Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu nie są ofertą dla wszystkich. Luksusowe mieszkania to oferta skierowana dla inwestorów z „grubymi” portfelami. Pomimo tego, że segment nieruchomości premium stanowi jedynie odsetek dostępnych nieruchomości, Wrocław stoi na 23 miejscu pod względem oddanych w br apartamentów na sprzedaż.

Spis treści:
Dla kogo luksusowe mieszkania?
Wrocław na celowniku inwestorów
Dlaczego apartament
Najważniejsze zalety
Oferta WGN

Apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu – luksus i prestiż tylko dla najbogatszych

Rynek apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu kwitnie. Zapotrzebowanie na luksusowe mieszkanie rośnie więc nic dziwnego, że deweloperzy prześcigają się w budowaniu loftów, penthouseów i apartamentów.

Co właściwie rozumiemy pod podjęciem: apartament. Błędne założenie mówi, że to jest po prostu bardziej luksusowe mieszkanie. Ma to związek właśnie z brakiem jednoznacznej definicji słowa „apartament”. Do tej pory używany był w kontekście prestiżowego tj. większego pokoju hotelowego, dostępnego jedynie dla najbogatszych. Obecnie tym mianem określa się również mieszkanie.

Jak więc rozróżnimy apartament od innych rodzajów nieruchomości? Przede wszystkim apartamenty na sprzedaż we Wrocławiu są wyższe (powyżej 275 m) i większe niż przeciętne mieszkanie. A minimalna powierzchnia to 100 mkw. Równie istotne jest wykorzystanie nowoczesnych, energooszczędnych materiałów oraz zaprojektowanie wnętrza zgodnie z duchem trendów.

Deweloperzy mający w swoich ofertach apartamenty kuszą dodatkowo swoich klientów pakietem „luksusowych usług”, jak całodobowa ochrona i dostęp do niezbędnych usług.

Równie duży nacisk stawia się na otoczenie apartamentowca – powinien zapewniać prywatność i poczucie luksusu, obfitować w zieleń i elegancką architekturę.

Trendem na rynku mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu są ostatnio apartamenty zlokalizowane w zmodernizowanych zabytkach – fabrykach, browarach czy nawet szpitalach. Dosyć popularne są również mieszkania w poindustrialnych budynkach.

European Best Destination 2018 dla Wrocławia przyciąga inwestorów z zagranicy

Jak czytamy na portalu rynekpierwotny.pl: To prestiżowa nagroda, o której zdobycie walczyły również miasta takie, jak Mediolan, Paryż czy Amsterdam. Wrocław zdobył uznanie blisko 150 osób. Rocznie Wrocław odwiedza między 4 a 5 milionów turystów. Nic więc dziwnego, że niektórzy decydują się na inwestycję we własny apartament. Wrocław jest bowiem miastem, do którego chce się wracać, w którym z powodzeniem można odpoczywać, jak i prowadzić biznes.

Tego typu nagrody doskonale pokazują, że Wrocław staje się jednym z najlepiej odbieranych miast Polski w Europie. Jego rozwój jest nie tylko widoczny ale również powoduje, że zagraniczny inwestorzy szukają tutaj okazji biznesowych.

Wrocław jako aglomeracja ciągle się powiększa, kolejna inwestycje deweloperskie stanowią naturalne przedmieścia. Miasto nazywane „miastem spotkań” pozwala znaleźć tutaj swój cel – zawodowy i osobisty.

A cóż wydaje się być lepszą inwestycją niż własny apartament na sprzedaż we Wrocławiu? Może służyć jako mieszkanie dla siebie lub pod wynajem, jako dodatkowe źródło dochodu.

Najważniejsze cechy apartamentów na sprzedaż we Wrocławiu.

Na co zwrócić uwagę wybierając apartament na sprzedaż we Wrocławiu? Przede wszystkim istotna jest lokalizacja. Aspekt ten, jak zawsze, gdy mowa o nieruchomościach, przebija wszystkie inne czynniki.

A jakie lokalizacje nazywamy w przypadku Wrocławia najlepszymi? Stare Miasto i Śródmieście, jako centrum i serce miasta. To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalno – rozrywkowe. Apartament w Rynku już samą nazwą przykuwa wzrok i stwarza wrażenie luksusu. Równie ciekawe są Krzyki i Biskupin – zielone enklawy miasta. To tutaj znajdą wytchnienie wszystkie osoby ceniące spokój i odpoczynek. Sporo deweloperskich inwestycji zlokalizowanych jest nad Odrą – główną rzeką Wrocławia. Dzięki temu z apartamentów rozpościera się piękna panorama.

W ofercie biura nieruchomości WGN znajduje się np oferta sprzedaży apartamentu w samym centrum Wrocławia – przy ul. Św. Mikołaja o powierzchni blisko 113 m2 za cenę prawie 1 milion złotych.

Przestrzeń, widok i ekologia

Kolejną cechą jest przestrzeń – zarówno w odniesieniu do samego mieszkania, jak i jego otoczenia. Dlatego tak ważny jest duży metraż i możliwość dowolnej aranżacji wnętrza. Projektanci współpracujący z deweloperami dbają o to, by uzyskać efekt jak największej przestrzeni.

Jak wspomnieliśmy wyżej, wiele inwestycji deweloperskich skupionych jest wokół rzeki Odry. Dzięki czemu mieszkańcy apartamentów mają zapewniony niesamowity widok z balkonu czy tarasu. Ponadto, jak wiadomo, na człowieka relaksująco wpływa szum wody. Daje to poczucie wyjątkowości i spokoju w samym sercu hałaśliwego miasta.

Tym, co świadczy o luksusowości apartamentu jest użycie przy jego wykonaniu naturalnych i ekologicznych materiałów. To jest gwarancją długotrwałości i stabilności konstrukcji.

Bardzo często za aranżacją wnętrz stoją uznani projektanci o międzynarodowej sławie. Wykorzystanie ich prac jest dodatkowo świetną reklamą ale także zapewnia wyjątkowość projektów. Bardzo często, jak np. w hotelu DoubleTree by Hilton we Wrocławiu, każdy apartament jest urządzany pod indywidualne gusta nabywcy. Luksus bowiem opiera się na każdym detalu, nie świadczy o nim całość a poszczególne elementy wnętrza.

Apartament na sprzedaż we Wrocławiu w ofercie WGN

Jak wynika z analiz WGN oraz portalu rynekpierwotny.pl: Ceny luksusowych apartamentów we Wrocławiu zaczynają się od ok. 9 000 zł/mkw., a kończą nawet na 20 000 zł/mkw.

Biuro WGN we Wrocławiu jest wyłącznym agentem sprzedaży luksusowych apartamentów inwestycji deweloperskiej Platinum. Jest to inwestycja położona na Starym Mieście, w bliskiej odległości od Rynku.

Jako dodatkowe usługi zapewnia całodobową ochronę z monitoringiem. Przykładowe mieszkanie to położony na ostatnim piętrze apartament o powierzchni 62,5 mkw. O jego atrakcyjności świadczą wykorzystane materiały, jak drewno i energooszczędne surowce a także widok na panoramę Wrocławia. A także pełne wyposażenie oraz gotowość do zamieszkania „od zaraz”.

W bliskim sąsiedztwie apartamentowca znajduje się pełen pakiet usług: sklepy, szkoła, przedszkole, przychodnie, a fryzjer czy też siłownia.

Cena ofertowa: 812 000 zł

Eleganckie wnętrze dla każdego

Eleganckie wnętrze dla każdego – pod takim hasłem promuje się apartament na sprzedaż we Wrocławiu zlokalizowany w sercu Wrocławia, najbardziej prestiżowej lokalizacji w mieście.
Kolorystyka mieszkania i kompozycja umeblowania w przyjemnej pastelowej barwie z tendencja do beżu przełamanego szarością w różnych odcieniach.
Apartament mieści się na czwartym piętrze w prestiżowym apartamentowca. O prestiżu świadczy ekskluzywna zabudowa zmodernizowanych kamienic oraz bliskość terenów zielonych. To gratka dla osób ceniących piękny desing oraz szukających inwestycji pod wynajem. Stare Miasto to często wyszukiwana lokalizacja dla turystów, również tych zagranicznych.

Cena ofertowa: 650 000 zł