Oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki od lat ciszą się dużą popularnością. Jest to spowodowane charakterem osiedla, bliskością terenów zielonych oraz bardzo korzystną lokalizacją. Sprawdzamy jak wygląda dostępność lokali oraz czego poszukują nabywcy.

Spis treści:

  1. Charakterystyka dzielnicy

  2. Koszty

  3. Lokale w inwestycjach deweloperskich

  4. Korzystne położenie

  5. Nowoczesne budynki

Mieszkanie na sprzedaż Wrocław Kuźniki- opis osiedla

Rozważając oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki warto poznać charakter tego osiedla. Kuźniki znajdują się w zachodniej części Wrocławia, w byłej dzielnicy Fabryczna a granicach miasta są od 1928 roku. Od południa i północy oddzielone są liniami kolejowymi nr 273 Wrocław - Szczecin od północy i nr 275 Wrocław - Gubinek od południa, krzyżującymi się na wschodzie osiedla. Od zachodu granicę stanowi rzeka Ślęza. Od południa Kuźniki graniczą z osiedlem Nowy Dwór. Na północny zachód od Kuźnik, oddzielone linią kolejową głogowską (mieści się tu na niej stacja Wrocław Kuźniki), leży osiedle Gądów Mały.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy LEGNICA

 

Główna część osiedla składa się z małych, 4-piętrowych bloków, wybudowanych około roku 1980, dlatego też spośród ofert mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki dominują te z rynku wtórnego. Na osiedlu są również grupy domków jednorodzinnych i szeregowców. Główne ulice to: Żernicka, Hermanowska, Sarbinowska, Koszalińska, Dźwirzyńska, Majakowskiego, Międzyzdrojska oraz Kołobrzeska.

Ceny lokali

Eksperci WGN zauważają, że ceny mieszkań w dużych miastach nie spadają. Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki nie stanowią wyjątku. Na taką sytuacje wpływa się bardzo wiele czynników - przede wszystkim rosnąca cena materiałów budowlanych. Ponadto, rosną także wynagrodzenia w branży budowlanej, która narzeka na brak rąk do pracy. Nie wolno zapominać także o tym, że na terenie Wrocławia zaczyna brakować działek budowlanych, a za atrakcyjne lokalizacje trzeba zazwyczaj dużo zapłacić. Ceny mieszkań n sprzedaż we Wrocławiu na Kuźnikach z rynku pierwotnego oscylują na poziomie 7500 zł. za mkw. Jest to średnia stawka jak na Wrocław - na Nadodrzu na przykład zapłacimy za mkw. ok. 10000 zł, a na Szczepinie ok. 9500 zł.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki- rynek pierwotny

Pomimo charakteru zabudowy osiedla na rynku pojawiają się oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki pochodzące z rynku pierwotnego. Przykład może stanowić inwestycja Sarbinowska, która powstanie przy ul. Sarbinowskiej w zachodniej części Wrocławia składać się będzie  z zespołu 2 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, o wysokości czterech i pięciu kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej, z cichobieżnymi windami poruszającymi się pomiędzy wszystkimi kondygnacjami.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Lubin

 

Łącznie zaprojektowano 96 mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki, w tym 1, 2, 3, 4 - pokojowych o pow. od 31 m2 do 68 m2 oraz mieszkania  z antresolą o pow. od 79 m2 do 107 m2 – wszystkie z balkonami lub tarasami. Lokale zaprojektowano zarówno z oddzielną kuchnią, typową dla tradycyjnych rozkładów mieszkań, jak i aneksem kuchennym połączonym z pokojem dziennym, dzięki czemu mieszkania wydają się większe i bardziej przestronne. Pod każdym z budynków zostanie wybudowany garaż podziemny oraz komórki lokatorskie.

Dodatkowe udogodnienia

Decydując się na mieszkanie na sprzedaż Wrocław Kuźniki z rynku pierwotnego możemy liczyć na dodatkowe udogodnienia. Na przykład na terenie wspomnianej inwestycji powstanie 80 naziemnych miejsc postojowych, stojaki rowerowe, plac zabaw, a teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią parkową. 

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki oddawane będą w standardzie deweloperskim podwyższonym, tzn.: ściany i sufity gładkie tynkowane, parapety z konglomeratu marmurowego, grzejniki panelowe konwektorowe z termostatami, okna z nawietrzakami, rolety zewnętrzne na wszystkich kondygnacjach, drzwi wejściowe do mieszkań o odporności na włamania klasy C, instalacja elektryczna (z osprzętem), hydrauliczna, teletechniczna, domofonowa.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki- zalety lokalizacji

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki charakteryzują się bardzo komfortową lokalizacją. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Las Kuźnicki, Park Tysiąclecia, tor wrotkarski oraz duży placu zabaw "Kuźnia Piratów". Tereny zielone zapewnią mieszkańcom zarówno aktywność sportową, jak i odpoczynek.  W pobliżu znajdują się także: szkoła, przedszkole, przychodnia, apteka, salony fryzjerskie i kosmetyczne, dyskont PoloMarket, sklepy osiedlowe, restauracje i kościół.

Skomunikowanie z centrum

Niewątpliwą zaletą mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki jest dobra komunikacja z resztą miasta poprzez komunikację miejską, sąsiadujący Dworzec Kolejowy Wrocław Kuźniki oraz Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8). W odległości 3 km znajduje się Centrum Handlowe Magnolia, Fashion Outlet  i Stadion Miejski z licznymi atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci.

Współczesna architektura

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki pochodzące z rynku pierwotnego wyróżniają się na tle osiedla nowoczesną, minimalistyczną architekturą. Doskonałym przykładem jest „Osiedle Kuźniki” znajdujące się przy ul. Hermanowskiej. Teren inwestycji obejmuje budowę trzech budynków wielorodzinnych A, B oraz C, pięciopiętrowych wraz z garażami podziemnymi oraz z infrastrukturą towarzyszącą. Budynek A – budowany będzie jako pierwszy, powstanie w nim 35 mieszkań. W budynku B powstanie 30 mieszkań, natomiast Budynek C będzie mieścił 110 lokali.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Ełk, Osiedle Tuwima

 

 

Łącznie, w trzech budynkach zaprojektowano 175 mieszkań o powierzchni od 32 do 67 metrów kwadratowych, 154 komórki lokatorskie, 14 garaży indywidualnych, 81 miejsc postojowych w garażach podziemnych. Ponadto, na terenie Inwestycji zaplanowanych zostało 81 zewnętrznych miejsc postojowych. W parterze budynków znajdować się będą wiatrołapy, komórki lokatorskie, wózkownie i rowerownia. Pod każdym z budynków powstanie garaż podziemny, których dachy zaprojektowano jako zielone tarasy, pełniąc tym samym częściowo funkcję ogródków dla mieszkań zlokalizowanych na poziomie 1-go piętra.

Pozostałe mieszkania na sprzedaż Wrocław Kuźniki posiadać będą przestronne balkony, których forma i kształt będą jednocześnie stanowić cechę charakterystyczną całego osiedla. Na terenie osiedla zaprojektowano wspólny plac zabaw. Inwestycja i jej cała infrastruktura wykończona będzie zielenią w postaci uporządkowanych trawników, tworząc tzw. Woonerf z alejkami osiedlowymi i miejscami relaksu.

Podsumowanie

Oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław Kuźniki są warte uwagi szczególnie ze względu na lokalizacje. Osiedle Kuźniki zlokalizowane jest w zachodniej części Wrocławia. Na najbliższe sąsiedztwo składa się niewysoka zabudowa wielorodzinna, zabudowa szeregowa oraz jednorodzinna. Tuż obok nowych inwestycji znajdują się przedszkola, szkoły: podstawowa i gimnazjum. Okolica obfituje w liczne punkty usługowe i handlowe, zielone skwerki i siłownię zewnętrzną. Dogodną komunikację z resztą miasta zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dla niezmotoryzowanych kursują autobusy linii 126, 149, 122. Okolica wyróżnia się na mapie miasta, głównie ze względu na dużą ilość terenów zielonych takich jak Las Leśnicki czy Las Ratyński. Wschodnia granica tej dzielnicy przebiega wzdłuż Odry. Ceniący sobie zdrowy tryb życia znajdą tu wiele obiektów sportowych jak Centrum Basenowo – Sportowe czy liczne orliki, kluby fitness i siłownie.