Mieszkania na Karłowicach we Wrocławiu to ciekawa i tańsza alternatywa dla bardziej oddalonych osiedli ze Śródmieścia. Obszar ten znajduje się tuż za wspomnianą dzielnicą, rozpoczynając granice Psiego Pola. W odróżnieniu od raczej peryferyjnych fragmentów tej części Wrocławia, można tu liczyć na naprawdę komfortowy dojazd do centrum. Sama okolica jest przy tym spokojna i na co dzień jak najbardziej komfortowa pod względem mieszkalnym. Propozycje lokali w tym miejscu znajdziesz na WGN.

Spis treści
Dlaczego warto zainteresować się tą okolicą?
Nowe lokale
W tym miejscu możesz znaleźć lokum willowe

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami na sprzedaż na Karłowicach we Wrocławiu?

Mieszkania na sprzedaż na Karłowicach we Wrocławiu to atrakcyjne oferty dla osób, które chcą zamieszkać w spokojnej okolicy, ale z gwarancją dobrego dojazdu do centrum miasta. Choć osiedle znajduje się już na terenie dzielnicy Psie Pole, słynącego z problemów komunikacyjnych, to nie dotyczą one tego rejonu. Charakterystyka jest tu zatem podobna do części bardziej oddalonych fragmentów Śródmieścia. Tymczasem odczuwalnie niższe będą ceny, które trzeba tu zapłacić za lokum. Atrakcyjność cenowa i lokalizacja sprawiają, iż jest to obszar warty rozważenia w kontekście inwestycji w nieruchomości.

Spokojne i ciche osiedle

Rozpoczynające się tuż za granicą Śródmieścia osiedle, zdecydowanie można zaliczyć do tych na mapie Wrocławia, w których panuje cisza i spokój. Przy fragmencie Starej Odry znajduje się Park Jana Kasprowicza, a w całej okolicy jest zresztą bardzo zielono. Przy północnej granicy osiedla można również udać się do Parku Marii Dąbrowskiej, a kawałek dalej zaczyna się większy obszar leśny. Na miejscu znajdziesz przy tym przedszkola i szkoły. To świetna lokalizacja dla rodzin z dziećmi. W obrębie Karłowic ulokowanych jest kilka większych marketów, a na granicy osiedla zlokalizowane jest duże centrum handlowe Korona.

Dobry dojazd do centrum

Jednym z kluczowych atutów tego miejsca jest naprawdę dobre połączenie z centrum. Choć w przypadku Psiego Pola zwykle jest to mankament, to mowa tu o osiedlu znajdującym się tuż za Śródmieściem. Dystans nie jest zatem zbyt duży, a do tego w odróżnieniu od innych części tej dzielnicy, dojeżdża tu tramwaj. Rzecz jasna można też swobodnie korzystać z autobusów czy własnego pojazdu, docierając w centralne rejony miasta w około 30 minut.

Niższe ceny niż na wielu osiedlach Śródmieścia

Patrząc na charakterystykę Karłowic nie trudno znaleźć wiele punktów wspólnych z nieco dalszymi osiedlami ze Śródmieścia, takimi jak Biskupin, Sępolno, Zalesie czy Zacisze. Wszystkie te rejony są raczej spokojne, z niską zabudową i mnóstwem terenów zielonych. Praktyka pokazuje, że pod względem dojazdu do centrum, Karłowice nie ustępują za bardzo tym obszarom. To zatem ciekawa alternatywa, zwłaszcza, gdy spojrzy się na kwestię cen. We wspomnianych częściach Śródmieścia trzeba się liczyć z wydatkiem zwykle powyżej 8500 zł/m2, podczas gdy na Karłowicach i w okolicach tego osiedla, stawki oscylują w okolicach 7000 zł/m2, a nawet niższych, gdy mowa o lokalach o większych metrażu (powyżej 80m2). To wyraźne różnice, tymczasem sama okolica może być łudząco podobna.

Optymalna lokata kapitału

Analizując atuty i specyfikę tej części Wrocławia łatwo zauważyć, że jest to ciekawy obszar pod kątem inwestycji. Osoby nie decydujące się lokować kapitału w nieruchomości w centrum, poszukują obszarów spokojniejszych, ale z odpowiednią infrastrukturą i dobrymi połączeniami komunikacyjnymi. Karłowice doskonale się w to wpisują, a do tego ceny mieszkań w tej okolicy nie są jeszcze wygórowane, choć w przyszłości mogą pójść w górę. Jest tu zatem spory potencjał zarobkowy, zwłaszcza, że w razie czego nie powinno również zabraknąć chętnych na wynajem. Przy maksymalnie 30-minutowym dojeździe do centrum, wynajęciem takiego lokalu z pewnością mogą być zainteresowani choćby studenci.

Klucz do mieszkania we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Co z nowymi mieszkaniami na Karłowicach we Wrocławiu?

Z uwagi na duże zainteresowanie tym rejonem miasta, deweloperzy przygotowują też nowe mieszkania na Karłowicach we Wrocławiu. Już teraz jest to jedno z najbardziej zaludnionych osiedli, co obrazuje jaki jest popyt na lokale mieszkalne w tej okolicy. Jednocześnie jest to dość duży obszar, zatem nie można tu mówić o tłoku czy samym braku terenów pod kolejne budynki. Z perspektywy inwestycji budowalnych jest to zatem bardzo interesujące miejsce na mapie stolicy Dolnego Śląska.

Duży popyt na lokale mieszkalne

Duże zapotrzebowanie na miejsca mieszkalne w tej okolicy widać już po tym, że osiedle administracyjne Karłowice-Różanka miało według danych na koniec 2019 roku jedną z największych liczb osób zameldowanych (na stałe i tymczasowo). Zauważalne jest zatem, że dużo ludzi chce tam mieszkać, a co za tym idzie kupić czy chociaż wynająć mieszkanie. Deweloperzy dostrzegają ten popyt, więc jest to osiedle zaliczające się do tych, gdzie podejmuje się sporo inwestycji. Starają się też oni wpasować w specyfikę tego obszaru, z dominującą niską zabudową, zatem nie pojawiają się tam kolosalne bloki, lecz takie odpowiadające rozmiarem całej okolicy. Z powodzeniem możesz zatem szukać ofert nowych lokali w tej okolicy, które są szczególnie doceniane przez nabywców.

Na Karłowicach we Wrocławiu znajdziesz mieszkanie willowe

Karłowice to jeden z tych rejonów Wrocławia, w którym możesz kupić nawet mieszkanie willowe. Panuje tu raczej niska zabudowa, wśród której znajdują się poniemieckie wille, obecnie chętnie odnawiane i dzielone na lokale na sprzedaż lub do wynajęcia. Oprócz tego deweloperzy opracowują od czasu do czasu projekty budynków o podwyższonym standardzie, gdzie można zakupić dość luksusowe mieszkania. Atutem takiego lokum jest najczęściej spory metraż, eleganckie wnętrze i dostęp do ogródka lub przynajmniej sporego balkonu.

Zabudowa tego typu w tej okolicy. Jakie są atuty takich lokali?

W rejonie dużo jest domów jednorodzinnych i szeregowców, a do tego jest to jedna z tych lokalizacji w której widoczne są wille poniemieckie. Tego typu zabudowa jest łatwa do podzielenia na kilkupokojowe lokale, odpowiadające standardom willi miejskich. Odznaczają się one zwykle większym metrażem niż nowe mieszkania, co daje duży komfort i swobodę. Powinny się także charakteryzować odpowiednim standardem, klasyfikowanym często nawet jako ten podwyższony. Zwykle atutem jest do tego dostęp do ogródka lub przynajmniej tarasu czy obszernego balkonu. Sprzyja to wypoczynkowi na świeżym powietrzu i jest ważne choćby dla małżeństw z dziećmi. Na potrzeby takich klientów starają się odpowiadać również deweloperzy. Coraz popularniejsze stają się inwestycje w kameralne segmenty, do których przynależy właśnie wydzielony ogród. Takie lokale nie zawsze odpowiadają może standardowym willowym, lecz są do nich mocno zbliżone. Mieszkania na Karłowicach we Wrocławiu będą dobrym wyborem dla osób poszukujących ciszy oraz spokoju. Jednocześnie obszar ten jest dobrze skomunikowany z centrum miasta, co stanowi jego dodatkowy atut. Dzięki temu rejon ten odpowiedni jest nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i młodych par czy nawet singli, którzy chcą na co dzień uniknąć zgiełku dużego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami mieszkań w tej okolicy od WGN!