Mieszkania 4 pokojowe we Wrocławiu, jak i w innych większych polskich miastach powstają zarówno w nowych inwestycjach deweloperskich, a także pojawiają się na rynku wtórnym, szczególnie w zabytkowych kamienicach. Takie lokale dają wiele możliwości, głównie inwestycyjnych, ponieważ mogą być skierowane do wielu odbiorców.

 

SPIS TREŚCI

Idealne dla młodych ludzi
Pomoc specjalistów
Marzenie wielu rodzin
Najem krótkoterminowy
Reprezentacyjna siedziba firmy

 

 

Mieszkanie 4 pokoje we Wrocławiu- popularne wśród studentów

Mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu, które jest miastem akademickim może być doskonałą inwestycjom. Lokal podzielony na pokoje, a nawet łóżka na pewno zainteresuje studentów, którzy co roku przybywają do miasta. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdym większym mieście, które posiada uczelnie lub ich filie. Jeśli lokal znajduje się w dobrej lokalizacji, blisko ośrodków akademickich i centrum wynajem takiego obiektu nie będzie problemem. Wszyscy analitycy rynku nieruchomości zgodnie zauważają, że studenci są specyficzną grupą najemców. Młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do większego miasta najczęściej dysponują ograniczonym budżetem dlatego wybierają wynajem pojedynczego pokoju lub współdzielenie go z innymi osobami. Studenci często szukają większego lokalu, który mogą wynająć razem w przyjaciółmi. Taka sytuacja jest korzystna dla inwestora ze względu na oszczędność czasu, ponieważ od razu wynajmuje cały lokal, najczęściej podpisując umowę z jedną osobą, która jest za niego odpowiedzialna. Jest to także rodzaj zabezpieczania, ponieważ w razie jakichkolwiek problemów do odpowiedzialności pociągnięta jest tylko jedna osoba, która podpisała umowę najmu. W takiej sytuacji właściciel mieszkania nie musi szukać kolejnych osób do wynajęcia poszczególnych pokoi. Jednak jest to rozwiązanie mniej opłacalne finansowo. Obecnie koszty wynajęcia mieszkania 4 pokojowego we Wrocławiu oscylują od ok. 1800 do nawet 16000 za luksusowy penhause z siłownią i basenem w jednym z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych wrocławskich apartamentowców. Jednak wynajęcie pokoju w stolicy Dolnego Śląska to średnio koszt ok. 950 zł, więc mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu może zarobić średnio 3800 zł. Oczywiście są to średnie, szacunkowe kwoty, które zależą od wielu czynników. Najważniejszymi z nich jest: lokalizacja, standard lokalu oraz rodzaju budynku w jakim się znajdują. Należy również podkreślić, że studenci jako duża grupa wynajmujących na przestrzeni lat zmienili swoje preferencje. Dla młodych osób coraz ważniejszy jest standard lokalu oraz dodatkowe udogodnienia. Są w stanie zrezygnować z mieszkania w ścisłym centrum, ale w bliskiej okolicy musi być przystanek autobusowy lub tramwajowy. Jeśli lokal znajduje się na wyższej kondygnacji powinna być winda. Najemcy zwracają również uwagę czy jest miejsce, gdzie mogą przechowywać rower oraz czy jest ogólnodostępny parking. Ten ostatni jest bardzo ważny szczególnie w kontekście dużych mieszkań, w których mieszka kilka osób. Statystycznie co najmniej jedna z nich będzie potrzebować miejsca parkingowego. Szukając lokalu, który ma być inwestycją warto zwrócić uwagę na takie szczegóły. Jest to ważne szczególnie ze względów finansowych. Atrakcyjne mieszczenie, niekoniecznie w wysokim standardzie, ale np. w dobrej lokalizacji szybko będzie znajdować najemców, co oznacza, że czas przestoju i braku pieniędzy z wynajmu będzie maksymalnie ograniczony.

Profesjonalna pomoc przy wynajmie

Jednak wynajem mieszkania 4 pokojowego we Wrocławiu na pokoje lub miejsca w pokojach jest kłopotliwe i absorbujące. Należy brać pod uwagę dużą rotację lokatorów i rozproszenie odpowiedzialności w przypadku uszkodzeń części wspólnych. Jednak na rynku jest coraz więcej profesjonalnych firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, poszukiwaniem najemców i dbaniem o kontakty z nimi. Co ważne, zabezpieczają oni właściciela odpowiednimi umowami i wsparciem podczas okresu najmu. W takim przypadku inwestor nie musi martwić się o bieżące naprawy i wynajem. Otrzymuje stały, comiesięczny dochód pomniejszony o prowizję operatora. Z punktu widzenia inwestora jest to kuszące rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić dużo czasu. Mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu może być wynajmowane nawet dla ośmiu osób (4 dwuosobowe pokoje), więc statystycznie rotacja lokatorów będzie spora. Co oznacza, częste wystawienie ogłoszeń, odbieranie telefonów oraz prezentacje lokalu, co jest czasochłonne. Ponadto firma profesjonalnie zajmująca się zarządzaniem odpowiednio stargetuje ofertę pod konkretną grupę docelową dzięki czemu szybciej znajdzie nowego najemcę.

Mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu- idealna oferta dla całej rodziny

Od lat istnieje stereotyp, że rodziny z dziećmi lub te wielopokoleniowe wybierają domy na obrzeżach dużych miast. Jednak mieszkania 4 pokojowe we Wrocławiu i innych większych miastach cieszą się dużą popularnością wśród tej grupy. Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania na wsi w domu, który wymaga poświecenia czasu oraz regularnych remontów i konserwacji. Dlatego też wybierają duże lokale w mieście, ale blisko terenów zielonych, szkół, przedszkoli i z dogodnym dojazdem. Często ceny mieszkań 4 pokojowych we Wrocławiu, które spełniają te wszystkie kryteria są zbliżone do cen domów na obrzeżach miasta. Jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji nabywców. Lokale znajdujące się w mieście potrafią łączyć ciszę, dobrą infrastrukturę i dogodny dojazd do ścisłego centrum. Doskonałym przykładem może być wrocławska Wielka Wyspa, dzielnice takie jak: Biskupin, Sępolno, Zacisze, Zalesie, Bartoszowice oraz Dąbie. W tych częściach miasta bez problemu znajdziemy mieszkanie 4 pokojowe we Wrocławiu, które będzie otoczone zielenią a mieszkańcom zapewni ciszę przy jednoczesnej bliskości przedszkoli, szkół, punktów handlowych i usługowych. Natomiast dojazd z tej części miasta do rynku zajmuje kilkanaście minut, zarówno samochodem, jak i komunikacjom miejską. Jest to połączenie zalet mieszkania na obrzeżach z możliwościami jakie zapewnia miasto. Duże lokale są często wybierane przez młode rodziny, ponieważ jest to inwestycja na lata. W 4 pokojowym mieszkaniu we Wrocławiu może swobodnie mieszkać wielopokoleniowa rodzina, zarówno z dziećmi w wieku przedszkolnym, studentami, pracującymi rodzicami oraz dziadkami.

Duże mieszkanie – duże możliwości

4 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu będzie cieszyło się zainteresowaniem nie tylko wśród studentów czy rodzin, lecz także wśród rosnącej grupy pracowników fizycznych z zagranicy. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie coraz więcej firm decyduje się na sprowadzanie pracowników z zagranicy. Szacuje się, że w stolicy Dolnego Śląska liczącej około 650 tysięcy mieszkańców mieszka od 50 do nawet 100 tysięcy Ukraińców, którzy stanowią największą grupę zagranicznych pracowników. Zakwaterowaniem takich osób zajmują się najczęściej wykwalifikowane firmy, które chętnie wynajmują duże mieszkania. Pomimo że dla samych pracowników jest to przeważnie najem krótkoterminowy (duży odsetek stanowią pracownicy sezonowi) to właściciel mieszkania podpisuje długoterminową umowę właśnie z firmą zarządzającą. W takim przypadku standard mieszkania schodzi na dalszy plan a dostosowanie lokalu do specyfiki takiego wynajmu jest stosunkowo niewielkim nakładem finansowym.

4 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu dla firmy z potencjałem

Przestronne, 4 pokojowe mieszkanie we Wrocławiu coraz częściej zmieniają się w siedziby firm. Takie lokale bez trudu znajdziemy w reprezentacyjnych kamienicach w ścisłym centrum. Elegancki budynek i doskonała lokalizacja np. z widokiem na wrocławski rynek wpływa na postrzeganie firmy przez inwestorów, partnerów biznesowych czy potencjalnych kontrahentów i buduje pożądany wizerunek przedsiębiorstwa. Kancelarie prawne, notarialne, biura podatkowe czy pracownie architektoniczne od lat mają swoje siedziby właśnie w takich obiektach. Jednak w ostatnim czasie zauważalnym trendem jest, że do tej grupy dołączyły także start-upy, ekskluzywne butiki czy atelier projektantów. Przestronne lokale w zabytkowych kamienicach dysponują ogromnym potencjałem, nie tylko ze względów reprezentacyjnych. Dzięki nowoczesnym technologiom i dobremu projektowi architektonicznemu może tam powstać niezwykłe wnętrze, które nie tylko stanie się praktyczną powierzchnią biurową, ale także wizytówką firmy, która będzie ją wyróżniać na tle konkurencji. Dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu przestrzeni w takim lokalu może także powstać gabinet lekarski czy kosmetyczny. Nowoczesne firmy wiedzą jak ważny jest wizerunek dlatego odpowiednia siedziba będąca wizytówką jest bardzo ważna, bo przecież pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Aranżacja takiego wnętrza jest podstawą sukcesu. Przeobrażenie 4 pokojowego mieszkania we Wrocławiu wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem i musi zostać ściśle dopasowane do charakteru firmy, której ma być siedzibą. W większości przypadków niezbędny jest gruntowny remont łącznie z wymianą instalacji i zmianą układu pomieszczenie. Najczęściej cały proces rozpoczyna się od usunięcia wszystkiego i pozostawieniu jedynie ścian nośnych. Każda firma ze względu na swój indywidualny charakter i branżę potrzebuje innej przestrzeni. Inne potrzeby ma ekskluzywne atelier a inne start-up związany z nowymi technologiami, szczególnie z branży IT. Dlatego tak istotny jest dobór lokalu pod konkretne oczekiwania. Należy jednak pamiętać o potencjale jakim dysponują lokale w zabytkowych kamienicach. Mimo że ich adaptacja na potrzeby konkretnej firmy może wydawać się nie tylko pracochłonna, lecz także wymagająca dużych nakładów finansowych oraz czasowych. Jednak efekt finalny takie przedsięwzięcia z pewnością będzie tego wart.

4 pokojowe mieszkania we Wrocławiu są skierowane do wielu grup odbiorców. Choć stanowią niewielki procent lokali dostępnych na rynku (dominują te dwu i trzypokojowe) są dobrą lokatą kapitału szczególnie w dużych rozwijających się miastach. Studenci, duże rodziny, pracownicy sezonowi czy przedsiębiorcy szukający siedzimy dla swojej firmy poszukują właśnie takich lokali. Choć z pozoru cały proces logistyczny może wydawać się czasochłonny i skomplikowany warto rozważyć taką opcję jako formę inwestycji. Szczególnie że dzięki pomocy fachowców (np. profesjonalnych agentów obrotu nieruchomościami) zarządzanie taki mieszkaniem staje się zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Co więcej, należy pamiętać, że w wielu przypadkach istnieje możliwość podziału takiego lokalu na dwa mniejsze. Jest to popularne rozwiązanie w procesie flippingu, który polega na kupnie nieruchomości, przeprowadzeniu remontu i sprzedaniu z zyskiem.

 Sandra Wolna WGN