różnymi względami. Jeśli zatem dysponujemy wystarczającą ilością środków finansowych, warto zastanowić się właśnie nad taką przestrzenią.

 

Lokalizacja

Wrocław uchodzi za jedno z najpiękniejszych polskich miast, w związku z czym warto w nim zamieszkać. Jest kilka dzielnic, które cieszą się szczególną popularnością. Należą do nich Fabryczna, Stare Miasto, Krzyki, Śródmieście oraz od niedawna Psie Pole. Przez wzgląd na fakt, że aktualnie Wrocław jest podzielony na wiele małych osiedli, ciężko byłoby dobrze się w nim odnaleźć, gdyby nie dzielnice. Jak wynika z opinii wrocławian, najchętniej polecaną do zamieszkania dzielnicą są Krzyki, położone w południowej części miasta. Docenia się ją przede wszystkim za dużą ilość terenów zielonych, przez co jest popularnym miejscem wypoczynku i codziennych spacerów. Jest to dzielnica, która wciąż intensywnie się rozwija, będąc miejscem licznych inwestycji mieszkaniowych. W przeprowadzonych dotychczas rankingach mieszkaniowych dobrze wypada również dzielnica Fabryczna i Psie Pole. Fabryczna jest doceniana za liczną zieleń, miłe sąsiedztwo, zadbaną okolicę, dużą ilość terenów dla dzieci i niskie ceny. Natomiast Psie Pole uchodzi za najbezpieczniejszą dzielnicę Wrocławia. Oczywiście im dalej od centrum miasta jest położona dana dzielnica, tym niższe są ceny nieruchomości.

Ceny

Ostatnie lata pokazują, że rynek nieruchomości klasy premium ma się naprawdę dobrze; nawet kryzys finansowy nie zmniejszył zainteresowania tego typu inwestycjami. Polacy, którzy cieszą się zasobnym portfelem, bardzo chętnie kupują luksusowe apartamenty. Mieszkania z tzw. wyższej półki mają bardzo dużą szansę rozwoju i ogromne perspektywy na przyszłość. Czynniki, które sprawiają, że ceny apartamentów są tak wysokie, to przede wszystkim ich niezmiernie dobra lokalizacja. Są one bowiem zazwyczaj położone w centrach dużych miast, a jak wiadomo im bliżej centrum czy głównych punktów w mieście jest umiejscowiona dana nieruchomość, tym jej cena jest odpowiednio wyższa. Kolejną kwestię stanowi wysoki standard mieszkania, a w związku z tym deweloperzy coraz częściej stosują w apartamentach nowoczesne technologie i różne inteligentne rozwiązania, jak też usługi concierge. Najczęściej umieszczają w nich także różne rozrywki, np. budując w budynku apartamentowca basen, z którego mogą korzystać wszyscy jego mieszkańcy. Z kolei Ci, którzy szukają prestiżowego apartamentu na terenie metropolii chcą, aby zapewniła im ona prywatność i intymność. W związku z czym apartamenty, które są położone w wieżowcach na ostatnich piętrach niejednokrotnie kosztują znacznie więcej niż te na najniższych kondygnacjach. Na terenie Polski najwyższe ceny osiągają apartamenty sprzedawane na terenie Warszawy, zwłaszcza w jej sercu. Jednakże apartament zakupiony w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu to także ogromny wydatek. Rekordowe ceny osiągają szczególnie te nieruchomości, które są umieszczone w pobliżu rynków i głównych arterii miejskich. Ich ceny mogą sięgać nawet 35 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Nowoczesny apartament
fot. pixabay.com

Pośrednicy w sprzedaży apartamentów i mieszkań we Wrocławiu

 

Biuro nieruchomości, z którym zdecydujesz się współpracować szukając mieszkania na sprzedaż w Łodzi, w dzielnicy Widzew, powinno być przede wszystkim jak najbardziej wiarygodne, aby wszystkie, zawierane za jego pośrednictwem transakcje były w pełni bezpieczne dla obu stron, zarówno kupujących, jak też sprzedających. Żeby mogło tak być, warto korzystać jedynie z usług biur, które posiadają naprawdę ugruntowaną pozycję na rynku i nienaganną opinię swoich dotychczasowych klientów.

W Łodzi działa wielu pośredników nieruchomości, jednakże największym z nich i najbardziej cenionym na polskim rynku jest Wielka Giełda Nieruchomości. Istnieją liczne elementy, które wyróżniają to biuro. Należy do nich między innymi:

  • skuteczność prowadzonych działań – gwarancja najszybszej sprzedaży praktycznie każdej łódzkiej nieruchomości i indywidualnego podejścia do swoich konsumentów;

  • gwarancja jakości – bycie liderem zobowiązuje, w związku z czym WGN daje swoim klientom pełną gwarancję satysfakcji z jakości wszystkich świadczonych przez nasze biuro usług;

  • wiedza techniczna i doświadczenie – długoletnie doświadczenie na rynku łódzkich nieruchomości sprawia, że jesteśmy w stanie doradzić Państwu w różnorakich aspektach technicznych;

  • wsparcie prawne.

Marka WGN skierowana jest do nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze biuro nieruchomości posiada w swojej ofercie, nie tylko różnego rodzaju mieszkania, ale również lokale komercyjne czy też domy wolnostojące przeznaczone na sprzedaż lub pod wynajem. Długoletnia tradycja marki WGN i zatrudniani przez nas profesjonaliści stanowią o wciąż rosnącym prestiżu naszej firmy. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i kontaktu z pracownikami naszego łódzkiego oddziału!