Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach można znaleźć na rynku wtórnym i pierwotnym. Potencjalnych nabywców zachęcają ceny, wyraźnie niższe od tych z wielu innych osiedli ulokowanych bliżej centrum. Rejon ten wykazuje tymczasem spore pole do rozwoju, co widać w rosnącej liczbie mieszkańców i inwestycji. Dużo osób wciąż czeka jeszcze na większą dynamikę, jeżeli chodzi o działania dotyczące transportu publicznego, lecz pojawiły się optymistyczne perspektywy w tym zakresie.

Spis treści
Czemu mogą wzbudzać zainteresowanie?
Charakterystyka
Dojazdy
Rozbudowa okolicy
Czy łatwo znaleźć lokum do odkupienia od poprzedniego właściciela?
Oferty z obu segmentów rynku
O czym pamiętać, planując taki zakup?

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach?

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować kontakt z naturą. Dużo tutejszych inwestycji kładzie spory nacisk na utrzymanie takich wartości, a okolica ma dość rodzinny charakter. Osiedle nadaje się dla ludzi zmotoryzowanych, a w komunikacji miejskiej pozostaje jeszcze dość dużo do poprawy, lecz można realnie liczyć na to, iż ulegnie to zmianie już w ciągu najbliższych lat, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tej części miasta.

Specyfika okolicy

Maślice zlokalizowane w dzielnicy Fabryczna znajdują się w praktyce bliżej obrzeży Wrocławia. Coraz częściej nie sprawia to jednak problemów kupującym, gdyż od lat widać stale rosnący trend na przeprowadzanie się właśnie trochę dalej od ścisłych centrów dużych miast, które są atrakcyjne dla młodych ludzi, lecz w szerszej perspektywie bywają uciążliwe, gdy chciałoby się tam mieszkać na stałe przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Na tym osiedlu można liczyć na dużo zieleni, zwłaszcza że przy inwestycjach deweloperskich widoczne jest to, iż przy blokach przygotowywane są pokryte roślinnością części wspólne. Blisko Maślic położone są dodatkowo dość rozległe tereny leśne. Z pewnością jest to zatem świetna lokalizacja dla osób lubiących kontakt ze środowiskiem naturalnym oraz ciszę. Sama zabudowa jest tutaj stosunkowo niska, a dużo jest domów bliźniaczych, szeregowych czy jednorodzinnych. Bloki mieszkalne w większości utrzymywane są w formule maksymalnie kilkupiętrowej, żeby odpowiednio pasować do istniejącej już tutaj architektury.

Transport

Osoby poruszające się własnymi samochodami powinny być stosunkowo zadowolone, ponieważ Maślice leżą blisko obwodnicy oraz dróg krajowych 5 i 94. Ułatwia to podróżowanie w pozostałe rejony Wrocławia, ale i do innych dużych miast w Polsce, co może być bardzo wygodne dla ludzi często wyjeżdżających w związku z obowiązkami służbowymi. W samych Maślicach nawet w godzinach szczytu nie trzeba się bać o duże korki - nieco gorzej może być, gdy jedzie się już w kierunku samego centrum lub z niego wraca. Bazą komunikacji miejskiej są linie autobusowe, ale na przestrzeni nadchodzących lat powinno tu ulegać zmianie. Mieszkańcy od dłuższego czasu domagali się rozbudowy linii tramwajowych, a w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy doszło do przygotowania konkretnych projektów. Przed Maślicami pojawiła się zatem perspektywa tego, że wkrótce osiedle doczeka się lepszych połączeń m.in. z centrum, właśnie dzięki tramwajom. Jest to zresztą bardzo pożądane, ponieważ liczba mieszkańców tego osiedla dynamicznie rośnie i taka sytuacja prawdopodobnie będzie się utrzymywać.

Panorama Wrocławia
fot. pixabay.com

Rozwój infrastrukturalny

Wraz z przybywającą liczbą mieszkańców podjęto konkretne działania nie tylko w celu poprawy komunikacji, ale i lokalnej infrastruktury handlowo-usługowej. Inwestycji podejmują się tam kolejne duże firmy, dzięki czemu z roku na rok osiedle stale się coraz bardziej niezależne, jeżeli chodzi o dostęp do wszelkich potrzebnych mieszkańcom punktów. Dzięki temu można zrezygnować z uciążliwych podróży do centrum, załatwiając większość spraw na miejscu. Otwiera to przed Maślicami intrygujące perspektywy i rzeczywiście można oczekiwać, iż ten fragment miasta będzie się dynamicznie rozwijał w kolejnych latach.

Jak wygląda sytuacja z mieszkaniami na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach z rynku wtórnego?

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach z rynku wtórnego będą nieco tańsze od tych z segmentu pierwotnego. Obecnie można się spotkać z propozycjami z obu tych kategorii, a obie łączy to, że sam próg cenowy nie jest zbyt duży, jeżeli porównać go z innymi częściami miasta. Jest to zatem ciekawy wybór dla ludzi chcących kupić mieszkanie, których nie stać na coś w centrum lub na którymś z najpopularniejszych osiedli stolicy Dolnego Śląska, gdzie stawki są wyraźnie wyższe. Planując zakup od dotychczasowego właściciela, zawsze pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego lokalu i jego stanu prawnego.

Pułap cenowy. Oferty z poszczególnych segmentów

Maślice ze względu na swoje położenie oferują znacznie przystępniejsze ceny od wielu innych osiedli z samej Fabrycznej oraz innych dzielnic. Podobnie jak w przypadku całości miasta stawki stale wzrastają, lecz wciąż można liczyć na znalezienie ciekawych ofert średnio w zakresie 6000-8000 zł/m2. Co naturalne w segmencie wtórnym oczekiwania są nieco mniejsze niż u deweloperów. Jeżeli chodzi o tę kategorię, nie należy oczekiwać specjalnie dużej liczby ogłoszeń. W przeszłości na Maślicach dominowała zabudowa jedno- lub wielorodzinna, lecz bardziej w zakresie domów, stąd liczba mieszkań z rynku wtórnego nie jest jednak ogromna, a kupujący często skłaniają się w stronę tego, co oddają do dyspozycji deweloperzy. Nie oznacza to jednak, że nie uda się znaleźć propozycji mieszkań z już zapisaną historią, więc warto rozglądać się za takimi ofertami.

Na co uważać, odkupując lokal?

Bardzo ważne jest zawsze uważne spoglądanie na stan techniczny mieszkania oraz całego budynku. Kluczowym aspektem są instalacje czy ewentualne defekty ścian, sufitów, podłóg oraz okien, ponieważ naprawy w tym zakresie są najbardziej uciążliwe i kosztowne. W związku z dość dynamicznym rozwojem Maślic rozsądnie będzie się upewnić, czy gdzieś w pobliżu nie są planowane jakieś inwestycje, które z czasem mogą być problematyczne choćby w zakresie wzmożonego ruchu czy hałasu. Kupując na rynku wtórnym, zawsze weryfikuj też kwestie prawne, szczególnie związane z tym, czy sprzedający jest jedynym właścicielem, który ma pełne prawo do samodzielnej sprzedaży. Większość odpowiedzi na pytania natury prawnej udzieli już wgląd do księgi wieczystej, więc nie można o tym zapominać. Maślice są położonym na uboczu, spokojnym i zielonym, a przy tym rozwijającym się fragmentem Wrocławia. Właśnie dlatego mieszkania na sprzedaż w tej okolicy są ciekawą koncepcją, zarówno jeżeli chodzi o rynek wtórny, jak i pierwotny. Dla wielu osób jest to również okazja do nabycia lokalu w korzystnej cenie, gdy nie stać ich na droższe mieszkania bliżej centrum. Ceny na Maślicach rosną, lecz wciąż są odpowiednio niskie, więc warto zwrócić uwagę na ten kierunek. Odpowiednie oferty znajdziesz w bazie WGN.