Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu są dostępne w dużej liczbie i szybko znajdują nabywców. Wiąże się to z atrakcyjnością samego miasta oraz lokali z rynku pierwotnego. Przy takich ofertach możesz liczyć nie tylko na dogodną przestrzeń mieszkalną, ale i nowoczesny charakter całego budynku oraz zadbane najbliższe otoczenie. Z tego względu po takie mieszkania sięgają prywatni nabywcy oraz inwestorzy, którzy myślą o późniejszym wynajmie lub odsprzedaży lokum.

Spis treści
Duże zainteresowanie takimi ofertami
Dlaczego warto postawić na lokal w stanie deweloperskim?
Nowe budynki
Starannie zaaranżowane otoczenie
Dopasowanie do własnych potrzeb
Wybór takich lokali mieszkalnych na wrocławskich Krzykach

Z czego wynika duże zainteresowanie mieszkaniami deweloperskimi we Wrocławiu

Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu szybko znajdują nabywców. Wynika to w dużej mierze z atrakcyjności miasta, które jest uważane za bardzo dobre miejsce do życia. Wiele osób się tutaj przeprowadza, a rynek przyciąga także uwagę inwestorów, którzy wiedzą, iż w przyszłości na pewno znajdą potencjalnego kupca czy najemcę i wypracują zysk. Zainteresowanie tym segmentem jest również związane z tym, iż oferty pierwotne zdecydowanie dominują nad tymi z kategorii wtórnej. W mieście podejmowanych jest wiele inwestycji deweloperskich, dlatego większość propozycji sprzedaży dotyczy właśnie nowych lokali, a nie tych z drugiej ręki.

Wrocław atrakcyjny pod kątem mieszkalnym i inwestycyjnym

Wrocław jest obecnie uważany za bardzo atrakcyjne miasto, które jest dobrym miejscem do życia. Charakterystyczna dla stolicy Dolnego Śląska jest piękna architektura oraz duża liczba zabytków turystycznych. Niezwykle rozbudowana jest tu strefa rozrywkowo-kulturalna, czego potwierdzeniem było uzyskanie w 2016 roku miana Europejskiej Stolicy Kultury. Pod kątem mieszkalnym istotne jest to, że prężnie rozwija się tutaj rynek pracy. W mieście pojawia się sporo oddziałów międzynarodowych i krajowych korporacji. Przeprowadza się tu zatem wiele osób, a na stałe osiedla się także część absolwentów tutejszych uczelni. Władze Wrocławia aktywnie działają też na poczet rozwoju miasta, podejmując się choćby licznych akcji rewitalizacji najbardziej zaniedbanych rejonów poszczególnych dzielnic. Możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy oraz charakterystyka samego miasta sprawiają, iż dużo osób poszukuje tutaj mieszkań. Jest to jednocześnie rynek interesujący dla inwestorów. Nie ma tutaj problemu z wynajęciem lokalu, a ceny nieruchomości systematycznie wzrastają, co daje szansę do osiągnięcia zarobku z późniejszej odsprzedaży lokum.

Przewaga ofert z rynku pierwotnego

Zainteresowanie ofertami deweloperów wynika w dużej mierze z faktu, że tych ofert jest po prostu zdecydowanie więcej niż tych z segmentu wtórnego. Firmy deweloperskie dokonują wielu inwestycji oraz w różnych rejonach miasta. Daje to ogromny wybór zarówno pod względem lokalizacji, jak i wariantu samego lokalu mieszkalnego. Powstają tu zarówno kawalerki, popularne mieszkania 2-pokojowe, ale też większe lokale, odpowiednie choćby dla rodzin. Przy tak dużej liczbie nowych miejsc mieszkalnych, nabywcy rzadziej odczuwają potrzebę kupowania na rynku wtórnym, chyba że poszukują lokum do remontu lub w określonej, trudno dostępnej lokalizacji.

Przytulny salon
fot. pixabay.com

Dlaczego warto kupować mieszkania w stanie deweloperskim we Wrocławiu?

Wybór mieszkania w stanie deweloperskim we Wrocławiu wiąże się z kilkoma korzyściami. Głównym atutem jest nowe budownictwo, dostrzegalne zarówno w obrębie samego lokum, jak i całego budynku. Deweloperzy zwracają przy tym dużą uwagę na lokalizację swoich projektów oraz zaaranżowanie bezpośredniego otoczenia bloku mieszkalnego. Wybierając taki lokal, zyskujesz też zatem pewność, że najbliższa okolica będzie zadbana oraz estetyczna. Zakup miejsca w stanie deweloperskim daje możliwość swobodnego wykończenia mieszkania zgodnie z twoją wizją, zatem możesz przygotować wnętrze według własnych potrzeb.

Nowe lokum i budynek

Oczywiście największym atutem takich ofert jest fakt, że mieszkanie jest zupełnie nowe. Nie było przez nikogo użytkowane, więc nic nie jest podniszczone. Dotyczy to zresztą całego budynku. Inwestycje w obrębie nowego budownictwa mają najczęściej więcej udogodnień, takich jak windy czy podziemne parkingi. Są też po prostu bardziej wartościowe pod względem estetycznym i nie musisz się obawiać, iż wkrótce konieczne będą jakieś prace remontowe na terenie obiektu. Deweloperzy wykorzystują dobrej jakości materiały, co widać potem po lepszym wygłuszeniu wnętrz czy fakcie, iż wypuszczają one mniej ciepła. Oznacza to mniejsze wydatki na rachunki i lepszy komfort życia w takim miejscu.

Zadbane otoczenie

Warto zwrócić uwagę na to, że deweloperzy rzadko ograniczają się do estetyki samego budynku. Dbają także o najbliższe otoczenie, a więc tereny zielone, place zabaw czy miejsca do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców. Dla wielu osób to istotny aspekt, gdyż w przypadku mieszkań z drugiej ręki, nawet jeśli są one w dobrym stanie, to niejednokrotnie znajdują się w blokach, które nie są zbyt estetyczne, podobnie jak ich okolica. Zwykle lokalizacja nowych osiedli również jest atrakcyjna, gdyż deweloperzy zwracają uwagę na wybór korzystnych terenów. Część z nich to rejony dość blisko centrum albo dobrze z nim skomunikowane, ale nie brakuje i interesujących ofert na zielonych przedmieściach.

Wykończenie według własnych potrzeb

W segmencie pierwotnym najczęściej kupuje się mieszkania w stanie deweloperskim, a więc takie, które można wykończyć i urządzić według własnego uznania. Część firm daje też możliwość zamówienia lokalu "pod klucz", więc możesz poszukać takiej oferty. Zwykle samodzielne wykończenie lokum lub z pomocą wynajętych specjalistów jest jednak opłacalne pod względem finansowym, a przede wszystkim zyskujesz pewność, że wnętrze spełni twoje oczekiwania. Możesz wtedy zadbać nie tylko o kwestie aranżacyjne, ale i choćby zmianę układu pomieszczeń.

Atrakcyjne mieszkania deweloperskie na Krzykach we Wrocławiu

Mieszkania deweloperskie na Krzykach we Wrocławiu są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku. To bardzo popularna dzielnica miasta, uważana od kilku lat za najatrakcyjniejszą pod kątem mieszkalnym. Jest dobrze skomunikowana i posiada rozbudową infrastrukturę, a atmosfera jest jednak nieco spokojniejsza niż w centrum. Nowe lokale mieszkalne znajdziesz też jednak w innych rejonach stolicy Dolnego Śląska. Możesz zatem poszukać z ofert z Śródmieścia lub bardziej peryferyjnych okolic, gdzie ceny będą jednak odpowiednio niższe.

Najpopularniejsza dzielnica i ciekawe oferty

Od wielu lat Krzyki są uważane za najatrakcyjniejszą dzielnicę Wrocławia. Ogromnym atutem jest dobre skomunikowanie z centrum miasta, zarówno pod względem podróży samochodem, jak i środkami publicznego transportu. Dodatkowo rozbudowana jest lokalna infrastruktura, więc znajdziesz tu oddziały instytucji publicznych, punkty handlowo-usługowe, ale również tereny rekreacyjne. Deweloperzy inwestują obecnie szczególnie w południowych rejonach dzielnicy, gdyż jest tam jeszcze sporo wolnej przestrzeni. To rejony nieco spokojniejsze niż Śródmieście, do którego wciąż można jednak komfortowo dojechać. Obecnie w naszej bazie znajdziesz wiele ofert takich mieszkań na Krzykach - od lokali 2-pokojowych świetnych dla singli czy par, po kilkupokojowe warianty, które wystarczą nawet dla większych rodzin.

W jakich innych częściach miasta można znaleźć takie lokale?

Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkaniami we Wrocławiu deweloperzy inwestują praktycznie w każdej części miasta. Ze względu na nieco trudniejszą dostępność wolnych terenów inwestycji jest nieco mniej w Śródmieściu czy na Starym Mieście - także tam pojawiają się jednak oferty nowych lokali, natomiast szybko znajdują się chętni na ich zakup. Sporo mieszkań tego typu pojawia się w dzielnicy Fabrycznej. Poszukując czegoś bliżej centralnych rejonów miasta, możesz wybrać lokum na Grabiszynie, a z kolei osoby preferujące niższe ceny i peryferyjną lokalizację, mogą wybrać lokum w Leśnicy. Okazją do zakupu nowego mieszkania w atrakcyjnej cenie mogą być również propozycje na Psim Polu. To gorzej skomunikowana dzielnica, lecz stale się rozwijająca i ciekawa dla osób ceniących spokój. Rynek mieszkań we Wrocławiu jest dość rozbudowany. Wiele osób planuje się tutaj przeprowadzić, a dotychczasowi mieszkańcy korzystają z rozwijającego się rynku pracy, uzyskując większe zarobki i sięgając po nowe lokale mieszkalne. Kupując od dewelopera, możesz zaaranżować wnętrze według własnej wizji, a lokum będzie się znajdować w nowoczesnym budynku. Dużo takich ofert odnajdziesz w atrakcyjnej dzielnicy Krzyki, ale deweloperzy inwestują także w innych rejonach miasta. Jeżeli poszukujesz zatem wymarzonego mieszkania deweloperskiego we Wrocławiu, to zachęcamy do zapoznania się z propozycjami w bazie WGN.