Mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno pojawiają się stosunkowo rzadko. Jest to spowodowane specyfiką dzielnicy, na której praktycznie nie powstają nowe inwestycje. Powoduje to, że lokale, które szukają nowych nabywców pochodzą jedynie z rynku wtórnego, a więc ich dostępność jest stosunkowo niewielka.

 

Spis treści

Wyjątkowa dzielnica

Kameralne osiedle

Dobra komunikacja

Potencjał okolicy

Lokale z rynku pierwotnego

 

Dlaczego tak trudno znaleźć mieszkanie na sprzedaż Wrocław-Sępolno?

Mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno stanowią swoiste perełki na rynku. Jest to spowodowane specyfiką tej części miasta. Wrocławskie Sępolno jest unikatowe w skali światowej. Osiedle zaczęło się dynamicznie rozwijać po 1917 roku po wykopaniu kanału powodziowego oraz żeglugowego i osuszeniu terenu. Zbiegło się to w czasie z dynamicznym rozwojem miasta. Osiedle „ Zimpel”, które powstało jako realizacja koncepcji „miasta ogrodu”. Powstawało w kilu etapach, aby finalnie stworzyć spójną całość. Dlatego też obecnie mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno pochodzą tylko z rynku wtórnego. Zabudowa osiedla jest jednak zróżnicowana.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Pierwsza faza budowy obejmowała obszar między dzisiejszymi ulicami: Adama Mickiewicza, 9 Maja i Kosynierów Gdyńskich. Tę część osiedla (północną) ukończono w latach 1919-1925 wznosząc domy  mieszczące od dwóch do czterech klatek schodowych. Były to budynki maksymalnie ośmiorodzinne, dwukondygnacyjne, nakryte dachami dwuspadowymi często z naczółkami i lukarnami strychowymi. W ich formie dostrzec można wpływ ówczesnego budownictwa angielskiego z jednoczesnym nawiązaniem do  uproszczonego klasycystycznego budownictwa pruskiego z początku XIX wieku. W drugim etapie budowy osiedla z 1926 roku – zrealizowano szeregową zabudowę przy dzisiejszej ulicy 9 Maja (1930 r.), z charakterystycznym uskokiem mieszczącym przejazd bramy w stronę centralnego placu osiedla. Jednakże ofertę mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno uzupełniają dwie nowoczesne inwestycje deweloperskie znajdujące się tuż przy historycznym osiedlu.

Unikatowe osiedle

Oferty mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno dotyczą lokali znajdujących się w zabytkowych budynkach. Osiedle było budowane jako oferta dla przeciętnie zarabiających mieszkańców ówczesnego Breslau i zapewniało wygodne mieszkanie lub domu z niewielkim ogrodem w zacisznej okolicy. To również był element charakterystyczny dzielnicy spełniającej funkcje miasta ogrodu. Inne tego typu projekty składy się w większości z luksusowych willi. Mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno obecnie nie należą do najtańszych na rynku. O wyjątkowości osiedla świadczyć też może jego nietypowy kształt nawiązujący do orła, który dobrze widać z lotu ptaka.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Głowa orła znajduje się w zachodniej stronie tego układu urbanistycznego, a skrzydła stanowią dwa duże obszary (północny i południowy) po obu stronach tułowia (zielonego placu w centrum, rozciągającego się na osi wschód-zachód). Co ciekawe, Sępolno przerwało wojnę i oblężenie Festung Breslau w stosunkowo dobrym stanie. Armia Czerwona zaatakowała od  południa, więc osiedle uniknęło dotkliwych strat. Zniszczono lub znacznie uszkodzono około 30 budynków, reszta nadawała się do zamieszkania po częściowej odbudowie. Część budynków na Sępolnie miała od początku kolor pomarańczowo-czerwony. Do dzisiaj zachowało się kilka domów w oryginalnym kolorze. Ze względu na unikatowy kształt i charakter osiedla na jego terenie nie powstają nowe inwestycje deweloperskie. Dlatego też oferty mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno dotyczą lokali pochodzących z rynku wtórnego.

Największy atut mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno? Lokalizacja!

Niewątpliwie największą zaletą mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno jest lokalizacja. Osiedle otoczone jest zielenią i terenami rekreacyjnymi przy jednoczesnym doskonałym skomunikowaniu z centrum miasta. Ponadto, dzięki wyjątkowej zabudowie i planom urbanistycznym osiedle samo w sobie posiada dużą ilość roślinność przez co wydaje się bardziej przyjazne. Mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno bardzo często mają prywatne ogród lub balkony. Dodatkowo w obrębie dzielnicy znajduje bogata baza punktów handlowych, usługowych oraz gastronomicznych. Należy wspomnień, że w większości są to małe, lokalne, a często i rodzinne przedsiębiorstwa, dzięki na osiedlu panuje bardzo przyjazna, kameralna atmosfera a mieszkanie tam przypomina raczej mieszkanie na wsi pod miastem.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Co niezwykle ważne, osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Linia tramwajowa i kilka autobusów miejskich spawają, że dojazd do Rynku i głowowych punktów zajmuje najwyżej kilkanaście minut. Dlatego mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno są poszukiwane przez osoby chcące połączyć komfort życia w mieście ze spokojnym kameralnym otoczeniem. Nieopodal znajdują się Parki Szczytnicki i Biskupiński, Zoo, Afrykarium, a także Hala Stulecia oraz Pawilon Czterech Kopuł.

Rozwojowa okolica

Choć mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno jest stosunkowo mało to w bliskiej okolicy osiedla powstają dwie bardzo ciekawe inwestycje deweloperskie. Pierwsza z nich to Olimpia Port zlokalizowana przy ulicy Marca Polo i Ferdynanda Magellana. Ze względu na niedużą odległość można uznać, że lokalizacja w tej inwestycji powiększają pulę mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno. W ofercie Olimpii Port znalazły się sprawdzone układy 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe. Każdy z oferowanych lokali posiada prywatną przestrzeń na świeżym powietrzu w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Na osiedlu znajdują się komfortowe, nowe mieszkania, restauracje, sklepy, miejsca rekreacji w plenerze i w budynkach, a także rozległe tereny zielone wokół inwestycji.  Wszystko to tworzy spójny, samowystarczalny zespół urbanistyczny, łączący funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowe i rekreacyjne oraz edukacyjne. Kompleksowe podejście do projektowania sprawia, że inwestycja wpisuje się w charakter r historycznego osiedla, z którym graniczy. Sąsiedztwo rzeki i zielone otoczenie sprzyjają wypoczynkowi. Trasy biegowe, ciągnące się kilometrami ścieżki rowerowe sprawiają, że inwestycja także wpisuje się w koncepcje „miasta ogrodu” jednak w nowoczesnym, współczesnym wydaniu. Pomosty rekreacyjne nad rzeką, baza kajakowa pozwolą wykorzystać potencjał płynący z sąsiedztwa osiedla. Zielona okolica, przylegający do osiedla Park Kolumba i słoneczny bulwar wzdłuż Odry sprawiają, że na Olimpii Port mieszka się naprawdę przyjemnie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Wewnątrz osiedla pojawiły się małe skwerki z ławkami, na których można wypocząć, bezpieczne place zabaw dla dzieci w różnym wieku i miejsca do rodzinnego piknikowania. Wkrótce zagospodarowane zostaną: plaża nad oczkiem wodnym i publiczne place oraz multifunkcyjna przestrzeń kreatywna. Wszystko łączy ze sobą system ścieżek spacerowych. Do tego nowe nasadzenia drzew i krzewów, a na jednym z budynków rosnące „zielone ściany”. Otaczająca osiedle przyroda, bliskość rzeki i kameralna zabudowa w połączeniu z dużymi przestrzeniami między budynkami to elementy sprzyjające wypoczynkowi po całym dniu pracy.W budynkach zlokalizowanych w pierwszej linii przy rzece można znaleźć mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno o podwyższonym standardzie. Przeszklone narożniki pomieszczeń, panoramiczne okna oraz rozległe tarasy i balkony to gwarancja wyjątkowych widoków na zieleń i Odrę ze wszystkich mieszkań. Co ciekawe, na dachu tego budynku powstała przestrzeń rekreacyjna. Jest to unikalna oferta sprzedaży mieszkań nie tylko na wrocławskim Sępolnie ale także w całym mieście. Cztery mieszkania na każdej kondygnacji zapewnia prywatność , dodatkowo wspieraną przez wielopoziomowy system bezpieczeństwa, w tym wideodomofony. Przestronne apartamenty 3- i 4-pokojowe oferują również funkcje typowe dla potrzeb domu jednorodzinnego jak np. garderoba czy druga toaleta.

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż Wrocław-Sępolno

Drugą inwestycją deweloperską oferującą nowoczesne mieszkania na sprzedaż tuż przy Wrocław-Sępolno jest osiedle Bacciarellego 54. Co ciekawe w przypadku tej inwestycji to duża ilość przestrzeni i terenów zielonych. Inwestor który kupił teren o powierzchni 4,17 ha zabuduje tylko 30%, pozostałą część przeznaczając na tereny rekreacyjne. Osiedle Bacciarellego 54 obejmie docelowo 18 tys. mkw. powierzchni mieszkań i 700 mkw. usług. W pierwszej fazie powstają dwa dwupiętrowe obiekty z antresolami: willa z dziewięcioma lokalami i budynek wielorodzinny z czterema klatkami schodowymi i 53 mieszkaniami.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN

Są dostępne w układach dwu-, trzy- i czteropokojowym. 22 z nich to lokale dwupoziomowe. W drugiej fazie powstanie 12 obiektów o takiej samej liczbie kondygnacji z 219 mieszkaniami. Metraże wszystkich wynoszą od 37 do 111 mkw., ponadto do każdego będzie przynależeć ogródek, balkon lub taras. W tym etapie powstanie także (na parterze) lokal usługowy o powierzchni 700 mkw. W garażach podziemnych deweloper zaplanował 260 miejsc parkingowych i komórki lokatorskie. Tak duża inwestycja sprawi, że rynek mieszkań na sprzedaż Wrocław-Sępolno niejako odżyje i się unowocześni. Autorem projektu jest ceniona wrocławska pracownia architektoniczna Major Architekci. Koncepcję cechuje kameralna, niska zabudowa oraz przestronne wnętrza.