Mieszkania na sprzedaż na Oporowie we Wrocławiu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób ceniących bliskość natury i terenów zielonych. Kolejną zaletą jest dobre skomunikowanie z resztą miasta oraz przystępne ceny. .

Spis treści:
Dlaczego warto wybrać Oporów?
Lokalizacja dla pracujących z domu
Ograniczona oferta rozrywkowo – gastronomiczna
Oferta mieszkań z rynku wtórnego
Negocjacje cen
Mieszkania do zamieszkania
Mieszkania "od ręki"
Oferta mieszkań z rynku pierwotnego
Mieszkania deweloperskie – przykładowe inwestycje
Kupuj bezpiecznie z doradcą WGN


Mieszkanie na sprzedaż na Oporowie - dlaczego warto się tutaj osiedlić?

Mieszkanie na sprzedaż na Oporowie we Wrocławiu to idealny wybór, dla osób które szukają spokojnej i kameralnej okolicy, jednocześnie chcąc pozostać w mieście. Oporów to osiedle położone w południowo-zachodniej części Wrocławia. Pod koniec XVIII wieku na terenie tej wsi stało 26 domów, w których mieszkało 156 osób. Charakter osiedla wyraźnie zmieniał się przez lata. Najstarsi mieszkańcy pamiętają czasy, gdy było ono podwrocławską wsią z gospodarstwami domowymi. Po II wojnie światowej chętnie osiedlali się tu profesorowie wrocławskich uczelni, m. in. Tadeusz Mikulski, Władysław Czapliński, Jan Trzynadlowski i Seweryn Wysłouch. Dzięki temu osiedle zyskało "elitarną atmosferę" i było nazywane "profesorskim".

Od kilku lat obok willi i domów jedno- lub dwurodzinnych z dużymi ogrodami powstają nowe inwestycje deweloperskie, m. in. Awipolis i Awicenny. Przy ul. Solskiego stanął też biurowiec z pasażem handlowo-usługowym na parterze.  *[tuwroclaw.pl]

 

Bogata oferta mieszkań na sprzedaż na Oporowie we Wrocławiu z rynku wtórnego

Uwagę osoby szukającej mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na osiedlu Oporów przyciąga fakt, że może liczyć na trochę niższe oferty z rynku wtórnego niż z rynku pierwotnego. Dodatkowo zwykle finalna stawka będzie niższa od tej ofertowej, gdyż można się podjąć negocjacji ze sprzedającym. Na pewno plusem jest to, iż transakcję można sfinalizować szybko i wkrótce wprowadzić się do gotowego już mieszkania. Przewagą mieszkań z rynku wtórnego nad segmentem pierwotnym jest również fakt, że przed podjęciem decyzji można obejrzeć również makbliższe otoczeni, które jest już wykończone i nie sprawi żadnej niespodzianki w czasie zamieszkania.

Negocjacje cen sprzyja wzrostowi zainteresowania ofertami

Choć nie stanowi to oczywiście reguły, ale w większości przypadków oferty mieszkań z rynku wtórnego są stosunkowo tańsze od mieszkań proponowanych przez deweloperów. Różnica sięga nawet do kilkuset złotych na metrze kwadratowym. Ogromnym plusem, jest wspomniana wcześniej możliwość negocjacji ceny wyjściowej. Z właścicielem takie rozmowy na pewno są łatwiejsze niż z stojącymi na straży twardo określonych stawek deweloperów. Deweloperzy zwykle zgadzają się na upusty Pertraktacje z deweloperami będą znacznie trudniejsze, gdyż większość z nich ma twardo określone stawki i zgadza się na upusty tylko, gdy przez dłuższy czas nie mogą sprzedać konkretnego lokum.W trakcie ustaleń z indywidualnym sprzedającym zawsze jest szansa na uzyskanie obniżki. Praktyka pokazuje, że taka możliwość zdarza się zdecyowanie częściej w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, dzięki czemu oferty mieszkań z tego rynku są ostatecznie niższe od tych początkowych.

Mieszkanie gotowe do zamieszkania

Nieruchomości z rynku wtórnego są lokalami gotowymi do zamieszkania. Często zdarza się, że wymagają również remontu czy małej adaptacji do własnych potrzeb ale nie jest to zawsze wymóg konieczny. Można kupić mieszkanie, które nie wymaga dodatkowych prac wykończeniowych. Mieszkania z rynku wtórnego są również wyposażone w podstawowe sprzęty, jak umeblowana kuchnia czy łazienka. Zakup dodatkowych sprzętów i dekoracji czy nawet odmalowania mieszkania są na pewno mniej kosztowne i czasochłonne niż mieszkania deweloperskie w stanie surowym, które trzeba samodzielnie przystosować do zamieszkania. *[rynekpierwotny.pl]

 

Co z nowymi mieszkaniami we Wrocławiu na sprzedaż na Oporowie? Czy można liczyć na ciekawe oferty z rynku pierwotnego?

W czasie poszukiwań nowych mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu widoczny jest brak bogatej oferty mieszkań deweloperskich. Jest on związany przede wszystkim z tym, że deweloperzy mają tu mało okazji do inwestycji. Jednak coraz częściej widać zainteresowanie firm deweloperskich tą częścią Wrocławia.

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Oporowie przyciągają amatorów kameralnych osiedli.

Według analityków WGN na Oporowie najtańsze mieszkania na sprzedaż na Oporowie we Wrocławiu kosztują 306 856 zł. Poniżej przedstawiamy przykładowe inwestycje deweloperskie.

Awicenny - Inwestycja deweloperska i2 Development

Awicenny to zespół 6 budynków w zabudowie wielorodzinnej położonych w południowo-zachodniej części miasta - na Oporowie. Osiedle tworzone jest z myślą o osobach szukających spokojnej, kameralnej i cichej okolicy.

Zgodnie z projektem inwestycja ma składać się z sześciu 4 – kondygnacyjnych budynków z garażami podziemnymi. 104 funkcjonalne lokale mieszkalne z przynależnym ogródkami, tarasami i balkonami zapewnią doskonałą przestrzeń do codziennego spędzania czasu.

Dzięki bogatej ofercie lokali mieszkalnych (od 28-metrowych kawalerek po 121-metrowe mieszkania 4-pokojowe z antresolami) oraz funkcjonalnym rozwiązaniom architektonicznym, zapewniającym duże możliwości aranżacyjne, inwestycja wyjdzie naprzeciw zróżnicowanym potrzebom naszych Klientów. Komfort użytkowania zapewnią cichobieżne windy zjeżdżające do poziomu -1 gdzie znajdować się będzie garaż podziemny.

Nowoczesna architektura budynków nada inwestycji ponadczasowej elegancji. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz nowoczesnych technologii instalacyjnych wpłynie na wysoki komfort użytkowania zarówno przestrzeni mieszkalnej, jak również części wspólnych.

Ceny zaczynają się od 441 819,00 za mieszkanie o powierzchni 70,13 m2. *[gethome.pl]

Awipolis - Inwestycja deweloperska Archicom

Awipolis to, według dewelopera, najlepiej zagospodarowane osiedle na Oporowie. Niska 3-piętrowa kameralna zabudowa
Osiedle Awipolis u zbiegu ulic Avicenny i Jordanowskiej stanowi naturalne przedłużenie cieszącego się renomą Oporowa. Bliskość zieleni, willowe sąsiedztwo i kameralna, miasteczkowa atmosfera tworzą przyjemne miejsce do życia.

Przestrzeń osiedla została starannie zaprojektowana z uwzględnieniem uliczek, szpalerów klonów i lip, zielonych dziedzińców, placów zabaw i miejsc odpoczynku. Minimalistyczna i nowoczesna architektura osiedla wykorzystuje walory lokalizacji i zielonego otoczenia.

Znakiem rozpoznawczym Archicomu są wyjątkowo ustawne mieszkania, w których każdy m2 ma swoje przeznaczenie. Awipolis oferuje szeroki wybór mieszkań o powierzchni od 36 do 84 mkw. Dodatkowo w ofercie znajdują się unikatowe na rynku mieszkania do 3,8m wysokości z klimatycznymi skosami zaczynającymi się dopiero od 2.5 m wysokości –100 % powierzchni użytkowej. Te wyjątkowe projekty zapewniają mieszkańcom dodatkową powierzchnię do kreatywnej aranżacji. Zgodnie ze standardami dewelopera mieszkania posiadają słoneczne balkony, tarasy lub przestronne ogródki. *[archicom.pl]

Mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu na Oporowie – bezpieczny zakup z doradcami WGN

Jeżeli szukasz mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabrycznej warto pomysleć o osiedlu Oporów. To dość spokojny rejon gwarantujący niezły dojazd do centrum, choć przy pewnych ograniczeniach w zakresie lokalnej infrastruktury. Dla wielu nabywców jest to jednak interesujący obszar, z lokalami tańszymi od tych z bardziej centralnie położonych osiedli. Doradcy WGN pomogą Ci znaleźć odpowiednie, zgodne z własnymi preferencjami mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego.