Oferty dotyczące nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu bardzo szybko znikają z rynku. Sprawdzamy jakich lokali poszukują wrocławianie, jak kształtują się ceny oraz jak wyglądają najciekawsze inwestycje.

Spis Treści:

  1. Sytuacja na rynku

  2. Nieruchomość zamiast lokaty

  3. Rewitalizacja zabytkowych nieruchomości

  4. WGN wyłączny agent sprzedaży

  5. Nowoczesne osiedle

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu- raport

Oferty dotyczące nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu są jednymi z najszybciej znikających z rynku. Lokalny rynek nieruchomości od lat prężnie się rozwija. Dobra koniunktura gospodarczo- ekonomiczna sprawia, że miasto cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, zarówno tych działających na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i realizujących obiekty komercyjne. Dzięki firmom lokującym swój kapitał w stolicy Dolnego Śląska, miasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia.

Na wrocławskim rynku deweloperskim panuje duża konkurencja, a liczba oddawanych mieszkań rośnie z roku na rok. Przyjmuje się, że Wrocław jest trzecim w Polsce miastem (po Warszawie i Krakowie) pod względem wielkości oferty na rynku pierwotnym, jak i liczby sprzedanych mieszkań. Rynek pierwotny we Wrocławiu zaskakuje różnorodnością projektów, innowacyjnością i przemyślanymi szczegółami. Widać to zwłaszcza, kiedy przegląda się inwestycje mieszkaniowe. 

Forma inwestycji

Na duży popyt na nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu wpływa fakt, że coraz więcej osób poszukuje takiej nieruchomości do celów inwestycyjnych. W 2021 roku widocznym jest trend zakupu lokali z myślą o ich późniejszym wynajmie. W 2020 bowiem, liczba mieszkań przeznaczonych pod inwestycję przez deweloperów, których budowę rozpoczęto w zeszłym roku, zwiększyła się o 13,5% w stosunku do roku 2019.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Wrocław, Stabłowice

Mieszkań na wynajem było w tym okresie również aż 49-krotnie więcej. Tendencja ta dotyczy także nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska jest dużą aglomeracją będącą ośrodkiem akademickim, biznesowym i kulturalnym a co za tym idzie jest stałe zainteresowanie najmem zarówno długoterminowym jak i okazjonalnym.

Dobra koniunktura gospodarczo- ekonomiczna sprawia, że miasto cieszy się stałym zainteresowaniem inwestorów, zarówno tych działających na rynku nieruchomości mieszkaniowych, jak i realizujących obiekty komercyjne. Zapotrzebowanie na lokale kupowane z myślą o późniejszym najmie zaobserwowali również deweloperzy, którzy swoje osiedla budują z myślą o prywatnych inwestorach. 

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu budowane są tak, by w przyszłości przyniosły wysoką stopę zwrotu i cieszyły się zainteresowaniem klienta. Wielu lokali z rynku pierwotnego martwi się, że kupując lokum, zwiążą się na lata z jednym miejscem. Należy jednak pamiętać, że mieszkanie we Wrocławiu zawsze znajdzie nabywcę, szczególnie to wybudowane przez dewelopera, wyróżniające się lepszą jakością i standardem. W razie wyjazdu lub zmiany miejsca zamieszkania, bez problemu znajdziemy na nie nabywcę lub lokatora, który przyczyni się do stałego zysku.

Unikatowe nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska słynie z historycznej zabudowy, dlatego na lokalnym rynku powstające mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w unikatowych budynkach. Przykładem inwestycji łączącej historię z nowoczesnością jest Osiedle Lokum Vena. Inwestycja oferująca nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu usytuowana jest u zbiegu ulic Poniatowskiego i Prusa, w pobliżu Placu Bema.

Doskonała lokalizacja nieopodal Rynku i Wyspy Słodowej, w otoczeniu pobliskich terenów rekreacyjnych pozwala zachować City – life balance – harmonię pomiędzy wygodą życia blisko centrum, z możliwościami wypoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni. Lokum Vena to eleganckie osiedle idealne dla osób, które z jednej strony chcą być w centrum, z drugiej cenią sobie kameralną atmosferę. W nowoczesnej zabudowie znajduje się 181 mieszkań, a w zrewitalizowanej części – 90.

Cały projekt składa się z nowych lokali znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Budynki posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Aktualnie w inwestycji  w sprzedaży jest 14 nowych mieszkań o powierzchni od 32 do 102 metrów kwadratowych, w cenie od 9 805 zł za metr kwadratowy.

Inwestycja WGN

WGN jest wyłącznym agentem nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu w inwestycji Family Square. To wyróżniająca się inwestycja mieszkaniowa na mapie południowej części Wrocławia.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Wrocław

Doskonała lokalizacja oraz komfort osiedla Family Square, to propozycja dla wszystkich poszukujących bliskości natury, z jednoczesnym dostępem do uroków miejskiego stylu życia. Lokalizacja przy ul. Skarbowców to dogodność sprawnej komunikacji tramwajowej i autobusowej, z szybkim dojazdem do centrum miasta oraz łatwością wyjazdu w kierunku węzła komunikacyjnego Bielany Wrocławskie, AOW oraz autostrady A4.

Dobrze rozwinięta infrastruktura zapewnia dostęp do sieci handlowo-usługowej, edukacyjnej, gastronomicznej i opieki medycznej. Komfortowo zaprojektowany kompleks 2 budynków mieszkalnych o czterech kondygnacjach naziemnych tworzy doskonałą przestrzeń do zamieszkania. Całość obejmuje 116 lokali mieszkalnych i 2 lokale użytkowe.

Dla wygody mieszkańców dostępne są podziemne i naziemne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. W częściach wspólnych plac zabaw dla dzieci, miejsca spotkań i wypoczynku mieszkańców, infrastruktura terenów zielonych. Osiedle Family Square składa się z dwóch czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych.

Z myślą o komforcie mieszkańców, budynki wyposażone są w windy, szerokie wygodne klatki schodowe oraz garaże podziemne z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. W obu budynkach zaprojektowano 116 funkcjonalnych mieszkań o powierzchniach od 36 m2 do 108 m2. Na parterze budynku B zaprojektowano dwa lokale usługowe. Teren osiedla zakłada pełną infrastrukturę, chodniki, ścieżki, oświetlenie, tereny zielone oraz bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych. Planowany termin zakończenia budowy - IV kwartał 2021 roku.

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu- unikatowa inwestycja

Ze względu na dużą ilości inwestycji oferujących nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu deweloperzy inwestują w coraz ciekawsze projekty. Jednym z nich jest ATAL City Square.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Wrocław, Leśnica

To funkcjonalny i ciekawy architektonicznie projekt. Inwestycja mieścić się będzie w samym centrum doskonale skomunikowanego Przedmieścia Oławskiego położonego we wschodniej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki. Atrakcyjna okolica, liczne udogodnienia oraz wiele lokali usługowych uczynią z ATAL City Square wyjątkowo komfortowe miejsce do życia.

Wymarzone mieszkanie znajdą tu przede wszystkim osoby, które cenią walory ścisłego centrum miasta. Inwestycja połączy historyczne zabudowania z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Drugi etap inwestycji składać się będzie z budynku A oraz odrestaurowanego budynku dawnej parowozowni, która odzyska swój dawny blask.

Duże, piękne okna, niestandardowa wysokość mieszkań przyciągać będzie klientów, którzy poszukują perełek na rynku nieruchomości. Ciekawy i minimalistyczny projekt doskonale wkomponuje się w otoczenie, a także zachwyci monochromatyczną formą. Kompleks zostanie wybudowany z nowoczesnych i energooszczędnych materiałów budowlanych.