Nowe mieszkania we Wrocławiu cieszą się dużym zainteresowaniem. Powstają tutaj nowoczesne osiedla, dzięki czemu takie lokum możesz obecnie znaleźć praktycznie w każdym rejonie miasta. Poszczególne obszary różnią się jednak nie tylko cenami, ale też charakterystyką. Niektórzy doceniają niewielką odległość od centrum lub przynajmniej dogodny dojazd, a inni kierują się raczej w stronę obrzeży. Dużo nowych mieszkań w różnych miejscach Wrocławia, odnajdziesz w bazie Wielkiej Giełdy Nieruchomości.

Spis treści
Okazje w Śródmieściu
Zróżnicowana oferta na Krzykach
Fabryczna coraz ciekawszym kierunkiem
Droższe opcje bliżej centrum
Korzystne oferty dotyczące miejsc na obrzeżach
Psie Pole - czy można tam znaleźć ciekawe okazje?
Tańsze lokale mieszkaniowe
Inne oferty

Atrakcyjne nowe mieszkania we Wrocławiu w Śródmieściu i na Krzykach

Nowe mieszkania we Wrocławiu w Śródmieściu i na Krzykach spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, z uwagi na atrakcyjną okolicę i łatwy dostęp do centrum. W przypadku tej drugiej dzielnicy jest to oczywiście uzależnione od lokalizacji budynku mieszkalnego, lecz jest to bezsprzecznie najbardziej popularny obszar miasta. Wynika to również z faktu, że na Krzykach powstała już rozbudowana infrastruktura. Ułatwia ona życie mieszkańcom, podczas gdy w innych rejonach Wrocławia, takie aspekty są dopiero rozwijane. Te obszary miasta dobrze sprawdzają się w przypadku osób pracujących, które chcą się wciąż znajdować blisko centrum wydarzeń.

Nowe mieszkania we wrocławskim Śródmieściu

Z uwagi na dużą liczbę już istniejących zabudowań, nowe mieszkania we Wrocławiu w Śródmieściu stanowią dość limitowaną ofertę. Takich propozycji nie ma wiele, a dostępne lokale szybko znajdują nabywców. Dotyczy to w szczególności nowoczesnych mieszkań z rynku pierwotnego, gdyż na miejscu znajduje się sporo starszych zabudowań, które nie są aż tak atrakcyjne dla współczesnych nabywców. Podobnie jak w przypadku mieszkań na Starym Mieście, wiąże się to także z odpowiednio wyższymi cenami. Obecnie w bazie WGN znajduje się kilka ofert w obrębie tego rejonu miasta, a ceny przekraczają poziom 9500 zł/m2, znacznie wykraczając zatem poza przeciętny pułap. Wynika to jednak z faktu, że miejsce jest na pewno niezwykle prestiżowe. Takie okolice są też mało dostępne, zwłaszcza, że wiele miejsc jest też pochłanianych pod kątem biznesu czy innych inwestycji. W praktyce na mieszkania w Śródmieściu nigdy nie brakuje chętnych, choć jest to oferta przeznaczona dla określonego profilu nabywców. Często są to osoby skupione na pracy, które cenią sobie prestiż oraz mają świadomość, iż wiąże się on z większymi kosztami. Plusem takiej lokalizacji jest życie w centrum miasta, co oznacza łatwy dostęp do wszelkich udogodnień. Potencjalni nabywcy muszą sobie jednak zdawać sprawę, iż w takim rejonie Wrocławia cały czas coś się dzieje. Dla osób nieprzyzwyczajonych do takich realiów, z czasem może być to nieco męczące. Z tego względu deweloperzy inwestują także w nieco dalszych częściach Śródmieścia, takich jak Sępolno czy Biskupin. Mimo doskonałej lokalizacji, osiedla w takim miejscu będą się wiązały z niego większym spokojem niż budynki znajdujące się w okolicach ścisłego centrum.

Widok na katedrę we Wrocławiu
fot. pixabay.com

Krzyki - oferta o różnych obliczach

Ten obszar miasta jest uważany przez wiele osób za najbardziej atrakcyjny z wszystkich rejonów, jeśli chodzi o nowe mieszkania we Wrocławiu. Powstaje ich również bardzo dużo, ponieważ dzielnica jest dobrze skomunikowana z centrum i posiada rozbudowaną infrastrukturę. Te aspekty zachęcają klientów do nabywania tam mieszkań, a deweloperów do przygotowywania tam kolejnych inwestycji. Z tego względu znaczna część rynku to właśnie lokale na Krzykach. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to dość rozległy obszar, a przez to również mocno zróżnicowany. Rejony znajdujące się bliżej centrum miasta, są dobrą alternatywą dla mieszkań w Śródmieściu. Wiąże się to jednak z wysokimi cenami lokali w takich miejscach. Niższe ceny można z kolei odnaleźć w kontekście mieszkań znajdujących się na południu dzielnicy, gdzie przygotowano już wiele udogodnień, lecz klimat jest jednak bardziej przedmiejski. W praktyce w obrębie jednej dzielnicy, można napotkać spore różnice w cenie za m2 mieszkania, lecz niezmiennie utrzymuje się wysoki popyt na lokale w tej okolicy. W przypadku większych aglomeracji miejskich, poszczególne rejony są często traktowane jako przedmieścia, a niekoniecznie integralna część miasta. Rozwój Krzyków sprawił jednak, iż ten rejon stał się bardzo atrakcyjny. Poza nowymi mieszkaniami, powstaje tam wiele punktów usługowych oraz podejmowane są szeroko zakrojone działania biznesowe. Jednocześnie wciąż można tam znaleźć wiele obszarów zielonych, co jest bardzo ważne z perspektywy mieszkańców. Istotne są kwestie komunikacyjne - z Krzyków można się łatwo dostać do centrum, ale dzięki autostradzie i obwodnicy również do innych rejonów miasta. Ten obszar Wrocławia jest zatem mocno zróżnicowany, ale przez to tak ceniony. Doskonale odnajdą się tu choćby skupieni na pracy single, ale i młode małżeństwa, w których rodzice wciąż intensywnie pracują, lecz poszukują mieszkania, w takiej okolicy, która pozwoli na spokojne wychowywanie dziecka.

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Fabrycznej

Nowe mieszkania we Wrocławiu na Fabrycznej są równie popularne jak na Krzykach. Dzielnica ta rozciąga się w praktyce od centrum, aż po obrzeża miasta. Ma ona również bardzo bogatą historię, choć obecnie zdecydowanie zmienia swój charakter. Przed laty przyłączano do niej wiele terenów przedmiejskich lub okolicznych wsi, natomiast obecnie staje się to obszar będący integralną częścią miasta. Nie zmienia to faktu, że w kontekście nowych mieszkań we Wrocławiu, Fabryczna oferuje wiele możliwości. Dzielnica stale się rozwija, a jednocześnie zapewnia największy we Wrocławiu dostęp do terenów zielonych. Także w tym przypadku można natomiast mówić o sporych różnicach między poszczególnymi częściami tego rejonu.

Nowoczesna łazienka
fot. pixabay.com

Czym charakteryzuje się Fabryczna?

Duży obszar jaki zajmuje ta dzielnica Wrocławia, sprawia, iż panuje tu duże zróżnicowanie, także pod względem architektonicznym. Wiele dostępnych przestrzeni zachęca jednak deweloperów do inwestycji w nowe budynki z mieszkaniami. Rozbudowywana infrastruktura miejska, duża ilość zielonych terenów, a także nowoczesne osiedla, sprawiają, iż Fabryczna staje się miejscem o mocno rodzinnym charakterze. Z tego względu wiele uwagi jest przykładane także do najbliższego otoczenia. Stąd uwzględnianie w inwestycjach dziedzińców czy placów, które stwarzają wspólną przestrzeń do odpoczynku. Warto przy tym zaznaczyć, że dzielnica obejmuje kilka większych przedsiębiorstw z fabrykami, a bliżej Starego Miasta powstały także biurowce w ramach Zachodniego Obszaru Biznesu. Tym samym część mieszkańców Fabrycznej łączy mieszkanie w tym rejonie, z wykonywaniem tam obowiązków służbowych, bez konieczności dojeżdżania do ścisłego centrum. Panujący spokój oraz zielone obszary dają z kolei komfort osobom, poszukującym większego wyciszenia. Z tego samego względu, w tym rejonie osiedla się wiele rodzin z dziećmi. Pod względem komunikacji, przecinająca dzielnicę obwodnica, ułatwia wyjazd z miasta czy udanie się do sąsiednich części miasta. Pewne utrudnienia mogą się pojawić w kontekście dojazdu do centrum, choć problem ten będzie zdecydowanie mniejszy, gdy zdecydujesz się na zakup mieszkania we wschodniej części tego rejonu Wrocławia, znajdującego się blisko Starego Miasta oraz Krzyków.

Droższe mieszkania bliżej centrum

Podobnie jak w przypadku wielu innych dzielnic Wrocławia, także tutaj ceny mieszkań różnią się od lokalizacji, a dokładnie tego jak blisko centrum będzie znajdował się dany budynek. Z tego względu wybór najbardziej atrakcyjnie położonych miejsc, może się wiązać z wydatkami na poziomie mieszkań z centralnych części miasta czy tych najlepiej zlokalizowanych na Krzykach. Takim rejonem dzielnicy stał się Grabiszyn, który znajduje się stosunkowo blisko centrum. Dlatego też gwarantuje doskonały dojazd do tej części miasta, co zachęca wiele osób pracujących w tamtejszych biurowcach. Z taką lokalizacją wiążą się jednak opłaty na poziomie przynajmniej 8000 zł/m2, a w przypadku innych mieszkań ceny przekraczają nawet poziom 9500 zł/m2. Poza świetnym położeniem, zapewniają one także najwyższe standardy, więc stanowią intrygujący wybór, zwłaszcza dla ludzi biznesu. W nieco dalej osadzonych osiedlach, lecz wciąż znajdujących się w miarę blisko centrum miasta, ceny za m2 osiągają już pułap około 7500 złotych lub nawet mniej.

Tańsze mieszkania na obrzeżach

Dzielnica jest tak obszerna, że w praktyce dochodzi do obrzeży miasta. Wbrew pozorom tam także dokonywane są inwestycje deweloperskie i nie brakuje chętnych na takie mieszkania. Głównym czynnikiem jest tutaj oczywiście cena. Ta okazuje się być znacznie niższa, dzięki czemu mieszkania stają się dostępne dla osób, które nie mają do zainwestowania aż tak dużych środków. W tej okolicy dotyczy to przede wszystkim mieszkań w Leśnicy, która stała się chętnie obieranym kierunkiem dla ludzi, którym nie przeszkadza mieszkanie na peryferiach. W bezpośredniej okolicy nie brakuje tam podstawowych punktów usługowych, ale także parków i wolnych przestrzeni. Jest to zatem dobre rozwiązanie dla osób, którym nie przeszkadza dłuższy dojazd do najbardziej rozbudowanych części miasta. W tym rejonie ceny mieszkań rozpoczynają się już od 5000 zł/m2, zatem są niezwykle atrakcyjne pod względem finansowym. Zwłaszcza, gdy porówna się je z opłatami jakie trzeba ponieść przy zakupie mieszkań bliżej centrum.

Czy warto kupić nowe mieszkania we Wrocławiu na Psim Polu?

Psie Pole to obszerna dzielnica, której duża część obejmuje peryferyjny obszar północnego miasta. Z tego względu nie jest to rejon w takim stopniu zaludniony, a nowe mieszkania we Wrocławiu nie są tutaj aż tak oblegane jak w niektórych innych częściach miasta. Wiąże się to w dużej mierze z mniej komfortowym dojazdem do centrum, z osiedli znajdujących się dalej na północ. W związku z rosnącą liczbą mieszkań w tym rejonie, kwestie komunikacyjne oraz infrastrukturalne stale ulegają jednak usprawnieniom. Choć Psie Pole kojarzy się przeważnie z tańszymi mieszkaniami, to fragment tej dużej dzielnicy przylega także do Śródmieścia, co stanowi już znacznie ciekawszy obszar mieszkaniowy dla wielu osób.

Projekt nowoczesnej kuchni
fot. pixabay.com

Szansa na nowe mieszkania we Wrocławiu w niższych cenach

Nowe mieszkania we Wrocławiu, znajdujące się na bardziej odległych obszarach tej dzielnicy, charakteryzują się zwykle atrakcyjną ceną. Z powodzeniem można tam znaleźć lokale w cenach poniżej 6000 zł/m2, co stanowi bardzo atrakcyjny pułap cenowy, jeśli chodzi o większe miasta. Same mieszkania są natomiast nowoczesne i w pełni komfortowe. Takie decyzje warto jednak podejmować świadomie, a nie jedynie kierując się niższym kosztem. Osoby, które chcą się tam przenieść, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że przedostanie się do centrum w godzinach szczytu, będzie od nich wymagało trochę cierpliwości. Duże zainteresowanie mieszkaniami w tym obszarze, pokazuje jednak, iż dla wielu nabywców nie stanowi to problemu. W zamian za to panuje tutaj spokój i można znaleźć dużo wolnych przestrzeni, do wycieczek w gronie rodziny czy też spacerów z psami. W tej dzielnicy pojawia się również coraz więcej kawiarni czy restauracji. Jest to związane z rosnącym popytem na takie usługi. Taki wzrost zainteresowania punktami usługowymi, wynika z faktu, iż coraz więcej osób decyduje się jednak na przenosiny do tego obszaru miasta. W tych rejonach dzielnicy z pewnością odnajdą się rodziny, a także osoby, które po prostu cenią sobie spokój, ciszę oraz możliwość obcowania z naturą.

Czy można tu znaleźć także droższe mieszkania?

Psie Pole jest kojarzone głównie z atrakcyjnymi finansowo mieszkaniami na peryferiach, lecz warto pamiętać, iż jest to dzielnica o bardzo dużym obszarze. Część znajduje się w pobliżu Śródmieścia, więc co jakiś czas pojawiają się także inwestycje w tych okolicach. W takich sytuacjach odległość od centralnych punktów Wrocławia nie jest już tak znacząca. Oczywiście trzeba się przy tym liczyć z tym, że im lepsza jest lokalizacja, tym rosną ceny takich mieszkań. Przykładem mogą być choćby Kowale. W naszej bazie znajdują się oferty nowych mieszkań w tej okolicy, w których ceny za m2 lokalu są znacznie wyższe niż w peryferyjnych częściach dzielnicy. Wynika to z faktu, że ten obszar znajduje się niedaleko Śródmieścia. Z tego względu osoby decydujące się na zakup takiego mieszkania, zyskują komfort związany ze spokojną okolicą, przy lepszej komunikacji z centralnym rejonem Wrocławia. Stanowi to ciekawą ofertę dla osób pracujących w centrum, które nie chcą mieszkać jednak w tak głośnej okolicy, ze względu na własne preferencje czy posiadanie dzieci. We Wrocławiu możesz obecnie znaleźć bardzo wiele nowych mieszkań. Jest to związane z licznymi inwestycjami w tym mieście, które realizowane są w różnych jego częściach. Z tego względu poszczególne dzielnice zyskują na popularności i się rozwijają, na czym zyskują wszyscy mieszkańcy. Jednocześnie duża podaż na rynku mieszkaniowym spotyka się także z odpowiednim popytem. Wrocław stanowi bardzo atrakcyjne miejsce do życia, więc przeprowadza się tu wiele osób zarówno z innych miejsc w kraju, jak i tych powracających z pracy za granicą. Nowe mieszkania utrzymują wysoki standard, natomiast ich ceny znacząco od siebie odbiegają, co jest uzależnione w dużej mierze od lokalizacji. Młode osoby chętnie poszukują lokali mieszkalnych blisko centrum, co ułatwia im kontakty towarzyskie oraz dojazdy do pracy. Z kolei osoby poszukujące spokoju oraz młode rodziny, często wybierają bardziej oddalone mieszkania, w spokojnej okolicy. W naszej bazie znajduje się wiele ogłoszeń dotyczących nowych mieszkań we Wrocławiu, więc jeżeli poszukujesz takiego lokum, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą WGN!