Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu są bardzo popularne wśród osób poszukujących własnego M. Lokale „z drugiej ręki” mają wiele zalet, jednakże najważniejszą z nich jest niewątpliwie lokalizacja.

Spis treści:

  1. Popularne lokale „z drugiej ręki”

  2. Ceny używanych lokali

  3. Mieszkania w zabytkowych budynkach

  4. Pożądane dzielnice

  5. Pomysł na inwestycje

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu poszukiwane?

Osoby poszukujące własne M coraz częściej przyglądają się ofertą mieszkań na sprzedaż z rynku wtórego we Wrocławiu. Tego typu nieruchomości mają wiele zalet, ale należy mieć świadomość, że są także obarczone wadami. Jednakże mieszkania z rynku wtórnego na sprzedaż we Wrocławiu wyróżniają się niższą ceną a a kupujący może naocznie sprawdzić stan techniczny lokum i to jak wygląda jego najbliższa okolica, podczas gdy nowe inwestycje często są dopiero na etapie budowy. Tu widać kolejny atut tego rynku, polegający na możliwości szybkiego wprowadzenia się do nabytego mieszkania, oczywiście pod warunkiem, że nie wymaga ono remontu.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Wrocław, Stare Miasto

Drugi właściciel

Po między nowym lokalem a mieszkaniem na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu istnieje jeszcze opcja pośrednia. Są to „młode” nieruchomości pochodzące z rynku wtórego, które sprzedaje ich pierwszy właściciel. Takie mieszkania, choć „używane” to wciąż noszą znamiona nowych. Być może dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno kilkuletniego mieszkania, które jest trochę tańsze od tego z rynku pierwotnego i nadal wartościowe same w sobie. Do tego na rynku wtórnym również można znaleźć mieszkanie w stanie deweloperskim, np. gdy ktoś kupił je z myślą o inwestycji, nigdy w nim nie zamieszkał i po jakimś czasie sprzedał. Podobnie jest w blokach z wielkiej płyty lub kamienicach, które niedawno przeszły gruntowny remont. „Młode” mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu są swoistym złotym środkiem, który jest idealnym kompromisem między tym, co stare i tym, co jest wczesnym etapem inwestycji deweloperskiej.

Ceny mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu

Z zasady cena za metr kwadratowy mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu jest niższa niż w przypadku nowych lokali. Przy czym nie jest to jednoznaczne z ich złym stanem technicznym, wiele bowiem zależy od tego jak długo lokal był użytkowany i jak o niego dbano. Dodatkowo oferty z tej kategorii często są intencjonalnie niższe, gdyż prywatnym sprzedającym zależy na jak najszybszym znalezieniu kupca, ponieważ potrzebują oni natychmiastowego zastrzyku pieniędzy. Można zatem odnaleźć ciekawe propozycje, choć oczywiście nadmiernie niskie ceny powinny budzić wątpliwość, gdyż mogą się za nimi kryć jakieś wady danej nieruchomości. Pod względem ceny warto pamiętać, że w tym przypadku praktycznie zawsze jest jeszcze jakieś pole do negocjacji ze sprzedającym, podczas gdy deweloperzy często mają z góry ustalone stawki i tylu chętnych, że nie będą chcieli w żaden sposób zejść z ceny.


Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Wrocław, Gajowice

Oferta WGN

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu można znaleźć prawdziwe okazje. Jedną z nich jest niewątpliwie oferta z bazy WGN. Mieszkanie o powierzchni ponad 83 metrów kwadratowych zostało wystawiane za cenę ofertową 570 000 zł, co oznacza, że cenę 6 843 zł za metr kwadratowy można uznać za okazjonalną. To mieszkanie na sprzedaż z rynku wtórnego na sprzedaż we Wrocławiu składa się z 4 pokoi i znajduje się w tak zwanym bloku z wielkiej płyty. Mieszkanie jasne, przestronne i doskonale nasłonecznione, składa się z czterech pokoi w tym dwa pokoje przechodnie, aneksu kuchennego, przedpokoju, łazienki. Idealna nieruchomość dla rodziny lub jako inwestycja pod wynajem. Do mieszkania przynależy komórka lokatorska o powierzchni 2,37 m2. Budynek zadbany, po termomodernizacji, nowa winda, czysta klatka schodowa. Pełna infrastruktura osiedlowa: liczne sklepy: centrum handlowe Ferio Gaj, dużo sklepów spożywczych, Biedronka, Lidl, hala kupiecka, szpital, blisko uczelnie, Aquapark. W pobliżu jest Park Skowroni idealny na spacery wraz z dużym placem zabaw. Nieruchomość po remoncie, zadbana. Dogodne połączenia autobusowe i tramwajowe gwarantują szybki dojazd do centrum oraz innych dzielnic miasta.

Lokale w kamienicach

Analizując mieszkania z rynku wtórnego na sprzedaż we Wrocławiu nie sposób nie wspomnieć lokalach znajdujący się w kamienicach, które są wizytówką miasta. Stosunkowo duża liczba zabytkowych budynków powoduje, że na rynku często pojawiają się oferty zarówno wynajmu jak i sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego we Wrocławiu znajdujących się właśnie w takich budynkach. Takie lokale charakteryzują się przede wszystkim wysokimi sufitami, dużym oknami zapewniającymi odpowiednie naświetlenie i stosunkowo dużym metrażem, ale co najważniejsze są w bardzo dobrych lokalizacjach, w centrum miasta, z wygodną komunikacją miejską.

Oferty można podzielić na dwie kategorie: te przystępne cenowo, znajdujące się w budynkach przed rewitalizacją oraz te z sektora premium znajdujące się w odrestaurowanych, zmodernizowanych kamienicach. Duże rozpiętości w cenach, standardzie oraz wielkości obecnych na rynku lokali powodują, że każdy miłośnik zabytkowych nieruchomości znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Lokale w kamienicach dysponują bardzo dużym potencjałem, ponieważ mogą zostać także przearanżowane na siedziby firm, gabinety lekarskie czy kosmetyczne. Dlatego zakup takiego lokalu to również pomysł na przynoszącą stałe zyski lokatę kapitału.

Lokalizacja jako największy atut mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu

Wiele ofert mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu znajduje się w prestiżowych lub bardzo dogodnych lokalizacjach. Nie chodzi tylko o okolice ścisłego Rynku, ale także np. rewitalizowane Przedmieście Oławskie czy Nadodrze. Są to nie tylko bardzo urokliwe miejsca na mapie miasta, lecz także popularne dzielnice z mnóstwem małych kawiarni, autorskich restauracji czy modnych pubów. Lokalizacja jest także bardzo ważnym czynnikiem w sytuacji, gdy poszukujemy mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego na sprzedaż we Wrocławiu z zamiarem jego późniejszego wynajmu.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Wrocław, Brochów

Lokale na wynajem

Położenie nieruchomości jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność oferty. Wielu potencjalnych najemców przedkłada dogodną lokalizację, w centrum miasta nad standard lokalu. Planując zakup nieruchomości pod wynajem warto określić grupę docelową do jakiej będzie ono skierowane. Bliskość uczelni zapewni zainteresowanie wśród studentów, którzy prawdopodobnie będą zainteresowani wynajmem ma pokoje. Taki rodzaj najmu jest opłacalny, ponieważ generuje większe zyski, lecz wymaga więcej zaangażowania i czasu. Jednak istnieją firmy specjalizujące się w zarządzaniu i wynajmie nieruchomości. Po ich stronie leży zarówno szykanie nowych lokatorów, jak i kontakt z obecnymi.

W takim przypadku właściciel mieszkania otrzymuje czysty zysk z wynajmu pomniejszony o prowizję dla zarządcy. Jest to korzystna alternatywa, szczególnie jeśli jest to dodatkowa inwestycja. Co więcej, korzystając z tego typ usługi możliwe jest swobodne inwestowanie w mieszkania w całej Polsce bez późniejszej konieczności kontaktów z najemcami. Korzystna lokalizacja poszerza grupę potencjalnych odbiorców. Stosunkowo dużymi lokalami będą zainteresowane także młode rodzinni z dziećmi, dla których ważna jest bliskość przedszkoli, szkół i parków. Te wszystkie elementy łączą nie tylko domy na obrzeżach miasta, lecz także mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu znajdujące się w kamienicach.