Rozważasz zakup mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna? To doskonały wybór. Fabryczna to największa dzielnica w mieście. W jej skład wchodzi obecnie 29 osiedli, m.in. Leśnica, Grabiszynek, Nowy Dwór, Popowice czy dalsze Maślice. Jej nazwa pochodzi od zakładów przemysłowych zlokalizowanych na jej terenie. To częsty wybór dla osób nie lubiących gwaru miasta. Na jej popularność wpływają również nowe inwestycje deweloperskie m.in. na Popowicach czy w Leśnicy.

Spis treści:
Co wiemy o dzielnicy?
Mieszkania deweloperskie
Przykładowe inwestycje
Dlaczego warto zainwestować w Fabrycznej?
Oferty WGN

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – charakterystyka dzielnica Fabryczna

Zanim zaczniesz szukać ofert mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat dzielnicy Fabryczna. Jest to 5 pod względem wielkości dzielnica miasta, zamieszkana przez ponad 200 tysięcy mieszkańców.

Wbrew nazwie nie znajdują się tam jedynie fabryki i infrastruktura przemysłowa, dzielnica Fabryczna zapewnia bliskość terenów zielonych. Wg rankingów dzielnic Wrocławia to właśnie ta dzielnica jest najbardziej zielona. Dzięki czemu zapewnia ciszę i spokój. Mieszkańcy mogą poczuć się jakby nie mieszkali w dużym mieście. Z jednoczesnym dobrym dojazdem do centrum. Dlatego zakup mieszkania na sprzedaż w tej okolicy jest idealną opcją dla rodzin z małymi dziećmi.

Odległość od uczelni wrocławskich jest stosunkowo duża więc studenci nie będą zainteresowani szukaniem lokum w tej dzielnicy. Jednakże jest to doskonałe rozwiązanie dla młodych ludzi rozpoczynających dopiero swoje dorosłe życie. Single znajdą tam stosunkowo niskie oferty ale bardzo atrakcyjne.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Dzielnica Fabryczna należy do najbardziej popularnych destylacji. Wg doradców WGN znajduje się w czołówce wyszukiwań klientów szukających mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu. Na jej terenie zlokalizowanych jest wiele działek inwestycyjnych, stąd zainteresowanie nią również przez deweloperów.

Dzielnica Fabryczna ma więc wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia – podmiejski charakter, rozbudowana infrastruktura przy jednoczesnej bliskość terenów zielonych oraz coraz bardziej atrakcyjne inwestycje deweloperskie.

Jakie inwestycje pojawiły się na terenie dzielnicy Fabryczna? Wśród ofert nowych mieszkań można znaleźć różnego typu nieruchomości – od tradycyjnych mieszkań poprzez atrakcyjne apartamenty aż po nowoczesne lofty. Plusem są zamknięte osiedla, z pełna infrastrukturą zapewniające spokój i jednocześnie pełną swobodę mieszkańców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A jak wygląda to cenowo? W związku z tym, że Fabryczna zajmuje bardzo duży obszar ceny nowych mieszkań na sprzedaż są zależne przede wszystkim od odległości inwestycji od centrum. Mieszkania na  osiedlach bliżej rynku tj. Popowice czy Nowy Dwór,  można znaleźć za 5000 – 6000 zł/ mkw. Im dalej tym oczywiście taniej. Mieszkania na dalszych osiedlach to koszt maksymalnie 5000 zł / mkw. Jak wynika z bazy ofert WGN w tej części miasta można znaleźć również nieruchomości za niższą cenę ale nie zdarza się to jednak często.


 

Przykładowe inwestycje deweloperskie

Wśród aktualnych ofert deweloperskich na uwagę zasługują „Ogrody Grabiszyńskie”, zlokalizowane w bliskiej odległości Parku Grabiszyńskiego. Największym atutem jest bliskość terenów zielonych – inwestycja zajmuje obszar 50 ha zieleni. Na plus można również zaliczyć bardzo kobrą komunikację, łatwość dojazdu do centrum miasta oraz piękny design, zarówno budynków jak i oferowanych mieszkań.

Inną proponowaną inwestycją jest „Port Popowice”. Inwestycja dewelopera Vantage Development promowana jest pod hasłem „Mieszkania dla ludzi z pasją”. Inwestycja zlokalizowana jest nad Odrą, blisko Parku Zachodniego.  Jak podkreśla deweloper osiedle ma być w pełni wielofunkcyjne, mieszkańcy mają znaleźć tu wszystko, co niezbędne – zakłady usługowe, sklepy oraz tereny zielone. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców na bieżąco dostosowywane są nowe udogodnienia.

Atuty mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna

Co wpływa na zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż we Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna? Kim są osoby inwestujące w nieruchomości na tym obszarze?

Do najważniejszych zalet dzielnicy Fabryczna należy przede wszystkim jest małomiasteczkowy charakter. Dzielnica uważana jest za najbardziej zielony obszar Wrocławia. Na jej terenie znajdują si ę m.in. Park Grabiszyński, Park Zachodni, Park Pilczycki, Las Pilczycki.

Bliskość terenów zielonych przy jednoczesnej dobrej komunikacji z centrum miasta. A także z autostradą, drogami krajowymi czy drogą na lotnisko. Łatwy dojazd do portu lotniczego jest atutem dla biznesmenów podróżujących służbowo czy dla turystów, dla których samolot jest głównym środkiem transportu.

Jak sama nazwa wskazuje na terenie dzielnicy znajduje się swoiste centrum biznesowe- tworzą je znajdujące się tutaj zakłady i firmy przemysłowe. A to przyciąga inwestorów oraz poszukujących lokali mieszkalnych dla swoich pracowników, głównie cudzoziemców z Ukrainy.

Mieszkańcy podkreślają,  że w dzielnicy Fabryczna żyje się przede wszystkim spokojnie. To idealne miejsce dla osób ceniących spokój i odpoczynek. Jest to również bezpieczna dzielnica, plasującą się na 3 pozycji.

Jest to również doskonała opcja dla rowerzystów. Dzielnica Fabryczna obfituje bowiem w liczne ścieżki rowerowe, które pozwalają na bezpieczne poruszanie się na jednośladach.

Podsumowując – dzielnica Franryczna nadaje się dla każdego. Z racji swojego dużego obszaru sprawia, że w jej graniach znajdują się nieruchomości zarówno luksusowe, jak i te o normalnym standardzie. Bliskość centrum przyciąga osoby lubiące życie miejskie, bliskość terenów zielonych – idealne miejsce dla fanów odpoczynku a przemysłowy charakter to gratka dla inwestorów.

Nic więc dziwnego, że dzielnica jest celem zainteresowania zarówno kupujących mieszkanie, jak i inwestorów oraz deweloperów.

Oferta mieszkania w bazie WGN

Jak wynika z analiz WGN ceny mieszkań na sprzedaż w dzielnicy Fabryczna należą do atrakcyjnych. Za cenę kawalerki o niskim standardzie w centrum miasta na osiedlach dzielnicy Fabryczna, możemy znaleźć oferty 2-pokojowych mieszkań, po generalnym remoncie.

Przykładowo – w bazie ofert WGN znajduje się 2- pokojowe mieszkanie o powierzchni 42,21 mkw. Nieruchomość składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni oraz łazienki. Dodatkowym atutem jest balkon oraz w pełni wyposażona kuchnia.

Położenie w Leśnicy zapewnia doskonałą komunikacją z pozostałą częścią miasta oraz bliskość terenów zielonych. Idealny dla osób szukających odpoczynku i spokoju. Jedną z turystycznych atrakcji jest polecany na spacer pałac z dobrze utrzymanym parkiem.

Cena ofertowa 388 000 zł.

Kolejna propozycją jest, pozyskany na wyłączność  dwupoziomowy apartament na Grabiszynku, w dzielnicy Fabryczna. Jest to oferta skierowana głównie do rodzin z dziećmi lub inwestorów szukających nieruchomości na wynajem. Jego niewątpliwym atutem jest lokalizacja – bliskość parku oraz sklepów i parków dla dzieci.

Apartament składa się z 4 pokoi: na pierwszym poziomie – salon z aneksem kuchennym oraz wyjściem na balkon, dwie sypialnie oraz łazienka, na drugim poziomie – sypialnia z garderobą oraz własną łazienką.  

Cena ofertowa: 970 000 zł.