Mieszkania z tarasem we Wrocławiu spotykają się z dużym zainteresowaniem ze strony nabywców. Obecnie klienci zwracają uwagę na wiele kwestii, a wśród nich znajdują się udogodnienia, jakie oferuje dane lokum. Dodatkowa przestrzeń na wolnym powietrzu z pewnością zalicza się do elementów, które znacznie podnoszą atrakcyjność lokalu mieszkalnego. Taką powierzchnię możesz zaaranżować według własnych preferencji oraz potrzeb. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi ofertami, zapoznaj się z bazą WGN.

Spis treści
Jakie korzyści wiążą się z takim rozwiązaniem?
Jak zorganizować dodatkową powierzchnię?
W których rejonach miasta można znaleźć takie oferty?
Popularne Krzyki
Różnorodna Fabryczna
Psie Pole z ciekawymi ofertami

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z tarasem we Wrocławiu?

Mieszkanie z tarasem we Wrocławiu jest bardzo cenionym rozwiązaniem, gdyż pozwala na uzyskanie własnej przestrzeni na świeżym powietrzu. Jest to możliwość, jaką rzadko można uzyskać w dużych miastach. Taka część może się w praktyce okazać przedłużeniem samego mieszkania i wiążę się z dużą wygodą. Lokum staje się także otwarte i jaśniejsze. Samą powierzchnię na zewnątrz możesz przeznaczyć na stworzenie strefy relaksu i będzie to cenna przestrzeń do wypoczynku nie tylko samemu, ale także w gronie przyjaciół. Plusy związane z takim udogodnieniem do lokalu mieszkalnego, sprawiają, iż sama wartość nieruchomości jest też odpowiednio wyższa.

Dodatkowa przestrzeń do wykorzystania

Należy pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami, balkon czy taras formalnie nie stanowi części powierzchni użytkowej lokalu. Z tego względu nie jest wliczany do metrażu samego mieszkania. Warto zwrócić na to uwagę, podczas przeglądania ogłoszeń. W praktyce okazuje się, że choć dwa mieszkania mogą mieć taką samą powierzchnię, to jeśli jedno z nich posiada taras, a drugie nie - pierwsza z ofert zapewnia dodatkową przestrzeń, którą możesz wykorzystać. Tarasy są większe od standardowych balkonów, więc wielu właścicieli mieszkań potrafi je zaaranżować w taki sposób, że stają się one w zasadzie przedłużeniem lokum. W ciepłe miesiące możesz tam spędzać nawet więcej czasu niż w środku, jeśli przygotujesz tam sobie miejsce do pracy czy wypoczynku. Taki obszar może być również dodatkowym miejscem dla zwierząt, takich jak psy czy koty. W przypadku tych pierwszych nie zastąpi oczywiście spacerów, lecz może sprawić, iż pupil będzie się czuł bardziej komfortowo niż tylko w zamkniętych pomieszczeniach.

Projekt tarasu przed domem
fot. pixabay.com

Większa wartość nieruchomości

Warto mieć na uwadze, że mieszkanie z balkonem lub tarasem to znacznie lepsza lokata finansowa niż lokum bez takiego udogodnienia. Jest to istotne zarówno z perspektywy osób zajmujących się inwestycjami na rynku nieruchomości, jak i standardowych nabywców. Życie potrafi pisać różne scenariusze, więc nawet jeżeli kupujesz mieszkanie z myślą o tym, by mieszkać tam kilkadziesiąt lat, czasem sytuacja może ulec zmianie. Jeżeli zajdzie potrzeba sprzedania lub wynajęcia lokalu, to takie z tarasem będzie się cieszyć o wiele większym zainteresowaniem na rynku. Dodatkowa przestrzeń na zewnątrz przekłada się także na bezpośrednią cenę mieszkania, którego wartość może być przynajmniej o kilka procent większa niż lokum o takim samym metrażu, lecz bez dużego balkonu. Taki wariant jest zatem komfortowy zarówno pod względem użytkowania mieszkania, jak i jego późniejszej odsprzedaży czy wynajmu. Z pewnością nie będziesz miał problemu ze znalezieniem osób chętnych na lokale z tarasem w tak dużym mieście jak Wrocław.

Wygoda i doświetlenie wnętrza

Przestrzeń poza obrysem budynku przekłada się także na to, że samo wnętrze wydaje się bardziej przestronne i otwarte. Wynika to również z faktu, że pomieszczenie przy którym znajduje się wyjście na taras, będzie na pewno lepiej doświetlone. Drzwi balkonowe posiadają okna, które sięgają aż do samej ziemi. Z tego względu do wnętrza dostaje się zdecydowanie więcej naturalnego światła. Zwiększa to również wygodę mieszkańców, ale wpływa także na postrzeganie całego mieszkania. Oprócz tego daje to możliwość swobodnego przewietrzenia wnętrza w cieplejszych okresach roku. W tych miesiącach taras stanowi również miejsce wypoczynku, więc jeśli umieścić tam trochę roślinności, to w wolne weekendy nie musisz się decydować na wyjazd poza miasto, gdyż możesz odpocząć na świeżym powietrzu nie ruszając się ze swojego mieszkania. Taras pozwala zatem spędzać czas dokładnie tak jak chcesz i lubisz. Poza tym sama powierzchnia poza lokum, pozwala w razie czego na przestawienie tam rzeczy, które zajmują miejsce w pomieszczeniach lub są tam chwilowo niepotrzebne.

Miejsce do spędzania wolnego czasu i spotkań z przyjaciółmi

Przy warunkach pogodowych w Polsce, tarasy stają się oczywiście najbardziej użyteczne w okresie wiosny i lata. W tym czasie taki obszar możesz przemienić wręcz w dodatkową przestrzeń mieszkalną, lecz znajdującą się na świeżym powietrzu. Poza strefą wypoczynkową, niektórzy decydują się także przenosić tam na ten czas domowy gabinet czy skorzystać z mebli, by w ciepłych miesiącach stworzyć tam dodatkową jadalnię dla mieszkańców lokum. Jest to również wspaniała przestrzeń do organizowania spotkań z przyjaciółmi. Takie kameralne imprezy obywające się na zewnątrz nabierają wyjątkowego klimatu i z pewnością spodobają się znajomym.

Widok na Ostrów Tumski we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Szukasz mieszkania z dużymi tarasami we Wrocławiu? Sprawdź, jak zaaranżować taką dodatkową powierzchnię

Mieszkania z dużymi tarasami we Wrocławiu dają o wiele więcej możliwości aranżacyjnych, niż te z kameralnymi balkonami. Taką powierzchnię możesz dopasować do własnych potrzeb oraz upodobań. Z pewnością przydadzą się tam meble, dzięki którym stanie się to właściwie dodatkowa przestrzeń użytkowa. W przypadku rodzin jest to również okazja do wygenerowania wspaniałego miejsca na zabawę z dziećmi, bez zajmowania powierzchni w samych pokojach. Najczęściej na tarasach pojawia się także roślinność, która pozwala na stworzenie przy mieszkaniu własnego, zielonego zakątka, jakże cennego w miejskich warunkach.

Większe możliwości

W miejskich realiach często nawet niewielkie balkony są bardzo cenione przez nabywców, lecz taki dodatek nie stwarza wielu możliwości aranżacyjnych. Będzie to głównie przestrzeń pozwalająca na krótkie wyjścia na zewnątrz w celu przewietrzenia się. W porywach zmieści się tam stoliczek z krzesłem, pozwalający wypić poranną kawę na świeżym powietrzu. W przypadku tarasu powierzchnia jest większa, co przekłada się również na dużą swobodę, jeżeli chodzi o organizację takiej przestrzeni. Przy bardzo dużych tarasach możesz się nawet pokusić o podzielenie ich na strefy, w których będziesz wypoczywał, suszył ubranie czy uprawiał jakieś rośliny. Sposobów na aranżację jest naprawdę dużo i ich dobór zależy w praktyce jedynie od potrzeb, upodobań oraz poczucia estetyki właściciela.

Umeblowanie

Jeżeli decydujesz się na mieszkanie z tarasem, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć nad wstawieniem tam mebli. Dobrze sprawdzają się warianty ogrodowe, które są odporne na warunki atmosferyczne. Będziesz je mógł zatem trzymać tam przez cały sezon, nie obawiając się o chowanie ich przed deszczem. Na pewno dobrym pomysłem będzie stolik z krzesłami. Takie rozwiązanie pozwoli na spokojne przesiadywanie na tarasie z filiżanką ulubionej kawy lub herbaty. Latem z powodzeniem można jeść tam posiłki, co będzie na pewno przyjemniejsze niż spożywanie ich w zamkniętym pomieszczeniu. Przy większej powierzchni masz dużą swobodę - możesz postawić na większy stół czy dobrać do tego także inne elementy umeblowania. Kreatywną koncepcją będzie wstawienie tam choćby bujanej ławki lub huśtawki, a niektórzy decydują się nawet na montaż hamaka, o ile jest oczywiście taka możliwość. Sięgnięcie po tego typu wyposażenie, pozwala stworzyć z tarasu wspaniałą przestrzeń wypoczynkową.

Roślinność

Posiadanie tarasu jest bardzo korzystne dla osób, które mieszkają w mieście, lecz są entuzjastami ogrodnictwa. Oczywiście najbardziej uprzywilejowani będą ci, którzy odnajdą lokal umieszczony na parterze, gdzie znajdzie się nie tylko taras, ale też prywatny ogródek. Obecnie na rynku pojawiają się także takie oferty. Jednak również tarasy znajdujące się na kondygnacjach dają spore możliwości. Z powodzeniem możesz sięgnąć po większe donice stojące z roślinami czy przystroić kwiatami same balustrady. Pozwala to na stworzenie prywatnego terenu zielonego w mieście, co nie tylko będzie się doskonale prezentowało, ale też sprzyja codziennemu wypoczynkowi. Wiele osób decyduje się też na zakładanie modnych obecnie zielników, dzięki którym możesz mieć również ulubione przyprawy cały czas pod ręką i wyhodowane samemu, więc z pewnością będą wyjątkowo smakować.

Miejsce do zabawy z dziećmi

Zakup mieszkania z tarasem jest godny rozważenia nie tylko przez entuzjastów wypoczynku na zewnątrz, ale również przez rodziny z dziećmi. Taką powierzchnię można przerobić na mały, prywatny plac zabaw tuż pod oknem. Stworzenie w takiej przestrzeni miejsca na zabawę dla dziecka, wiąże się z wieloma zaletami. Maluchy chętnie spędzają czas na dworze, lecz dorośli nie zawsze mają możliwość przebywania z nimi tak długo na znajdujących się na osiedlach placach zabaw. Jeśli dziecko będzie się bawiło na tarasie, to spokojnie możesz zająć się obowiązkami domowymi, jednocześnie cały czas mając potomka na oku. Przestrzeń jest ograniczona i ogrodzona, więc maluch nigdzie się nie oddali. Jest to również powierzchnia przy prywatnym lokalu, więc nie mają do niej rzecz jasna dostępu osoby nieproszone, co może być problemem w miejscach publicznych. Tym samym jest to rozwiązanie bezpieczne i bardzo wygodne.

Kawa na tarasie
fot. pixabay.com

Gdzie można znaleźć mieszkania z tarasem na sprzedaż we Wrocławiu?

Duże zainteresowanie takimi rozwiązaniami sprawia, że obecnie mieszkania z tarasem na sprzedaż, można znaleźć w wielu rejonach Wrocławia. Największy problem pojawia się w okolicach centrum. Dominują tam wyższe bloki mieszkalne, które nie posiadają takich udogodnień lub przy mieszkaniach znajdują się tylko małe balkony. Wyjątkiem są apartamentowce, w których nawet na wysokich piętrach czy dachach udostępniane są przestronne tarasy. Zwykle są one przypisane do największych i najdroższych apartamentów, więc takie oferty pojawiają się jednak stosunkowo rzadko. Mieszkania z większymi balkonami i tarasami można jednak bez problemu odnaleźć w innych dzielnicach Wrocławia.

Krzyki

Krzyki są bardzo popularną dzielnicą Wrocławia, w której mieszka wiele młodych, pracujących osób, dla których liczy się przede wszystkim dobra komunikacja z centrum. Obecnie jednak podejmowane są tam różne inwestycje, czego efektem są zabudowania także o mniejszym charakterze i nastawiane na maksymalny komfort mieszkańców. Znajdują się tu także osiedla willowe, gdzie mogą się znaleźć duże mieszkania z tarasami lub nawet ogrodami. W rejonach bliżej Śródmieścia, dominując mimo wszystko bloki z mniejszymi balkonami lub w ogóle bez takiej przestrzeni. Taki układ charakteryzuje także wiele lokali znajdujących się w budynkach ze starego budownictwa, gdy nie przykładano aż tak dużej uwagi do tego typu udogodnień. Nie oznacza to jednak, że na Krzykach nie znajdziesz mieszkań z większą przestrzenią balkonową oraz tarasową. Takie okazje pojawiają się zwłaszcza w południowych rejonach dzielnicy. Deweloperzy tworzą tam nowe budynki mieszkalne o niskiej zabudowie, zapewniając także przy każdym mieszkaniu spory balkon bądź taras.

Fabryczna

Rejony na zachodzie miasta zyskują na popularności. Ogromny obszar, który zajmuje Fabryczna jest bardzo zróżnicowany, natomiast intensywnie się rozwija. Z tego względu na przestrzeni lat stał się bezpieczny i rośnie zainteresowanie lokalami mieszkalnymi w tej części miasta. Obecnie można je uznać za niezwykle atrakcyjne i w praktyce jedynie mieszkania w centrum oraz na Krzykach spotykają się z jeszcze większym popytem. Zależnie od rejonu tej dzielnicy, można się spotkać z różnymi inwestycjami. Deweloperzy chętnie tworzą jednak kilkupiętrowe budynki z mieszkaniami, które zapewniają dostęp do balkonów, tarasów lub ogródków. Takie oferty znajdziesz choćby na osiedlu Grabiszyn, znajdującym się bliżej Śródmieścia i dość dobrze z nim skomunikowanym. Jeszcze większą liczbę takich mieszkań oferują Leśnica oraz Stabłowice, ulokowane dalej na zachód, bliżej obrzeży miasta. To jednak ciekawy kierunek dla osób poszukujących spokoju oraz rodzin z dziećmi.

Psie Pole

Psie Pole uchodzi za dość peryferyjną część Wrocławia, przez co nie wzbudza aż takiego zainteresowania jak Krzyki czy Fabryczna. Te opinie powoli ulegają jednak zmianie, a przede wszystkim w tym rejonie miasta, nabywców przekonują zdecydowanie niższe ceny. Na dodatek są to mieszkania głównie w nowo wybudowanych obiektach, które są efektem inwestycji deweloperskich. Są to zatem nowoczesne mieszkania i właściwie wszystkie gwarantują dostęp do balkonu lub tarasu. Co więcej możesz tu także znaleźć oferty dotyczące mieszkań na parterach budynków wielorodzinnych, które zapewniają taras z ogródkiem. Są to zatem bardzo ciekawe propozycje, nawet jeżeli sama lokalizacja nie będzie aż tak dobra jak w kontekście lokali bliżej centrum i lepiej z nim skomunikowanych. Obecnie nabywcy na rynku nieruchomości zwracają uwagę nie tylko na lokalizację, metraż oraz standard mieszkań, ale także udogodnienia, takie jak właśnie większe tarasy. Taka dodatkowa powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych i w okresie letnim może stanowić wręcz przedłużenie samych pomieszczeń. Z powodzeniem możesz tam także uprawiać rośliny, tworząc swój własny, zielony zakątek w mieście. To rozwiązanie, które sprzyja stworzeniu przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu, bez konieczności wyjeżdżania poza miasto. Obecnie takie lokale możesz znaleźć w wielu rejonach Wrocławia, więc jeśli poszukujesz mieszkania z tarasem, to zachęcamy do przeglądania ofert dostępnych w bazie WGN!