Mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu to ciekawy wybór dla osób, które chcą mieć własny kawałek zieleni, lecz nie chcą lub nie są na razie w stanie zainwestować w zakup domu. Obecne trendy w budownictwie, sprawiły, że na rynku nieruchomości pojawiły się takie oferty. Co więcej takie lokale mieszkalne można znaleźć w różnych rejonach miasta. Jeżeli poszukujesz takiego mieszkania, to zapraszamy do skorzystania z bazy Wielkiej Giełdy Nieruchomości, gdzie znajdziesz wiele tego typu ogłoszeń.

Spis treści
Poznaj korzyści
Oferty na wrocławskich Krzykach
Nowe inwestycje
Starsza zabudowa
Gdzie jeszcze można znaleźć takie lokale mieszkalne?
Dzielnica Fabryczna
Okazje na Psim Polu

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu?

Mieszkanie z ogródkiem we Wrocławiu będzie się wiązało z szeregiem korzyści, jakie niesie za sobą taka dodatkowa przestrzeń. Można ją zaaranżować na różne sposoby, zależnie od koncepcji oraz pomysłu właściciela. Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla posiadaczy zwierzaków. W takiej sytuacji można im zapewnić większy dostęp do otwartej przestrzeni, która korzystnie wpłynie na ich komfort i samopoczucie. Własny ogród to także szansa, żeby stworzyć tam miejsce do wypoczynku oraz organizowania spotkań w gronie znajomych, w szczególności w okresie letnim. Będzie to też dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, gdyż maluchy na pewno ucieszą się z możliwości przebywania na świeżym powietrzu, a rodzice nie muszą się obawiać o ich bezpieczeństwo.

Możliwości aranżacyjne

Dla wielu osób marzeniem jest dom z ogrodem. Taki wariant oznacza jednak bardzo duży wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dodatkowo przeważnie wiąże się to z przenosinami poza rejon dużych miast, do podmiejskich miejscowości. W związku z tym ciekawą opcją są lokale mieszkalne, które zapewniają dostęp do własnego fragmentu zielonej przestrzeni. Koszty zakupu takiej nieruchomości nie będą aż tak duże jak w przypadku domu, a choć takie oferty dotyczą przeważnie miejsc znajdujących się bardziej na obrzeżach, to wciąż oznacza to pozostanie na terenie miasta. Jest to zatem swego rodzaju kompromis pomiędzy domami jednorodzinnymi w mniejszych miejscowościach, a lokalami mieszkalnymi w warunkach typowo miejskich. Ogród niweluje też dyskomfort związany z mieszkaniem na parterze w zwykłych blokach, gdy wiele osób obawia się o to, iż przechodnie mogą zaglądać im przez okno. W tym przypadku ten dystans jest poszerzony o długość ogródka, a w razie czego można skorzystać z większych roślin, które osłonią taką przestrzeń. Z kolei parasole czy markizy mogą gwarantować prywatność względem sąsiadów mieszkających na wyższych kondygnacjach. Choć we Wrocławiu znajduje się dużo parków i innych terenów zielonych, to nie mogą się one jednak równać z posiadaniem własnego ogródka. Poza łatwym i prywatnym dostępem do takiego obszaru, stwarza on wiele możliwości. Jest to obszar, który właściciel posiada na wyłączność, więc może go zagospodarować właściwie w dowolny sposób. Zależnie od swoich wyobrażeń możesz się zatem skupić na pielęgnowaniu roślin czy postawić bardziej na elementy wyposażeniowe, tworząc z tego przestrzeń raczej użytkową. Jest to z pewnością ogromny komfort i rzadko spotykana swoboda w kontekście sfery miejskiej. W tej mieszkańcy są zwykle przyzwyczajeni do zamkniętych obszarów, objętych ścisłymi zasadami ich użytkowania. W przypadku ogrodu, entuzjaści uprawiania roślin mają zdecydowanie więcej możliwości niż w kontekście przestrzeni balkonowej. Dzięki temu w wolnym czasie możesz się oddać swojemu hobby i nie musisz się ograniczać tylko do mniejszych kwiatów czy ziół doniczkowych. Oczywiście to co dla jednych może być przyjemnością, dla innych może się wiązać z przykrymi obowiązkami. Właściciele takich mieszkań muszą dbać o stan zieleni na swoim terenie, więc jeżeli wiesz, że możesz mieć z tym problem, to lepszym wyborem może być jednak ograniczenie się do lokum z balkonem.

Konewka i koszyk z kwiatami
fot. pixabay.com

Obszar do wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi

Poza kwestiami estetycznymi, ogródek to przede wszystkim doskonały obszar do stworzenia miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Będzie to korzystne szczególnie latem, ale z powodzeniem można tam przebywać także w cieplejsze dni wiosną czy jesienią. Obecnie w sklepach można znaleźć ogromny wybór mebli ogrodowych. Dzięki temu można je swobodnie dopasować do rozmiarów ogrodu oraz zapotrzebowania lokatorów. Warto postawić przy tym na wyposażenie, które może pozostać na zewnątrz przez cały rok. W przeciwieństwie do domów jednorodzinnych, w tym przypadku nie będzie możliwości stworzenia altany do przechowywania takich rzeczy czy umieszczenia ich w garażu. Przy niektórych mieszkaniach dostępne są natomiast komórki lokatorskie, gdzie można w razie czegoś przechowywać takie sezonowe wyposażenie. Nie mniej odpowiednio dobrane meble stworzą zakątek do poczytania ulubionej książki czy po prostu skorzystania z promieni słonecznych. Taki obszar będzie zatem możliwością ucieczki od miejskiego zgiełku. Z powodzeniem możesz się także pokusić o zakup mebli, które pozwolą urządzić w ogrodzie rodzinne uroczystości czy po prostu spotkania ze znajomymi. Odwiedzający goście docenią możliwość spędzenia takiego czasu na zewnątrz i będą zaskoczeni, iż jest to możliwe również w przypadku mieszkania.

Miejsce do zabawy z dziećmi

Na pewno z takiego rozwiązania będą zadowoleni wszyscy rodzice z małymi dziećmi. Maluchy powinny przebywać na świeżym powietrzu, lecz w mieście wychodzenie z nimi choćby na plac zabaw, wymaga stałej opieki przynajmniej jednego z rodziców. Takie wyprawy mają oczywiście swoje plusy, ale na co dzień mogą się stać nieco uciążliwe. Zwłaszcza, że dorośli nie mają raczej możliwości, żeby użytecznie wykorzystać taki czas, gdyż muszą cały czas pilnować pociech, dbając o ich bezpieczeństwo. Tymczasem w przypadku prywatnego, oddzielonego ogródka, nie ma żadnych zagrożeń, więc dzieci mogą się tam bawić nawet same. W tym czasie rodzice mogą zająć się obowiązkami typowo domowymi lub pracą, którą wykonują w sposób zdalny. Nawet przebywając z maluchem w ogrodzie, możesz swobodnie oddać się lekturze dobrej książki czy po prostu przymknąć oczy i się zrelaksować. Takiego komfortu nie ma zwykle w kontekście miejsc publicznych, gdzie mimo wszystko lepiej zawsze mieć kontrolę gdzie znajduje się dziecko, co robi i czy przypadkiem nie kontaktuje się akurat z jakimiś obcymi osobami. Z myślą o stworzeniu miejscu do zabawy dla dziecka, wystarczy często ułożyć na trawniku kocyk i przynieść mu jego ulubione gadżety. Można też jednak pójść o krok dalej i sięgnąć po specjalne wyposażenie. Dzieciom na pewno spodobają się choćby huśtawki, niewielkie zjeżdżalnie czy trampoliny, które można ustawić w takim ogródku, choć zajmą one oczywiście sporo miejsca.

Korzystne rozwiązanie dla opiekunów zwierząt

Udogodnienie w postaci ogródka bez wątpienia docenią wszyscy opiekuni czteronożnych zwierząt. Z takiej przestrzeni mogą korzystać choćby koty, dla których otwarte przestrzenie są dość naturalnym środowiskiem. W tym przypadku wiele zależy jednak od charakteru danego zwierzaka, gdyż niektórzy właściciele obawiają się o wypuszczanie akurat kotów do ogrodu, w obawie o to, iż opuszczą one teren i udadzą się na potencjalnie niebezpieczne dla nich ulice. Zielona powierzchnia przy mieszkaniu będzie natomiast dużym ułatwieniem dla właścicieli psów. Zwierzę zyska miejsce nie tylko do odpoczynku, ale też wybiegania się i rozładowania części energii. Oczywiście nie zastąpi to w pełni spacerów, lecz może być dobrym uzupełnieniem i sprawić, że będzie można ograniczyć liczbę wyjść z psem. Mając dostęp do ogrodu, zwierzęta czują się dużo lepiej niż w przypadku jedynie zamkniętych pomieszczeń w samych mieszkaniach.

Mieszkanie z ogródkiem na wrocławskich Krzykach

Choć ta część miasta kojarzy się często z niewielką odległością od centrum, to obecnie można też znaleźć mieszkanie z ogródkiem na Krzykach we Wrocławiu. Nowe inwestycje deweloperów są nastawione na szczególny komfort nabywców. Z tego względu powstają niskie i bardziej kameralne budynki, przy których możliwe jest wydzielenie terenów zielonych przypisanych do danych mieszkań. To właśnie na Krzykach istnieje również szansa, żeby znaleźć tego typu oferty na rynku wtórnym, co w praktyce rzadko zdarza się w kontekście innych rejonów miasta. Dotyczy to przede wszystkim lokali mieszkalnych w starszych kamienicach oraz prestiżowych mieszkań o charakterze willowym.

Różowe kwiaty i konweka
fot. pixabay.com

Nowe mieszkania na sprzedaż z ogródkiem we Wrocławiu

Obecnie inwestycje deweloperskie są w dużej mierze zorientowane właśnie na nowe mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu. To udogodnienia na które zwraca uwagę coraz większa liczba klientów. Jednocześnie preferowana obecnie niska zabudowa, sprzyja temu, żeby lokale znajdujące się na parterze, posiadały własny ogród. Krzyki są najpopularniejszą dzielnicą miasta i od północnej strony sąsiadują ze Śródmieściem. W tym obszarze inwestuje się głównie w nieco wyższe budynki, tak by mogły one pomieścić więcej mieszkań. Rejony bardziej oddalone od centrum charakteryzują się jednak bardziej kameralną oraz rodzinną zabudową. To właśnie tam można kupić lokum z ogródkiem. Na szczególną uwagę zasługują znajdujące się obecnie w bazie WGN, mieszkania na ulicy Skarbowców, które tworzone są w ramach inwestycji Family Square, a budynki mają zostać ukończone pod koniec 2021 roku. Są to nowoczesne lokale w 3-piętrowych obiektach. Ich cena oscyluje w granicach 8000-9000 zł/m2, lecz są to bardzo atrakcyjne mieszkania o dobrym standardzie. Jest to spokojny rejon dzielnicy z odpowiednią infrastrukturą usługową oraz terenami zielonymi, ale jednocześnie dobrze skomunikowany z centrum czy obwodnicą. Dostępne są tam zróżnicowane lokale w wariantach z 1, 2, 3, 4 czy nawet 5 pokojami o powierzchni od kilkudziesięciu do ponad 100 m2. Aktualnie w bazie posiadamy także interesujące mieszkania w budynkach wielorodzinnych bliżej Parku Wschodniego. Tamte lokale są wyposażone w balkony, a te znajdujące się na parterze w oddzielony ogródek, natomiast ich cena znajduje się już na pułapie około 6500 zł/m2. Nieco dalej znajdują się także duże mieszkania w budynkach o zabudowie bliźniaczej, których cena spada już poniżej 5000 zł/m2, lecz trzeba się liczyć z tym, iż są to już dość odległe rejony Krzyków.

Czy mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu można znaleźć na rynku wtórnym?

Krzyki to jedno z niewielu miejsc, gdzie możesz też czasem znaleźć mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu z rynku wtórnego. Należy przy tym zaznaczyć, że są to raczej sporadyczne oferty, które dość szybko znajdują nabywców. Najczęściej są to dość przestronne lokale w starszych budynkach, często o charakterze willowym. Także teraz w naszej bazie znajduje się oferta dużego apartamentu z ogródkiem na parterze willi, którego powierzchnia przekracza 150 m2. Takie oferty pojawiają się stosunkowo rzadko, ponieważ liczba takich mieszkań jest w ogóle mocno ograniczona, a obecne budownictwo wyznacza już nieco inne trendy. Z tego względu takie lokale mają jednak wyjątkowy charakter, dlatego nie brakuje osób, które są nimi zainteresowane.

W jakich innych rejonach dostępne są mieszkania z ogródkiem na sprzedaż we Wrocławiu? Sprawdź na Fabrycznej i Psim Polu

Obecnie mieszkania z ogródkiem na sprzedaż we Wrocławiu, możesz odnaleźć w różnych częściach miasta. Tego typu inwestycje dokonywane są z reguły w bardziej oddalonych częściach Fabrycznej czy na Psim Polu, lecz część ofert obejmuje też lokale mieszkalne bliżej centrum, a przynajmniej z dogodnym dojazdem. Lokalizacja wpływa też na cenę tego typu mieszkań, które z uwagi na udogodnienia w postaci ogrodu, są oczywiście nieco wyższe. Dość duże zróżnicowanie względem położenia, wynika również z faktu, iż są to obszerne dzielnice, o dużej powierzchni i odmiennej charakterystyce, względem swoich poszczególnych części.

Krótko ostrzyżona trawa
fot. pixabay.com

Oferta dzielnicy Fabryczna

Spokojny przegląd ofert pozwala znaleźć mieszkania z ogródkiem we Wrocławiu także w dzielnicy Fabryczna, która również jest obecnie bardzo popularna. Co więcej panuje tutaj dość duże zróżnicowanie. Większość inwestycji tego typu powstaje w mocno zachodnich rejonach dzielnicy, w pobliżu Leśnicy i osiedla Stabłowice. Ten obszar zyskuje na popularności, choć jest mocno oddalony od centrum i dotarcie do Śródmieścia będzie dość czasochłonne. Z drugiej strony panuje tam duży spokój, co sprzyja choćby rodzinom z dziećmi. Mieszkania w tym rejonie możesz też kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach, często oscylujących w okolicach 5500-6500 zł/m2. Nieco droższe lokale tego typu możesz z kolei znaleźć bliżej osiedla Oporów, a więc właściwie na granicy Fabrycznej i Krzyków. Tam ceny sięgają 7000-8000 zł/m2, lecz jest to dość atrakcyjna lokalizacja, zapewniająca lepszą komunikację ze Śródmieściem.

Na Psim Polu we Wrocławiu

Oprócz tego mieszkania z ogródkiem są dostępne także na Psim Polu we Wrocławiu. Ta dzielnica cieszy się jednak mniejszą popularnością niż Krzyki czy Fabryczna. Nie mniej na peryferiach miasta możesz odnaleźć oferty, które będą się wyróżniać nieco niższą ceną. Dotyczy to szczególnie miejsc bardziej wysuniętych na północ lub wschód, gdzie kończą się granice tej dzielnicy. Pewnym problemem jest natomiast skomunikowanie takich części Wrocławia z resztą miasta. Ciekawym rozwiązaniem są też lokale z ogródkiem w kameralnych budynkach na Kowalach, które znajdują się niedaleko północnej granicy Śródmieścia. Z uwagi na taką lokalizację, odznaczają się też jednak wyższymi cenami. Wybór lokum, które będzie gwarantowało dostęp do prywatnego ogródka, to korzystne rozwiązanie. Taką dodatkową przestrzeń możesz wykorzystać na różny sposób, adaptując ją do swoich potrzeb. Taki obszar jest też ułatwieniem dla właścicieli zwierząt. Większość takich mieszkań jest dostępnych w ramach nowych inwestycji. Te są natomiast dokonywane właściwie we wszystkich rejonach Wrocławia, choć często w sporych odległościach od centrum. Dużą liczbę takich lokali mieszkalnych możesz znaleźć w naszej bazie.