Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż zyskują na popularności wśród kupujących. Poza obrzeżami stolicy Dolnego Śląska przybywa atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych, które w szybkim tempie znajdują swoich właścicieli.

Spis treści:
Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż - mieszkania pod Wrocławiem bardziej atrakcyjne niż mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu?
Zalety i wady mieszkań we Wrocławiu
Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu nie dla każdego
Bogata oferta nie tylko w granicach miasta
Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż - atrakcyjna oferta deweloperów

Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż - mieszkania pod Wrocławiem bardziej atrakcyjne niż mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu?

Oferta mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu jest bardzo atrakcyjna i różnorodna. W ciągu ostatnich kilku lat przybyło inwestycji deweloperskich. Duży popyt na mieszkania we Wrocławiu stale napędza deweloperów do kolejnych projektów mieszkaniowych. Pomimo epidemii koronawirusa w Polsce, która zachwiała krajową gospodarką, rynek nieruchomości zdaje się radzić sobie dobrze. Sektor mieszkaniowy stale notuje duże zainteresowanie ofertą mieszkań z rynku pierwotnego wśród kupujących. Nie dziwi więc, że pomimo niejasnej sytuacji gospodarczej, deweloperzy nie zamierzają zwalniać tempa.
O ile stałe zwiększanie się ilości mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu nikogo nie powinien dziwić, o tyle zaskakujący jest dynamiczny przyrost projektów mieszkaniowych poza granicami miasta. Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż spotykają się z coraz większym zainteresowaniem a oddane do użytku inwestycje nie pozostają długo bez nowych właścicieli.

Zalety i wady mieszkań we Wrocławiu

Mieszkania na sprzedaż pod Wrocławiem mają swoje zalety. Przede wszystkim należy wspomnieć o cenie, która zazwyczaj jest dużo korzystniejsza, niż za mieszkania we Wrocławiu na sprzedaż. Nie jest to oczywiście regułą, gdyż czasem ceny za mieszkania poza miastem dorównują tym we Wrocławiu, jednak jest ich stosunkowo niewiele.
W sytuacji, gdy cena mieszkania na sprzedaż jest decydująca, kupujący ma dwie możliwości. Może kupić za miastem tańsze mieszkanie, dzięki czemu w jego kieszeni pozostaną jeszcze wolne środki finansowe, które będzie mógł przeznaczyć na wykończenie mieszkania itp. Drugą możliwością jest zakup większego mieszkania w tej samej cenie, co znacznie mniejsze w mieście.

Kolejną zaletą mieszkań pod Wrocławiem na sprzedaż jest ich okolica - zazwyczaj spokojna, oferująca możliwość korzystania z licznych terenów zielonych. Coraz częściej dla kupujących aspekt ten ma duże znaczenie, gdyż po intensywnym dniu w pracy chcą oni odpocząć w zaciszu własnego mieszkania. Tereny zielone oznaczają także miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, bez konieczności wybierania się na wycieczki, by odpocząć od miejskiego betonu.

Przestrzeń do parkowania to kolejna zaleta mieszkań położonych poza miastem. W centrum Wrocławia możemy już mówić o sporych trudnościach przy znalezieniu miejsca do parkowania. Przykładem mogą być budynki mieszkalne zlokalizowane na Krzykach przy ulicy Swobodnej czy Gwiaździstej, gdzie w ciągu dnia ciężko znaleźć miejsce do parkowania. Powodem tego jest duża liczba mieszkań przy równoczesnym braku zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc do parkowania dla mieszkańców. Deweloperzy, którzy realizują nowe inwestycje mieszkaniowe, starają się zapewnić odpowiednią przestrzeń do swobodnego parkowania, oferując zazwyczaj przestronne parkingi lub prywatne miejsca postojowe dla mieszkańców. Poza granicami Wrocławia możemy też mówić o znacznie mniejszym natężeniu ruchu, dzięki czemu problem z miejscem do zaparkowania praktycznie nie występuje.

Mieszkanie poza miastem to jednak nie tylko zalety. Osoba, która zdecyduje się na zakup takiego mieszkania, musi się liczyć także z jego wadami. Pierwszą z nich jest konieczność bycia mobilnym. Osoby, które nie posiadają samochodów, z pewnością mocno odczują niedogodności, jakie niesie za sobą konieczność długiej podróży do centrum miasta. Długie dojazdy do pracy i konieczność stania w korkach odbija się nie tylko na ograniczeniu ilości wolnego czasu, ale także kosztach tankowania.
Infrastruktura otoczenia na wielu pozamiejskich osiedlach jest niewystarczająca, dlatego mieszkańcy muszą wykazywać się dużą organizacją w planowaniu dnia.

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu nie dla każdego

Biorąc pod uwagę zalety i wady mieszkań pod Wrocławiem, z pewnością mają one swoją grupę odbiorców. Zakup mieszkania pod Wrocławiem może być najbardziej korzystny dla osób, które pracują zdalnie jako freelancerzy, lub nie mają ściśle określonych godzin pracy. To także dobre rozwiązanie dla osób z dziećmi, którym zależy na przestrzeni i spokoju. Powinny one jednak zweryfikować uprzednio, czy w pobliżu znajdują się przedszkola i szkoły, do których dzieci będą dojeżdżać.
Mieszkanie pod Wrocławiem nie wydaje się dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są zmotoryzowane. Dodatkowo jeśli są to osoby starsze, wymagające opieki lub korzystające często z przychodni i szpitali. Dla nich bliskość tych miejsc ma duże znaczenie, a mieszkanie za miastem nie gwarantuje możliwości szybkiego dojazdu do nich.

Bogata oferta nie tylko w granicach miasta

Wprawdzie oferta mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu jest bardzo różnorodna, jednak deweloperzy budujący mieszkania pod Wrocławiem również dbają o to, aby ich inwestycje były atrakcyjne. Często kupujący mają do wyboru zróżnicowane metraże, do wyboru mieszkania z balkonem lub mieszkania z ogrodem, mieszkania z kameralnej jednopiętrowej zabudowie lub kilkupiętrowe bloki. Deweloperzy realizują swoje inwestycje ze wszystkich stron miasta, zatem kwestia lokalizacji również pozostaje do wyboru. Oferta jest na tyle bogata, że również poza granicami miasta kupujący mogą wybierać spośród zróżnicowanych mieszkań.

Mieszkania pod Wrocławiem na sprzedaż - atrakcyjna oferta deweloperów

Deweloperzy realizują pod Wrocławiem szereg atrakcyjnych inwestycji. Poniżej zaprezentowane są przykładowe inwestycje mieszkaniowe, które powstały pod Wrocławiem.

- Iwiny Natura Park, Iwiny:
Inwestycja Iwiny Natura Park zapewnia kupującym, że staną sie właścicielami komfortowego mieszkania z ogrodem. Działki dostępne w zróżnicowanej powierzchni - od 175 m2 do 530 m2.
Inwestycja powstaje zaledwie 500 metrów do granicy miasta, w otoczeniu pięknej zieleni Parku Brochowskiego i Bieńkowickiego. Dużą zaletą tej lokalizacji jest fakt, że Iwiny są dobrze skomunikowane z miastem. Na terenie osiedla znajduje się ponadto ogrodzony plac zabaw dla dzieci i miejsce rekreacji dla dorosłych.

- Małe Wilczyce, Wilczyce:
Małe Wilczyce to osiedle domów i mieszkań w zabudowie szeregowej. Inwestycja zlokalizowana jest na północnych przedmieściach Wrocławia. Lokalizacja osiedla wśród zieleni, położenie na granicy z Wrocławiem zapewniające dostęp do komunikacji miejskiej i bogata infrastruktura w postaci szkół, żłobków, przedszkoli i sklepów sprawia, że inwestycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących własnego M.

- Kolorowa Polana, Kiełczów:
Kiełczów położony jest na granicy z Wrocławiem, z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej. Lokalizacja zapewnia szybki dostęp do centrum miasta przy równoczesnym otoczeniu dużą liczbą urokliwych terenów zielonych. Znajdują się tu również liczne tereny rekreacyjne. Kupujący mają do wyboru mieszkania na sprzedaż na parterze, I oraz II piętrze o powierzchni od około 40 do około 60 metrów kw. Do wyboru są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe.


Magdalena Paluch
Komercja24.pl