Fabryczna to największa historyczna dzielnica Wrocławia, która rozciąga się od centrum, aż do granicy miasta. Dzielnica jest bardzo zróżnicowana zarówno pod kątem architektonicznym, jak i charakteru. Niektóre jej części przypominają sielankowe wsie i osiedla rodzinne. Większość jednak to tereny po- lub fabryczne, biznesowe, na których do dziś funkcjonują wielkie przedsiębiorstwa. Stąd jej nazwa.

Spis treści:
Krótka charakterystyka dzielnicy
Nowe inwestycje
Rynek cen mieszkań
Czy warto szukać mieszkań w tej dzielnicy?
Dzielnica biznesu
Dobra komunikacja
Atrakcje okolicy
Osiedle Miodowa

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Fabryczna – krótka charakterystyka dzielnicy

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna są najczęściej popularne i wyszukiwana wśród poszukujących nieruchomości. Obecnie warto szukać tam mieszkania. Wrocław Fabryczna zmienia się w centrum rodzinnego życia dzięki wielu ośrodkom, rozbudowanej infrastrukturze miejskiej, a także terenom zielonym, których jest tu najwięcej ze wszystkich części Wrocławia. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają także deweloperzy, którzy budują coraz więcej atrakcyjnych cenowo inwestycji na tym obszarze.

Nowoczesne inwestycje deweloperskie dla każdego

Obecnie powstaje bardzo dużo nowoczesnych inwestycji w lokalizacji Wrocław Fabryczna. Mieszkania zaprojektowane są w różnych stylach architektonicznych: od industrialnych wieżowców, przez zabudowę bardziej jednorodzinną, aż po klimatyczne lofty. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na rozległość dzielnicy, lokalu poszukują tu zarówno rodziny, studenci, jak i biznesmeni. Większość mieszkań na Fabrycznej we Wrocławiu znajduje się na zamkniętych osiedlach i posiada wiele udogodnień, w tym niezbędne miejsca w parkingu podziemnym, na które jest ogromny popyt. Wyższy standard oznacza również zwrócenie większej uwagi na otoczenie budynków. Powszechne jest tworzenie zielonych dziedzińców i placów, na których można odpocząć. Wiele inwestycji uwzględnia potrzeby rodzin czy osób ze zwierzętami, tworząc specjalne miejsca do zabawy. Najważniejszą kwestią pozostaje jednak bezczynszowość nowego mieszkania na sprzedaż. Wrocław Fabryczna odchodzi już od zarządzania osiedlami przez spółdzielnie państwowe, kwestie administracyjne pozostawiając wspólnocie mieszkaniowej i prywatnym firmom.

Jak kształtują się ceny mieszkań?

Kwestia kosztów nieruchomości jest tu bardzo zróżnicowana, przez co trudno podać jedną średnią kwotę. Wynika to oczywiście z rozległości dzielnicy. Mieszkania we Wrocławiu Fabrycznej, które usytuowane są w niedalekiej odległości od centrum, mogą osiągać stawki nawet 5 000 - 6 000 zł/mkw. Należą do nich tereny, takie jak: Grabiszyn, Muchobór Mały czy Popowice. Im dalej od centrum, tym oczywiście taniej. W odległości nieco większej od serca miasta, np. 8 km, ceny spadają i plasują się w okolicach 4 000 - 5 000 zł/mkw. Częste są jednak promocje i można znaleźć mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Fabrycznej nawet za 3 000 zł/mkw. Dodatkowo wiele ofert deweloperów obejmują dopłaty z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, co dodatkowo wpływa na wzrost atrakcyjności lokalizacji na obrzeżach miasta. Na tle całego Wrocławia, ceny nieruchomości na Fabrycznej są bardzo atrakcyjne. Oczywiście największy wpływ na to ma lokalizacja - często za te same pieniądze można kupić nowe mieszkanie na nowoczesnym osiedlu, które jest usytuowane na Leśnicy, i nieruchomość z rynku wtórnego, w znacznie niższym standardzie oraz starym budownictwie, ale znajdującą się na Krzykach.

Czy warto zainteresować się mieszkaniami na sprzedaż w dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu?

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna, wiele z nich to właśnie inwestycje deweloperskie. We Wrocławiu inwestowanie w rynek nieruchomości jest bardzo popularne, zwłaszcza przy tak nisko oprocentowanych lokatach. Wiele osób kupuje lokale w celu ich dalszej odsprzedaży lub też wynajmu.  Ich wartość stale wzrasta, co zapewnia właścicielowi zysk, a dodatkowo ma on pewność, że nie będzie problemu z popytem. Własnego M szukają tam przede wszystkim rodziny i preferują one lokale minimum 2-pokojowe, najlepiej o powierzchni od 40 mkw. Szukając mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu Fabrycznej, warto rozpatrzyć też kawalerki. Wiele osób przenosi się w te rejony ze względu na pracę i najczęściej są to osoby młode bez własnej rodziny. Opłacalny jest także wynajem, zwłaszcza nieruchomości bliżej centrum, ze względu na bliskość uczelni i szkół wyższych. Bez względu na cel, w jakim inwestor kupuje nieruchomość - sprzedaż lub wynajem - osiągnie on mniejszy lub większy zysk, co przekłada się na popularność kupna mieszkań. To jest również jedna z przyczyn dużej dynamiki na tym rynku we Wrocławiu. Sytuacja zbliża się tu do tej, która panuje w stolicy: bez względu na cenę, chętnych na dany lokal nie brakuje.

Dzielnica idealna dla biznesu

Historia dzielnicy skutecznie odcisnęła tu piętno. Przemysłowy charakter Fabrycznej przesądził o wielu rzeczach, m. in. o utworzeniu tu Wrocławskiego Parku Technologicznego czy Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Wśród dużych fabryk, które znajdują się na terenie tej dzielnicy, należy wymienić zwłaszcza: BombardierAlstomDonakoAkarGeneral ElectricFadromaHutmen. Ilość przedsiębiorstw znajdujących się tutaj jest naprawdę imponująca. To powoduje, że część tych terenów zamienia się w centrum biznesowe, co przyciąga kolejnych inwestorów. Powstają tu biurowce znanych firm i parki biznesowe. To z kolei ma wpływ na popularność i wzrost wartości mieszkania. Wrocław Fabryczna staje się miejscem coraz bardziej samodzielnym: można tu mieszkać, pracować, korzystać z rozrywki bez konieczności przemieszczenia się do centrum czy innych dzielnic.Tym bardziej, że na jej terenie znajduje się lotnisko, co stanowi duży atut szczególnie dla biznesmenów.

Bardzo dobra komunikacja

Wrocław Fabryczna jest świetnie rozwinięta pod kątem komunikacji. Jednym z najważniejszych punktów komunikacji międzynarodowej jest Port Lotniczy Wrocław SA, dzięki któremu możliwe są podróże międzynarodowe oraz międzynarodowy tranzyt. Główną oś drogową stanowi tu autostrada A8, która jest częścią obwodnicy Wrocławia. Dzięki niej można się dostać szybko do najważniejszych miast Polski, a także do granicy z Czechami. W niedalekiej odległości znajduje się A4, która z kolei prowadzi do granicy z Niemcami na zachodzie, i na Ukrainę, na wschodzie. Łączy ona najważniejsze aglomeracje na południu kraju: Wrocław, Katowice, Kraków i Rzeszów. Wrocław ma także świetne połączenia drogowe z innymi miastami, jak Poznań, Łódź, Zielona Góra, Warszawa. Wracając do dzielnicy Fabryczna, funkcjonuje tu rozbudowana komunikacja miejska nocna i dzienna: autobusowa oraz tramwajowa. Oprócz tego mieszkańcy mogą skorzystać z kolei PKP i prywatnych firm przewoźniczych. Wiele osób preferuje podróż rowerem, co umożliwia rozbudowana sieć ścieżek rowerowych oraz firmy wypożyczające tego typu sprzęt.

Mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu  w dzielnicy Fabryczna – atrakcje okolicy

Dzielnica Fabryczna jest najbardziej “zieloną” częścią Wrocławia, mieszkania więc cieszą tam dużą popularnością. Zapewnia to ogromna ilość parków oraz lasów, m.in. Park GrabiszyńskiLasek OporowskiPark generała Mariana LangiewiczaPark TysiącleciaPark ZachodniPark PilczyckiLas PilczyckiLas KuźnickiLas Ratyński. Oprócz tego zagospodarowane są tereny wzdłuż rzeki Bystrzycy. Kąpać się można w specjalnym Kąpielisku Glinianki, a także w jednym z wielu basenów. Dzięki obecności kilku stawów, miłośnicy wędkarstwa mogą łowić ryby. Tereny zielone nie są jednak jedyną alternatywą dla osób poszukujących rozrywki. Na terenie Wrocławia Fabrycznej można zobaczyć wiele klubów, kawiarni i klimatycznych galerii. Funkcjonują tu ośrodki sportowe, np. centra sportów ekstremalnych, stadion. O kwestie kulturalne dbają m.in. ośrodki: Centrum Kultury ZamekFabryczna Młodzieżowy Dom KulturyCentrum Kultury Wrocław ZachódWrocławski Klub Anima. Poszukiwacze wrocławskich krasnali spotkają tu ich całkiem sporo, m.in. DedaliuszaLotnikaMyjka czy Bajkusia.

Mieszkania na sprzedaż Wrocław Fabryczna – najlepsza oferta deweloperska

Szukając mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna warto zwrócić uwagę na inwestycję deweloperską Miodowa. Osiedle znajduje się przy ulicy Miodowej we Wrocławiu w otoczeniu kameralnej zabudowy i terenów zielonych. Niedaleko od inwestycji znajdują się trasy rowerowe i piesze przecinające las latyński oraz Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy. Nabywcy mieszkań oferowanych w pierwszym etapie inwestycji chwalą sobie spokój i ciszę w najbliższym otoczeniu. Niedaleko od inwestycji znajdują się trasy rowerowe i piesze przecinające las latyński oraz Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy. Nabywcy mieszkań oferowanych w pierwszym etapie inwestycji chwalą sobie spokój i ciszę w najbliższym otoczeniu.

Wyjątkowo dobrze sprawdziła się lokalizacja osiedla MIODOWA z uwagi na bliskość nowo zrealizowanej obwodnicy Leśnicy, która została otwarta w 2018 r. i która łączy drogę krajową numer DK94 z ulicą Graniczną i portem lotniczym we Wrocławiu.

Dostęp do infrastruktury jest w tym przypadku zapewniony dzięki bliskości coraz bardziej dynamicznie rozwijającego się centrum osiedla Leśnica, które znajduje się 1,5 km od inwestycji.

W centrum Leśnicy znajdują się trzy duże dyskonty spożywcze, usługi, poradnie lekarskie, przychodnie, dom handlowy, sklepy, kawiarnie, restauracje, Dworzec Wrocław-Leśnica oraz pętla tramwajowo-autobusowa, z której możliwe jest połączenie z niemal każdym osiedlem w zachodniej części miasta.

Ceny mieszkań na nowym osiedlu MIODOWA przy ulicy Miodowej we Wrocławiu zaczynają się od 5250 zł / m2, a zatem są o ponad 30% niższe niż średnio na rynku (średnia kwota we Wrocławiu za m2 to 8000 zł) Mieszkania jednopokojowe były oferowane w cenach nie przekraczających 6000 zł / m2. Dla porównania wspomnę tylko, że w innych częściach miasta mieszkania jednopokojowe są oferowane za kwoty powyżej 9-10 tysięcy złotych za m2 i nawet w wyższych cenach, czyli od 50 do 100% więcej.

Szczególnie godne polecenia są mieszkania trzypokojowe o zróżnicowanych powierzchniach, od 62 m2 do 78 m2. Mieszkania na ostatniej kondygnacji mają dostęp do dużych tarasów wypoczynkowych, a mieszkania na parterze – dostęp do ogródków i zielonych tarasów. Budynki są kameralne, liczą 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdują się miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym oraz komórki lokatorskie. W budynkach ponadto są windy osobowe z poziomu parkingu. Stanowi to wielką wygodę, zarówno dla młodych rodzin, jak i osób starszych.

Biuro WGN we Wrocławiu jest wyłącznym agentem sprzedaży inwestycji MIODOWA.